2024. Május 09. - 21:43:10
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Natural vagy nem natural az út?- Érvek és ellenérvek mindkét táborból  (Megtekintve 53709 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Április 11. - 18:52:28
Megtekintve 53709 alkalommal

csery

Vendég
elindítom ezt a topicot, mert nagyon érdekel, ki mit gondol erről a témáról. Ki miért nyúlt hozzá, ha hozzányúlt.Ki miért marad lifetime natural? Ki az aki azt mondja, hogy gyógyszer szempontból üres, de nem az?
Mindkét oldal érveit várom,mindenki fejtse ki a véleményét,Hátha ez is mankólehet a döntésben olvasóknak, nagyon sok tájékozottt ember van köztünk mindkét oldalról, hát azt mondom essünkneki.


részemről és tapasztalataim alapján azt mondom, ész nélkül nem érdemes koxolni,de én úgy látom, megteremtődhet az a helyzet, amiben hozzányólok és használom, nem őrült mennyiségben és adagolásban, megfelelő körültekintéssel. Szerintem itt talán javíthatunk azon az arányon, hogy hányan nyúlnak gyógyszerekhez feleslegesen kárt okozva maguknak.

2009. Április 11. - 18:58:31
Válasz #1
Nem elérhető

hopika


Jó a topikötlet,csak az én személyes tapasztalatom azt mutatja,hogy qrvára nem érdekli a kis hülye parasztgyereket,aki 2 hónapja edz,hogy szedje-e a cuccot,vagy sem.
A tabi a trendi mostanában...
 :-Đ
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2009. Április 11. - 19:01:23
Válasz #2

csery

Vendég
Jaja ez sajnos így van, de mégis hiszem, hogy talán az itt felsorolt dolgok talán jobban meggyőznek egy tök tapasztalatlan embert ebben a témában, mint mondjuk a receptorokról,és hormonális funkciókról történő,jobb tájékozottságot igénylő viták. Hátha Hopika, hátha... velem is így vannak, hátha bejön ;D

2009. Április 11. - 19:35:23
Válasz #3

SheHulk

Vendég
ha a genetikád jó akkor is nyomod ha nem akkor meg azért.. mérték, ész... vagy vegyész-gyógyszerész ;D

2009. Április 11. - 19:38:06
Válasz #4
Nem elérhető

God Vazzeg


Én azt mondom: naturál. Sokkal jobb, és rögösebb út, de az igazi testépítés az ez. Kijátszani a testünket, figyelni a változásokat, trükközni az intenzitással hogy még egy fél centi menjen oda, csúcsosodjon amott, és menjen fentebb/lentebb a rohadt mérleg nyelve  :P Naturálon is elképesztő, és az átlaghoz mérve kiemelkedő fizikumot lehet elérni.

Aztán ha már megtapasztalja az ember a saját korlátait, akkor TALÁN el lehet kezdeni gondolkozni a komolyabb kiegészítőkön, de célnak lennie kell. Mindig. Ezt mindenki eldönti maga, hogy azért a célért mit vállal be, és SZERINTEM nem kell versenyzőnek lenni ahhoz, hogy valaki kémiázzon. A fejben levő korlátok a felelősek a korai anyaghasználatért, sokan el se tudják képzelni hogy micsoda fizikumot lehet felépíteni komolyabb kiegek nélkül is. És itt már el is bukik az illető.

Ha kezdők olvassák esetleg, nekik üzenem: sokkal többet és sokkal jobbat ki tudtok magatokból hozni, ha türelmesek vagytok, és nagyon odafigyeltek. Sokkal többet mint akármilyen "szerrel". Miért? Mert a szer hatása elmegy, de az agy, ami képes neked olyan testet alkotni amilyet vágysz, az mindig ott marad neked.

 ****:))))))


2009. Április 11. - 19:50:57
Válasz #5
Nem elérhető

Gézu


Ez a tipikus vizet prédikál szindróma... :-)->
Félre ne értsetek, én se azt mondom, h koxolni kell éxnélkül, de oanokat írtok, ami mind szép és jó, de nagyrészt egyikőtök se versenyző, és majdnem mindenki koxol, v koxolt már!  ****)
No Pain, No Gain!

2009. Április 11. - 20:01:57
Válasz #6
Nem elérhető

hopika


Dear Gézu!

