2024. Május 08. - 09:01:45
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Más nagyon okos vélemények, termékekről, árakról stb...  (Megtekintve 19836 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2007. November 09. - 13:58:47
Válasz #30
Nem elérhető

God Vazzeg


Vagy elhúzni minél gyorsabban a picsába, ahogy Steve teszi (majd)  ;D

Nem hiszem, hogy ez lenne a legoptimálisabb megoldás az emberek számára. Az emberek egyetlen biztosítása a TUDÁSUK megszerzése lenne az élettel kapcsolatban és nem az ignorancia, bárhova is mennek, bárhol is élnek.

Vazze, ezt nagyon jól mondtad!  :-){ DE: sajnos az ember rámegy idegileg, anyagilag, hogy mindenki csak visszahúzza, szemétkedik, és ha haladni szeretne mindenki akadályokat gördít elé.. Régen én is haragudtam, hogy mi a picsáért kell külföldre vinni a tudásukat (orvosok, tanárok, stb..) de mára rájöttem, hogy itthon felesleges vergődni, szépen lassan elnyomnak, és megdöglök. Még próbálkozok picit, hátha, de ha bedurran az agyam elmegyek én is a francba, de vissza se nézek  :-/--

ps: nekem ugyan tököm van hozzá, de idegrendszerem nincs állandóan a nulláról felkelni..  :angry:

2007. November 09. - 14:16:29
Válasz #31
Nem elérhető

drake


Vagy elhúzni minél gyorsabban a picsába, ahogy Steve teszi (majd)  ;D

Nem hiszem, hogy ez lenne a legoptimálisabb megoldás az emberek számára. Az emberek egyetlen biztosítása a TUDÁSUK megszerzése lenne az élettel kapcsolatban és nem az ignorancia, bárhova is mennek, bárhol is élnek.

Vazze, ezt nagyon jól mondtad!  :-){ DE: sajnos az ember rámegy idegileg, anyagilag, hogy mindenki csak visszahúzza, szemétkedik, és ha haladni szeretne mindenki akadályokat gördít elé.. Régen én is haragudtam, hogy mi a picsáért kell külföldre vinni a tudásukat (orvosok, tanárok, stb..) de mára rájöttem, hogy itthon felesleges vergődni, szépen lassan elnyomnak, és megdöglök. Még próbálkozok picit, hátha, de ha bedurran az agyam elmegyek én is a francba, de vissza se nézek  :-/--

ps: nekem ugyan tököm van hozzá, de idegrendszerem nincs állandóan a nulláról felkelni..  :angry:

Hi!

Nos akkor folytatnám.

Elhúzni az nem megy. Nekem ez a hazám, én itt érzem jól magam. Ugye ha elmégy akkor vmiben kurva jónak kell lenned. Különben kint még le fog nyomni az "AUSLANDER betegség" is!
Ez az USA-ra is igaz.

Az is igaz, hogy ezekben az országokban, ugye ahová mennénk, (USA, Nyugat Európa, stb.), legalább hagyják élni az embereket. Ugye itt említhetném Svájcot, Svédországot pl., ahol még segítenek is elkezdeni az életet.
De nem mehet el mindenki.

Hogy tökünk legyen ahhoz, hogy a megszerzett tudást megmutassuk? OK. Van.
De igazat kell adnom azoknak akik úgy érzik kurvára meg vagyunk nyomorítva. Ugye említettem itt, hogy vmilyen vállalkozásból próbálok megélni én is. Elég sok teher jött az elmúlt időkben, és hát az áraimat nem igazán tudom emelni. Mert nincs fizetőképes kereslet. Meg megfelelő "nagyágyú" helyekre nincs kapcsolat. Vidékről jöttem pestre, így a kapcsolatok kiépítése, elég nehéz. Tehát most szarabbul élek mint pár éve. De át fogom vészelni, és akkor csak pl. NitroTech -es sütiket fogok zabálni.  ;)

El akarnak itt mindenkit nyomni, de akkor sem hagyom magam, ne tegye senki.

