2024. Május 12. - 12:10:12
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Clomid vagy Nolvadex? Melyik a jobb? (A Nagy Vita, amiről jobb ha többet tudsz)  (Megtekintve 79967 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Május 07. - 21:05:41
Válasz #30
Nem elérhető

Milo


Hello!

Tesztókura közben észrevettem ,hogy kezdek csöcsösödni vettem  proviront, magyar tamoxifent 1-1szemet szedek naponta. elég ennyi szerintetek?
(Jelenleg 110kg vagyok) 4napja szedek ennyit de hatást eddig nem nagyon tapasztaltam.
Riceman

2009. Május 07. - 21:08:26
Válasz #31
Nem elérhető

God Vazzeg


Hello!

Tesztókura közben észrevettem ,hogy kezdek csöcsösödni vettem  proviront, magyar tamoxifent 1-1szemet szedek naponta. elég ennyi szerintetek?
(Jelenleg 110kg vagyok) 4napja szedek ennyit de hatást eddig nem nagyon tapasztaltam.

Ha nem érzel változást, menjen 2 nolva  ;) Csöcs érzékeny?

2009. Május 08. - 20:08:56
Válasz #32
Nem elérhető

Milo


Riceman

2009. Május 08. - 20:17:40
Válasz #33
Nem elérhető

warren


még nem , de egyértelműen nagyobb lett

Cső!
Nekem is hasonló megfigyelésem volt napi 1 nolvával.
Felemeltem 1,5-re és jobb lett a helyzet, de lehet hogy 2-vel még jobb lenne.
Kíváncsi vagyok nálad bejön-e.
http://www.youtube.com/watch?v=sAPv_DhIFkQ

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

2009. Május 09. - 09:28:15
Válasz #34
Nem elérhető

God Vazzeg


még nem , de egyértelműen nagyobb lett

Az nem biztos hogy ettől van. De próbáld a 2 szemet, és meglátod  8-)

2009. Május 09. - 20:41:00
Válasz #35
Nem elérhető

Milo


Riceman

2009. Május 20. - 17:51:18
Válasz #36
Nem elérhető

jrk


Sziasztok!

Azt olvastam a tamoxifenről, hogy nem szedhetik azok, akiknek a kórtöténetében, vagy a családjuk kórtörténetében szerepeltek véralvadási problémák. Nálam a fater az, akinek túl gyorsan alvad a vére, de érdekes módon neki is csak 50 éves kora után képződtek vérrögök, ill. 50 éves kora felett alakult ki nála trombózis. Erre irányuló vizsgálat az én esetemben még nem volt, de elméletileg könnyedén öröklődik a dolog...

a tamoxifenről pedig azt írják, hogy jelentősen növeli a vérrögök kialakulásának esélyét. Szerintetek ez rövidebb kúrák esetén is okozhat problémát? Én az utókúrámba terveztem volna beilleszteni napi 20mg tamoxifent, ráadásul van egy kis gyno-m, ami már jóval kúra előtt, évekkel korábban, még serdülőkoromban alakult ki. Nem csomós, eccerűen csak a mellbimbók környékén zsíros, igen gázul kinéző csöcsikék nem túl büszke tulajdonosa lettem már igen korán :(

Kúra közben kicsit kifeszesedtem, akkor látványra valamit javult, aztán most kicsit szarabb, ahogy be is zsírosodtam, de ez korábban is így volt... tehát nem csomós, egyszerűen csak zsíros. Ahogy zsírt veszítek, visszamegy alamennyire, de vékonyabb/kevésbé zsíros időszakomban is volt szerencsém látni, és akkor is irritált, mert valamennyi (a normálisnál több) zsír mindig maradt ott. Hangsúlyozom, akkoriban még szó sem volt visszaélésről a gyógyszerekkel...
a tamoxifen elméletileg ezen tudna segíteni, ha máskor nem, akár diéta alatt, főként ezért is esett (volna) rá a választásom a clomiphene-el szemben. A véralvadásos dolog viszont paráztat, ugyanakkor az amerikai fórumokon is csak azt látom, hogy még prohormon kúrák után is 2 pofára zabálják a tamoxifent, ez a véralvadásos probléma pedig fel sem merül, mint rizikófaktor.

