2024. Május 15. - 03:46:25
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Magyarok! Ki akar IFBB PROFI lenni...?!  (Megtekintve 18078 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Október 14. - 11:29:41
Válasz #30
Nem elérhető

zeitge1st


Pisti! A szavaid a retinámba égnek, nagyon tetszik ez a hozzállás, ez már félsiker!Én már akkor tudtam hogy különleges ember vagy amikor, a 2003 as Superbody-n, megláttalak a teen kategóriában, ez volt az a pillanat amikor eldöntöttem ,hogy egyszer nekem is hasonlóan kell kinéznem, ebben az évben láttam hozzá komolyabban, 2004 ben is ott voltam és csak néztem merre hány méter amikor megláttam mekkorát fejlődtél, leiskoláztál mindenkit, iszonyat fejlődés amit felmutattál, és ez nem maradt annyiban, hisz nagyon komoly szintre jutottál, akkor is csak pislákoltam amikor nem jöttél haza hanem kintmaradtatok amcsiban, amit nagyon jól tettetek!Motivációt merítek belőled hogy ezt a sportrot csináljam, és hogy merjek álmodni, ne süllyedjek az átlag magyar emberek tengerébe(van egy ide illő dalszöveg:"minden télen végignézem a tévében az lekibeteg élettelen népet, de az RTL-nek életlen a képe" :D ), a negativitás mindenhonnan árad, energiavámpír ez az egész nép, (kivételek azért vannak persze).és most gyűjtöm a pénzt hogy eltűnjek innen én is, példát veszek rólad, biztos nehéz nektek az elején,mindent elkezdeni nehéz, fel kell kötni a gatyeszt, de inkább szívjak az elején és utána teremtsek meg egy biztos alapot, mithogy itt éljem le az életem és legyek kis szürke dolgozó néger :) .köszönöm szépen a példát!!! ami előttem van, bocs ha off voltam mert nem akarok profi lenni csak egy lelkes gyúrós voltam.

Üdvözöl innen a messzi távolból:

Laci
Ha ezt olvasod, túl sok szabadidőd van!

2009. Október 14. - 14:53:38
Válasz #31
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Természetesen az életben rengeteg nehéz és nagy döntést kell meghoznunk.Egyértelműen pozitívan kell felfogni minden olyan lehetőséget ami adatik.Valakinek a testépítés terén adatik meg,valakinek a munkája során valakinek valamilyen hobbija kapcsán,esetleg nyer a lottón.Valakit a családja tesz sikeressé,ill. az általuk biztosított nyugalom és pozitív energia kapcsán,van akit a barátai segítik hozzá,van akit vmilyen szponzor(esetleg együtt)
Van amihez elég ha rendelkezünk jó ötletekkel,van amihez tehetség kel van amihez pénz és van hogy mind a 3.
Ma az országban rengeteg jó testépítő van,aki esetlegesen megpályázhatja a pro kártyát (is).De hallottam olyan tehetségekről,akik közül valaki orvos akar lenni,van olyan aki sikeres kutató,olyan aki mérnöki diplomával rendelkezik és minden álma hogy a szakterületén elismert és sikeres (hanem a legjobb legyen).
Ők is rengeteg szorgalommal próbálják elérni azt ami az álmuk.Persze mindenkinek lehet álma hogy a Dexter mellett álljon a színpadon,de ha számára nagyobb álom az,hogy mondjuk felfedezze a rák ellenszerét mint kutató orvos,ez az előzőket elhalványítja és mondjuk éppen ezért nem kéri ki a testépítő pro kártyáját..
Itt csak egy erős példát írtam (mert nem írnak be a top versenyzők) arra hogy esetleg ki-miért nem. ::)
De ha megfigyeljük a jelen magyar top testépítőit akár azt a néhány dolgot,még ahhoz is hogy amit idáig elértek,elértünk,még a Pistit is beleszámítva mindannyian szükségünk volt arra a néhány dologra amiket leírtam,hogy többek lehessünk a többi versenyzőnél és álmodhassunk..
...és innentől lehet kezdeni álmodni,kinek mi a legfontosabb,ha van olyan top magyar testépítő a Gergőn kívül akinek ez az álma várjuk,írjon...esetleg az is aki szintén top,de mást tart fontosabbnak mint a világotot jelentő deszkákat.
Csak hogy képben legyünk és tudjuk ki miért akar,szeretne vagy nem akar,nem szeretne Pro boys lenni
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Október 14. - 17:11:07
Válasz #32
Nem elérhető

