2024. Május 14. - 05:11:28
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: IFBB Pro Liga - hírek -  (Megtekintve 5691 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Szeptember 06. - 20:52:22
Megtekintve 5691 alkalommal
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Gondoltam ide rakom fel a magyar Profi Liga életében történt és történő dolgokat.
Kezdés képpen egy "minden napra egy mese" formájában egy kis riportot közlök amely Buranits Ildikóval készült.

1 nap,1 kérdés,1 válasz  ;)

"Laikusként hogy kerültetek a profi body verseny szervezés közelébe?

 Nem mindegyikünk laikus. Kelemen Zoli bodyzik, még versenyen is indulhatna, nem is tudom miért nem tette. Emellett társtulajdonosk vagyunk egy edzőteremben. Louie gyúrt 2O évig benne volt a sűrűjében, még terme is volt Canadában. Sebestyén Péter nem gyúr csak magának ő kosarazott MB I-ben, viszont napi szinten bújja a nemzetközi szakirodalmat. Én kihívást láttam a versenyek szervezésében, ők így utólag, talán kalandot. Az biztos, hogy Zolit az vezérelte, hogy a legjobbak jöjjenek el ide, és azokat ismerje meg szemtől szemben. Egyszer majd talán kiadunk egy könyvet....volt kaland bőven... ;D"

2008. Szeptember 07. - 07:12:57
Válasz #1
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
"Talán érdemes elébe menni a találgatásoknak a Pro Ligával kapcsolatosan. Hogyan csöppentetek bele?

 Az előzmények: Kiss Jenőt tőbb éven keresztül szponzoráltuk Pintér Feri felkérése alapján. Társammal  Zolival a Fitness 2OOO-be, azelőtt a régi Csilibe jártunk edzésre. A fitness versenyek indulásakor Feri feltett szándéka volt, hogy engem is elindítson, de nem találtam meg magamban az exibiciklit. (-: Ferit és a versenyzőit személyesen is ismertük az edzésről. Jenővel is nagyon jó kapcsolatban maradtunk, ő hozta el hozzánk Louiet a kilencvenes évek végén."

2008. Szeptember 08. - 13:20:34
Válasz #2
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
"Elhozta, bemutatta, de hogyan lett ebből IFBB Profi Body Grand Prix?

 

A legnagyobb építkezés közben jöttek, azt gondoltuk Louie el akarja adni a versenyjogokat. Ez akkor pont púp lett volna a hátunkra. A közös rendezés viszont érdekesnek tűnt. Az, hogy nem akart végleg kiszállni az nekünk nagyon szimpatikus volt. Hiszen ha lát benne jövőt akkor van benne. Louie társakat és mecénásokat keresett.

Mi a komplett szervezői háttérel együtt mindent beletettünk a csomagba. A Mr Olympiára tapasztalatot szerezni mentünk ki, és ott szembesültünk azzal, hogy a Szimmetria Szultánja az akkor csúcson lévő Flex veszített. Illetve azzal is, hogy technikailag olyat mi is tudunk szervezni."


2008. Szeptember 09. - 11:03:50
Válasz #3
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
"Mi volt a legfontosabb dolog ami miatt belevágtatok?

 

Flex vitatható veresége alátámasztotta Louie véleményét és Jenő elmondását, és azt, hogy az európai versenyzőknek még kevesebb babér terem. Az első versenyt viharos sebességgel 3 hónap alatt hoztuk össze , ami ráadásul a születésnapomra esett. Óriási szakmai siker volt és elképesztő anyagi bukás.

