2024. Május 15. - 06:45:01
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Étkezéssel kapcsolatos tudnivalók, segítségek.  (Megtekintve 99770 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. Június 30. - 22:33:20
Megtekintve 99770 alkalommal
Nem elérhető

T3quila


Azért hoztam létre ezt a témát, mert bizony nem mindig megy a rendesen az étkezés tömegeléskor. Mindig mondják, hogy 2 óránként kell keveset enni, stb. De könnyű mondani, mint megtenni egy olyan embernek, aki nincs hozzászokva. A másik meg, hogy rizsen és csirkén, halon kívül lehet e enni más ennivalót is. Gondolok itt mákos tésztára, rakott krumpli, stb. vagy ragaszkodni kell a rizs, hal, csirke ételekhez.

2007. Június 30. - 22:43:26
Válasz #1
Nem elérhető

szv


Üdv!

Fehérje : csirke, pulyka, halak, marhahús / ezek fehérjetartalma 20% / 
             tojásfehérje / fehérjetartalma 10% /
ezekre érdemes alapozni...
"Kiegészitök" proteinek, sovány sajtok, túrók ,stb.

Szénhidrát : rizs / szénhidráttartalma 70% /
                 pufirizs , zabpehely / szénhidráttartalma  60% /
"Kiegészitök"  főtt burgonya / szénhidráttartalma  20% / durum és teljes kiőrlésű tészta / szénhidráttartalma  70% /, gabonák, hüvelyesek, teljes kiőrlésű kenyér

Így hirtelen ennyi jut eszembe  ;D

2007. Június 30. - 22:54:07
Válasz #2
Nem elérhető

T3quila


szv!
Köszönöm a segítséget. Talán ez majd másoknak is segítség lesz. A rizs és a csirke majdnem mindig meg van, de nem mindig tudom ezeket fogyasztani. És persze nem beszélve, hogy ez biztos nem olyan olcsó. De igyekszek majd ezek alapján enni. Bízzunk benne, hogy lesz eredménye.

2007. Június 30. - 23:02:04
Válasz #3
Nem elérhető

szv


Hát nem olcsó egy sport az tény és való!De már sokan mások is mondták,hogy "70%-ban a táplálkozáson múlik,és a maradék 30% múlik azon,hogy mennyi edzel...Ja és a 70%-ból kb. 40% a táp.kiegészitőkre jut"Bár ez sem mindenkire igaz...
Egyébként 1kg csirkemell kb. 1200ft/1kg de ez attól is függ,hogy hol vásárolsz...fél kg rizs meg kb. 200-300ft körül lehet ;)

2007. Június 30. - 23:10:56
Válasz #4
Nem elérhető

tomi


Szerintem az is fontos hogy változatosan egyen az ember. Egyébként ezt magyar sajátosságnak tartom, hogy csirkemell+rizs a király. Nézzétek meg akármelyik amcsi profi videóját/étrendjét, mindegyik a vöröshúsra és a főtt burgonyára esküszik. (szerintem is ez a jobb)
Up the dose, lift the most!

2007. Június 30. - 23:12:59
Válasz #5
Nem elérhető

szv


Én nem azt mondtam,hogy csak rizs+csirkemell,mert egy idő után az embernek csömöre lesz tőle kivéve akinek nem.. :D

2007. Június 30. - 23:18:31
Válasz #6
Nem elérhető

T3quila


szv!
A rizs legyen a legkisebb gond :). Valamelyik nap összeszámoltam, hogy tömegeléskor maximum 30-40.000.- Ft körül lesz a kiadásom és ez csak a táplálék-kiegészítő. Mellé jön még az edzőterem, ami 6.000.- Ft és az étkezés, ami nem tudom, ki jön egy hónapra 10.000 Ft-ból.

Elolvastam azt a linket, amit efitmaster linkelt be nekem. Címe: Mindent a proteinről. Érdekes dolgokat írnak le. Jó, hogy létre jött ez a weboldal. Most már tisztában vagyok, hogy mennyi fehérjét kell inni egy nap. Kiszámoltam, ha mostani súlyommal elkezdek tömeget növelni, akkor napi 6 turmixot kell innom, ami turmixonként 33 g fehérjét jelent. Kérdezem én nem sok az a napi 6 turmix minden étkezés mellé?

