2024. Május 08. - 09:58:17
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: GErinc. és egyéb hát sérülések esetén alkalmazandó rehabilitáció illetve edzés!  (Megtekintve 7626 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Január 16. - 20:04:12
Megtekintve 7626 alkalommal
Nem elérhető

fastor


SZiasztok! azért indítottam ezt a topikot, mert az erösportokban a hátunk, és föleg a gerincünk komly igénybevétlenek van kitéve, így fokozott sérülés veszély si fennáll!
ezekröl "értekezhetnénk" itt illetve ezekek a rehabilitációjáról, iletve ezen sérülések melletti edzés módszerek kiválasztásóról!

 #:-)
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Január 16. - 20:09:45
Válasz #1
Nem elérhető

fastor


elöször is beindítanám én a topikot, egy kis figyelmeztetéssel és segítségkéréssel :-[
én szenvedtem már több sérülést hiába melegítettem be így pár dolgot ha kizárunk a sérülés esélyét is lecösknetjük, ez persze egyéni vélemény korrigálást elfogadok...
1-huzat.. ez föleg ventillátorokkal ellátott termekben jelenthet veszélyt!
2-kihülés... föleg nyaki és derék tájék, ha nem épp ráedzünk hanem másodlagosak...
és itt lenne a kérdésem pár hozáértö véleményre lennék kiváncsi ::)
hétfön diagnosztizálták hogy öszecsúszott pár csigoláya a derekmaban!
azt modnták azért mert túl gyorsan fogtam összel és nem bírták megtartani az izmok!
viszont ajánlották hogy folytassaam a súlyzós edzéseket, visoznt nem végezhetek ülve gyakorlatokat(legalábbis szabadsúlyosokat), emelö gykszikat(felhúszás) és oylat amin rajtam van a súly(pl guggolás)
a kérdésem hogy akkor hogyan tudnám kialakítani az edzéseimet hogy ugyanúgy megedzem az izamaimt, illetve a hátizmaimat még jobban is, föleg a derekamat!
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Január 17. - 00:14:10
Válasz #2
Nem elérhető

Gman


elöször is beindítanám én a topikot, egy kis figyelmeztetéssel és segítségkéréssel :-[
én szenvedtem már több sérülést hiába melegítettem be így pár dolgot ha kizárunk a sérülés esélyét is lecösknetjük, ez persze egyéni vélemény korrigálást elfogadok...
1-huzat.. ez föleg ventillátorokkal ellátott termekben jelenthet veszélyt!
2-kihülés... föleg nyaki és derék tájék, ha nem épp ráedzünk hanem másodlagosak...
és itt lenne a kérdésem pár hozáértö véleményre lennék kiváncsi ::)
hétfön diagnosztizálták hogy öszecsúszott pár csigoláya a derekmaban!
azt modnták azért mert túl gyorsan fogtam összel és nem bírták megtartani az izmok!
viszont ajánlották hogy folytassaam a súlyzós edzéseket, visoznt nem végezhetek ülve gyakorlatokat(legalábbis szabadsúlyosokat), emelö gykszikat(felhúszás) és oylat amin rajtam van a súly(pl guggolás)
a kérdésem hogy akkor hogyan tudnám kialakítani az edzéseimet hogy ugyanúgy megedzem az izamaimt, illetve a hátizmaimat még jobban is, föleg a derekamat!




Hello!

nekem is vannak ismerőseim, akiknek csigolyaproblémái vannak...Tőlük azt látom (illetve hallom), hogy a kitolás gépen ülve lehet alternatívája a guggolásnak...persze nem ugyanaz teljesen. illetve derékra a törzsemelés lehet jó...egy súllyal a kezedben. Én azt egyébként is szoktam csinálni...szeretem.:)

2008. Július 28. - 13:48:45
Válasz #3
Nem elérhető

JFlame


Sziasztok!

Látom ez a topik eléggé elhanyagolt! Remélem, azért mert egyikőtök sem szenved ilyen sérülésektől!
Gondoltam ezért kicsit feldobom!
Sajnos nekem elég sok problémám volt-van gerincemmel, derekammal és a nyakammal. Elég sok időt töltöttem azzal, hogy csökkentsem a fájdalmat, és hogy az edzéseket tovább tudjam folytatni! Gondoltam megosztom milyen gyakorlatokkal, eszközökkel sikerült elérnem javulást hátha másnak már nem kell annyit kísérletezgetnie, mint nekem.
Nálam a probléma : a második nyaki csigolyámban valamint a hátam közepén 3 csigolya nyomja az ideget és végül a derekamnál a jobb oldalon egy idegbecsípődés. Szal nem apróztam el, mindez nem az edzéstől hanem a munkától jött elő, egy hűtőházban 3 évig végeztem kemény fizikai munkát! A cégem fizetett mindenféle orvosi kezelést, elektromost, masszázst, fiziót, valamint csontkovácsot(ez qurva fájdalmas volt, 4 napig nem tudtam utána lábra állni)….Nem ért semmit az egész! Minden fájdalom újra és újra előjött….
Mostanra a kísérletezgetésekkel sikerült elérnem, hogy talán csak ha időváltozás van akkor érzek egy kis fájdalmat.

