2024. Május 09. - 08:11:37
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Inzulin  (Megtekintve 41411 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Augusztus 13. - 22:54:24
Válasz #90
Nem elérhető

RsLeo


És a fntiekhez kapcsolódva, ami nekem leginkább feltünt:
Szerinte ilyen formán az inzulinnak közvetve anabolikus és ANDROGÉN hatása van.
(szintén a PCOS-re hivatkozott, aminek tünetei hajhullás, szőrösödés, pattanás)

Oké, elfogadom, hogy az inzulin olyan szintn megemeli a nemi hormonokat, h annak az anabolikus hatása már érezhető.
De, könyörgöm, nem tesztoszteront viszek be kívülről, a saját hormonszint ""természetes"" -nagyon idézőjelben, mert kivülről bevitt inzulin váltja ki, ugynakkor az inzulin által okozott melkedés természetes jlenség- megemelkedése hogy a bánatban okoz nála androgén hatásokat?

Milyen métékű ez az melkedés valójában?? Nem találok erre vonatkozó felmérést, pedig már keesem egy ideje. Ha egy alátámasztott véleményt, vagy bármilyen információt írna nekem valaki, nagyon megköszönném!

2010. Május 02. - 08:38:34
Válasz #91
Nem elérhető

kemi


És a fntiekhez kapcsolódva, ami nekem leginkább feltünt:
Szerinte ilyen formán az inzulinnak közvetve anabolikus és ANDROGÉN hatása van.
(szintén a PCOS-re hivatkozott, aminek tünetei hajhullás, szőrösödés, pattanás)

Oké, elfogadom, hogy az inzulin olyan szintn megemeli a nemi hormonokat, h annak az anabolikus hatása már érezhető.
De, könyörgöm, nem tesztoszteront viszek be kívülről, a saját hormonszint ""természetes"" -nagyon idézőjelben, mert kivülről bevitt inzulin váltja ki, ugynakkor az inzulin által okozott melkedés természetes jlenség- megemelkedése hogy a bánatban okoz nála androgén hatásokat?

Milyen métékű ez az melkedés valójában?? Nem találok erre vonatkozó felmérést, pedig már keesem egy ideje. Ha egy alátámasztott véleményt, vagy bármilyen információt írna nekem valaki, nagyon megköszönném!

ez engem is érdekelne :O

2010. Május 02. - 14:54:34
Válasz #92
Nem elérhető

God Vazzeg


Nagyon érdekes, mert én meg pont úgy tudtam hogy a magas inzulinszint csökkenti a tesztoszteronszintet.. Az meg végképp hülyeség (logikailag) hogy ha kívülről viszel be inzulint akkor bepánikol a szervezet és többet termel, mert van szabályozó mechanizmus, ha van elég inzulin, nem termel a szervezet feleslegesen..

Ha hülyeség, majd javítson ki nyugodtan valaki  ;-oo-;

2010. Május 02. - 19:47:17
Válasz #93
Nem elérhető

Tóth Attila


Én is így tudom!Meg logikus,hogy ha hiánybetegségként fellép embereknél akkor inkább minuszba megy mint pluszba!Mint a teszto.Bár néhány esetben előfordul alapból magas tesztoszint!
Leendő mesterszakács úr!!!


"Az életben az ember úgy van,sodródik mint bacilus a húgyban!"

2010. Május 03. - 07:42:22
Válasz #94
Nem elérhető

God Vazzeg


Én is így tudom!Meg logikus,hogy ha hiánybetegségként fellép embereknél akkor inkább minuszba megy mint pluszba!Mint a teszto.Bár néhány esetben előfordul alapból magas tesztoszint!

Előfordulhat, pl: hererák  ::)

2010. Május 03. - 18:47:59
Válasz #95
Nem elérhető

rr


Ha a kívülről bevitt inzulinnak nemi hormonszint emelő hatása lenne, akkor minden cukorbeteg erőemelő vagy testépítő sportban jeleskedne. Ha meg emel, akkor nőknél meg ösztrogént is emelne nem??? És ha emelne, milyen hatásmechanizmussal????????
 !+"%

2011. Május 22. - 20:31:50
Válasz #96
Nem elérhető

kemi