2024. Május 11. - 18:40:31
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: 2010 Mr. Olympia tippek  (Megtekintve 16372 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Szeptember 26. - 21:02:27
Válasz #45
Nem elérhető

darknight



Amikor már csak Jay Cutler és Phil Heath volt a színpadon, nem igazán tudtam, hogy melyikük győzelmének örülnék jobban...

Reméltem, hogy Jay megszerzi a 4. győzelmét (annak ellenére, hogy bár 1-2 ponton javított a fizikumán, a tavalyi formája és kondíciója picivel jobb volt az ideinél), hiszen kiváló nagykövete ennek a perifériára szorult sportnak, ugyanakkor sajnáltam, hogy ezáltal Phil elesik egy jól megérdemelt győzelemtől...

Struktúra, részletgazdagság, teltség, kondíció szempontjából Heath mindenkit vert ezen az Olympia-n, Jay kizárólag a tömegével-méreteivel és a szélességével tudta megfogni, illetve azzal, hogy ő volt a címvédő, akit a kihívónak porba kell aláznia...

Phil évről évre folyamatosan fejlődik, ha jövőre a szélességén és a lábai tömegén (de méginkább a definícióján, részletgazdagságán) is tud javítani, elképzelhető, hogy már senki nem állíthatja meg...

Én tisztelem és kedvelem Jay-t, de remélem, hogy belátja, eljárt felette az idő, nem képes már olyan fejlődésre, mint a kihívói... Ha elég okos (márpedig szerintem az), akkor tudnia kell, hogy jövőre elveszítheti a címet, ha nem képes drasztikusan megújulni, fejlődni...

Bízom benne, hogy hamarosan visszavonul, és átadja a helyét másnak, még akkor is, ha ezzel a sport az egyik (ha nem a legjobb) nagykövetét veszítené el...

Ha így lesz, akkor bizony a címére nagyon jó esélyekkel fog pályázni legjobb barátja és tanítványa, Phil Heath, aki véleményem szerint a testépítés népszerűsítésében is méltó utódja lenne a négyszeres bajnoknak...

Én így látom...

  >:D >:D >:D
"Faith Divides Us Death Unites Us"

"Vágyból építesz templomot
Vagy elhagyod, vagy lerombolod
Új bánat űz, új fájdalom kell
A múló öröm nem érdekel"

"Monsters are real, and ghosts are real, too. They live inside us. And sometimes they win."

"The Night Is Darkest Just Before The Dawn"

"A Bűn Zsoldja Halál" (Róma 6:23)

"Az Emberek Erejét Nem Számokban Mérik..."

2010. Szeptember 26. - 21:13:03
Válasz #46
Nem elérhető

brutusz


Nekem ez egy nagyon szimpatikus látásmód, amivel teljes mértékben azonosúlni tudok.

2010. Szeptember 27. - 19:55:06
Válasz #47
Nem elérhető

darknight



Amikor már csak Jay Cutler és Phil Heath volt a színpadon, nem igazán tudtam, hogy melyikük győzelmének örülnék jobban...

Reméltem, hogy Jay megszerzi a 4. győzelmét (annak ellenére, hogy bár 1-2 ponton javított a fizikumán, a tavalyi formája és kondíciója picivel jobb volt az ideinél), hiszen kiváló nagykövete ennek a perifériára szorult sportnak, ugyanakkor sajnáltam, hogy ezáltal Phil elesik egy jól megérdemelt győzelemtől...

Struktúra, részletgazdagság, teltség, kondíció szempontjából Heath mindenkit vert ezen az Olympia-n, Jay kizárólag a tömegével-méreteivel és a szélességével tudta megfogni, illetve azzal, hogy ő volt a címvédő, akit a kihívónak porba kell aláznia...

Phil évről évre folyamatosan fejlődik, ha jövőre a szélességén és a lábai tömegén (de méginkább a definícióján, részletgazdagságán) is tud javítani, elképzelhető, hogy már senki nem állíthatja meg...

