2024. Április 27. - 07:28:21
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Zsírégetés összefoglalva  (Megtekintve 86508 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2012. Február 18. - 17:22:55
Válasz #15
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Valóban a zsírok önmagukban, nem, de ch-val együtt sokkal nagyobb inzulinválaszt váltanak ki, mintha csak magában ch-t fogyasztanánk. Fehérjék meg magukban is megemelik az inzulinszintet, pl leucin elég erőteljesen. De tudtommal, minél gyorsabb felszívódású a fehérjeformula, annál nagyon inzulinválaszt generál, pl tejsavó vs kazein vagy tojás... De egyébként az édes íz is elég önmagában. Csomó étel van aminek alacsony vagy közepes a GI-je, mégis magas az inzulinindexe. Ez a magasabb fehérje tartalmú vagy zsír tartalmú kajákra jellemző, pl csokoládé.

pl. tej, a relatív alacsony ch-ja ellenére, igen magas inzulinreakciót vált ki......ergo magas ch tartalmú tömegnövelőt tejjel inni...........hmmm..........nem frankó, béta sejtek ká anyázhatnak rendesen olyankor ;-).



Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Február 18. - 17:24:53
Válasz #16
Nem elérhető

t.d.


Van egy időpont, amikor ez ideális, edzés után. De én nem szeretem a tejet. ;D
100% not natural!

2012. Február 18. - 17:26:14
Válasz #17
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Felhívom a kedves olvasók figyelmét, hogy ebben a topicban olyan "megbotránkoztató" dolgokat is olvashat, amit eddig máshogyan tálaltak  ;)  :D.

De az nem biztos, hogy úgy jó az emberi szervezet számára, ha már pl. valaki kokszal nyüstöli a szervezetét, legalább szart ne egyen ( sokszor elkerülhetetlen, mert azt esszük ami van, örökké nem lehetünk kaja ügyileg 100%-ban felkészültek ), már elnézést a kifejezésért.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Február 18. - 17:26:45
Válasz #18
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Van egy időpont, amikor ez ideális, edzés után. De én nem szeretem a tejet. ;D
Szerencséd van  ;D.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Február 18. - 17:35:11
Válasz #19
Nem elérhető

t.d.


Felhívom a kedves olvasók figyelmét, hogy ebben a topicban olyan "megbotránkoztató" dolgokat is olvashat, amit eddig máshogyan tálaltak  ;)  :D.

De az nem biztos, hogy úgy jó az emberi szervezet számára, ha már pl. valaki kokszal nyüstöli a szervezetét, legalább szart ne egyen ( sokszor elkerülhetetlen, mert azt esszük ami van, örökké nem lehetünk kaja ügyileg 100%-ban felkészültek ), már elnézést a kifejezésért.

Ezt most magamra kéne vennem? ????...
100% not natural!

2012. Február 18. - 21:43:34
Válasz #20
Nem elérhető

kemi


Milyen CH forrásokat használtok diétához?

Még odébb van igaz, de a tavalyi formával nem voltam elégedett, 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a fehér rizs miatt.

Gondoltam rá, hogy lecserélem barna rizsre. Van még ezen kívül más alternatíva, ami kicsi hazánkban könnyen beszerezhető? Burgonya van itthon zsákszámra, de nem tudom milyen, gondolom a sima házi az édes és annak magas a gi-je?!

Köles kizárva, próbáltam főzve, nem bírom megenni.
Zabpelyhet nyersen nem szoktátok enni? Én csak összerázom 1 adag fehérjével és kész a reggeli... ami diétában nem biztos, hogy jó, mert azt olvastam, hogy ennek a kombónak nagyon magas a gi-je, ez igaz?

Aaa 3. meg az hogy.. sok újságban láttam, legutóbb pl Tóth Dani is mondta, hogy csak edzés előtt és után eszik CH-t. Az utolsó étkezései shakek. Vélemény?

2012. Február 18. - 22:01:13
Válasz #21
Nem elérhető

ninja14


áhh én szilárd Ch nélkül kiakadok, ha egész nap nem fogyasztom :D és mivel délben edzek  így mégjobban kilőve...szal diétában is egész nap nyomatom csökkentve és vasárnap pizza meg minden szarság és nekem bevállik...
A barátnő olyan mint a HCG, ha kúra előtt nem szerezted be mind2őt akkor el se kezd a mókát ;D

Nem számít, hogy jutsz el a kincsig bélyegykomám, csak az a lényeg, hogy lenyomd a zöld manót! by Stewie

Nincs nagy has, csak kis mellkas :D

2012. Február 19. - 08:42:36
Válasz #22
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Felhívom a kedves olvasók figyelmét, hogy ebben a topicban olyan "megbotránkoztató" dolgokat is olvashat, amit eddig máshogyan tálaltak  ;)  :D.