tomasz


Ez már a 2. hsz-em ebben a topicban,pedig elvileg nem én vagyok itten megszólítva,de mindegy.Szerintem is nagyon jó a Pisti hozzá állása.Le kell szarni ki mit mond.Hisz kis hazánkban ez a negatív hozzá állás ilyen népi hagyomány vagy mi.Pedig egy átlagos hozzá állással is sokkal,de sokkal messzebb lehetne jutni mint az "úgy sem sikerül,meg minek csináljam,meg kevés vagy te ehhez" beszólásokkal.Persze akik ezeket pofázzák,azoknak még jóformán életük sincsen,csak vannak mint a fasz.Mást se csinálnak,csak a más esetleges eredményeit fikázzák.
Én személy szerint soha nem leszek versenyző,mivel kedvem sincs hozzá,meg a genetikám sem a legjobb,szóval sansztalan.Viszont a minden napi életben nagyon sok előnyét élvezem annak,hogy úgymond kigyúrt vagyok.Nekem már ezért megérte sok-sok éven át edzeni,amit nem mellesleg imádok is csinálni.Meg én kaland vágyból itthon maradok.Kihívásból van itt bőven,nem?
"kisfiam,addig örülj míg gyerek vagy...."(apu,nyugodjék békében!)
....patkány vagyok,de nem féreg,az élet a legjobb méreg....

2009. Október 14. - 21:51:48
Válasz #33
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
No,ez is egy vélemény...Korrekt :)
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Október 15. - 11:55:57
Válasz #34
Nem elérhető

zeitge1st


Johnny mondandójához hozzászólva, a pénz fontosságáról akarok kérdezni.A testépítésben szerintem a legfontosabb komponensekhez tartozik, bár genetika, és a befektetett munka nélkül az sem ér semmit.Gondolom a külföldi badisok ennyivel is előrébb vannak, hogy könyebb megteremteni az anyagi feltételeket.Viszont itthon némyelyeknek az is feladja a leckét hogy megvegyen egy doboz proteint.Gondolom egy pro versenyre való készülés milliókba kerül, nembeszéve arról hogy a versenyzők az egészségüket teszik kockára, viszont ha nincs szponzor akkor semmi pénz nem forog vissza,így sok ember akinek tehetsége lenne hozzá és szereti is nem fogja ezt az utat választani, mert megélni csak a krém tud belőle, és úgyvannak vele sokan, ha valamibe ekkora energiákat tesznek akkor annak "haszna" is legyen!Szóval, megéri edzeni ,csinálni, viszont nagyon nem éri meg versenyezni, 1-2 embernek igen, szerintem Pistinek is meghozza előbb utóbb odakint a sikert bár itthon csak anyagi csőd lenne akármilyen jó is.Megmondom őszintén hiába is tetszik akármennyire a dolog külső szemlélőként, de ha a feltételeim adottak lennének akkor sem folynék bele abba a világba ami az újságokban jónak néz ki de az más dolog hogy mi vaqn mögötte, néhány embernek megérheti ebbe forgatni mindent, de sokaknak akik kedvet éreznek hozzá, és jobban belegondolnak inkább többet ér az anyagi biztonság ,és az egészség.Lehet most ezért megköveztek de szerintem a pro body building egy mennynek álcázott pokol.Bocs a kicsinyes hozzáállásért, nagyon sokra becsülöm aki ezt csinálja és pédakép mindenki, főleg aki a magyarok közűl eljut ilyen szintre(lásd. Pisti, Johhny).De szerintem sokan nem vállalnák be mert ne makarnak anyagi, és  egészségi csődbe jutni, és inkább megmaradnak sokkal szerénybb szinteken, persze tisztelet a kivételnek mert a tehetség utat tör magának.
Ha ezt olvasod, túl sok szabadidőd van!

