2024. Május 09. - 19:04:01
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Natural vagy nem natural az út?- Érvek és ellenérvek mindkét táborból  (Megtekintve 53708 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Április 13. - 17:26:16
Válasz #30
Nem elérhető

BadBodyBoy


Idézet
Az,h mondjuk 30-40kilóval kevesebbel nyomok fekve szteroidozás után mint 1 jó genetikájú ektomorf srác az engem nem érdekel,naturálon is meg lenne ez az erőszint különbség!"


kúra után vissza is esik az erő, de ha nem akkor is vissza kell venni a súlyokból, mert a víz amik az inak,szalagok körül vannak kiürülnek, lecsökkennek és nagyobb a sérülés veszély!!!!!

De az edzések számát is jobb csökkenteni utánna!
Mert ha marad a heti pl:5 edzés nagyban megnő a katalizises folyamat és gyorsabban leszel olyan mint kúra előtt!!!
Én ezért is veszem vissza mindig az edzések számát és a súlyokat!
Erre mindenki a teremben azt hiszi h száll el az erőm amit a cucc adott... :-}

Kis naívak..... !+"% ****) ****:)))

2009. Április 13. - 17:30:19
Válasz #31
Nem elérhető

Maszat


Idézet
Az,h mondjuk 30-40kilóval kevesebbel nyomok fekve szteroidozás után mint 1 jó genetikájú ektomorf srác az engem nem érdekel,naturálon is meg lenne ez az erőszint különbség!"


kúra után vissza is esik az erő, de ha nem akkor is vissza kell venni a súlyokból, mert a víz amik az inak,szalagok körül vannak kiürülnek, lecsökkennek és nagyobb a sérülés veszély!!!!!

De az edzések számát is jobb csökkenteni utánna!
Mert ha marad a heti pl:5 edzés nagyban megnő a katalizises folyamat és gyorsabban leszel olyan mint kúra előtt!!!
Én ezért is veszem vissza mindig az edzések számát és a súlyokat!
Erre mindenki a teremben azt hiszi h száll el az erőm amit a cucc adott... :-}

Kis naívak..... !+"% ****) ****:)))

úgy értettem,h mondjuk szteroidozás után nyomok 100kg ba 8akat míg 1 jobb genetikával rendelkező ember nyom szteroidokkal 140be 8akat.De ez az erőszint különbség az a 40kg meg lenne ha mind a ketten naturálon csináltuk volna.Tehát engem már csak azért sem érdekelnek a súlyok...
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 13. - 17:50:05
Válasz #32
Nem elérhető

Cressler



 --- Ebből szerencsére azt szűrtem le, hogy aki bekoxol az naturálon nem fog utána fejlődni ez tartott távól a szteroidoktól.




Véleményem szerint azok az emberek nem tudnak fejlődni tiszta időszakban úgy,h már koxoltak akik nem is veszik komolyan ezt az egészet,csak fél év edzés után beszedtek pár napocskát...
Azoknak az embereknél nincs is meg az edzés iránti kellő szeretet és kitartás.

Az Én kúrámnak lassan 2hónapja vége,visszavettem a fehérjét 2grammra megemeltem a ch-t,elkezdtem kreatint szedni(hihetetlen jó reagálok a sima monohidrátra is,amikor először szedtem  kb fél év edzés után majdnem 20kilóval többel nyomtam fekve)
és ott tartok,h fekvenyomásban meg pár más gyakorlatban több súlyt használok mint a kúra alatt úgy,h nem vettem vissza az ismétlés számból.
És nem érzem,h nem tudnék fejlődni ha soha többet nem koxolnék.
De valóban nehezebb,mentálisan is,és akiben nincs kitartás és eltökéltség az biztos,h nem fog utána fejlődni mert szarik bele,addig is szart és azután is fog.
Az idézet gondolat az általam friss terembejáróként látott, hogyis mondjam ilyen tapasztalat féleség volt. 
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Április 13. - 18:09:23
Válasz #33
Nem elérhető

Cressler


Idézet
Akik meg cuccolva alig tudnak egy 100-110-120-as fekvenyomás szériát meg 140-es guggolásokat produkálni az a nevetséges kategória nálam, és nem  kevés ilyen van sajnos.

Csak mert valaki cuccol nem biztos h bír ekkora súlyokat kinyomni!Nem mindegy mekkora és hány kilós emberekről beszélünk!
Ha cuccolsz az nem azt jelenti h kirobbanó erő is párosul hozzá!!!!!Olvass utána milyen szer miben segít a céljaid elérésében...
Én most 94kg vagyok egy kúra után(99kg voltan alatta) és a cucc nem nagyon dobta meg az erőmet!Max15kg-al fekvenyomásban!És égő vagy nem én soha nem erőltettem a nagy súlyokat.A mostani 120kg-os fekvenyomásom is amiből kimegy 12db nekem megfelel.
D soha nem arra törekedtem h hajoljon a rúd, szerintem teljesen felesleges hatalmas súlyokkal edzeni!
Most sokan meg fogtok cáfolni, mivel ha nem növeli az ember a súlyokat akkor az izom azt érzékeli h nincs is szükség nagy izomzatra!!
Hány embert láttam már nagy súlyok alatt küzdeni edzőtermekben, majd hetekre kidőlni egy buta vállsérülés vagy gerinchúzódás miatt.

