2024. Május 08. - 18:19:19
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Berkes Laci - Többszörös abszolút bajnok segít a kérdezőknek  (Megtekintve 178680 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. Május 25. - 15:36:26
Megtekintve 178680 alkalommal
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Hamarosan itt lesz Mr. SWAT ;D és lehet tőle is kérdezni itt a bodybuilding.hu fórumán. Amikor feljön a fórumra válaszol az itt feltett kérdésekre.

Több infó Laciról idekattintva is elérhető.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2007. Május 30. - 13:20:16
Válasz #1
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
Sziasztok gyúrós BARÁTAIM!

Berkes Laci vagyok, itt a fórumban várom, hogy kérdésekkel bombázzatok!
 Lehet: edzés, táplálékkiegészítőkkel kapcsolatos, felkészülési stratégia, vagy egyéb speckó téma. Tudjátok-versenyzek, elvégeztem a TF. kétéves edzői képzését, egy specális alakulatnál melózok(ezért az erőállóképességben, az edzettség más területein is képbe raktam magam), valamint az extremefit táplálékkiegészítőivel készülök(segitségükkel már 10kupát gyüjtöttem be ebben a tavaszi szezonban egyénibe, és párosba az én ESZTIMMEL, aki szintén csapattag az extremefitnél).
 Szivesen átadom a tapasztalataimat, véleményemet ezeken aterületeken.
Ne legyetek gátlásosak, kérdezzetek!
Legjobb tudásom szerint válaszolni fogok mindenkinek!

VÁROM...........

2007. Május 30. - 17:12:21
Válasz #2
Nem elérhető

bandus


Hello Laci!
Először is szeretnék gratulálni a legutóbbi, és az auszráliai győzelmedhez is!
Aztán lenne két kérdésem is:
1: most jelenleg egy kreatin kúrát folytatok, még 3 hét van belőle, a fejlődés gyakorlatilag jelentéktelen.. sima monohidrátot haználok.. ezt cska úgy tájékoztatásul írtam le. viszont október-novembertől szeretnék elkezdeni egy kb. márciusig tartó tömegnövelő periódust. ebben mindenképp szeretnék kreatint is alkalmazni.. valami durvább transzport rendszerre gondoltam (storm, f-16, esetleg valamelyik bsn vagy muscletech termék, majd a pénztárcámtól függ). ilyen hosszú időszak alatt nem akarom véig szedni a kreatint, szóval beépítenék még más kiegészítőket is, ezek után érdeklődnék. Szerinted milyen/melyik kiegészítőket lehet eredményesen használni még a kreatin mellett?
2:a versenyeken készült képeket elnézve számomra a legfeltűnőbb a kiváló csuklyád. ez rám is rámérne, ezért megkérdezném, hogy Te hogyan edzel ezen izomra?

Válaszodat előre is köszönöm!
"200 Danabolnak magában nem állnék neki,de tény,hogy a methandrostenolonnak az izomépítő hatását érdemes kihasználni legalább 1x-az életben..." by player

2007. Május 30. - 23:02:23
Válasz #3
Nem elérhető

Bubee


Tiszteletem!

Nekem konkrétan nem tanácsra lenne szükségem hanem szeretném tőled megkérdezni h az alapgyakorlatoknál milyen súlyokat szoktál mozgatni, illetve életed során mi volt a maximum teljesítmény? Most engem a testépítős korszakodból érdekelnének a számok, nem még az erőemelő múltadból, igaz gondolom olyan sok különbség nincs.

Előre is köszönöm!
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Május 31. - 01:24:16
Válasz #4
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
Szia Bandus!

Ha keatint akarsz használni mindenképpen egy transzportrendszert ajállanék, mivel ezek jobban felszivódnak és értékesülnek a gépezetünkbe.
De tudod tömeget növelni nagyon összetett dolog. Had javasoljak mindenk előtt egy multivitamint, a vitaminok segittik a szervezet egész működését, megfelelő épülését, regenerálódását.
Kell egy megfelelő fehérjeforrás, mert ez nélkül nincs ami beépüljön. Pozizív nitrogén, és kalóriamérleg.
Mass-tech_et bátran ajállom mert ebbe benne van szinte minden a tömegnöveléshez.
A variációk számtalanok, ird meg mire gondolsz, mit enged a pénztárcád,és elmondom a véleményem, ha nem jó mást javaslok. Azt amit én is választanék, vagy választottam már