üdv.:
drake
Isten a világot idővel teremtette és nem időben.
Minden dolog időben nyer értelmet. Az idő maga az Isten.
/Szent Ágoston/

2007. November 09. - 14:21:56
Válasz #32
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Vagy elhúzni minél gyorsabban a picsába, ahogy Steve teszi (majd)  ;D

Nem hiszem, hogy ez lenne a legoptimálisabb megoldás az emberek számára. Az emberek egyetlen biztosítása a TUDÁSUK megszerzése lenne az élettel kapcsolatban és nem az ignorancia, bárhova is mennek, bárhol is élnek.

Vazze, ezt nagyon jól mondtad!  :-){ DE: sajnos az ember rámegy idegileg, anyagilag, hogy mindenki csak visszahúzza, szemétkedik, és ha haladni szeretne mindenki akadályokat gördít elé.. Régen én is haragudtam, hogy mi a picsáért kell külföldre vinni a tudásukat (orvosok, tanárok, stb..) de mára rájöttem, hogy itthon felesleges vergődni, szépen lassan elnyomnak, és megdöglök. Még próbálkozok picit, hátha, de ha bedurran az agyam elmegyek én is a francba, de vissza se nézek  :-/--

ps: nekem ugyan tököm van hozzá, de idegrendszerem nincs állandóan a nulláról felkelni..  :angry:

Senki nem mondta, hogy könnyű. Legtöbbünknek birkóznia kell az életben és közben, ha tényleg értékes emberrel találkozom, az már mind volt párszor a padlón, de ez meg tud erősíteni téged. Mohamed Ali(Cassius Clay) mondta vala, ha jól emlékszem, hogy a boxnak a lényege az, hogy mindig eggyel többször tudj felállni, mint ahányszor kiütöttek. ;D ...weird, isn't it?
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2007. November 09. - 14:27:26
Válasz #33
Nem elérhető

parrre


Decc rájt.

Bárhova mész nagyon nagyon sokáig "idegen" leszel. (hacsak nem életed végéig) . Még akkor is ha ezt az ottaniak nem érzékeltetik veled. Hiába beszéled a nyelvet, hiába tudsz sok mindent a helyről, kultúrálisan mindíg is ki fogsz lógni, nincsen "helyi múltad" nincsenek emlékeid, nem tudsz mélyen kötődni szinte semmihez és senkihez. Baromi szar állapot, nagyon gyorsan letargiába dönthet.

Tényleg sokkal célravezetőbb lenne az itthoni állapotokat megreformálni egy kicsit. Nagyon sokan még szocializmus és kapitalizmus között vannak félúton, minden legyen jó, működő, nyugati szinvonalú, stb., viszont legyen olcsó (esetleg ingyen), illetve NEKEM ne kelljen fizetnem érte.

2007. November 09. - 14:41:17
Válasz #34
Nem elérhető

God Vazzeg


Nem azzal van a bajom hogy fizetni kell mindenért, hanem h nincs miből. Ha 12-16 órát dolgozom minden nap, akkor se. Azért ez már nem semmi. Én megértem hogy lesz jobb, meg hogy átvészelni, de baszhatom ha én most vagyok éhes, meg most vagyok még fiatal és kezdeni kellene magammal valamit, nem csak vegetálni. Változtatások terén nagyon erős vagyok, rögtön meglépem a dolgokat ha úgy látom hogy jobb lesz valamivel.. Magad uram, ha szolgád nincsen..  /:-)

