2024. Május 08. - 10:18:15
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Segítségnyújtás Újonc Testépítő-Fitness versenyzőknek  (Megtekintve 41866 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Március 11. - 16:38:54
Válasz #30
Nem elérhető

izomboy


Nos én elkezdenék mesélni picit a versenyek hangulatáról anno.
Éltemben 1989-ben láttam élőben Bodybuilding versenyt.Ez az országos junor magyar bajnokság volt.
Abban az időben a Lőrinci Sportcsarnokban rendezték az országos versenyeket.Tágas,nagy csarnok volt,sok öltözővel,elkerített bemelegítő helységgel.A nézők száma már megrettentett,de mi sem volt természetesebb nekem abban az időben,mint hogy ennyi embert érdekel a junior OB.Azt hittem,hogy Budapesten mindenki meg szeretné nézni,ezért már a verseny előtt órákkal a helyszínen voltunk.Debrecenből egy bérelt nagy busszal mentünk,természetesen tele busszal...
Már egy órával a kezdés előtt nagy tömeg gyülekezett és én majdnem elájultam a sok,izmosnál izmosabb ember láttán.
Abban az időben a sport nagy mestere Fekete Ferenc elnök szervezésével rendezték a versenyeket.Minden csúszás nélkül kezdődtek a programok.Feri bá nagyon kemény,,határozott elnök,versenyrendező volt.Messziről figyeltem a ténykedését és nem akartam hinni a szememnek,hogy személyesen láthatom az akkori (és talán azóta is) legkomolyabb magyar testépítő könyv íróját,amit otthon minden nap olvasgattam és szinte totemként kezeltem(Az erő műhelyében).Azt hiszem sok generáció nőtt fel rajta és kezdett versenyezni..
Azon a napon egyik ámulatból a másikba estem.Én akkor azt hittem,hogy nagyon izmos vagyok :'(,de azokat a fizikumokat látván úgy éreztem hogy egy gyenge szellő felkapna és elrepítene.
A nézőtéren a tömeg egyre nőtt,de a szervezésnek köszönhetően berendezték úgy hogy el lehessen férni.Lehettek kb 1500-an.JUNIOR MAGYAR BAJNOKSÁG.
Amikor a színpadon megelentek a testépítők,kb 15-en 20-an egy kategóriában és pózolni kezdtek már tudtam hogy jövőre én is ott leszek ,ha törik-ha szakad..Sok kételyem volt,úgy éreztem hogy soha sem tudnék előadni egy pózoló kűrt,de éreztem hogy nekem ezt csinálnom kell.
És valóban,következő tavasszal már én is ott voltam és elő is adtam a kűrömet,ahol több mint ezer ismeretlen ember tombolt miközben pózoltam.
Így nem volt nehéz a rabjává válni a sportnak.............
Kezdetnek ezt csak azért írtam le,hogy remélem eljön hamarosan az az idő,amikor Ti,akik most kezdenétek a versenyzést ilyet vagy hasonlót tapasztaljatok .Persze ehhez kell változni egy-két dolognak mostanában,de nincs veszve semmi.Én legalábbis bízom abban hogy lesznek még teltházas versenyek,olyan tömeggel mint akkor..
Hát ehhez kívánok nektek erőt,kitartást,türelmet!!! /:-)

Azért elgondolkodtató hogy a Mester idejében igen kemény volt a konkurencia....
Nem állt rendelkezésre annyi eszköz mint manapság mégis "selejtezőkre" volt szükség  hogy egy magyar bajnokságon felférjenek a szinpadra...

Szerintem napjainkban még csak-csak érvényesülgetek de Johnny idejében a selejtezőkben elvesztem volna...


2008. Március 11. - 16:49:04
Válasz #31
Nem elérhető

izomboy


Szerintem mindenki fejében megfordúlt már hogy felkészüljön egy versenyre,ha
eljutott egy olyan szintre ami megközelíti egy mai ujonc versenyző
szintjét.

Köztudott hogy ez nem foci, tehát egy felkészülés nem merűl ki edzés elötti
-két kakoscsigából
-egy pár stoplis cipőből,
- sípcsontvédőből, és sportszárból.

És bizony már annak is tudatában van hogy az esedékes sikerének nem lessz közvetlen anyagi honorációja, csakis erkőlcsi.
Megpróbálom kiszámolni egy kezdő versenyző minimális és kötelező költséget ami egy versenyfelkészüléshez szükséges.