De az nem biztos, hogy úgy jó az emberi szervezet számára, ha már pl. valaki kokszal nyüstöli a szervezetét, legalább szart ne egyen ( sokszor elkerülhetetlen, mert azt esszük ami van, örökké nem lehetünk kaja ügyileg 100%-ban felkészültek ), már elnézést a kifejezésért.

Ezt most magamra kéne vennem? ????...
Nem, ezt mindenkinek írtam, hogy ne lepődjenek meg, ha olyan dolgokról írogatunk, amit eddig elintéztek, két mondattal, hogy igyá' tejet, meg egyé' ezt-azt, és lehet, nem ezek a legmegfelelőbb dolgok az emberi szervezet számára.

Nem neked címeztem  ;-oo-;.

De ne hagyjuk abba, végre egy jó topic  @:-).
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Február 19. - 08:48:36
Válasz #23
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Milyen CH forrásokat használtok diétához?

Még odébb van igaz, de a tavalyi formával nem voltam elégedett, 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a fehér rizs miatt.

Gondoltam rá, hogy lecserélem barna rizsre. Van még ezen kívül más alternatíva, ami kicsi hazánkban könnyen beszerezhető? Burgonya van itthon zsákszámra, de nem tudom milyen, gondolom a sima házi az édes és annak magas a gi-je?!

Köles kizárva, próbáltam főzve, nem bírom megenni.
Zabpelyhet nyersen nem szoktátok enni? Én csak összerázom 1 adag fehérjével és kész a reggeli... ami diétában nem biztos, hogy jó, mert azt olvastam, hogy ennek a kombónak nagyon magas a gi-je, ez igaz?

Aaa 3. meg az hogy.. sok újságban láttam, legutóbb pl Tóth Dani is mondta, hogy csak edzés előtt és után eszik CH-t. Az utolsó étkezései shakek. Vélemény?
Sajnos a burgony, ez a "mai" agyon kinemesített burgonya rengeteg keményítőt tartalmaz, és magas a G.I-je, tehát ha szereted is módjával, én is visszavettem ezeket, pedig a burgonyát szeretem.

Persze soha nem fogjuk kibírni, hogy egyáltalán ne bűnözzünk, de mindet csak nagyom módjával, pl. egyszer egy nap, és ha lehet reggel, vagy közvetlenül edzés után.

Mert én sem bírnám ki.......sajnos nem a tiszta étrendhez szoktunk hozzá, a rizst meg nem szeretem, de nem is baj.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Február 19. - 09:25:39
Válasz #24
Nem elérhető

dingo


Milyen CH forrásokat használtok diétához?

Még odébb van igaz, de a tavalyi formával nem voltam elégedett, 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a fehér rizs miatt.

Gondoltam rá, hogy lecserélem barna rizsre. Van még ezen kívül más alternatíva, ami kicsi hazánkban könnyen beszerezhető? Burgonya van itthon zsákszámra, de nem tudom milyen, gondolom a sima házi az édes és annak magas a gi-je?!

Köles kizárva, próbáltam főzve, nem bírom megenni.
Zabpelyhet nyersen nem szoktátok enni? Én csak összerázom 1 adag fehérjével és kész a reggeli... ami diétában nem biztos, hogy jó, mert azt olvastam, hogy ennek a kombónak nagyon magas a gi-je, ez igaz?

Aaa 3. meg az hogy.. sok újságban láttam, legutóbb pl Tóth Dani is mondta, hogy csak edzés előtt és után eszik CH-t. Az utolsó étkezései shakek. Vélemény?
Nekem a feher rizs bejon dietaba csak szetosztom es nap elso felebe megy be meg edzes utan kesobb csak hus meg zoldseg allt brokoli pl 150 g pulyka es 150 gr brokkoli .Neha burgonyat is hasznalok fove osszetorve olivaval .De amikor elkezdem csokkenteni a burgonya repul eloszor es a rizs csokentese koveti  a zab regelire vegig marad .
A SHIP IS SAFE IN HARBOR.BUT THAT IS NOT WHAT SHIPS ARE FOR!!!    when you feel like giving up,remember why you held on for so long in the first place

2012. Február 19. - 18:36:07
Válasz #25
Nem elérhető

atleeta


Milyen CH forrásokat használtok diétához?