2007. November 09. - 14:48:44
Válasz #35
Nem elérhető

drake


Nem azzal van a bajom hogy fizetni kell mindenért, hanem h nincs miből. Ha 12-16 órát dolgozom minden nap, akkor se. Azért ez már nem semmi. Én megértem hogy lesz jobb, meg hogy átvészelni, de baszhatom ha én most vagyok éhes, meg most vagyok még fiatal és kezdeni kellene magammal valamit, nem csak vegetálni. Változtatások terén nagyon erős vagyok, rögtön meglépem a dolgokat ha úgy látom hogy jobb lesz valamivel.. Magad uram, ha szolgád nincsen..  /:-)

Tök igaz.  Łł= Sajna ez most a helyzet egy ideje.

udv.: drake
Isten a világot idővel teremtette és nem időben.
Minden dolog időben nyer értelmet. Az idő maga az Isten.
/Szent Ágoston/

2007. November 09. - 15:00:14
Válasz #36
Nem elérhető

God Vazzeg



Sajna ez most a helyzet egy ideje.

Na ez ellen kellene tenni, csak sajnos egy ember kevés hozzá. Mindenkinek magába kellene nézni, hogy hogyan lehetne magában változtatni, mert ez már társadalmi szintű probléma, és ha társadalmi szinten nem lehet változtatni, akkor egyén szintjén kellene.. De amíg a máónika sóban debil idiótákat mutatnak, és utána az utcán ugyanezeket látod, addig a helyzet reménytelen   :angry:  o--O

2007. November 09. - 15:10:59
Válasz #37
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Bocs srácok, írnék most egy hosszút megint. Lehet, hogy többször el kell olvasni, ahhoz, hogy érthető legyen, de néhányan hátha kapnak belőle valamit. Ez egy jó téma egy testépítő fórumon, de ebből is látszik, hogy a testépítésben lévő emberek mennyire izomagyúak. ;D ha már ennyire belemelegedtünk az utazás témájába a föld bolygón. ;D

Bárhova mész ezen a bolygón ma, nem fog sehol a menyország várni.

Ha már van egy ilyen okos topikunk, hála Marcinak, akkor megosztom veletek a saját nézőpontomat erről is, ahogy én 38 évesen látom most, tapasztalva pár dolgot az életből a világ sok országában. A fiatalabbaknak lehet, hogy viccesebben fognak ezek a dolgok hangzani, de a tapasztaltabbak elgondolkoznak egy kicsit ezeken. Ezek csak nézőponti, gondolkozási, filozófiai kérdéssek, és ahogy öregszel, előbb-utóbb szükséged lesz rájuk. Majd kiadunk egy könyvet. Addig is az én kis esszém az életről ebben a civilizációban, ami nem a legjobbak civilizációja most.

Az igazság és a valódi tudás néha lehangoló, mert kemény sokszor. De csak egy rövid ideig. Ahogy „drake” mondta, a legveszélyesebb a féligazság és szerintem a leglehangolóbb is. A bulvár média, TV csatornák ontják az emberekre a féligazságokat és hazugságokat. Nem sokat hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem az élet, hanem a média és a bulvársajtó a tömeges depresszió fő oka ma a világon. Ha nem hiszed, kapcsold ki a tévéd néhány napra, tünj el a számítógépedtől és a netről és menj ki az utcára sétálni és csak élvezd a várost vagy ahol éppen vagy. Jobb kedved lesz, annyi biztos.

Vagy csak maradj kicsit többet az edzőteremben és kerüld a sokat dumáló gyerekeket…Nézz át rajtuk, mert csak ontják a szart mindenkire…


A tudásról:

 A tudás hatalom, ha fejlesztésre használod. Ha a környezeted javítására használod, ott ahol élsz. Sokan vannak, akik félreértésből kizárólagosan szeretnék birtokolni a tudást és nem megosztani senkivel, mivel azt hiszik, hogy ők így győzhetnek valahol. De ez teljesen téves elképzelés. Csak egy olyan környezetben lehetsz valóban nyertes, ahol mindenki számára rendelkezésre áll a tudás korlátlanul és az emberek tudnak. A tudás megszerzéséhez pedig a megfigyelés és a tapasztalás képessége kell. De hogy tudsz megfigyelni és tapasztalni, ha nem vagy valahol ott? Hogy tudsz a dolgokkal kapcsolatban tenni valamit, ha nem vagy a játszmában benne? Hogy szerezhetsz tudást az élet játszmájáról? TV-ből és újságokból nem fogsz.

