2024. Május 08. - 07:34:16
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Segítségnyújtás Újonc Testépítő-Fitness versenyzőknek  (Megtekintve 41865 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Február 13. - 23:49:18
Megtekintve 41865 alkalommal
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Figyelem!FIgyelem!!
Most itt,először és a body building fórumokon még soha elő nem forduló témaként ajánlom ezt a topikot azok figyelmébe,akik akár ebben az évben,akár a későbbiekben versenyezni szeretnének a testépítő,ill. a fitness sportágban.Beszéllhetünk itt versenyfelkészítő tanácsokról,megoszthatunk veletek egy-két olyan tippet,trükköt,amik nélkül nem érnétek el a csúcsformát vagy ha  olyan  edzőteremben készültök ahol nincs megfelelő szakember.
Természetesen nemcsak versenyre készülő,versenyezni akaró tagok hozzászólásaira vagyok kíváncsi,hanem azokéra is akiket érdekelnek a versenyek hangulata.
Ide írhatnak azok is akik már indultak versenyeken,de már abbahagyták a színpadon való szereplést,kíváncsian várom az ő tapasztalataikat is.
Beszélgethetünk a különböző szövetségekről,kinek,melyik szövetség a szimpatikus.Mennyit érhet más-más szövetségben elért eredmény a TI szemetekben.
Mi a véleményetek egyes versenyek színhelyéről,rendezéséről,kiket látnátok szívesen egyes versenyek sztárvendégeként és a hivatalos és nem hivatalos(szabadidős) versenyek közötti különbségekről....
Sorolhatnám még,de szerintem úgyis jönnek majd elő történetek,vélemények,magyarázatok.Örülnék annak is ha a téma aktualitásaként esetlegesen megemlített személyek regisztrálnák magukat és megosztanák a véleményeiket velünk.
Mint írtam ez a téma azért indítódik,hogy azok akik kedvet kapnak(tak) a versenyzéshez csak még nem tudták elszánni magukat egy felkészülésre,eldönthessék pontosabb képet kapva a jelen magyar testépítő versenyekről,azok hátteréről és nem utolsó sorban szakmai segítséget kapván ahhoz,hogy az elért formájukkal elégedettek lehessenek.Ez azt hiszem hatalmas segítséget adna az indulásukhoz,hiszen itt,a Bodybuilding.hu fórumon van  Magyarországon a leghitelesebb segítségnyújtás amióta feltalálták a testépítést :-!.Tehát mindenki használja ki az alkalmat és tegyeki a foltoznivaló batyut >:D

.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Február 14. - 05:12:27
Válasz #1
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Nos én elkezdenék mesélni picit a versenyek hangulatáról anno.
Éltemben 1989-ben láttam élőben Bodybuilding versenyt.Ez az országos junor magyar bajnokság volt.
Abban az időben a Lőrinci Sportcsarnokban rendezték az országos versenyeket.Tágas,nagy csarnok volt,sok öltözővel,elkerített bemelegítő helységgel.A nézők száma már megrettentett,de mi sem volt természetesebb nekem abban az időben,mint hogy ennyi embert érdekel a junior OB.Azt hittem,hogy Budapesten mindenki meg szeretné nézni,ezért már a verseny előtt órákkal a helyszínen voltunk.Debrecenből egy bérelt nagy busszal mentünk,természetesen tele busszal...
Már egy órával a kezdés előtt nagy tömeg gyülekezett és én majdnem elájultam a sok,izmosnál izmosabb ember láttán.
Abban az időben a sport nagy mestere Fekete Ferenc elnök szervezésével rendezték a versenyeket.Minden csúszás nélkül kezdődtek a programok.Feri bá nagyon kemény,,határozott elnök,versenyrendező volt.Messziről figyeltem a ténykedését és nem akartam hinni a szememnek,hogy személyesen láthatom az akkori (és talán azóta is) legkomolyabb magyar testépítő könyv íróját,amit otthon minden nap olvasgattam és szinte totemként kezeltem(Az erő műhelyében).Azt hiszem sok generáció nőtt fel rajta és kezdett versenyezni..
Azon a napon egyik ámulatból a másikba estem.Én akkor azt hittem,hogy nagyon izmos vagyok :'(,de azokat a fizikumokat látván úgy éreztem hogy egy gyenge szellő felkapna és elrepítene.
A nézőtéren a tömeg egyre nőtt,de a szervezésnek köszönhetően berendezték úgy hogy el lehessen férni.Lehettek kb 1500-an.JUNIOR MAGYAR BAJNOKSÁG.
Amikor a színpadon megelentek a testépítők,kb 15-en 20-an egy kategóriában és pózolni kezdtek már tudtam hogy jövőre én is ott leszek ,ha törik-ha szakad..Sok kételyem volt,úgy éreztem hogy soha sem tudnék előadni egy pózoló kűrt,de éreztem hogy nekem ezt csinálnom kell.
És valóban,következő tavasszal már én is ott voltam és elő is adtam a kűrömet,ahol több mint ezer ismeretlen ember tombolt miközben pózoltam.
Így nem volt nehéz a rabjává válni a sportnak.............
Kezdetnek ezt csak azért írtam le,hogy remélem eljön hamarosan az az idő,amikor Ti,akik most kezdenétek a versenyzést ilyet vagy hasonlót tapasztaljatok .Persze ehhez kell változni egy-két dolognak mostanában,de nincs veszve semmi.Én legalábbis bízom abban hogy lesznek még teltházas versenyek,olyan tömeggel mint akkor..
Hát ehhez kívánok nektek erőt,kitartást,türelmet!!! /:-)
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Február 17. - 11:56:28
Válasz #2
Nem elérhető

