2024. Május 19. - 23:52:08
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Zsírégetés összefoglalva  (Megtekintve 87171 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2012. Április 02. - 23:33:51
Válasz #120
Nem elérhető

Gabe


Ugyanúgy lehet készíteni, mint a sima, nem főzőtasakos rizst.
100g-ban mindkettő ~75g CH. (bulgur v. kuszkusz)
"Yeah buddy, light weight baby!"

2012. Április 03. - 07:39:55
Válasz #121
Nem elérhető

dingo


Ugyanúgy lehet készíteni, mint a sima, nem főzőtasakos rizst.
100g-ban mindkettő ~75g CH. (bulgur v. kuszkusz)
kosz Gabe meg fogom probalni mert most dietazgatok es attol a keves rizstol is agggresssziv vagyok sajnos  ;D
A SHIP IS SAFE IN HARBOR.BUT THAT IS NOT WHAT SHIPS ARE FOR!!!    when you feel like giving up,remember why you held on for so long in the first place

2012. Április 03. - 11:37:15
Válasz #122
Nem elérhető

atleeta


Ugyanúgy lehet készíteni, mint a sima, nem főzőtasakos rizst.
100g-ban mindkettő ~75g CH. (bulgur v. kuszkusz)
kosz Gabe meg fogom probalni mert most dietazgatok es attol a keves rizstol is agggresssziv vagyok sajnos  ;D
Kösz Gabe !

Kölesből is létezik főzőtasakos a lustábbaknak mint pl én  ;D
Ma kezdődik életed hátralevő része...

http://www.youtube.com/watch?v=Bt1BDSAzHOA

2012. Április 03. - 17:03:13
Válasz #123
Nem elérhető

Gabe


Egyébként én is így voltam vele, de nem sokkal nagyobb fáradtság a sima és ha előtte kicsit lepirítod olajon, akkor sokkal ehetőbb.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2012. Április 04. - 14:03:45
Válasz #124
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Különben nem értem, hogyan terjedhetett el a testépítésben ennyire a rizs, mert ugyebár keményítő, hamar emelkedik tőle a vércukorszint, a keményítők annyira sajnos nem a barátaink, mint hisszük. A relatív gyors vércukor emelkedés ok, pl. edzés után, vagy reggel, ha sokat aludtunk ( persze ha alapból nem magas az éhgyomri vércukrunk, mert az már nem túl jó hosszútávon ). De naponta többször, relatív nagy mennyiségű cukrot vagy keményítőt bevinni nem olyan frankó, mint képzelnénk. Szivacs.


Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Április 04. - 17:33:34
Válasz #125
Nem elérhető

Tudi


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.El szeretnék kezdeni diétázni,persze semmi drasztikus ch megvonásra nem kell itt gondolni,igyekszem egész évben jó formát tartani,az étkezéseim tiszták,viszont eddig edzések után tömegnövelőt fogyasztottam(kb 50g fehérje,80g ch,márkát nem írok,nem kell az oltás. ;D),de ezt most el akarom hagyni.
Mit rakjak akkor az edzés utáni tejsavó turmixomba?Hisz a glikogént diétában is vissza kell tölteni,csak nem tudom az esetemben milyen mértékben(84 kg vagyok),mert úgy érzem egy diétás ciklusban már nincs szükségem edzés után 80 g ch-ra.Személy szerint a glutaminról olvastam,hogy szépen visszatölt edzés után,esetleg megpróbálnám ezt 20g-mal.
De természetesen a tökéletes megoldás érdekelne,utálok találgatni.