Én tisztelem és kedvelem Jay-t, de remélem, hogy belátja, eljárt felette az idő, nem képes már olyan fejlődésre, mint a kihívói... Ha elég okos (márpedig szerintem az), akkor tudnia kell, hogy jövőre elveszítheti a címet, ha nem képes drasztikusan megújulni, fejlődni...

Bízom benne, hogy hamarosan visszavonul, és átadja a helyét másnak, még akkor is, ha ezzel a sport az egyik (ha nem a legjobb) nagykövetét veszítené el...

Ha így lesz, akkor bizony a címére nagyon jó esélyekkel fog pályázni legjobb barátja és tanítványa, Phil Heath, aki véleményem szerint a testépítés népszerűsítésében is méltó utódja lenne a négyszeres bajnoknak...

Én így látom...

  >:D >:D >:D

Némiképpen helyesbíteném, illetve kiegészíteném a tegnap leírtakat...

Ma délután munka után végignéztem a Jay-ről és Phil-ről készült képeket, és arra az álláspontra helyezkedtem, hogy Jay nagyon is jó formában volt ezen a hétvégén...

Száraz volt és még a bal és jobb oldala közötti asszimmetriáján is sikerült javítania, talán a  kondíciója maradt el kicsit a tavalyihoz képest... De a tömege-szélessége mindenképpen dominált, egyértelmű volt a győzelme...

Talán azért nem volt idén akkora meglepetés, mert tavaly (amikor a legtöbben már leírták) az egész testépítő világot megdöbbentette a színpadra vitt hihetetlen formával, és így a tavalyihoz hasonló "csomag" sokak számára már nem szólt akkorát... A győzelem viszont megkérdőjelezhetetlen volt...

Phil Heath hihetetlen kondícióban állt fel a színpadra, a legbrutálisabb tömeget eddig most láthattuk tőle, nagyon szép, gömbölyű izomformák, tonizált izmok, szinte mindene megvolt, ami egy Mr O győzelemhez kell... Kivéve azt a fránya szélességet, ami mások mellett állva bizony mindig előjön, hiába annyira képregényszerűek az izomformái...

Kíváncsi leszek, hogy ezen képes lesz-e változtatni, hiszen a fejlődése mindezidáig töretlen, minden versenyén egyre jobb és jobb formát visz a színpadra...

Mindenesetre a jelenlegi testépítő mezőnyből ilyen fejlődés mellett szerintem csak Jay tudja őt megfogni, a többieket a tömegével, kondíciójával, izomformáival képes lehet legyőzni..

Értem a többiek alatt Kai Greene-t is, aki ugyan jóval tömegesebb, mint Phil, azonban szintén struktúrabeli hiányosságokkal küszködik, illetve a 2009-es Arnold Classic óta nem igazán sikerült neki a 100%-os formaidőzítés, ilyen téren Phil mindenképpen jobban időzített, mind az idei Arnold-on, mind a Mr Olympia-n...

Egy dolog biztos: Nagyon sok múlik azon, hogy Jay Cutler jövőre is ott áll-e majd a Mr O színpadán...

Ha esetleg úgy dönt, hogy megelégedve a 4 Sandow szoborral (ami hihetetlen eredmény, pláne úgy, hogy 2009-ben vissza kellett szereznie a címet Dexter Jackson-tól) visszavonul, akkor bizony őrületes harc indul majd a megüresedett trónért...

És arra a címre bizony nagyon jó esélyekkel pályázhat majd a "Mester Tanítványa", Phil Heath...

  >:D >:D >:D
"Faith Divides Us Death Unites Us"

"Vágyból építesz templomot
Vagy elhagyod, vagy lerombolod
Új bánat űz, új fájdalom kell
A múló öröm nem érdekel"

"Monsters are real, and ghosts are real, too. They live inside us. And sometimes they win."

"The Night Is Darkest Just Before The Dawn"

"A Bűn Zsoldja Halál" (Róma 6:23)

"Az Emberek Erejét Nem Számokban Mérik..."