„Az elmenni valahováról”:

Az "ott és majd" a "távolban valamikor" jól hangzik és könnyűnek, de lehet és kell "itt és most" is lenni és tenni valamit. Bármikor amikor a dolgok rosszabbra fordulnak, az azért van alapvetően, mert az emberek nincsennek "itt és most", ehelyett mindig "máshol és máskor" vannak, ha értitek, miről szól ez a dolog. Elmegy a kedvük az embereknek a „jelenben levéstől”, ha lehet ilyen csúnyán fogalmazni. Az emberek mindig rohannak valahova manapság. Sok ember a múltban vagy a jövőben él és elfelejti a tökeit odatenni a jelenben a keményebb helyzetekben, ehelyett a múltbéli emlékeit nézegeti vagy a jövőről ábrándozik, mert az könnyebb és talán úgy érzi elmenekülhet a dolgok elől. Nincs baj az ábrándozással és az emlékekkel sem, de meg kell találni a helyes arányt és kell menned valami felé persze.

Viszont a jelenben, most teszel valamit. A jövő és mult csak az eredményei annak, amit most teszel...

Nincs olyan dolog, amin ne lehetne javítani vagy rontani. Ha elmenekülsz, akkor viszont biztos, hogy a dolgok romlani fognak. Ha odállsz és teszel valamit, akkor pedig nagy az esély, hogy javulni fognak a dolgok.

Az emberek néha úgy érzik, hogy lehengerli őket az élet. Vannak olyan kedves emberek minden országban, akik csak azon dolgoznak, hogy az emberek tényleg kicsinek és erőtlennek érezzék magukat. De ez a legtöbbször egy blöff, amit a kisemberek akarnak játszani más embereken. A tudással átlátszóvá válnak ezek a blöffök és nem hatnak tovább. Ezért félnek attól az ezt játszó kisemberek, nehogy többet tudjanak az emberek az igazságról, mert akkor nem lehet őket félelemben tartani.és kontrollálni tovább.

A társadalom felépítéséről:

Ha megnézed ma a különböző társadalmi rendszereket, országokat, akkor azt látod, hogy a jó képességekkel rendelkező embereket nem segítik, inkább megpróbálják elkapni és gyengévé tenni őket. A gyengék és betegek köré pedig a jó képességú emberek által megtermelt javakból próbálnak hálót fonni, amit úgy hívnak, szociális háló és ingyen a gyengék és beteg emberek felé juttatják a megtermelt javak nagy részét. Egy okosabb ember melyiket választaná a végén: Jó képességú kifosztottnak lenni vagy ellátott gyengének és betegnek? Ha belegondolsz ebbe a keményen felvázolt valóságba, akkor láthatod, hogy ma a világon a gyengeség, képtelenség és betegség jutalmazva van ebben a civilizációban(társadalomban) a jó képességú és erős ember pedig ki van fosztva. Ha kicsit belegondolsz, az ilyen tásadalmi rendszerek termelik a gyengeséget és a képtelenséget. Ma szinte a föld minden országa ugyanilyen rendszert használ, mivel nem a valódi tudással és szakértelemmel, hanem a másolással épülnek fel. A lényeg az, hogy ezek a társadalmak nem a jó képességű embereknek vannak felépítve, mert ez a társadalom büntetéssel(adók, bürokráciák stb.) súlyt mindehol, minél többet teszel és minél jobb képességű vagy.

Szóval az egyik országból elmenni egy másik országba csak annyi, hogy egy másik kizsákmányoló kormány fogja szívni a véred, ha használod a képességeidet és teljesítessz. Mi akkor a megoldás? Ez egy elég kemény kérdés.