2012. Április 04. - 18:10:14
Válasz #126
Nem elérhető

kemi


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.El szeretnék kezdeni diétázni,persze semmi drasztikus ch megvonásra nem kell itt gondolni,igyekszem egész évben jó formát tartani,az étkezéseim tiszták,viszont eddig edzések után tömegnövelőt fogyasztottam(kb 50g fehérje,80g ch,márkát nem írok,nem kell az oltás. ;D),de ezt most el akarom hagyni.
Mit rakjak akkor az edzés utáni tejsavó turmixomba?Hisz a glikogént diétában is vissza kell tölteni,csak nem tudom az esetemben milyen mértékben(84 kg vagyok),mert úgy érzem egy diétás ciklusban már nincs szükségem edzés után 80 g ch-ra.Személy szerint a glutaminról olvastam,hogy szépen visszatölt edzés után,esetleg megpróbálnám ezt 20g-mal.
De természetesen a tökéletes megoldás érdekelne,utálok találgatni.

szerintem glutamin meg valami lassabb ch, pl zab

2012. Április 04. - 20:23:10
Válasz #127
Nem elérhető

try2bebig


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.El szeretnék kezdeni diétázni,persze semmi drasztikus ch megvonásra nem kell itt gondolni,igyekszem egész évben jó formát tartani,az étkezéseim tiszták,viszont eddig edzések után tömegnövelőt fogyasztottam(kb 50g fehérje,80g ch,márkát nem írok,nem kell az oltás. ;D),de ezt most el akarom hagyni.
Mit rakjak akkor az edzés utáni tejsavó turmixomba?Hisz a glikogént diétában is vissza kell tölteni,csak nem tudom az esetemben milyen mértékben(84 kg vagyok),mert úgy érzem egy diétás ciklusban már nincs szükségem edzés után 80 g ch-ra.Személy szerint a glutaminról olvastam,hogy szépen visszatölt edzés után,esetleg megpróbálnám ezt 20g-mal.
De természetesen a tökéletes megoldás érdekelne,utálok találgatni.

szerintem glutamin meg valami lassabb ch, pl zab

Zab nem jó edzés után.

2012. Április 04. - 20:33:19
Válasz #128
Nem elérhető

dingo


zab szerintem sem jo inkabb edzes elott egy 1.5 oraval /edzes utan kezd el csokkenteni a 80 g szenhidratot szepen -10 -15g mondjuk 5 napontacsak a protein maradjon a vegere es edzes kozbe meg utan bcaa meg annyi glutamine ami belefer de mehet egesz nap is .Az edzes utani turmix az kozvetlenul edzes utan legyen meg a terembe es egy oran belul nyomni kel egy szilard etkezest amibe legyen feherje ch meg rost is meg egy vitamin csomag 
A SHIP IS SAFE IN HARBOR.BUT THAT IS NOT WHAT SHIPS ARE FOR!!!    when you feel like giving up,remember why you held on for so long in the first place

2012. Április 04. - 20:48:29
Válasz #129
Nem elérhető

try2bebig


zab szerintem sem jo inkabb edzes elott egy 1.5 oraval /edzes utan kezd el csokkenteni a 80 g szenhidratot szepen -10 -15g mondjuk 5 napontacsak a protein maradjon a vegere es edzes kozbe meg utan bcaa meg annyi glutamine ami belefer de mehet egesz nap is .Az edzes utani turmix az kozvetlenul edzes utan legyen meg a terembe es egy oran belul nyomni kel egy szilard etkezest amibe legyen feherje ch meg rost is meg egy vitamin csomag 

Vitamint reggelre hagynám...

És a PWO2 kajában legyen telítetlen zsír is.

2012. Április 04. - 20:53:53
Válasz #130
Nem elérhető

dingo


zab szerintem sem jo inkabb edzes elott egy 1.5 oraval /edzes utan kezd el csokkenteni a 80 g szenhidratot szepen -10 -15g mondjuk 5 napontacsak a protein maradjon a vegere es edzes kozbe meg utan bcaa meg annyi glutamine ami belefer de mehet egesz nap is .Az edzes utani turmix az kozvetlenul edzes utan legyen meg a terembe es egy oran belul nyomni kel egy szilard etkezest amibe legyen feherje ch meg rost is meg egy vitamin csomag 

Vitamint reggelre hagynám...