2007. Május 31. - 01:41:53
Válasz #5
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
Szia Bubee!

Guggolásba 270kg ig megyek tömegeléskor, fekve gyenge vagyok kb 160-180kg-ig, fehuzok 260-280 között, nyak mögött 110-120kg, evezek 120-140kg-al, bicepsz állva60-70kg. Szerintem kell a nagy súly a tömegeléshez, de fontos a kivitelezés. Nem minden áron nagy súly, néha ha érzem nem regenerálódtam csak izolálok.Nem gyilkolom módszeresen az izületeket, még terveim vannak velük későbbre is.
Ja és ezek min. 2 ismétléses szériába, hisz gyúrunk vagy mi!

2007. Május 31. - 06:38:13
Válasz #6
Nem elérhető

zotja


Hello Laci! Gratula a győzelmeidhez ;)

Nekem a hát és mell edzséről volna kérdésem!

A mellemmel az a bajom h lapos nincsen tömege!

milyen gyakorlatokat ajánlasz melltömeg eléréséhez? miböl mennyit?

A hátam pedig nem szélesedik és nem vastagszik szval naon szar!
A háthoz is milyen gyakorlatokat ajánlanál?

köszönöm a válaszodat! További jó versenyzést!

2007. Május 31. - 16:45:22
Válasz #7
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
Bandus még valami!

Kicsit irjál magadról Mióta edzel? Mennyi idős vagy? Hány kiló! Miket ettél eddig tápkieget?Hogy kajálsz?
Csak nagyvonalakba, nem regényt kérek tőled! Ez fontos a sgitséghez!
A cs. izmom külön soha nem edzettem, az erőemelő felhuzások tették vele ezt hogy így megnőtt. Soha nem végeztem pl. vállvonogatást. Az erőemelő alapok adták a fejlettségét.

2007. Május 31. - 17:33:55
Válasz #8
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
Szi Zotja!

A mellel nekem is volt gondom(meg lehetne még sokkal nagyobb).
Árvai Pisti erőemelő világbajnok barátom tett egy javaslatot, neki bejött, nekem is sokat segitett.
Ő a következőképpen nyom fekve: 2x6 ismétlés
                                               2x4
                                               2x2 persze a rudat pakolod két széria után!
Már hallom is, sokan azt mondják: ez fekvenyomóknak jó! Nézd meg Ónozó Szabi, Kupcsik Laci mellizmait, sok bodys cserélne velük. Persze ne ess át a ló másik oldalára, ne csak egyismétléses csúcsnyomásokat erőltess!

Hát a hátedzés! Neken a szabadsúlyos evezés a favorit!!! Persze meg kelltenulni a jó végrehajtását.
Pár jótanács:- állj vállszélességbe
                  - rogyaszd a térded(segg kacsaszerüen kitólva)
                  -dölj előre majdnem derékszögbe
                  -emeld fel a tekinteted(ne a földet nézd, mert az alsóhát nem kerül tónusba és megsérül)         
                  -ne legyen akkora a súly, hogy ne tudd húzni, csak cibálni
                  - lassa kontrolálva engedd vissza a súlyt a negatív fázisba
A LEGFONTOSABB MINDKÉT IZOMNÁL AZ IDEG IZOM KAPCSOLAT!
ÉN külön napra tenném a problémás izmokat.
Egy hét pihenő a kiadós tréningt után!
Ja és ne felejts el valami szénhidrátot az arcodba borítani utánna fél órán belül! pl. Cell-Tech.(elég összetett)
És persze az edzés fehérje nélkül, kb az mint az épitkezés tégla nélkül! Én Nitro-Tech-et töltök még magamba.
Legyél jó gazdája a testednek és jutalmazd meg a kimerítő meló után, hogy nagy legyen. Ez is fontos annyira mint egy jó gyakorlat!
Ha kipróbálod, adj neki 6-8 hetet, mert addig nem érezhető a változás elég drámaian!
Remélem,ezek neked is segítenek!!!!!!!!!!! Aztán ird meg mi történt!

