2024. Május 08. - 23:00:38
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Segítségkérés tömegeléshez.  (Megtekintve 4961 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Október 22. - 17:17:29
Megtekintve 4961 alkalommal
Nem elérhető

lacika007


Hello!
Szóval lenne egy olyan kérdésem, hogy mit szedjek tömegeléshez? Van pár kombóm amire gondoltam. Leírok mindent ami eddig velem történt és nagyon örülnék, ha megtunánk oldani ezt a problémát.  :) Tehát elis kezdem.
Először is azt szeretném elmondani, hogy a vállamal volt probléma túlterhelés miatt kb jóó 1 éve begyulladt a balos (mivel jobbos vagyok gondolom az jobban birta) vállam. Először csak kicsit fájt néha aztán egyre jobban-jobban aztán volt olyan is már hogy estéket nemaludtam...elmentem a dokihoz irt rá kenőcsöt meg gyuladáscsökkentőt aztán elmúlt egy idő után rá 1 hétre a jobbos gyulladt be...  :( aztán aztis kenni kezdtem azis meggyógyult néhány héten belül, de ahogy elmúlt a jobbosból is kb 1 hétre rá mind a 2 megfájdult és azóta úgyvan pihentetem amennyit csak tudom. Mostmár állandóan fáj egy nagyon kicsit, 1 évig pihentettem, most újrakezdtem a gyurást és olyan 1 hónapja nyomom ismét. Mielőtt begyulladt volna háát olyan 3/4-ed évig toltuk rendesen, hogy mostmár komplett edzést irtam össze a tapasztalatok alapján, és van 1 komplett váll napom mintha jobb lenne és nemfájna annyira. Sztetek ha rakok rá még 1 kis tömeget akkor elfog múlni? Vagy megfog gyógyulni? Vagy ez már mindig fájni fog??  ????...

És most pedig a tömegelés. 167cm vagyok, 56kg. A kajámat próbálom rendben tartani, de elég keveset exek igaz mióta megint nyomom a súlyokat többet kívánok enni sztem azért mert megvolt pihenve a szervezet és hirtelen nagy igénye lett. Nemtudom a pontos adatokat mennyi fehérjét és szénhidrátot viszek be. Az étrendem vegyes, szinte mindent megexek.  /7%  Régebben elszedtem egy 4,4KGos Jumbot 3kgot hozott rá 1 hónapra megint 4,4-est vettem az 2kgot hozott. Szálkás vagyok és tömegelni szeretnék minél többet és minél olcsóbban. :)
Én ezekre a kombókra gondoltam.
1. vennék egy -Multi Pro Pakot vitaminnak.
-Brutal Cre-ATP-t 120 dbos edzésnapokon. edzés előtt 2őt és edzés után 2őt.
-Creatin pH-X-et 210 caps. pihi napokon napi 8 szemjével elosztva 4x2kapsz.-ra
-és vmi olcsóbb tömegnövelőt. én ezekre gondoltam pl: Mass Gainer napi 200g vagyis 2 adag/nap, vagy Mass Power ebből is napi 2 adag, 200g/nap
-szőlőcukor napi 50g
2. vennék egy 8,8KGos Jumbot mellé Vitabolic  vitamint kiegnek.

Én igy erre gondoltam arra lennék kíváncsi sztetek meik lenne nekem a jobb? Elég nehezen hízó típus vagyok. Jah és még fehérjéből vagy ch-ból vigyek többet be? Mert ha ch akk Gainert vennék ha fehérje akkor Powert.
Meghallgatok több variációt is kb egy 20asom van rá. A lényeg minél többet hízzak a gyurással nincs gond.( sztem) :) Minden másnap edzek.
Edzsésem:
-kar (bic,tric,alkar) csuklya
-váll, láb
-mell, hát
És ez kezdődik előről minden másnap.
Ha kell még vmien adat akkor kérdezzetek nyugodtan.
Köszönöm előre is a válaszokat. Kicsit hülyén fogalmaztam néhol ezekért elnézéseteket kérem. :)
Üdv Laci

2010. Október 22. - 17:46:28
Válasz #1
Nem elérhető

dumbass


Ez az össze vissza kaja hülyeség. Ha nem tudod mennyit eszel mit akarsz kiegészíteni?
Csirke-rizs, vitamin+fehérje. Ennyi szerintem bőven elég kell hogy legyen.