RolandFi


Hi Johnny!

Ez egy nagyon fa......a ötlet,hogy elindítottad ezt az oldalt!!!! Łł= :-)!Már keresem is a kérdések tömkelegét! :-}

2008. Február 17. - 16:31:26
Válasz #3
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Ne a kérdéseket keresd,hanem rájuk a választ.Ha nem találod írj :-)(-:
De kezdhetnénk most veled is...Te is szerepeltél már versenyen,ráadásul Te ezt mostanában tetted,tehát örülnénk,ha egy kisebb történet formájában elmesélnéd a tapasztalataidat,felkészülésed körülményeit.Továbbá igazán megteheti más is aki már versenyzett,hogy esetlegesen össze is tudjuk hasonlítani a különböző időszakait a magyar-akár a nemzetközi testépítő versenyzésnek ;)
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Február 17. - 16:42:11
Válasz #4
Nem elérhető

dave18


szia Jonny! engem az érdekelne hogy a doppingteszteket hogy szokták kijátszani a versenyeken, mert sztem ez is egy fontos része a dolognak, de nem nagyon lehet erről olvasni sehol.

2008. Február 17. - 16:50:34
Válasz #5
Nem elérhető

God Vazzeg


szia Jonny! engem az érdekelne hogy a doppingteszteket hogy szokták kijátszani a versenyeken, mert sztem ez is egy fontos része a dolognak, de nem nagyon lehet erről olvasni sehol.

Te nem vagy okos Dave, úgy látom, nyílván oka van, hogy erről nem olvasol, mit gondolsz csak "mi" olvassuk ezt a fórumot?  :-}

2008. Február 17. - 16:53:21
Válasz #6
Nem elérhető

Lalika85


 ;D ;D ;D

Vigyázzunk kérem szépen mert mindenütt ott vannak  d:) d:) d:)
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Február 17. - 19:00:53
Válasz #7
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
szia Jonny! engem az érdekelne hogy a doppingteszteket hogy szokták kijátszani a versenyeken, mert sztem ez is egy fontos része a dolognak, de nem nagyon lehet erről olvasni sehol.
Hi!
Rengeteg variáció létezik >:D.De ha tudod,szerezd meg a Becsaptuk a világot c.könyvet,ha jól emlékszem Csengery Kálmán súlyemelő írta .Leír jó néhány lehetőséget,arról hogyan lehet átverni a vizsgálat ellenőrét.
De ajánlom figyelmedbe Dolovai Tamás (ex súlyemelő szövetség elnöke,egyébként nagyon jól ismerem személyesen) könyvét is,amit a 2004-es Atheni olimpia magyar botrányai után írt.Fő mondanivalója :
               "az doppingolt aki megbukik?nem az doppingol,akit megbuktatnak"
Ezek nem a bodybuildingről szólnak,HANEM minden sportágról .Az összesről  ))=/
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Február 17. - 19:39:14
Válasz #8
Nem elérhető

dave18



2008. Február 18. - 09:36:15
Válasz #9
Nem elérhető

God Vazzeg



2008. Február 18. - 17:21:07
Válasz #10
Nem elérhető

RolandFi


Ne a kérdéseket keresd,hanem rájuk a választ.Ha nem találod írj :-)(-:
De kezdhetnénk most veled is...Te is szerepeltél már versenyen,ráadásul Te ezt mostanában tetted,tehát örülnénk,ha egy kisebb történet formájában elmesélnéd a tapasztalataidat,felkészülésed körülményeit.Továbbá igazán megteheti más is aki már versenyzett,hogy esetlegesen össze is tudjuk hasonlítani a különböző időszakait a magyar-akár a nemzetközi testépítő versenyzésnek ;)

No,akkor majd összeszedem a gondolataim és leírom tapasztalataim,felkészülésemet. :-}
Hamarosan....