Ugyanakkor az is igaz, hogy ezzel a gyógyszerrel akár évekig is elhúzódó lehet egy kezelés, függően a betegségtől. Itt jóval magasabb terápiás dózisokat láttam, 60-80mg/ nap... 
Vajon hosszabb kúrák esetén jelenthet csak gondot a véralvadásra nézve, csakúgy, mint a fogamzásgátlók esetében, vagy egy hónapos utókúrában, ilyen kis dózis mellett is gázos...? Összegezve, arányban állhat a tamoxifen veszélyessége a véralvadásra nézve a dózis nagyságával?

Nem lenne akkora buli 1 hónapon keresztül minden nap azon parázni, hogy mikor üt be a krakk...

Várom a véleményeket, tapasztalatokat! :)

 0o0o0

2009. Május 20. - 17:54:54
Válasz #37
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Sziasztok!

Azt olvastam a tamoxifenről, hogy nem szedhetik azok, akiknek a kórtöténetében, vagy a családjuk kórtörténetében szerepeltek véralvadási problémák. Nálam a fater az, akinek túl gyorsan alvad a vére, de érdekes módon neki is csak 50 éves kora után képződtek vérrögök, ill. 50 éves kora felett alakult ki nála trombózis. Erre irányuló vizsgálat az én esetemben még nem volt, de elméletileg könnyedén öröklődik a dolog...

a tamoxifenről pedig azt írják, hogy jelentősen növeli a vérrögök kialakulásának esélyét. Szerintetek ez rövidebb kúrák esetén is okozhat problémát? Én az utókúrámba terveztem volna beilleszteni napi 20mg tamoxifent, ráadásul van egy kis gyno-m, ami már jóval kúra előtt, évekkel korábban, még serdülőkoromban alakult ki. Nem csomós, eccerűen csak a mellbimbók környékén zsíros, igen gázul kinéző csöcsikék nem túl büszke tulajdonosa lettem már igen korán :(

Kúra közben kicsit kifeszesedtem, akkor látványra valamit javult, aztán most kicsit szarabb, ahogy be is zsírosodtam, de ez korábban is így volt... tehát nem csomós, egyszerűen csak zsíros. Ahogy zsírt veszítek, visszamegy alamennyire, de vékonyabb/kevésbé zsíros időszakomban is volt szerencsém látni, és akkor is irritált, mert valamennyi (a normálisnál több) zsír mindig maradt ott. Hangsúlyozom, akkoriban még szó sem volt visszaélésről a gyógyszerekkel...
a tamoxifen elméletileg ezen tudna segíteni, ha máskor nem, akár diéta alatt, főként ezért is esett (volna) rá a választásom a clomiphene-el szemben. A véralvadásos dolog viszont paráztat, ugyanakkor az amerikai fórumokon is csak azt látom, hogy még prohormon kúrák után is 2 pofára zabálják a tamoxifent, ez a véralvadásos probléma pedig fel sem merül, mint rizikófaktor.

Ugyanakkor az is igaz, hogy ezzel a gyógyszerrel akár évekig is elhúzódó lehet egy kezelés, függően a betegségtől. Itt jóval magasabb terápiás dózisokat láttam, 60-80mg/ nap... 
Vajon hosszabb kúrák esetén jelenthet csak gondot a véralvadásra nézve, csakúgy, mint a fogamzásgátlók esetében, vagy egy hónapos utókúrában, ilyen kis dózis mellett is gázos...? Összegezve, arányban állhat a tamoxifen veszélyessége a véralvadásra nézve a dózis nagyságával?

Nem lenne akkora buli 1 hónapon keresztül minden nap azon parázni, hogy mikor üt be a krakk...