És a PWO2 kajában legyen telítetlen zsír is.
na nalam az mogyorovaj de csak keves sajnos mert elkezdem enni es nem birom abbahagyni  ;D
A SHIP IS SAFE IN HARBOR.BUT THAT IS NOT WHAT SHIPS ARE FOR!!!    when you feel like giving up,remember why you held on for so long in the first place

2012. Április 04. - 21:02:02
Válasz #131
Nem elérhető

try2bebig


zab szerintem sem jo inkabb edzes elott egy 1.5 oraval /edzes utan kezd el csokkenteni a 80 g szenhidratot szepen -10 -15g mondjuk 5 napontacsak a protein maradjon a vegere es edzes kozbe meg utan bcaa meg annyi glutamine ami belefer de mehet egesz nap is .Az edzes utani turmix az kozvetlenul edzes utan legyen meg a terembe es egy oran belul nyomni kel egy szilard etkezest amibe legyen feherje ch meg rost is meg egy vitamin csomag 

Vitamint reggelre hagynám...

És a PWO2 kajában legyen telítetlen zsír is.
na nalam az mogyorovaj de csak keves sajnos mert elkezdem enni es nem birom abbahagyni  ;D

Mogyóróvaj is off, az egyik legallergénebb anyag.

2012. Április 04. - 21:13:12
Válasz #132
Nem elérhető

dingo


figyelj mar minden irasodba arrol beszelsz mit ne csinaljon mit ne egyen miert nem irsz neki olyat amit csinaljon vagy egyen vegul is tanacsot kert  ;D
A SHIP IS SAFE IN HARBOR.BUT THAT IS NOT WHAT SHIPS ARE FOR!!!    when you feel like giving up,remember why you held on for so long in the first place

2012. Április 04. - 21:20:01
Válasz #133
Nem elérhető

dingo


Tudi te itt egy olyan shake rol beszelsz ami edzes utan bemegy 50g protein 80g ch .Csak hogy tisztan lassa az ember leirhatnad hogy jon ez ossze neked mert atlagos protein 50g az kb 2.5 adagolo kanal 80 ch az meg kb 90-100g vitargo szoval  az egy massziv shake kb 1liter edzes utan becsuszik akkor egy oran belul nem hiszem hogy eszel egy husos etkezest ha 84 kg vagy szoval az az edzes utani shake cseres szerintem  :-oD
A SHIP IS SAFE IN HARBOR.BUT THAT IS NOT WHAT SHIPS ARE FOR!!!    when you feel like giving up,remember why you held on for so long in the first place

2012. Április 04. - 21:23:00
Válasz #134
Nem elérhető

try2bebig


figyelj mar minden irasodba arrol beszelsz mit ne csinaljon mit ne egyen miert nem irsz neki olyat amit csinaljon vagy egyen vegul is tanacsot kert  ;D

"Vitamint reggelre hagynám...

És a PWO2 kajában legyen telítetlen zsír is."

Magamtól idéztem.

De telítetlen zsír: én jó ideje egyik kompetens ismerősöm tanácsára 40%lenmagolaj 30% olivaolaj 30% tökmagolaj keveréket használom. A tökmagolaj drága mint a fene, de Aldiban viszonylag jó áron van(2500 ft a fél lityi). Időszakosan változtatom az arányokat!

Edzés után meg simán mehet barna rizs turmixba, kicsit rágni kell ,de szerintem teljesen jó. Én utóbbi időben úgy csinálom, hogy az edzésre menet előtt leturmixolom a rizst a vízzel együtt és bele rakom a maltot, majd külön edénybe kimérem a glutamint, fehérjét, bcaa-t, kreatint, és így viszem külön az edzésre. Edzés után pedig szerintem ameddig nem az a szigorú pucolós diéta van, addig mehet a maltodextrin+dextróz páros. Aztán ha jön a pucolós fázis, akkor minden cukrot ki kell venni az étrendből.
De zab semmiképp sem jó edzés után, a felszívódás/emészthetőségen kívül az miatt is, hogy nem hinném, hogy a konditeremben a hőkezelése megoldható.

Remélem így jó lesz. :)