2007. Június 30. - 23:21:54
Válasz #7
Nem elérhető

T3quila


tomi!
A változatos étkezés alatt azt is érted, hogy mondjuk havonta egy kis édesség? Csoki, chip-s, stb. csak mértékkel. Vagy esetleg, ha Anyus készít palacsintát, meggyes rétest, akkor mértékkel abból is lehet? Mert pár éve még tömegnöveléskor is kerültem az édességet.

2007. Június 30. - 23:23:21
Válasz #8
Nem elérhető

szv


Szerintem "semmi" nem sok ha a pénztárcád ezt birja  ;D Amugy probáld úgy csinálni,hogy a táplálékbeviteled inkább szilárd étel legyen mint pl turmix...Mert ha egész nap csak turmixot fogsz inni akkor kifosod csak és akkor hiába költesz magadra 40ezret...meg ha nem eszel szilárd kaját akkor nem igazán tud felszivodni a turmix.../szerintem!/ ;D

2007. Június 30. - 23:30:34
Válasz #9
Nem elérhető

T3quila


szv!
A napi a turmixot úgy értettem, hogy étkezést követően. Eszem és utána meg a turmix. Nem egész nap csak turmix :). Mert ugye bár a body.builder oldalon általában maximum napi 3 turmixot javasolnak, ami 30g fehérje vagy tömegnövelő szokott lenni turmixonként. Mert tudomásom szerint az sem jó, ha sok fehérjét visz be az ember és az sem, ha keveset. Hozzáteszem ezt is olvastam a body.builder weboldalon :).

2007. Június 30. - 23:37:52
Válasz #10
Nem elérhető

szv


Én nem olvastam még sehol olyanról,hogy az baj lenne ha "sok" fehérjét viszel be..
Szoval az tuti nem lesz gond nálad sem ,hogy ha napi 2-3gramm/1ttskg fehérjét viszel be naponta!;)
Ha 80kg vagy akkor 180-240gramm fehérjét kéne fogyasztanod  kb. És érdemes /szerintem/ olyan 6.étkezésre ezt elosztani... ez azt jelenti,hogy étkezésenként 30g-40g fehérje.


2007. Július 01. - 00:11:13
Válasz #11
Nem elérhető

T3quila


szv!
Engedd meg, hogy idézzek a http://www.bodyi.builder.hu weboldalról:
"Igen, ha fehérjéből viszünk be nagyon sokat, akkor ugyanúgy hizlal, mint ha minden más tápanyagból sokat vinnénk be. A szervezet a fehérjét is képes zsírrá alakítani.
Túl nagy mennyiségben, és olyan embereknél, akik egyes összetevőikre érzékenyek bizony lehet ártalmas is."

Persze az is szerepel benne, amit már nem másoltam be, hogy aki izomzatépítéssel foglalkozik annak a 150-200g sem ártalmas. Mivel most diétán vagyok így összesen napi 3 turmixot iszom, ami turmixonként 26g fehérje és így összesen a napi bevitelem 78g fehérje. De, ha úgy számoljuk, ahogy olvastam és a diétára is kiterjesztjük, akkor napi 198g fehérjét kéne meginnom. Ugyan úgy napi 3 turmix és turmixonként 66g fehérjét.

2007. Július 01. - 10:34:53
Válasz #12
Nem elérhető

tomi


Én napi maximum 3*40g fehérjét ittam, de nem nagyon bírtam. Szerintem ez az a határ, amit ha bírsz idd, ha nem vedd kevesebbre. Nekem a Jóba Elek mondta, hogy maximum a napi fehéjebevitel 1/3-át szabad turmixból fedezni. Ez jelen esetben azt jelentette volna, hogy napi 360g fehérjét kellettv volna bevinnem, ami nem volt meg, így visszafogtam. Mostanában 230-250g fehérjét eszek naponta ebből van egy 30g os turmix és egy 15.000mg-os folyékony aminosav (edzés után). Ezekkel a mennyiségekkel azt tapasztaltam, hogy nem vagyok kevesebb kiló, mint amikor napi 120g-ot ittam, így rájöttem hogy pénzkidobás a túl sok turmix. Érdemes inkább glutaminra/creatinra költeni azt a pénzt.