A teljes rendezést az irodánk bonyolította, Louie nem vett részt az operatív szervezésben, nem  volt rutinja a magyarországi ügyintézésben. Az első, az  Erkel Színház beli Grand Prix-n, ahol Kiss Jenő végül nem indult el, hanem konferansziéként szerepelt, nekünk vegyes érzelmekkel telt. Jenő felkészüléséhez komoly, -főleg az akkori viszonyokhoz mérten- anyagi támogatást adtunk egy éven keresztül, és az utolsó héten tudtuk meg, hogy Jenő akinek a jövője érdekében vágtunk bele az egészbe, nem indul. "


2008. Szeptember 09. - 11:41:31
Válasz #4
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Jenő felkészüléséhez komoly, -főleg az akkori viszonyokhoz mérten- anyagi támogatást adtunk egy éven keresztül, és az utolsó héten tudtuk meg, hogy Jenő akinek a jövője érdekében vágtunk bele az egészbe, nem indul. "
Na, erre mindig kíváncsi voltam, hogy miért nem indult...  ::) ????...
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Szeptember 10. - 12:15:13
Válasz #5
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
"Ezen a versenyen nem indulhatott egy másik magyar versenyző sem, annak mi volt az oka?

 

Igen, ez a másik dolog is beárnyékolta az eseményt. Jóba Elek szponzora nem utalta el a profi licenc éves díját, pár száz dollárt, és Elek bár hiába készült fel, nem indulhatott. A színpad mögött óriási ordibálás volt, Waynel kiabáltunk. Waynek igaza volt abban, hogy a szponzornak nem kellett volna a szemébe hazudnia, de  a versenyző - aki készült és élete legjobb formájában volt akkor- , szerintünk ebben vétlen volt. Több dolgot veszítettünk aznap, egy régóta várt Kiss Jenő - Jóba Elek összecsapást, egy végtelenségig csalódott versenyzőt Eleket, és végre egy fiatal magyar versenyzőt a profik  hazai színpadán. Mindemellett rengeteg pénz is elúszott."


2008. Szeptember 10. - 12:24:16
Válasz #6
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
"Ezen a versenyen nem indulhatott egy másik magyar versenyző sem, annak mi volt az oka?

 

Igen, ez a másik dolog is beárnyékolta az eseményt. Jóba Elek szponzora nem utalta el a profi licenc éves díját, pár száz dollárt, és Elek bár hiába készült fel, nem indulhatott. A színpad mögött óriási ordibálás volt, Waynel kiabáltunk. Waynek igaza volt abban, hogy a szponzornak nem kellett volna a szemébe hazudnia, de  a versenyző - aki készült és élete legjobb formájában volt akkor- , szerintünk ebben vétlen volt. Több dolgot veszítettünk aznap, egy régóta várt Kiss Jenő - Jóba Elek összecsapást, egy végtelenségig csalódott versenyzőt Eleket, és végre egy fiatal magyar versenyzőt a profik  hazai színpadán. Mindemellett rengeteg pénz is elúszott."


Only in Hungary...  :-\
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Szeptember 10. - 12:37:39
Válasz #7
Nem elérhető

Raymond


Tetszik ez a topic Zsolti....várom a többi sztorit...... 0o0o0...... 8-} ****:)))))) ;-oo-;

2008. Szeptember 10. - 12:40:24
Válasz #8
Nem elérhető

izomboy



 Jóba Elek szponzora nem utalta el a profi licenc éves díját, pár száz dollárt,  Elek  hiába készült fel, nem indulhatott.
  -élete legjobb formájában volt akkor
- Több dolgot veszítettünk aznap, egy régóta várt Kiss Jenő - Jóba Elek összecsapást, egy végtelenségig csalódott versenyzőt Eleket,
:-[

 **:))))*

2008. Szeptember 10. - 21:54:05
Válasz #9
Nem elérhető

gurkha


Az a fiatal magyar versenyző csak nem a Kiss-Horváth volt????

2008. Szeptember 10. - 22:42:41
Válasz #10
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Az a fiatal magyar versenyző csak nem a Kiss-Horváth volt????
Popeye indult is a versenyen.
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Szeptember 10. - 22:47:23
Válasz #11
Nem elérhető

gurkha


Akkor jól tudtam.
Csak éppen én ezt a történetet kicsit másképp hallottam az Elektől.
De nem akarok össze-vissza beszélni,el lehet érni Eleket egy másik fórumon,szerintem szívesen elmondja mindenkinek az ő verzióját.