2009. Október 15. - 14:28:07
Válasz #35
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
No,ez is egy jó vélemény volt...Szintén korrekt,valósághű
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Október 15. - 14:28:55
Válasz #36
Nem elérhető

tomasz


Szerintem sem jövedelmező versenysport a body.Pedig ha már profikról beszélünk,akkor a fő mozgató rugó a pénz.Elvileg azért csinálják,hogy ebből éljenek.Persze ez nem ennyire egyértelmű,de a lényege akkor is ez volna.
"kisfiam,addig örülj míg gyerek vagy...."(apu,nyugodjék békében!)
....patkány vagyok,de nem féreg,az élet a legjobb méreg....

2009. Október 15. - 14:42:50
Válasz #37
Nem elérhető

Kicsibors


Johnny mondandójához hozzászólva, a pénz fontosságáról akarok kérdezni.A testépítésben szerintem a legfontosabb komponensekhez tartozik, bár genetika, és a befektetett munka nélkül az sem ér semmit.Gondolom a külföldi badisok ennyivel is előrébb vannak, hogy könyebb megteremteni az anyagi feltételeket.Viszont itthon némyelyeknek az is feladja a leckét hogy megvegyen egy doboz proteint.Gondolom egy pro versenyre való készülés milliókba kerül, nembeszéve arról hogy a versenyzők az egészségüket teszik kockára, viszont ha nincs szponzor akkor semmi pénz nem forog vissza,így sok ember akinek tehetsége lenne hozzá és szereti is nem fogja ezt az utat választani, mert megélni csak a krém tud belőle, és úgyvannak vele sokan, ha valamibe ekkora energiákat tesznek akkor annak "haszna" is legyen!Szóval, megéri edzeni ,csinálni, viszont nagyon nem éri meg versenyezni, 1-2 embernek igen, szerintem Pistinek is meghozza előbb utóbb odakint a sikert bár itthon csak anyagi csőd lenne akármilyen jó is.Megmondom őszintén hiába is tetszik akármennyire a dolog külső szemlélőként, de ha a feltételeim adottak lennének akkor sem folynék bele abba a világba ami az újságokban jónak néz ki de az más dolog hogy mi vaqn mögötte, néhány embernek megérheti ebbe forgatni mindent, de sokaknak akik kedvet éreznek hozzá, és jobban belegondolnak inkább többet ér az anyagi biztonság ,és az egészség.Lehet most ezért megköveztek de szerintem a pro body building egy mennynek álcázott pokol.Bocs a kicsinyes hozzáállásért, nagyon sokra becsülöm aki ezt csinálja és pédakép mindenki, főleg aki a magyarok közűl eljut ilyen szintre(lásd. Pisti, Johhny).De szerintem sokan nem vállalnák be mert ne makarnak anyagi, és  egészségi csődbe jutni, és inkább megmaradnak sokkal szerénybb szinteken, persze tisztelet a kivételnek mert a tehetség utat tör magának.

Én is egyetértek ezzel a hozzászólással... És akkor még ez a profi FÉRFI testépítés... Erre azt mondjuk, hogy kurva nehéz és rögös az út, sok mindent kell feláldozni meg bevállalni a sikerért, szponzort szerezni, stb és ez valóban így is van, de akkor mit mondunk a női bodyra?!...  ::)
És itt konkrétan a testépítés részére gondolok, nem arra a részre, ami még eladható (modell, esetleg forma)...
Milyen lehetősége marad egy női bodysnak azon kívül, hogy különböző testrészeit mutogatja egy weboldalon, vagy hagyja magát pénzért megfogdosni és a többi...?  ????...

2009. Október 15. - 15:13:24
Válasz #38
Nem elérhető

zeitge1st


Ez is egy összetett téma, a nőket még freakebnek tartják mint a férfiakat, és sokkal nehezebb lehet egy nőnek hogy ehhez motivációt szerezzen.Egy átlag ember soha nemtud egy női body-s fizikummal azonosulni, taszítónak tartja, semmi reklám értéke sincs, ebből még úgy sem lehet megérni, nem lehet vele terméket eladni, ha az átlag számára nem esztétikus az a fizikum.Őszinén szólva maroknyi az a nő akit a profivá válás hajthat, még talán a Balla Yvette sem akar az lenni(mondjuk ezt nem tudhatom).DE MINDEN TISZTELET A CSAJOKNAK!!!!
Ha ezt olvasod, túl sok szabadidőd van!