2010. Október 22. - 18:02:55
Válasz #2
Nem elérhető

Rob


Mivel még elég vékony vagy(a súlyodból kiindulva) és gondolom még fiatal is sztem nemkell grammra pontosan enned, DE próbálj meg minnél több főtt kaját enni. Főtt rizs,tészta,főtt krumpli,zab,puffasztott rizs. Húsnak pedig csirkemell,csirkecomb,pulyka,halak,halkonzerv(tonhaltörzs) és marha. Desznyót kerüld!
Ezek mellé mehet sok zöldség,gyümölcs.
Próbálja meg egy napi ötször enni legalább.
Reggelire 2 varáció pl: 1, rántotta+puffasztott rizs/teljeskiörlésű kenyér vagy 2,fehérje/tömegnövelő+zab + olajos magvak.
Utána mehet 2-3 főtt kaja+zöldséghegyek.
Este alvás előtt fél órával mondjuk sovány túró.
Kiegészítőket pedig az extremfittől vásárolj. Sztem egy jó tömegnövelő-Dymatize mega gainer high protein,ebből egy fél adag is elég neked egyenlőre, az kb 30gramm fehérje/40g ch. Mellé még mindenképpen kell egy vitamin.
Edzésről nem írtál vmi sokat. De a váll+láb az nem fog együtt menni.
Láb egy külön nap. Nagy izomcsoport,adni kell neki,h fejlődjön.
Esetleg edzhetnél 4 napot. Kisebb izomcsoporta 2-3gyakorlat,3-4 sorozattal. Nagyobb izomcsoportra 3 max 4 gyakorlat.
Jah és még felejtsd el a nagy súly erőltetését. Elsőnek tanulj meg SZABÁLYOSAN EDZENI,ha fiatalon elsajáítod az alapokat akkor kséőbb mehet majd a nagyobb súly. De most a legfontosabb még az ideg-izom kapcsolat....Biztos vagyok abba is,h a vállfájásod is vmi ilyesmiből ered. Neekm is több mint 1 éve vállproblám van,tudom milyen.
Sok sikert,légy türelmes! ;)
" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2010. Október 22. - 21:46:17
Válasz #3
Nem elérhető

lacika007


Mivel még elég vékony vagy(a súlyodból kiindulva) és gondolom még fiatal is sztem nemkell grammra pontosan enned, DE próbálj meg minnél több főtt kaját enni. Főtt rizs,tészta,főtt krumpli,zab,puffasztott rizs. Húsnak pedig csirkemell,csirkecomb,pulyka,halak,halkonzerv(tonhaltörzs) és marha. Desznyót kerüld!
Ezek mellé mehet sok zöldség,gyümölcs.
Próbálja meg egy napi ötször enni legalább.
Reggelire 2 varáció pl: 1, rántotta+puffasztott rizs/teljeskiörlésű kenyér vagy 2,fehérje/tömegnövelő+zab + olajos magvak.
Utána mehet 2-3 főtt kaja+zöldséghegyek.
Este alvás előtt fél órával mondjuk sovány túró.
Kiegészítőket pedig az extremfittől vásárolj. Sztem egy jó tömegnövelő-Dymatize mega gainer high protein,ebből egy fél adag is elég neked egyenlőre, az kb 30gramm fehérje/40g ch. Mellé még mindenképpen kell egy vitamin.
Edzésről nem írtál vmi sokat. De a váll+láb az nem fog együtt menni.
Láb egy külön nap. Nagy izomcsoport,adni kell neki,h fejlődjön.
Esetleg edzhetnél 4 napot. Kisebb izomcsoporta 2-3gyakorlat,3-4 sorozattal. Nagyobb izomcsoportra 3 max 4 gyakorlat.
Jah és még felejtsd el a nagy súly erőltetését. Elsőnek tanulj meg SZABÁLYOSAN EDZENI,ha fiatalon elsajáítod az alapokat akkor kséőbb mehet majd a nagyobb súly. De most a legfontosabb még az ideg-izom kapcsolat....Biztos vagyok abba is,h a vállfájásod is vmi ilyesmiből ered. Neekm is több mint 1 éve vállproblám van,tudom milyen.
Sok sikert,légy türelmes! ;)
Hát köszönöm a gyors választ 18 leszek nemsoká. Mint irtam ugy durván 1 évet gyurtam kissebb nagyobb kihagyásokkal (max 2 hét). Már sok helyen néztem a gyakorlatok helyes véghezvitelét és olvastam is róla. Sztem már a gyakorlatokkal nincs gond és énis mindig megpróbálom minél szabályosabban csinálni, mivel csak magamat csapnám be... ha nem birok valamit vagy kicsit megérzem ,hogy kezd fájni akkor lejjebb veszem. A vállammal kapcsolatba még most nemis nagyon erőltetem csak szépen lassan edzegetek vele. Nehogy mégnagyobb baj legyen vele és majd lehet emelni a súlyon idővel. :)