Még odébb van igaz, de a tavalyi formával nem voltam elégedett, 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a fehér rizs miatt.

Gondoltam rá, hogy lecserélem barna rizsre. Van még ezen kívül más alternatíva, ami kicsi hazánkban könnyen beszerezhető? Burgonya van itthon zsákszámra, de nem tudom milyen, gondolom a sima házi az édes és annak magas a gi-je?!

Köles kizárva, próbáltam főzve, nem bírom megenni.
Zabpelyhet nyersen nem szoktátok enni? Én csak összerázom 1 adag fehérjével és kész a reggeli... ami diétában nem biztos, hogy jó, mert azt olvastam, hogy ennek a kombónak nagyon magas a gi-je, ez igaz?

Aaa 3. meg az hogy.. sok újságban láttam, legutóbb pl Tóth Dani is mondta, hogy csak edzés előtt és után eszik CH-t. Az utolsó étkezései shakek. Vélemény?
Sajnos a burgony, ez a "mai" agyon kinemesített burgonya rengeteg keményítőt tartalmaz, és magas a G.I-je, tehát ha szereted is módjával, én is visszavettem ezeket, pedig a burgonyát szeretem.

Persze soha nem fogjuk kibírni, hogy egyáltalán ne bűnözzünk, de mindet csak nagyom módjával, pl. egyszer egy nap, és ha lehet reggel, vagy közvetlenül edzés után.

Mert én sem bírnám ki.......sajnos nem a tiszta étrendhez szoktunk hozzá, a rizst meg nem szeretem, de nem is baj.
Ha nem szereted a rizst, nem eszel gabonaféléket és burgonyát, akkor miből viszed be a szénhidrátot ? Reggelre ott a zab, de a többi étkezés ?
Ma kezdődik életed hátralevő része...

http://www.youtube.com/watch?v=Bt1BDSAzHOA

2012. Február 19. - 20:21:07
Válasz #26
Nem elérhető

t.d.


Szerintem István a ketogén fele húz, ezt vettem ki az írásaiból.
100% not natural!

2012. Február 20. - 11:24:53
Válasz #27
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Milyen CH forrásokat használtok diétához?

Még odébb van igaz, de a tavalyi formával nem voltam elégedett, 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a fehér rizs miatt.

Gondoltam rá, hogy lecserélem barna rizsre. Van még ezen kívül más alternatíva, ami kicsi hazánkban könnyen beszerezhető? Burgonya van itthon zsákszámra, de nem tudom milyen, gondolom a sima házi az édes és annak magas a gi-je?!

Köles kizárva, próbáltam főzve, nem bírom megenni.
Zabpelyhet nyersen nem szoktátok enni? Én csak összerázom 1 adag fehérjével és kész a reggeli... ami diétában nem biztos, hogy jó, mert azt olvastam, hogy ennek a kombónak nagyon magas a gi-je, ez igaz?

Aaa 3. meg az hogy.. sok újságban láttam, legutóbb pl Tóth Dani is mondta, hogy csak edzés előtt és után eszik CH-t. Az utolsó étkezései shakek. Vélemény?
Sajnos a burgony, ez a "mai" agyon kinemesített burgonya rengeteg keményítőt tartalmaz, és magas a G.I-je, tehát ha szereted is módjával, én is visszavettem ezeket, pedig a burgonyát szeretem.

Persze soha nem fogjuk kibírni, hogy egyáltalán ne bűnözzünk, de mindet csak nagyom módjával, pl. egyszer egy nap, és ha lehet reggel, vagy közvetlenül edzés után.