Hogy én miért is írok ilyeneket?...
Nézzük:elkezdtem 1-14 éves koromba a sportot(ezt a sportot) az elején agyatlanul,később csak ész nélkül.Nem tájékozódtam eleget(igaz jóval kevesebb forrás is volt anno),aztán toltam egészen 21-22 éves koromig.Az utolsó 3-4 évben szinte mindig cuccal és mellette egyéb okosságokkal...Egy apró gond volt csak:egy szép nyári nap hajnalán a mentőambulancián kötöttem,ahonnan továbbítottak a szívklinikára...sikeresen produkáltam egy egyenes EKG-t...
aztán fogadalom,beszarás,stb:innentől semmi "rosszaság",egészséges élet,blabla...eltelt 3 hónap és visszajött 1 rossz,majd egy hónap a következő,míg eljutottam odáig,hogy magamtól letettem mindent és azon gondolkodtam,hogy megölöm magam,ha nem lesz valamivel jobb az állapotom.A szívem folyamatosan baszakodott,szorított egész nap a mellkasom,nem kaptam levegőt,nem tudtam aludni(napi 2-3 óra max.)...
Ezek tükrében,ha megkérdezel engem,hogy miért javaslom tisztán és ésszel ezt a sportot,akkor rosszul olvastad a sorokat...
Én csak ennyit szerettem volna hozzátenni-lezártam-jó éjt!
 **:))))*
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2009. Április 11. - 20:23:14
Válasz #7
Nem elérhető

Seth


2 pont a naturál út mellé: 1, pénz, 2, egy idő után mindig formában lehetsz, télen, nyáron csak jó kaja kell hozzá, nem vizesedsz annyira, s általában nincs értelme nagyon durva tömegelési fázisokat tartani... negatívum: jó genetika kell hozzá, és szárazon ritkán lehetsz, ahogy körbenéztem, testmagasság mínusz 100 + 5-10 kilónál több... De ez egy elég egy kiskategóriás színpadhoz, az utcán pedig megfelelő izomtapadásokkal embertelenül jól tudsz kinézni (és épp nem magamra gondolok, de valós személyre  ;) )

2009. Április 11. - 20:25:01
Válasz #8
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
2 pont a naturál út mellé: 1, pénz, 2, egy idő után mindig formában lehetsz, télen, nyáron csak jó kaja kell hozzá, nem vizesedsz annyira, s általában nincs értelme nagyon durva tömegelési fázisokat tartani... negatívum: jó genetika kell hozzá, és szárazon ritkán lehetsz, ahogy körbenéztem, testmagasság mínusz 100 + 5-10 kilónál több... De ez egy elég egy kiskategóriás színpadhoz, az utcán pedig megfelelő izomtapadásokkal embertelenül jól tudsz kinézni (és épp nem magamra gondolok, de valós személyre  ;) )

Ezt én is így látom.  ****:))))))

2009. Április 11. - 20:38:29
Válasz #9

csery

Vendég
Ez a tipikus vizet prédikál szindróma... :-)->
Félre ne értsetek, én se azt mondom, h koxolni kell éxnélkül, de oanokat írtok, ami mind szép és jó, de nagyrészt egyikőtök se versenyző, és majdnem mindenki koxol, v koxolt már!  ****)


Gézu,én nem prédikálok vizet, de azt mondom, hogyha csak az erőszintet nézzük, az utolsó kúrám óta eltelt időt nézve, nemhogy elmaradna, hanem kiscit jobb is lett, intenzívebben baszopm neki mert igyekszem ol. sokat kajálni, ha nem is mindig minőségi cuccot. Azonban az igaz, hogy nagyon sokan idő előtt nyúlnak a gyógyszerhez, i ezért ki azért, indok mindig van rá, éppen ezeket hallgatjuk meg itt, a tudományos rész nélkül, hogy mindenkinek érthető és felfoghtaó legyen.

2009. Április 11. - 20:47:41
Válasz #10
Nem elérhető

God Vazzeg


Ez a tipikus vizet prédikál szindróma... :-)->
Félre ne értsetek, én se azt mondom, h koxolni kell éxnélkül, de oanokat írtok, ami mind szép és jó, de nagyrészt egyikőtök se versenyző, és majdnem mindenki koxol, v koxolt már!  ****)

Akkor nézzük a fekete levest: koxolj. Semmi probléma vele. Bekapod, lenyeled. Vagy beszúrod.. Ja várjá.. Mikor kell bekapni? Mennyit? Miért annyit. Ha többet/kevesebbet akkor mi lesz? Mi van ha nem a várt hatás jön? Mi lehet a mellékhatás? Mit tudok kezdeni ha lesz mellékhatás?

Ezeket a kérdéseket fel kellene tenni mindenkinek aki bármilyen szinten a hormonháztartásához nyúl, mert nagyon könnyen gond lehet, és nincs az a fórum, ahol láttatlanban megmondják a tutit olyan gyorsan, hogy ne legyen gond. És ha gond van, lehet be is kell szerezni ezt-azt, ami sok helyen hetekbe kerül.

