2024. Május 14. - 13:02:40
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Tesztoszteron mérés eredmény  (Megtekintve 5353 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2021. Szeptember 15. - 07:54:22
Megtekintve 5353 alkalommal
Nem elérhető

Szigmund


Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem az eredményem értelmezéséhez.
Nem vagyok szteroidhasználó, csak ez az alfórum tűnt a legesélyesebbnek, hogy értelmes válaszokat kapjak.

Megcsináltattam a teljes tesztoszteron mérést, ahol az alábbi eredmények jöttek ki:

Albumin 47 g/l
Totál tesztoszteron 31.890 nmol/l
SHGB 59.8 nmol/l
Szabad tesztoszteron 0.4100 nmol/l
Bioaktív tesztoszteron 10.4600 nmol/l
Szabad tesztoszteron 1.2900%
Bioaktív tesztoszteron 32.800%

Ha jól értem, akkor a totál tesztoszteronom elég magas, a többi érték pedig normális, kivéve a %-os részeket. Ott a totálhoz viszonyítják a %-ot, így a magas totálnak kicsi százaléka lesz a normál szabad- és bioaktív  tesztoszteron, jól értem?

Ezek még nem para szintek, vagy takarodjak azonnal orvoshoz?

A mellékelt színskálán a totál került már majdnem a vörös kategóriába, ahogy a két %-os eredmény is már narancs-majdnem vörös. Sajnos a képet nem tudtam csatolni.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2021. Szeptember 16. - 19:18:04
Válasz #1
Nem elérhető

kappl


Miert csinaltattal mérést?

2021. Szeptember 16. - 21:31:16
Válasz #2
Nem elérhető

cczw95


Miért is kéne orvoshoz menned?
Nem írtál referencia értékeket..
A totál tesztoszteronod magas.. Az annyira nem gond egyenlőre még..
Az SHBG-d is magas,ez kicsit problémás,ez azt jelenti hogy kevés a szabad tesztoszteronod,ami kötődik.
Valamilyen tesztoszteron származékot szúrtál vagy szedtél?
Érdemes lett volna nézni még:
- Ösztradiol (E2)
- Prolaktin
- Kortizol
- LH
- FSH

(Nekem azt mondta az endokrinológus ismerősöm hogy egyáltalán nem baj ha magas akár pluszos a tesztoszteron érték külső beavatkozás nélkül,hány éves vagy?)

2021. Szeptember 17. - 07:43:18
Válasz #3
Nem elérhető

Szigmund


Kappl, kíváncsi voltam, és most megengedhettem magamnak ezt a "luxust".

Cczw95, igaz, elnézést!

A referenciaértékek:

Albumin: 35-52 g/l
Totál T.: 5.72 - 26.14 nmol/l
SHBG: 17.3 - 65.8 nmol/l
Szabad T.: 0.198 - 0.619 nmol/l
Bioaktív T.: 4.36 - 14.3 nmol/l
Szabad T.: 1.53 - 2.88 %
Bioaktív T.: 35.0 - 66.3 %

31 éves férfi vagyok, soha nem próbálkoztam semmilyen szerrel a tribulus terrestris meg hasonló, boltban is kapható növényi cuccokon kívül.

2021. Szeptember 17. - 09:44:52
Válasz #4
Nem elérhető

cczw95


Ugyanazt tudom írni mint az előbb.
31 éves vagy,örülj hogy ilyen sok a tesztoszteronod. Nincs semmi bajod szerintem.. ☺️

2021. Szeptember 19. - 11:25:42
Válasz #5
Nem elérhető

Szigmund


Rendben, köszönöm!

2021. Október 04. - 09:28:22
Válasz #6
Nem elérhető

damagedealer


Addig amig nem tudjuk az ostradiol, LH, FSH ertekeidet ne dolj hatra :)
Hogy ertsd. A total testod tenyleg magas.
Ez Ok. A legtobb ember ezzel meg is elegszik. A baj csak az hogy ettol meg lehet komoly problema a hatterben. Ezert kell melle a LH (lutenizalo), a FSH (folliculus stimulalo) es E2(osztradiol ) hormonok ertekei is. Ezek fogjak a kovetkezo valaszokat megmondani adott total T mellett:
- sajat testo termelesed most eppen hogy all?
- nincs e osztrogen dominanciad?

Ennyi ertekbol azt latom hogy a szabad T szinted alacsony, az SHBG pedig magas, tehat az SHBG -n kivul meg “valami” elveszi a tesztoszteront, valoszinuleg az E2( osztogen) (( aromataz enzimek)), de lehet cortizol (stress), vagy eppen DHT (5 alfa reduktaz enzimek altal)
Az SHBG eros kotessel koti a testo nagy reszet es a magas E2 tovabb noveli az SHBG -t. Az albumin gyenge kotessel koti,
ezert hivjak a szabad tesztoszteron es az albumin altal megkotott testo mennyiseget bioaktiv tesztoszteronnak.

A magas az E2 szint a kovetkezo tuneteket produkalja elobb utobb:
Hizas, hasi zsirszovetek novekedese ami szinten E2 t fog termelni… hurok.
Odavág az 5 alfa reduktat enzimeknek amitol dihidrotesztoszteron fog termelodni, ami hajhullast, prosztata problemakat okoz es biztos ami biztos, zsirszovetek novekedeset okozza.
Ez persze kozvetett ( progeszteron) es kozvetlen modon csokkenti a tesztoszteron szinteket is.

Van nehany tevhit ami rosszul latszik beidegzodni az emberekebe ezert jo ha tudod:
- nincs tesztoszteron termeles ostrogen termeles nelkul( aromatizalodas)
- Ostrogen bar nem mumus, szoval valamennyi kell belole, de a magas szintje csunyan felboritja a hormonhaztartast es igen komoly problemak forrasa.
- A testosteron termelesed a herekben (testis) a hipotalamuszod es az agyalapi mirigyed vezerlik (HPT axis) amik a tesztoszteron szintekre adott negativ visszacsatolas miatt leallitjak a termelesed ha ugy erzekelik hogy magas a veredben keringo mennyiseg
- Cortisol se mumus, o mondja neked hogy inkabb fuss el a kardfogu tigris elol, ne legyel hulye es többek között kitagitja az ereket a labizmokban es hogy biztosan ne legyel hulye, felzabalja a testosteronodat is :) Ami kardfogu tigris hianyaban nem szep tole…

Raadasul csak a felszint kapargatjuk. Ha ezek az ertekek el vannak csuszva johet a melyebb vizsgalat amihez kell a prolaktin, progeszteron, D vitamin, cink, egyszer legalabb nezzunk egy PSA t es egy TSH t is ha mar ott vagyunk :)
Raadasul ezeket a laboreredmenyeket celszeru több hetes/honapos intervallumban nezni.

2021. December 09. - 14:20:57
Válasz #7
Nem elérhető

Szigmund


Damagedealer, köszönöm szépen a választ!