Az elsődleges probléma az, hogy a hatalomban, hivatalokban és az ott lévő emberek kezében nincs meg a megfelelő tudás ahhoz, hogy egy megfelelő társadalmat építsenek fel, ehelyett lustaságból és tudatlanságból csak a rosszul működő mintákat próbálják újra és újra bevezetni és egymásról lemásolni az országok. Talán már évszázadok óta ezt csinálják csak. Ezután valóban az egyén tudatlansága a másik alapvető probléma, ami a teljesen elferdült, nem tudásra épülő oktatési rendszerre épül alapvetően.

Ez egy bolygó méretű probléma, nem pedig csak egy vagy pár országé. Ha megnézed például most a világ egyik legnagyobb hatalmát,(USA) éppen a teljes gazdasági összeomlás szélén van. Nem beszélve a társadalmi összeomlásról, ahol az emberek félelemben élnek nap mint nap. (A dollár 5 hónapja még 200Ft-ot ért, ma pedig 176 Ft, deviza). A hitelekre és nem a termelésre épülő társadalmak ezt mind követni fogják.

Mi a megoldás?

Kemény kérdés ez.

(talán a bodybuilding.hu –nak olcsóbbnak kellene ;D lennie.)

 O0
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2007. November 09. - 15:56:42
Válasz #38
Nem elérhető

izomboy


Az olcsó és jó tők jo szlogen de szinte kivitelezhetetlen ugyhogy ne tőrd a fejed:)

2007. November 09. - 17:52:50
Válasz #39
Nem elérhető

parrre


Mi a megoldás?

Kemény kérdés ez.

(talán a bodybuilding.hu –nak olcsóbbnak kellene ;D lennie.)

 O0


Igen ez pl. jó megoldás, illetve hozhatnátok még jó fasza kis szereket amerikából és tarthatnátok a bótba.  ;)

Asszem tök jól leírtad a lényeget. Megy a plássz érte.  Łł=

2007. November 09. - 17:57:49
Válasz #40
Nem elérhető

BrianB



Szóval az egyik országból elmenni egy másik országba csak annyi, hogy egy másik kizsákmányoló kormány fogja szívni a véred, ha használod a képességeidet és teljesítessz. Mi akkor a megoldás? Ez egy elég kemény kérdés.

Ez így van, viszont mi talán ebből a szempontból a legocsmányabb országban élünk. Nézz csak körbe. Mondjuk Szlovákia: ott nem nyúlják le a pénzed felét adó gyanánt(csak a 20%-át), ami ráadásul most azért van mert a két szemétláda banda hatalmi harcának kárait kell NEKÜNK kifizetni, és ha legközelebb a másik g*ci banda nyer akkor majd megmutatják, hogy ők milyen fasza gyerekek és jön a kánaán, utána pedig kezdődik előről a "helyrehozatal", aztán újra és újra és ebből nem nagyon látok kiutat. Főleg mert az emberek sem tudják felfogni, hogy most ezt kell tenni és a jobb reményében voksolnak (az idióták) a másik fére és szépen benne maradunk ebbe a körforgásba. És itt tehet bárki bármit, lehet tökös gyerek nem megy vele semmire. Itt csak fekete melóból, meg "zsiványkodásból" lehet megélni, ami szintén az ország szarbamenetelét segíti elő. Szóval én ezért mondtam, hogy mindenhol hol jó,de legjobb nem itt. :'(