Várom a véleményeket, tapasztalatokat! :)

 0o0o0
Hmm...erről még nem is hallottam. És az Arimidex, az Aromasin és az Evista esetén is fennáll ez a veszély?  ????...
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Május 20. - 18:03:56
Válasz #38
Nem elérhető

God Vazzeg


Sziasztok!

Azt olvastam a tamoxifenről, hogy nem szedhetik azok, akiknek a kórtöténetében, vagy a családjuk kórtörténetében szerepeltek véralvadási problémák. Nálam a fater az, akinek túl gyorsan alvad a vére, de érdekes módon neki is csak 50 éves kora után képződtek vérrögök, ill. 50 éves kora felett alakult ki nála trombózis. Erre irányuló vizsgálat az én esetemben még nem volt, de elméletileg könnyedén öröklődik a dolog...

a tamoxifenről pedig azt írják, hogy jelentősen növeli a vérrögök kialakulásának esélyét. Szerintetek ez rövidebb kúrák esetén is okozhat problémát? Én az utókúrámba terveztem volna beilleszteni napi 20mg tamoxifent, ráadásul van egy kis gyno-m, ami már jóval kúra előtt, évekkel korábban, még serdülőkoromban alakult ki. Nem csomós, eccerűen csak a mellbimbók környékén zsíros, igen gázul kinéző csöcsikék nem túl büszke tulajdonosa lettem már igen korán :(

Kúra közben kicsit kifeszesedtem, akkor látványra valamit javult, aztán most kicsit szarabb, ahogy be is zsírosodtam, de ez korábban is így volt... tehát nem csomós, egyszerűen csak zsíros. Ahogy zsírt veszítek, visszamegy alamennyire, de vékonyabb/kevésbé zsíros időszakomban is volt szerencsém látni, és akkor is irritált, mert valamennyi (a normálisnál több) zsír mindig maradt ott. Hangsúlyozom, akkoriban még szó sem volt visszaélésről a gyógyszerekkel...
a tamoxifen elméletileg ezen tudna segíteni, ha máskor nem, akár diéta alatt, főként ezért is esett (volna) rá a választásom a clomiphene-el szemben. A véralvadásos dolog viszont paráztat, ugyanakkor az amerikai fórumokon is csak azt látom, hogy még prohormon kúrák után is 2 pofára zabálják a tamoxifent, ez a véralvadásos probléma pedig fel sem merül, mint rizikófaktor.

Ugyanakkor az is igaz, hogy ezzel a gyógyszerrel akár évekig is elhúzódó lehet egy kezelés, függően a betegségtől. Itt jóval magasabb terápiás dózisokat láttam, 60-80mg/ nap... 
Vajon hosszabb kúrák esetén jelenthet csak gondot a véralvadásra nézve, csakúgy, mint a fogamzásgátlók esetében, vagy egy hónapos utókúrában, ilyen kis dózis mellett is gázos...? Összegezve, arányban állhat a tamoxifen veszélyessége a véralvadásra nézve a dózis nagyságával?

Nem lenne akkora buli 1 hónapon keresztül minden nap azon parázni, hogy mikor üt be a krakk...

Várom a véleményeket, tapasztalatokat! :)

 0o0o0

Érdekes, mert pont úgy tudtam hogy enyhe vérhígító a tamoxi  ????...

2009. Május 20. - 18:07:38
Válasz #39
Nem elérhető

BadBodyBoy


Idézet
Hmm...erről még nem is hallottam. És az Arimidex, az Aromasin és az Evista esetén is fennáll ez a veszély?
Ezek tuti cuccok csak árban nem semmik!!! ****:)))))) ****:)))
Igaz szerintem is az a feltevés, hogy a tamoxifen az vérhigító......
De a csöcsre miért nem proviront szedsz..?

2009. Május 20. - 18:10:39
Válasz #40

csery

Vendég
Jóval jóval A tamoxifen felett járnak, gondolo minőségben is.