Mert én sem bírnám ki.......sajnos nem a tiszta étrendhez szoktunk hozzá, a rizst meg nem szeretem, de nem is baj.
Ha nem szereted a rizst, nem eszel gabonaféléket és burgonyát, akkor miből viszed be a szénhidrátot ? Reggelre ott a zab, de a többi étkezés ?
Zöldségek, némi ( nem túlzásba vitt, a fruktóz miatt ) gyümölcs, valamennyi zab ( bár nem túl sok, mert speciel nem emésztem jól a gabonaféléket - glutének ) + néha egy kis bűnözés, mert ezt úgysem bírjuk ki ;), lényeg az, hogy ne csak szeméttel tömjem a fejem. Bár hozzá tenném, hogy a gyümölcsökbe lévő fruktóz "kötött" formában jobb, mintha por, vagy fruktóz alapú édesítőszert használna valaki, az utóbbiak nem jó megoldások. A fruktóz jól visszatölti a máj kiürült glikogén raktárait, ellenben könnyen zsírrá is tudja alakítani, ha a megfelelő mennyiségnél többet viszünk be belőle.........no de pontosan mennyi is a megfelelő mennyiség? Grammra pontosan  ::)?
Egyébként a glutamin, és az alanin aminosavak is segítenek visszatölteni a máj glikogén raktárait. És ez miért olyan fontos? Mert a májunk a leganabolikusabb mirigyünk, olyan, mint egy "anabolikus kapcsoló" a szervezetünkben, optimális működése, és glikogén feltöltöttsége nem elhanyagolható tényező.
Egyébként nem teljesen a ketogén diéta felé húzok ( de jó észrevétel ), hanem pontosan, arra amit egész életünkben be tudnánk tartani, ha kicsit akarjuk, és odafigyelünk, Paleo étrend, csökkentett ch, normál zsír és magas fehérje fogyasztás + sok olyan "rossz" dolog kiiktatása amit szervezetünk bizonyos okokból ( mindenre vannak független kutatási eredmények, aminek nem örül a gyógyszer, és élelmiszeripar......nem véletlenül, nem véletlenül támadja ezeket az iparágakat egyre több független tudós, orvos, legyen az magyar, amerikai, stb....mert mindenkit nem lehet megvezetni ) nem igényel.


Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Február 20. - 11:41:22
Válasz #28
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Jobb mintha vegás lennék........azzal nem értek egyet, az ember növény + húsevő. Az emésztőrendszerünk, és a szervezetünk ehhez alkalmazkodott szép lassan, az évmilliók alatt, a vega étrendből sok minden hiányzik, viszont olyan dolgokat is megesznek ami nem állati eredetű, de nem kellene fogyasztani pl. szója, rengeteg gabona.......az utóbbi miatt vannak elhízott vegások is, pedig elméletileg az a táplálkozás nem indokolná a magas testzsír százalékot.

Azért preferálom az alacsonyabb ch fogyasztást, mert kb. másfél hónapja kezdtem rá áttérni, fogytam 4 kilót már azóta, nem éhezek, nem "hipózok" mint azelőtt naponta.........néha gyorsan és rendesen leesett a vércukrom, nem mindig éreztem emiatt jól magam, ezek elmúltak..........előjelei a kettes típusú, nem inzulinfüggő cukorbetegségnek.

 
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Február 20. - 12:51:39
Válasz #29
Nem elérhető

atleeta


Jobb mintha vegás lennék........azzal nem értek egyet, az ember növény + húsevő. Az emésztőrendszerünk, és a szervezetünk ehhez alkalmazkodott szép lassan, az évmilliók alatt, a vega étrendből sok minden hiányzik, viszont olyan dolgokat is megesznek ami nem állati eredetű, de nem kellene fogyasztani pl. szója, rengeteg gabona.......az utóbbi miatt vannak elhízott vegások is, pedig elméletileg az a táplálkozás nem indokolná a magas testzsír százalékot.

Azért preferálom az alacsonyabb ch fogyasztást, mert kb. másfél hónapja kezdtem rá áttérni, fogytam 4 kilót már azóta, nem éhezek, nem "hipózok" mint azelőtt naponta.........néha gyorsan és rendesen leesett a vércukrom, nem mindig éreztem emiatt jól magam, ezek elmúltak..........előjelei a kettes típusú, nem inzulinfüggő cukorbetegségnek.

 

Márciusban indítok egy keményebb diétát és keresem a legmegfelelőbb módszert.
Szimpatikus ez a keto diéta is, de nem tudom elképzelni CH nélkül, azt hogy melózzak 3 műszakba + legyen heti 4 kemény súlyzós edzésem, ja meg kardiózzak is . Na meg a zsírbevitelnél is elvileg elég sok magvat pl diót, mandulát kellene megenni, attól viszont tiszta ragya lesz a fejem  :-\
Elsőszámú CH forrás nálam a jázminrizs, mert könnyen elérhető, egész tűrhető az ára és egyszerűen nemtudom megunni  /7%
Ma kezdődik életed hátralevő része...

http://www.youtube.com/watch?v=Bt1BDSAzHOA