2009. Október 15. - 15:26:29
Válasz #39
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Na,erről lehetne Kicsiborsnak egy teljesen új topikot nyitni...Mondjuk "vélemények a női versenyszerű testépítésről d:)
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Október 15. - 15:32:56
Válasz #40
Nem elérhető

zeitge1st


Johnny!Olyan kérdésem lenne tőled, pl. ha valaki minden költséged maximálisan(pl. s Gaspari vagy amerikai MuscleTech szponzor) fizetné akkor folytatnád a profi testépítést?
Ha ezt olvasod, túl sok szabadidőd van!

2009. Október 15. - 15:45:02
Válasz #41
Nem elérhető

Prod

Globális moderátor
Sajnos Én azt vettem észre, hogy abszolút nem menedzselik magukat a sportolók, nem igazán tartják fontosnak a médiamegjelenés bármely formáját. Természetesen beletartozik a versenyszervezők is akik szintén nem tartják fontosnak, egy média(Tv, Net,újság stb..) kilátogat a versenyére és készít egy összefoglalót. Igen ez pénzbe kerül, mert a tv reklámot (300.000-400.000 nézetséget) nem adják ingyen. Könnyebben lehetne szponzort találni, ha versenyző garantál támogatójának megjelenéseket. Egy példa a közelmúltból, Steve meghívást kapott a Sport 1 Tv-be, milyen trikóba volt? bodybuilding.hu feliratúban, szponzorának ezzel egy 15perces megjelenést biztosított a támogatásáért cserébe. Volt olyan is, nekem kellet volna fizetni, hogy kameránk elé álljon a riportalany, na azért még nem tart ott ez a sport, de sorolhatnám még. Megértem azt is, hogy szponzori okok miatt nem nyilatkoznak pl itt a fórumon sem, elszomorító, de a fejétől bűzlik a hal.

További sok sikert mindenkinek,  ;)

2009. Október 15. - 15:50:23
Válasz #42
Nem elérhető

Kicsibors


Ez is egy összetett téma, a nőket még freakebnek tartják mint a férfiakat, és sokkal nehezebb lehet egy nőnek hogy ehhez motivációt szerezzen.Egy átlag ember soha nemtud egy női body-s fizikummal azonosulni, taszítónak tartja, semmi reklám értéke sincs, ebből még úgy sem lehet megérni, nem lehet vele terméket eladni, ha az átlag számára nem esztétikus az a fizikum.Őszinén szólva maroknyi az a nő akit a profivá válás hajthat, még talán a Balla Yvette sem akar az lenni(mondjuk ezt nem tudhatom).DE MINDEN TISZTELET A CSAJOKNAK!!!!

Pont ez az, hogy taszítónak tartják, pedig van 1-2 olyan hölgy - most nem akarok példálózni senkivel -, akinek még az arcával sincs gond, mert nem mindent használ, amit a férfiak...
Én pl szeretnék még izmosodni, sőt szeretnék testépítő fizikumot, de ezért minden nőiességemet + egészségemet nem áldoznám fel.
Attól még lehet valaki nőies, hogy az izmai bodysak...sztem.
Yvette helyében, én már tuti nem állnék meg a profi státusz eléréséig, mert a fizikuma már adott hozzá, az megint más kérdés, hogy ebből akar-e megélni vagy sem...

2009. Október 15. - 15:53:32
Válasz #43
Nem elérhető

Kicsibors


Na,erről lehetne Kicsiborsnak egy teljesen új topikot nyitni...Mondjuk "vélemények a női versenyszerű testépítésről d:)

Johnny, felesleges lenne, mert aztán megint ott lukadnánk ki, hogy kinek jön be a a női testépítők fizikuma és kinek nem, meg, hogy fúj, ez szerintük már túlzás meg undorító, meg stb!... Ezt meg már hallottam ezerszer...  :)

2009. Október 15. - 15:55:39
Válasz #44
Nem elérhető

zeitge1st


Kicsibors, te teljesen jól csinálod, és hajrá a továbbikaban! Sok lánynak példát mutathatnál!!!
Ha ezt olvasod, túl sok szabadidőd van!