2024. Május 09. - 21:29:37
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Tömegnövelés sok kardió mozgás mellett  (Megtekintve 4379 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2012. Július 30. - 10:40:52
Megtekintve 4379 alkalommal
Nem elérhető

Brunorbert


Sziasztok

Abszolút Ectomorph alkatom van. 198cm magasságomhoz mindössze 85kg az állandó testsúlyom.
Bontott edzéstervem van jelenleg  (Mell/Tricepsz, Láb, Bicepsz,Hát) amit 2 edzésnap - 1 pihenőnap sorrendben csinálok.
Emellett azonban aktívan űzöm a labdarúgást ami heti 5 alkalommal közel 2 óra erőteljes kardió mozgást jelent.
Napi 5-6 étkezésem van, többnyire igyekszem tisztán étkezni és fehérjét fogyasztok kiegészítésként (edzés után fehérje+szénhidrát) .
Nagyon nehezen haladok azonban a célom elérésében , ami jelenleg az lenne ,hogy minimim a 90-95kg-t elérjem.
Ezt többnyire a túlsok kardió mozgásnak tudom be valamint a nem mindig kielégítő étrendemnek.
A kérdésem igazából az lenne, hogy ilyen mennyiségű edzés mellett, min kellene változtatnom (legyen az étrendkiegészítő, vagy milyen kötelező gyakorlatokat végezzek, vagy esetleg azok mennyisége milyen legyen) ,hogy könnyebben tudjak tömeget növelni.

2012. Július 30. - 10:44:21
Válasz #1
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Itt nem csak a gyakorlatokban kellene a válasz keresni, a tömegnövelés, meg a sok kardio nem szeretik egymást  ;).
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Július 31. - 18:35:50
Válasz #2
Nem elérhető

Brunorbert


Igen ezt sajnos én is tudomásul kellett vegyem. Azonban mivel egyáltalán nem a profi szintű testépítés a célom, hanem egy esztétikus, erősebb izomzat felépítése ezért van az, hogy azt gondolom ez reális cél kellene legyen ilyen kardió mozgás mellett. Talán a több étkezés vagy más edzésmódszer  lehet a megoldás? Vagy van olyan kiegészítő ami hasznos lehet ?