Tequila! a "csaló kajákról" annyit, hogy persze, hogy lehet őket enni. Az én felfogásom szerint, a testépítés, nem arról kell hogy szóljon hogy "kolostorba vonul az ember az ízek elől". Nyugodtan zabáljad a palacsintát, a rétest a csokit a fagyit. Itt a nyár, ilyen melegben úgyis nehezen marad rajtad. Ha mégis érzékeny vagy az ilyesmire, inkább menj el heti 1-2 szer futni. Nehogy már a FASSZOPÓ BUNNY (mert ő szokott ilyeneket parancsolni) mondja meg hogy mit egyen az ember a családi asztalnál. Nehogy már egy ilyen primitít dobozpakoló, kisebbségi komplexusos fasz miatt sérsd vérig a 70-80 éves nagymamádat, aki kedveskedni akar neked azzal hogy 35 fokban egész délelőtt a rétest süti neked, miközben majd elájul, te meg azt mondod, hogy nem kérsz. Ha nem vagy versenyző, vagy túlsúlyos akkor egyél azt ami jólesik, mert különben az evést nem fogod élvezni egy idő után, hanem csak kényszer lesz. Mivel pedig a testépítés legfontosabbja az evés, így ha azt megutálod, nehézkes lesz az egész sport számodra és nem élvezni fogod, hanem csak szenvedni miatta. Nem tudom hogy sikerült-e kifejezni magam, de a lényeg, hogy ha este a csajod megkínál a csokiból, nyugodtan egyél 1-2 csíkot, hétvégén nyugodtan egyél sütit (nem kell mértékkel, hanem amennyi jól esik). És ha a rohadt melegben elmész egy fagyis előtt akkor is toljál be 2-3 gömb jóízű fagylaltot.
u.i.: A túlsúlyos emberek amíg le nem fogynak és versenyzők nagyobb része is csak az év felében vannak szigorú diétán, ugyanis ők tudják, hogy többet érhetsz el azzal, ha élvezed amit csinálsz, mint azzal, ha folyton az önmegtartóztatás mélydepressziójában robotolsz.  ::)
Up the dose, lift the most!

2007. Július 01. - 10:38:53
Válasz #13
Nem elérhető

tomi


idézet Mariusz Pudzianowski-tól: Breakfast, Lunch & Dinner include:
Oats, Bananas, Brown toast, Fish, Meat or Chicken, Rice, Potatoes or Pasta, Vegetables or Salad.
I love chocolate ice cream so I eat a lot of it.
I train hard so two days a week I eat anything I want – pizza, french fries, anything.
    (és mégis ő az egyetlen erőemelő akinek kockás a hasa)

plussz itt egy kép Marcus Ruhl-ről:

Up the dose, lift the most!

2007. Július 01. - 11:17:49
Válasz #14
Nem elérhető

T3quila


tomi!
Olvasottak alapján számolva szerintem is sok lenne a napi 6 fehérje turmix. Maximum 3 30g-os fehérje illetve tömegnövelő turmix bőven megteszi szerintem.

Amit az étkezésről írtál arra most válaszolok valamit, de lehet elég hülyén fog hangzani és butaságnak. Diéta, tömegelés mellett azért nem merek enni édességet, sütit és feltételezzük mértékkel, mert tudom, hogy ez természetes, de megpuffad a hasam. És olyankor mindig rossz a közérzetem valamint mindig attól parázom, hogy valamennyit visszaszedek abból, amit leadtam. De tudom, hogy ez nem így van, de még is a tudat alatti vagy mi a szösz. Remélem, vágod, amit mondok :). És hozzá teszem, hogy nem vagyok anorexiás :). Minden álmom a kocka has volt és valamilyen alkat, ami úgy néz ki sikerült is. És parázom, hogy kárba vész az eddigi munka, ha engedek a csábításnak.  Jó, persze nem azt mondom, ha van palacsinta, meggyes rétes, hogy nem eszem belőle csak nem sokat. Mondjuk 2-3 db-ot és annyi. De az is előfordul, hogy utána bűntudatom van. Próbálok mondani egy példát: edzel, és egyik nyáron elmész, mondjuk 1-2 hétre nyaralni. Tegyük, fel mikor visszajössz, kicsit visszaesel és mondjuk olyan érzésed van, hogy nem kellett volna elmenned, nyaralni, mert úgy érzed az eddigi munkád, akkor semmit sem ért. Lehet nem a legjobb példa, de remélem érted :).