Vegyünk alapúl egy naturál sportolót, mert hogy példát statuálunk.
Álltalában nincs mindenkinek saját terme, és nem lehet 2 súlyzóból elkészíteni a versenyfazont.
Ehez alapvető szükségességű az alapgyakorlatokhoz szükséges szabadsúllyok, kellő tárcsával, erőgépek.
Egy ilyen színvonalat ütő terem minimum /6000HUF, a mi termünkből kiindúlva..ennél csak több lehet.

A végösszeg összetevője még az étkezés és a táplálék kiegészítő lessz.
"""Nehéz kiszámítani mert az ember amúgy is eszik, és kitudja mit... lehet ha
nem testépítenél, akkor MEKIben ennél és az hopp, máris egy
ezres....tehát az érték nem eggyértelmű."""

Egy diétázó izomtömeggel már rendelkező testépítő fehérje bevitele TSKG/3gr remélem ebben eggyetértünk.
Ezt a zsírmentes testömeged szorozd meg 3mal Az értéket írd le. Esetemben tavaly 70kiló.=210gr fehérje.
210x5=hogy mennyi ez csírkehúsban.
Ez napi1kiló csírkét jelent,és az átlagosan 1400ft.
 Egy hónapban 30 kiló.
DE én a felét pórból, felét húsból fedeztem. ezért 15 kiló
15x1400ft=21000ftCsírkemell
Fehérjekoncentrátum.
Középkategóriás 5kg os XXXXXX vegyük alapúl
kb 80% fehérje.
A fehérje bevitel 50% ebből megy esetemben 110gr fgehérje=140gramm pór naponta.
140x30=4.2kg fehérjepór.
Vegyük a pór árát 20000ft nak és ennek 4000ft kilója, annak a 8/10 része3200ft tehát 20000-3200=16800ft pór egy hónapra.
-Multivitamin 10000ft/hó Átlagosan ennyire jött ki ha a teljes vitamin fedezettséget biztosítani akarjuk.
De én a biztonságért egy 1500ft értékű cvitamint is vennék.

Szénhidrátok
Esetemben a legmagasabb érték 300gr volt a legalacsonyabb 100gr kéne legyen.
Köztes érték 200gr ch.

Én zabot és rízst  50-50% alkalmaztam.
Ez rízsből 270gram100ft.X15=1500ft hónap
          Zabpehelyből300gr=200ftX15=2000ft hónap

Hát a zöldségek horror árakon vannak, elképesztőek most.
Én havonta egy 2.5 kilós zőldség keveréket ettem meg.
3500ftft ért ez szerintem olcsónak mondható.

a végösszeg62300ft.És ezt szorozzuk 3 hónappal mert egy kezdő diétája minimum ennyi.=186900ft
Ez egy 70 kilós versenysúllyú versenyezni szándékozó minimális költsége.
Ennyit kell mindentől független a sportra költenie, az egyéb kiadásoktól független.
Remélem értékelhető volt az erölködésem.
A véleményetek szeretném ha megtennétek
Köszi..



2008. Március 12. - 09:55:54
Válasz #32
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Szerintem mindenki fejében megfordúlt már hogy felkészüljön egy versenyre,ha
eljutott egy olyan szintre ami megközelíti egy mai ujonc versenyző
szintjét.

Köztudott hogy ez nem foci, tehát egy felkészülés nem merűl ki edzés elötti
-két kakoscsigából
-egy pár stoplis cipőből,
- sípcsontvédőből, és sportszárból.

És bizony már annak is tudatában van hogy az esedékes sikerének nem lessz közvetlen anyagi honorációja, csakis erkőlcsi.
Megpróbálom kiszámolni egy kezdő versenyző minimális és kötelező költséget ami egy versenyfelkészüléshez szükséges.

Vegyünk alapúl egy naturál sportolót, mert hogy példát statuálunk.
Álltalában nincs mindenkinek saját terme, és nem lehet 2 súlyzóból elkészíteni a versenyfazont.
Ehez alapvető szükségességű az alapgyakorlatokhoz szükséges szabadsúllyok, kellő tárcsával, erőgépek.
Egy ilyen színvonalat ütő terem minimum /6000HUF, a mi termünkből kiindúlva..ennél csak több lehet.

A végösszeg összetevője még az étkezés és a táplálék kiegészítő lessz.
"""Nehéz kiszámítani mert az ember amúgy is eszik, és kitudja mit... lehet ha
nem testépítenél, akkor MEKIben ennél és az hopp, máris egy
ezres....tehát az érték nem eggyértelmű."""