2007. Május 31. - 19:54:25
Válasz #9
Nem elérhető

bandus


Szia Laci!
Éppen itt vezetek egy naplót http://extremefit.hu/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=6&sid=fbaf1d8fba67c37e0ded8219e7c09b15 a mostani kreatinkúrámról, ha van egy kis időd olvass bele, de ott az első hozzászólásban leírtam mindent magamól, vannak képek is ;).
Hogy mennyi pénzem lesz rá, az jó kérdés, igyekszem minél többet összedolgozni a nyáron, meg spórolni. A muscletech termékei nekem is nagyon szimpatikusak, csakhát elég drágák. Amikre én gondoltam: edzések után fehérje helyett valami jó tömegnövelőt használni, a többi alkalomkor fehérje. Ezek közül még tudnék is választani. A kreatin transzportok között már nehezebb, leginkább az universalo-s storm tetszik, és az még nem is olyan drága, de persze jó lenne esetleg egy celltech hardcore-t, vagy creakic-et használni. Ezek közül melyiket ajánlanád? Illetve milyen egyéb dolgok jöhetnek jól a kreatin mellé? NO-fokozók, glutamin, HMB? Szeretnék tényleg jó eredményt elérni. Nézegettem az aplodan 111-et, a merkating szövege jó, de kell ez nekem? Esetleg a bsn-cuccok? a kreatint nem ezek közül szeretném választani, de pl a nitrixről sok jót olovastam.
Nos így kb ennyi hirtelen, köszi, hogy elolvasod :)
"200 Danabolnak magában nem állnék neki,de tény,hogy a methandrostenolonnak az izomépítő hatását érdemes kihasználni legalább 1x-az életben..." by player

2007. Május 31. - 23:21:52
Válasz #10
Nem elérhető

ati75


Hello Laci
Remélem azért ma este valahogy "hazatántorogtál" a "fittneszes" lábedzés után..:))) Pihenj mert holnap nagy nap lesz!! Csákány


2007. Június 01. - 17:10:43
Válasz #11
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
Szia Bandus!

Olvastam a naplót. Nagyon szinpi a hozzáállásod! Ez a dolog fontos neked, ez látható!
Kis türelmet kérek, mert ma házasságkötési project van nekem, de holnap megírom a kreatinos, és egyéb áláspontom. Addig is jó édzést.

2007. Június 01. - 17:15:04
Válasz #12
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
Ati75kém!

Majd meglátjuk a következő guggolós lábnap után haza tudsz-e menni a teremből!
Ez nagy nap, és most jön a nászéjszaka!!!

2007. Június 02. - 13:20:42
Válasz #13
Nem elérhető

Cs@bi


Sziasztok!!
Amikor egy ilyen forumot olvasgatok, akkor mindig általában a táplálék kiegészitőkről vagy az izomnövelő szerekről van szó!
Nekem olyan kérdésem lenne, aki még nem szedett semmit, csak megpróbál odafigyelni a táplálék bevitelére annak mennyi esélye van ugyanolyan izomzatot elérni mint aki használ vmit??
Az már észrevettem, hogy az időkülönbség az elég nagy, de az legyen a legkevesebb.
Még egy kérdés, ha most el akarok kezdeni szedni valamit akkor mi lenne a legjobb??
Én személy szerint a tejsavó fehérjére gondoltam!!
Ez jó választás lenne??
Előre is köszönöm!
Üdv Csaba

2007. Június 03. - 13:44:13
Válasz #14
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
Szia Csabi!

Tudod, ha  edzel akkor a szervezeted igénye bizonyos tápanyagokból,jelentősen megnő, ha ezeket nem pótlod megfelelő mennyiségbe akkor a szervezet magát éli fel(pl: az izmokat lebontva képez energiát-neoglükogenezis) ezt el kellene kerülni. Meg két edzés között sem tudsz időben regenerálódni, a normál táplálkozással a mai viszonyok közt ez szinte lehetetlen.( A felhasznált nyersanyagok már nem a nagyi kertjében érnek be, a csirke nem a baromfiudvarban nő fel, az alma hütőhazban érlelőgázoktól érik meg, és közbem feléli a benne lévő vitaminokat hiszen még él és a tápláló fával már nincs kapcsolata, utánpótlásnyerés onnan sovány.
Mindezek fényében a protein jó, de nem elegendő. Kellene vitamin ásv.anyag plussz és sok más kiegászítő is segítene.
Talán az izületeid se mennének tönkre az igénybevételtől.
Ha valóban edzeni akarsz, fejlődni, javítani az egészséged gondold át ezeket. Ha nekem nem hiszel, olvasd el Dr Lenkei könyveit.
Minden jót neked!

B.Laci