Nálunk az edző aki több bajnokot is kinevelt, és több mint 100kg ő sem edz nagy súlyokkal mégis mindenki felnéz rá,milyen jól is néz ki.
Közel a 40-hez mindenkit verne pl: Superbodyn!!!!

Meg hát azzal akar itt valaki menőzni h mennyit nyom fekve???Minek?Ez arról szól h jól nézz ki!
Meg hát a "nevetséges kategória" mind a kinézetért csinálja nem az erőért.
Én is a kinézetért csinálom, az erő másodlagos(főleg h falusi dolgos csávó vagyok ****:)))
Én is mindig is elleneztem a szteroidokat, de mégis kipróbáltam.És nem bántam meg még a mellékhatások tekintetében sem! ****:))))))

Sok vitát szülő topic lett ez.... ****) ****:)))
A súlyokat pl a fekvenyomást azért írtam mert elég sokan azon vergődnek ki mennyit nyom fekve, meg szavakkal elég nehéz és szubjektív körbeírni. a kinézetet, pl elég semmitmondó ha azt írom, hogy telecuccolva is szarul néz ki.

Kicsit keveslően Írtad hogy max 15kg-t dobott fekve a kúra azért naturálban egy középhaladó edz úgy fél évig, hogy ennyit fejlődjön.

"Nem mindegy mekkora és hány kilós emberekről beszélünk!" Nos igen ismerek több 50-60 kg-s nagyon vékony embert akik napi 8 szem thaiföldivel vagy napossal mentek fel 40kg-ről 60-ra fekve érdekes módon kb egyik se edz mostmár, és nem hiszem, hogy ez volt az az út ami a SPORTBAN a határok áttöréséhez vezet. Simán naturálba kis kitartással és kiegészítőkkel jóval többet érhettek volna el.

A másik, hogy nem egyenes arányban de az izomtömeg növekedéshez erőnövekedésnek is illene párosulnia, és az általam említett súlyok egyáltalán nem az a kategória ami "erőemelő" magasságú súly. Egy szóval se említettem 300kg-s guggolást vagy 250-es nyomást.
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Április 13. - 18:22:28
Válasz #34
Nem elérhető

Maszat



Közel a 40-hez mindenkit verne pl: Superbodyn!!!!




Azért ott indul olyan is,h Kathi Béci meg Tóth Dani ::)
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 13. - 18:50:51
Válasz #35
Nem elérhető

Johnnyx


De az edzések számát is jobb csökkenteni utánna!
Mert ha marad a heti pl:5 edzés nagyban megnő a katalizises folyamat és gyorsabban leszel olyan mint kúra előtt!!!
Én ezért is veszem vissza mindig az edzések számát és a súlyokat!

Erről is érdemes lenne elbeszélgetni, hogy naturálban mennyivel érdemes kevesebbet edzeni, a hosszabb regenerálódási idő miatt. Amit én tapasztaltam, hogy heti 6 nap mellett nem nagyon tudok regenerálódni, viszont heti 3 edzésnappal nőttem, mint a gomba. Ezzel ki, hogy van?
Egyetek zabot!

2009. Április 13. - 19:01:12
Válasz #36
Nem elérhető

God Vazzeg


De az edzések számát is jobb csökkenteni utánna!
Mert ha marad a heti pl:5 edzés nagyban megnő a katalizises folyamat és gyorsabban leszel olyan mint kúra előtt!!!
Én ezért is veszem vissza mindig az edzések számát és a súlyokat!

Erről is érdemes lenne elbeszélgetni, hogy naturálban mennyivel érdemes kevesebbet edzeni, a hosszabb regenerálódási idő miatt. Amit én tapasztaltam, hogy heti 6 nap mellett nem nagyon tudok regenerálódni, viszont heti 3 edzésnappal nőttem, mint a gomba. Ezzel ki, hogy van?