2008. Február 19. - 22:45:12
Válasz #11
Nem elérhető

RolandFi


Ne a kérdéseket keresd,hanem rájuk a választ.Ha nem találod írj :-)(-:
De kezdhetnénk most veled is...Te is szerepeltél már versenyen,ráadásul Te ezt mostanában tetted,tehát örülnénk,ha egy kisebb történet formájában elmesélnéd a tapasztalataidat,felkészülésed körülményeit.Továbbá igazán megteheti más is aki már versenyzett,hogy esetlegesen össze is tudjuk hasonlítani a különböző időszakait a magyar-akár a nemzetközi testépítő versenyzésnek ;)

No,akkor elkezdeném........
Az első versenyem még 2000-ben volt a Superbodyn,persze semmilyen helyezést sem értem el,sem izomtömegben,sem felkészültségben nem alkottam maradandót.Viszont arra,hogy tapasztalatot és egy kis színpadi rutint szerezzek arra jó volt.És persze mégjobban motivált,hogy a következő évben újra megpróbáljam.Így is lett és 2001-ben már több izomtömeggel és szinte teljesen szárazon ott voltam újra a Superbodyn,az újonc2 kategóriában.Ez viszont csalódás volt,mert csak a 7. helyen végeztem,annak ellenére,hogy mindenki az első 6 között látott.Ezért és egyéb magánéleti dolgok miatt kihagytam a versenyzésből 3 évet,persze az edzést nem hagytam abba.Majd 2004-ben úgy láttam,hogy eljött az idő,hogy megint elkapjon a gépszíj,és felkészüljek a Superbodyra.Ez a felkészülés sem sikerült,csak 8. lettem,nem igazán jó fazonnal.Az utolsó verseny pedig 2006-ban szintúgy a Superbody volt,ahol kissé elveszetnek tűntem az izomtömegemmel:Lehet,hogy az Athletikben kellet volna indulnom,mert a többi srác brutál volt,ahhoz képest,hogy az újonc kategória volt.Így egy 9. hely jutott ebben az évben.
A felkészüléseimről:talán a 2001-es felkészülésem sikerült a legjobban,akkor minden összejött,az utolsó pár nap is remekül bejött,igaz akkor volt segítségem,egy srác segített,aki szintén versenyzett és anno a Koko-ba járt és az ő színeikben versenyzett.A többi nem igazán jött össze,egyedül valahogy nem sikerült.Mindemellett dolgoztam is,munkámból adódóan éjszaka is.Anyagilag sem voltam és vagyok nagyon elengedve,így minden forintot meg kellett nézni,hogy mire költöm.
Röviden,jó ott fent a színpadon,megmutatni,hogy mit sikerült elérned 3 hónap kemény diéta mellett,úgy,hogy közben dolgozol,család és még ami a hétköznapokban közbejön.
Talán ennyi lenne rövid kis történetem a versenyzésről.........

2008. Február 20. - 22:41:35
Válasz #12
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Nem tudom miért,reggel írtam erre egy választ-megjelent,majd kitörlődött ????...Fene sem érti.
Nagyjából azt írtam,hogy ha nem sikerültek számodra eredményesen ezek a versenyek,nem gondoltál közben arra,hogy esetleg más versenyeken is részt kéne vegyél?
Arra gondolok,hogy lényegében a Te versenyeidre készült be általában mindenki.Miért nem készültél mondjuk fel egy tavaszi szezonra,ahol talán eredményesebb lettél volna,ami esetleg jobban ösztönzött volna a következő felkészülésedre való fejlődéshez.
Szerencsére egyre több,tágabb lehetőség van már jelenleg a versenyzésre,hiszen rengeteg szövetség és szabadidős rendezvény van.
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Február 21. - 10:31:56
Válasz #13
Nem elérhető

RolandFi


Nem tudom miért,reggel írtam erre egy választ-megjelent,majd kitörlődött ????...Fene sem érti.
Nagyjából azt írtam,hogy ha nem sikerültek számodra eredményesen ezek a versenyek,nem gondoltál közben arra,hogy esetleg más versenyeken is részt kéne vegyél?
Arra gondolok,hogy lényegében a Te versenyeidre készült be általában mindenki.Miért nem készültél mondjuk fel egy tavaszi szezonra,ahol talán eredményesebb lettél volna,ami esetleg jobban ösztönzött volna a következő felkészülésedre való fejlődéshez.
Szerencsére egyre több,tágabb lehetőség van már jelenleg a versenyzésre,hiszen rengeteg szövetség és szabadidős rendezvény van.

Ezen akkoriban nem is gondolkodtam,eszembe sem jutott. !+"%De ez most elgondolkodtatott......

2008. Február 21. - 10:37:10
Válasz #14
Nem elérhető

RolandFi


Ennyi gondolkodás egy szövegben!!! !+"%
Talán azért sem jutott eszembe,mert anyagilag is csak arra a versenyre koncentráltam.