   a legfontosabb otthagytam a melót!!!!:)

   megvettem a Fájdalom nélkül c. könyvet(írta : Pete Egoscue)
érdekes mód a merev és a fájós nyakra ajánlott gyakorlatok használtak legjobban még a gerincemre és a derekamra is, eleinte napi kétszer végeztem ezt a gyakorlatsort(kb.15-20perc, reggel-este) mára eljutottam odáig, hogy elég heti 2-3 alkalommal, az eredeti gyakorlatsort megváltoztattam, kivettem belőle két gyakorlatot és két másik(jógából vett) gyakorlattal helyettesítettem.
A gyakorlatok : 1. gyakorlat, rögzített hát, lefekszem a földre a lábamat felteszem egy székre a combjaim 90 fokos szöget zárnak be a lábszárammal, a kezeimet széttárom ebben a pozitúrában maradok 5 percig.
2. gyakorlat, faltámasz, a lábaimat összezárva felteszem a falra és próbálok olyan közel feküdni a falhoz amennyire csak lehetséges, a fenekemet próbálom a falhoz nyomni a kezeimet széttárom, 3 perc
3. gyakorlat hasonló mint a 2-es gyakorlat csak most a lábaimat szétnyitom amennyire csak lehetséges 2-3 perc
4. gyakorlat hasonló mint a 2-3as gyakorlat csak most a két talpamat összeteszem a lábaimat lehúzom és a térdeimet próbálom a falhoz nyomni 2 perc
5. gyakorlat a földön hanyat fexem a talpaimat összerakom, lábam felhúzva és a térdeimet próbálom a közelíteni a talajhoz 2 perc
Mindegyik gyakorlatnál a kezeimet kinyújtom(nem az oldalam mellett vannak) és próbálok egyenletesen nagyon mélyeket lélegezni
Ha nehezen érthető voltam és valakit érdekelnek a gyakorlatok, írjatok és teszek fel képeket!

2008. Július 28. - 13:48:45
Válasz #4
Nem elérhető

JFlame


   vettem egy jóga-pilates hengert, ráfexem a hátammal és le-fel gurigázok, a lábammal tolom-húzom magam, ott ahol a legjobban fáj kitartok 20 másodpercig, napjában többször is alkalmazható 1-2 perc az egész

   most beszartok a röhögéstől!!! Kozmodiszk! Hááát?! Ez segít! A melóban nagyon sokat segített!!! Most már csak úgy használom ha elmegyek futni(ez inkább gyors séta) heti 2-3x-30-60 perc, és ez idő alatt viselem! Nagyon jó!

2008. Július 28. - 13:48:45
Válasz #5
Nem elérhető

JFlame


ezek már nagyon drága dolgok és nekem is hónapokig kellett rájuk gyűjtögetnem, de véleményem szerint megéri!

   MBT-cipő, nagyon szeretem, kicsit furcsa volt eleinte de idővel nagyon megszerettem, már mindenhova ezt hordom még edzésre is! Kivéve láb edzés, a vádlizásnál nem igazán jó és egy-két lábtológépen se.

   Vettem egy memory-foam matracot ez nagyon húzós….de megéri!

2008. Július 28. - 13:48:45
Válasz #6
Nem elérhető

JFlame


   Edzés : sajnos olyan gyakorlatokat mint a tarkóhoz húzás hátgépen, guggolás, felhúzás, tarkóról nyomás…. Hanyagolnom kell.

   Guggolni néha guggolok, előfárasztással kis súllyal, lábra különben nagyon bejött az egylábas lábtolás!!!!

   Valamint néha csinálok felhúzást szuperszettben evezéssel, az evezést se nagyon erőltetem de amikor erősnek érzem magam, 60-80 kg-ig felmegyek, nagyon szépen szabályosan próbálom csinálni, övvel, és amikor már nem megy további ismétlés akkor folytatom felhúzással.

   edzés közben végig póló és melegítő felső is van rajtam, hogy melegen tartsam az izmokat izületeket

Hát ennyi, remélem hasznát veszitek! Mindenkinek sérülésmentes edzést!