Heti 3 nap. Nincs is több időm, max 5 nap lehetne, ennyit van nyitva a terem. De a 4 nap is sok, próbáltam. Fos vagyok, ez van  /:-)

2009. Április 13. - 19:06:34
Válasz #37

csery

Vendég
Nekem kúra alatt négy-öt alkalom, egyébként alaposan túledzettem egyszer magamat, jelenleg naturál rock van, heti négy nap, kellemesen érzem, de tudom h nem kell több. Tápanyagbevitelem nem megfelelő mondjuk heti öt hat nap edzéshez, amikor meg edzek, igyekszem az intenzív edzésekre fektetni a  hangsúlyt, amitől nekem szintén több idő kell regenerálódni. =/+'

2009. Április 13. - 21:22:50
Válasz #38
Nem elérhető

BadBodyBoy


Idézet
Azért ott indul olyan is,h Kathi Béci meg Tóth Dani

De ha tudnád ki az edző és ki a tanítvány ***))) ;D........ ****:))))))

2009. Április 13. - 21:26:40
Válasz #39

csery

Vendég
Volt olyan eszőtársam, aki naturalba nyomult , mindig heti háromszor, Alapgyakorlatok,Jó kaja, mellette rendszers aerob mozgás, ezt megtartotta azota is, és az én értelmezésem szerinz jol néz ki. Mondjuk tény hogy kínosan figyel akajára pihenésre, és a testsúlyához képest nagy súlyokkal edz.

2009. Április 13. - 23:27:13
Válasz #40
Nem elérhető

Maszat


Volt olyan eszőtársam, aki naturalba nyomult , mindig heti háromszor, Alapgyakorlatok,Jó kaja, mellette rendszers aerob mozgás, ezt megtartotta azota is, és az én értelmezésem szerinz jol néz ki. Mondjuk tény hogy kínosan figyel akajára pihenésre, és a testsúlyához képest nagy súlyokkal edz.

Jó neki ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 13. - 23:28:25
Válasz #41
Nem elérhető

Maszat


Idézet
Azért ott indul olyan is,h Kathi Béci meg Tóth Dani

De ha tudnád ki az edző és ki a tanítvány ***))) ;D........ ****:))))))

értem,poénból nem kell neki a gp kat 4kilós pénzjutalma,átengedi a kicsiknek ;D

(csak poén,ne vedd fel)
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 18. - 18:42:24
Válasz #42
Nem elérhető

bimmerman


Helló mindenkinek!Nekem a következő  a véleményem a topik témájáról:
Nyilván céltó függ, hogy ki miért kezd koxolni. Van aki versenyezni akar, van aki csak jól szeretne kinézni, ezzel is imponálni az ellenkező nemnek <3! vagy pont a férfitársak irígységét(is) kiváltani  ))=/
Szerintem aki versenyezni akar az már 13-14 éves korában eldöntötte, hogy ennek szenteli az életét, ebben akar nagy sikereket elérni és ugye egy versenyfazonhoz ez elengedhetetlen, bármilyen jó is a genetikája.Főleg, ha nehézsúlyú bajnok akar lenni.Mert ugye ez a Ronie Coleman gyerek se lehetne ekkora cucc nélkül(max vagy 100kiló) bámilyen istenadta genetikája is van.
A másik dolog, hogy egy "útcai" testépítőnek mi az a méret, forma ami megfelelő az ő véleménye, ízlése szerint, valamint mit enged meg a genetikája, pénztárcája. Szerintem egy jó genetikájú mezomorf, vagy endo-mezomorf ember aki pl. 180-185cm magas simán elérhet egy jó 50-51cm-es kart, mellé 105-110kilót, 130-as mellet TISZTÁN. Cuccal ezt már csak fokozhatja, de szerintem felesleges. Ilyen méretekkel már egy csinos pénzbehajtó lehet Łł= :-/-
Na de viccet félretéve, szerintem ennyi pont elég olyannak aki szenvedélyből csinálja a sportot, de nem akar híres versenyző lenni, de jó a genetikája.Persze nem csontszálkásan, de nem is nagy zsíros hassal.Ezt egy jó képességű fiatalember 21-22 éves korára elérheti szerintem kox nélkül is 3-4 év edzéssel.

Aki viszont koxhoz nyúl az csak okosan tegye és ne a f'stalicska napoval, meg egyéb tablettás sz'rokkal.Csak minőségi és lehetőleg erediti !+"% szurisokkal próbálja, körültekintően, megfelelő tudással a fejében.

2009. Április 18. - 18:53:41
Válasz #43
Nem elérhető

George


Szerintem egy jó genetikájú mezomorf, vagy endo-mezomorf ember aki pl. 180-185cm magas simán elérhet egy jó 50-51cm-es kart, mellé 105-110kilót, 130-as mellet TISZTÁN.Ezt egy jó képességű fiatalember 21-22 éves korára elérheti szerintem kox nélkül is 3-4 év edzéssel.

Én nem tudom felétek milyen emberek élnek, de aki ilyet mondott neked az csúnyán átvert ;D

2009. Április 18. - 18:55:35
Válasz #44
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Szerintem egy jó genetikájú mezomorf, vagy endo-mezomorf ember aki pl. 180-185cm magas simán elérhet egy jó 50-51cm-es kart, mellé 105-110kilót, 130-as mellet TISZTÁN.Ezt egy jó képességű fiatalember 21-22 éves korára elérheti szerintem kox nélkül is 3-4 év edzéssel.

Én nem tudom felétek milyen emberek élnek, de aki ilyet mondott neked az csúnyán átvert ;D

Innentől ez a pár mondat fog motiválni, mi George!?  ;D