Ad 2: miért kell koxolni? Számomra nagyon szánalmas amikor valaki pár hét vagy hónap edzésmúlttal akarja kezdeni a "cuccot". Mit ér el vele? Ha megnő, akkor később mit fog használni? Ágyúval verébre?

Csak arra akarunk rávilágítani (én legalábbis biztosan) hogy megfelelő előképzettség nélkül, megfelelő tudás és tapasztalat nélkül nem szabad ilyen durva dologba belemenni mint a hormonháztartásunk bolygatása.

Zárszó: ha tisztában vagy a korlátaiddal és a lehetőségeiddel, akkor viszont szinte mellékhatások nélkül el lehet cuccolgatni, és még nőni is fogsz. Nem biztatás. Ígéret  8)

2009. Április 11. - 20:52:37
Válasz #11

csery

Vendég
God rávilágított arra amire gondoltam, szóval akkor, tehát uraim, hölgyeim,hogy is van ez?
Én úgy látom ezt mint mondjuka jogsit, sok embernek van, de sok embertől elvenném, bár én se vagyok alegjobb sofőr, de én tudom magamról és nemrajolok át a városon száznegyvennel.

2009. Április 11. - 20:54:34
Válasz #12
Nem elérhető

God Vazzeg


God rávilágított arra amire gondoltam, szóval akkor, tehát uraim, hölgyeim,hogy is van ez?
Én úgy látom ezt mint mondjuka jogsit, sok embernek van, de sok embertől elvenném, bár én se vagyok alegjobb sofőr, de én tudom magamról és nemrajolok át a városon száznegyvennel.

Nagyon okosat írtál! Az ilyen "átrajoló" gyereknek szokott csöcse nőni, meg elsorvadni a heréjük, utána meg szidják a cuccot. Pedig lófaszt. Meg kellene tanulni használni az eszközt, utána rajolni.

2009. Április 11. - 21:00:25
Válasz #13

csery

Vendég
És ennyi, szövegértés, utána olvasás, wikipédiába az ismeretlen szavakat beütni, valamint szövegértés középiskolai szinten, ha már... de lehet naturálban is brutál eredményeklet elérni, és ez itt most erről szól, hogy mindkét oldal mondjon bármilyen jellegű véleményt akár magáról, akár a másikról. Attól még lehetek kritikus mgammal szemben, hogy megteszek e vmit vagy nem,nem?

2009. Április 11. - 21:30:25
Válasz #14
Nem elérhető

Cressler


Amikor lementem elősször edzőtermebe azt tudtam a koxokról, hogy van sportolók használják meg néhány "átlag"ember is de azokon nagyon látszik.
Aztán szembesültem vele a teremben, hogy hopsz többen élnek vele mint gondoltam ráadásul egy-kettőn az se látszik, hogy valaha súlyzózott nemhogy az, hogy felkoxolta magát.

Aztán kis öltözői susorgásokban vagy fennhagú beszélgetésekben hallottam olyasmit, hogy hú most gyenge vagyok meg visszaestem x kg-t de majd jön az cucc és megint jó lesz egy hónap múlva. --- Ebből szerencsére azt szűrtem le, hogy aki bekoxol az naturálon nem fog utána fejlődni ez tartott távól a szteroidoktól.

Később láttam azt is egy-egy ember mennyit fejlődik időről időre kb sokszor leesett az állam, hogy mik vannak.

Kaptam olyat is, hogy még 1 évet adok a nagy naturálságodnak aztán megjön az eszed....

Ahogy erősödtem meg nőttem, szinte lépcsőröl lépcsőre értem utol és előztem be olyan embereket és súlyokat amikről eleinte azt hittem, csak anyagal sikerülhet.
No de a sztori többi részét az önéletrajzi könyvemben olvashatjátok ami megrendelhető a 0620777.......-as telefonszámon  ;D


Szóval most úgy gondolom jól tettem, hogy nem koxoltam eddig aki hosszú távra tervez és nem majomkodni akar egy nyárig a stradon muszáj, hogy kitanulja a jó kajálást a jó kiegészítést a jó edzést és ami a legfontosabb hagynia kell az izületeinek, kötőszöveteinek, inaknak szalagoknak   3-4 évet arra, hogy szokják a terhelést erősödjenek stb mert ha az elején beszop egy súlyos sérülést az évek múltán csak rosszabb lesz.

Akik meg cuccolva alig tudnak egy 100-110-120-as fekvenyomás szériát meg 140-es guggolásokat produkálni az a nevetséges kategória nálam, és nem  kevés ilyen van sajnos.
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!