2007. November 09. - 18:21:21
Válasz #41
Nem elérhető

parrre


Ugyanmár, nem tudják az emberek felfogni ... 
Személy szerint azt nagyon utálom, hogy az un. "elit" saját töketlenségét testálja rá az egyszerű átlagemberre, utána meg szemtől szembe lehülyézi.
Lásd népszavazás. Legyen több biztosító vagy ne? Mindkét oldal be tudja bizonyítani hogy az ő elgondolása az egyedül üdvözítő. Aztán azt mondja hogy döntsön a nép, akinek se szakmailag, se politikailag, se gazdaságilag semmi rálátása a dologra. Aztán a vesztes banda tart egy sajtótájékoztatót, és közli hogy namostaztán vége a világnak, mindenki megdöglik, és ez azért van, mert nem úgy szavaztál ahogy én mondtam. Baszódjál meg ! Aztán meg felveszi a zsét, mert "irányítja az országot" sőt, még a karrierje se kerül veszélybe . "Nem én akartam így"  :-/--

2007. November 09. - 18:50:46
Válasz #42
Nem elérhető

endre66


Nem akarom szétoffolni a topicot (bár ez amolyan off-topicnak tűnik) de nem lesz több biztosítós modell, több pénztár lesz, de csak egy biztosító. 18+4 fővárosi pénztár, ami eleve baromság, mert 500ezer ember kell egy pénztárhoz minimum, és ugye Mo-n csak 10milla ember van, eleve döglött a rendszer. De kell a 22 pénztár, hogy legyen 22 vezérigazgatója, irodája, marketingesei, etc...akiket majd ki kell fizetni, amikor őket is összevonják vagy elküldik...Amúgy a világ tendenciái épp afelé haladnak, ami itthon most van, az állami "atyáskodás" felé, egyes országokban sok milliárd eurót (asszem Hollandia, vagy Dánia, 15-17m E) penget ki az állam, hogy kifizesse a magánbiztosítókat, és visszavegye az állam a tulajdonát (és feladatkörét). De olyan rendszer amit itt akarnak, sehol nincs a világon. Jellemző.
Bocs  @-o

2007. November 09. - 19:02:28
Válasz #43
Nem elérhető

endre66


Efitmaster, a véleményed sokmindenben osztom, de azért az amcsikat nem kell félteni, mert amíg az olaj hordónkénti árát dollárban mérik, addig nagy csapás nem fogja érni őket, baromi nagy hitelei vannak az USAnak, nemcsak állami szinten, a magánszektorban is, de ők jobb hitelfelvevők, és könnyebben kitermelik azokat, ráadásul az egy olyan társadalom, ahol abszolút más a hitelfelvétel kultúrája (volt ismerősöm, aki 40 évesen fizette vissza az egyetemista éveire felvett pénzeket,  bár addigra felhalmozott egy 1 millás házat, egy 67-es 4hengeres Buickot, egy terepjárót meg még egy kisebb kertes házat). Nem kell félteni az imperialista amcsikat sajnos... 

2007. November 09. - 19:37:27
Válasz #44
Nem elérhető

God Vazzeg


Látod Efit, én ugyanígy gondolkodtam régen (ment is a plusz érte, mert nagyon szép amit írtál) de rá kellett jönnöm hogy naív vagyok. Neked szerintem kategóriákkal nagyobb élettapasztalatod van, hiszen van köztünk 10 év, de én is nagyon sokmindent megpróbáltam az életbenmaradásért, sőt a kicsit előbbre jutásért, de ahogy BrianB is írja amíg állambácsi a semmiért lenyúlja az amúgy is EU színvonaltól kategóriákkal elmaradó béred felét, addig hagyjanak engem a picsába  :angry: Lehet hogy az ország javát nem szolgálom vele ha elpattanok, de elvárnám h a pénzemért valamit kapjak is. És az állam leszarja a pofám. És ez csak az egyik fele.. Sokmindenről írhatnék, hogy mi nem tetszik, de se kedvem nincs, se értelme, hisz úgyis mindenki tudja  :-p

Ettől függetlenül van sokminden ami átjött az írásból, majd próbálom kivitelezni az életben, de már előre félek tőle (hiába na, a tapasztalat  :-)-8-)