2008. Szeptember 11. - 11:21:41
Válasz #12
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Ma kettőt kaptok mert az első rövidke.  ****) ;D

"Tényleg nem volt semmilyen megoldás arra, hogy az Elek induljon?

  A helyszínen többen voltak akik befizették volna Jóba Elek jogdíját, - pl mi is -  de az akkor még profi főtitkár nem adott erre lehetőséget. Teljesen elborult, senkire nem hallgatott. Flex viszont jogosan nyert, utána rekord mennyiségű pizzát ettel meg a profik egy éjszakai pizzériában.

 Mi volt az oka az üzleti veszteségnek? Azután miért folytattátok mégis?

 A veszteséget az éppen csúcson lévő dollár ára is fokozta, és még pár olyan dolog ami igazából sohasem tisztázódott. Volt néhány hamis ígéret, és be nem tartott megállapodás is.  A versenyzők  minden egyéb híresztelés ellenére itt voltak. Innentől fogva nem volt kiszállás. Egyrészt, közben beleláttunk az egész hazai bodys élet hátterébe, másrészt nagyon jó barátok lettünk Louie-val, harmadrészt még soha semmit nem adtunk fel. Louienak sok éves barátsága volt Wayne-hez, ismerte a versenyzőket akik az évek alatt megismertek minket is. A versenyzők pontosan látták, hogy ki mit irányít, a mai napig bárkit meghívunk örömmel jön a rendezvényeinkre. Persze ez a belső szereposztás ez az irigyeinket jobban érdekelte mint minket. Louie  többször és nevetve legyintett, hogy mindegy az, hogy mások mit gondoltak mi belülről megbonthatatlanok voltunk, és ettől működtek  a dolgok.  Amikor kiderült néhány turpisság és a pápát menesztették mi akkor is jó barátok maradtunk. Csakhogy olyan óriási lett a profiknál is a szervezetlenség, hogy úgy döntöttünk nem kockáztatunk amíg nem tisztulnak le a szerepek és a felelősségi körök. Ekkor találtuk ki a Fitparádét mint koncepciót, és ebben Louie nem hitt, és nem is vett benne részt. Tévedett."


2008. Szeptember 12. - 12:41:36
Válasz #13
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
"Az új koncepció is sikert hozott, inkább barátokat kellett volna szerezned, és nem ellenségeket..

  Ne legyen egyszerű az élet menetközben jó sok haragost is gyűjtöttem. Louie és több versenyző kérésére elindultam az elnök választáson, ahol csalt az ellenfél és én kikaptam. Minisztériumi vizsgálat, új választás ahol ismét veszítettem de akkor már azért mert nem voltam hajlandó megállapodni előzetesen.   Nincsenek elnöki ambícióim, az pedig sosem fog kiderülni, hogy a sportágak nyertek vagy veszítettek-e  azáltal, hogy a honi amatör IFBB élet irányításából kimaradtam. Kenderes Gáborral baráti a viszonyunk, tisztelem őt azért amit tesz a szövetségért és mellette a paraolimpikonokért. A Fitparádé versenyeire a bírói kar összeállítására mindig a főtitkár urat kérem fel, egész egyszerűen bízom benne, a Louie is ezt tanácsolta annak idején, igaza volt. Huber elnökkel és Osyemi Zitával remekül együtt tudunk dolgozni ez biztos, a többi pedig ma már nem érdekel.

A magyar versenyzők többsége és a külföldi  profik is személyesen ismernek, ahol csak lehet jelen vagyok és nagyon sok nemzetközi meghívás mindegyikének eleget tenni sem tudok. Most a bíróit szeretném letenni, és egy másik székből szemlélni az eseményeket, onnan ahol minden eldől.."