2009. Május 20. - 18:11:37
Válasz #41
Nem elérhető

jrk



Thanks for the quick moderation, Mr. Namat! :-){

Tegnap éjjel találtam egy nagyon hosszú információözönt a tamoxifenről valemlyik amerikai oldalon, ahol ezt egy komoly rizikófaktorként emlegették... most nem találom :( Egyébként a Zitazonium betegtájékoztatójában is szerepel.

Még körbenézek, aztán linkelek.

2009. Május 20. - 18:53:21
Válasz #42
Nem elérhető

jrk




God, elöljáróban annyit, hogy elméletileg jó helyen kapizsgálsz, és amit én ezzel kapocslatban hallottam viszont, hogy a vérhigítók hatását érdekes módon nem gyengíti, hanem éppenhogy felerősíti.

2009. Május 20. - 19:01:56
Válasz #43
Nem elérhető

jrk


http://www.50plusz.hu/gyogyszerek/termek/ANASTROZOL_SANDOZ_1_mg_filmtabletta/51402

"Vérerek (érbetegségek és tünetek)
Nagyon gyakori: hőhullámok
Nagyon ritka: véralvadási problémák (vénás tromboembóliás események), mint amilyen a vérrögképződés, rendszerint a lábban, amely fájdalommal, duzzanattal vagy bőrvörösséggel jár (mélyvénás trombózis), illetve a tüdőben keletkező vérrög (tüdőembolia)"

http://www.pirulapatika.hu/210037344/betegtajekoztato/zitazonium_20_mg_tabletta

-Itt konkrétan arról van szó, hogy nem javasolják a szedést, ha hajlamunk van a vérrögképződésre, ill. hogy véralvadásgátló gyógyszerrel egyidőben történő szedéskor fokozódik a vérzésveszély


"A rare but serious side effect of NOLVADEX is a blood clot in the veins. Blood clots stopthe flow of blood and can cause serious medical problems, disability or death. Women who take NOLVADEX are at increased risk for developing blood clots in the lungs and legs. Some womenmay develop more than one blood clot, even if NOLVADEX is stopped. Women may also havecomplications from treating the clot, such as bleeding from thinning the blood too much.Symptoms of a blood clot in the lungs may include sudden chest pain, shortness of breath orcoughing up blood. Symptoms of a blood clot in the legs are pain or swelling in the calves. A blood clot in the legs may move to the lungs. If you experience any of these symptoms of a bloodclot, contact your doctor immediately.

NOLVADEX increases the chance of having a stroke, which can cause serious medicalproblems, disability, or death. If you experience any symptoms of stroke, such as weakness,difficulty walking or talking, or numbness, contact your doctor immediately"

http://209.85.129.132/search?q=cache:IK4p0sUhF-0J:www.fda.gov/cder/foi/label/1998/17970ppi.pdf+nolvadex+blood+clot&cd=2&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

http://www.breastcancer.org/treatment/hormonal/serms/

Nekem úgy tűnik, hogy általánosságban az ösztrogén-antagonistáktra többé-kevésbé ugyanazok a mellékhatások érvényesek. Amúgy az Arimidex tájékoztatójában is ugyanaz szerepel a trombózissal kapcsolatban, mint a Zita/Nolvadex tájékoztatójában...

http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/termek/ANASTROZOLE-GENERICS_UK_1_mg_filmtabletta/51763

(érbetegségek és tünetek/nagyon ritka mellékhatások)

2009. Május 20. - 19:03:38
Válasz #44
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor


God, elöljáróban annyit, hogy elméletileg jó helyen kapizsgálsz, és amit én ezzel kapocslatban hallottam viszont, hogy a vérhigítók hatását érdekes módon nem gyengíti, hanem éppenhogy felerősíti.

"- A véralvadást gátló bizonyos gyógyszerek, mint a warfarin. A tamoxifén fokozhatja e gyógyszerek hatását, ami által megnő a vérzések esélye. Az orvosa szükség esetén majd csökkenti a véralvadásgátló gyógyszer adagját."