Egy diétázó izomtömeggel már rendelkező testépítő fehérje bevitele TSKG/3gr remélem ebben eggyetértünk.
Ezt a zsírmentes testömeged szorozd meg 3mal Az értéket írd le. Esetemben tavaly 70kiló.=210gr fehérje.
210x5=hogy mennyi ez csírkehúsban.
Ez napi1kiló csírkét jelent,és az átlagosan 1400ft.
 Egy hónapban 30 kiló.
DE én a felét pórból, felét húsból fedeztem. ezért 15 kiló
15x1400ft=21000ftCsírkemell
Fehérjekoncentrátum.
Középkategóriás 5kg os XXXXXX vegyük alapúl
kb 80% fehérje.
A fehérje bevitel 50% ebből megy esetemben 110gr fgehérje=140gramm pór naponta.
140x30=4.2kg fehérjepór.
Vegyük a pór árát 20000ft nak és ennek 4000ft kilója, annak a 8/10 része3200ft tehát 20000-3200=16800ft pór egy hónapra.
-Multivitamin 10000ft/hó Átlagosan ennyire jött ki ha a teljes vitamin fedezettséget biztosítani akarjuk.
De én a biztonságért egy 1500ft értékű cvitamint is vennék.

Szénhidrátok
Esetemben a legmagasabb érték 300gr volt a legalacsonyabb 100gr kéne legyen.
Köztes érték 200gr ch.

Én zabot és rízst  50-50% alkalmaztam.
Ez rízsből 270gram100ft.X15=1500ft hónap
          Zabpehelyből300gr=200ftX15=2000ft hónap

Hát a zöldségek horror árakon vannak, elképesztőek most.
Én havonta egy 2.5 kilós zőldség keveréket ettem meg.
3500ftft ért ez szerintem olcsónak mondható.

a végösszeg62300ft.És ezt szorozzuk 3 hónappal mert egy kezdő diétája minimum ennyi.=186900ft
Ez egy 70 kilós versenysúllyú versenyezni szándékozó minimális költsége.
Ennyit kell mindentől független a sportra költenie, az egyéb kiadásoktól független.
Remélem értékelhető volt az erölködésem.
A véleményetek szeretném ha megtennétek
Köszi..



Nos jók a számítások.Természetesen ez jelenleg egy elsőversenyes emberke alapköltsége.Ennél kevesebbet nem,csaiks többet lehet költeni.A focistákra visszatérve(én pl űztem versenyszerűen),ott általában még az általad írt sípcsontvédő,stoplis cipő,sőt első osztályban még a kakaós csigát sem saját zsebből veszi a sportoló.
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Március 12. - 10:00:09
Válasz #33
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Nos én elkezdenék mesélni picit a versenyek hangulatáról anno.
Éltemben 1989-ben láttam élőben Bodybuilding versenyt.Ez az országos junor magyar bajnokság volt.
Abban az időben a Lőrinci Sportcsarnokban rendezték az országos versenyeket.Tágas,nagy csarnok volt,sok öltözővel,elkerített bemelegítő helységgel.A nézők száma már megrettentett,de mi sem volt természetesebb nekem abban az időben,mint hogy ennyi embert érdekel a junior OB.Azt hittem,hogy Budapesten mindenki meg szeretné nézni,ezért már a verseny előtt órákkal a helyszínen voltunk.Debrecenből egy bérelt nagy busszal mentünk,természetesen tele busszal...
Már egy órával a kezdés előtt nagy tömeg gyülekezett és én majdnem elájultam a sok,izmosnál izmosabb ember láttán.
Abban az időben a sport nagy mestere Fekete Ferenc elnök szervezésével rendezték a versenyeket.Minden csúszás nélkül kezdődtek a programok.Feri bá nagyon kemény,,határozott elnök,versenyrendező volt.Messziről figyeltem a ténykedését és nem akartam hinni a szememnek,hogy személyesen láthatom az akkori (és talán azóta is) legkomolyabb magyar testépítő könyv íróját,amit otthon minden nap olvasgattam és szinte totemként kezeltem(Az erő műhelyében).Azt hiszem sok generáció nőtt fel rajta és kezdett versenyezni..
Azon a napon egyik ámulatból a másikba estem.Én akkor azt hittem,hogy nagyon izmos vagyok :'(,de azokat a fizikumokat látván úgy éreztem hogy egy gyenge szellő felkapna és elrepítene.
A nézőtéren a tömeg egyre nőtt,de a szervezésnek köszönhetően berendezték úgy hogy el lehessen férni.Lehettek kb 1500-an.JUNIOR MAGYAR BAJNOKSÁG.
Amikor a színpadon megelentek a testépítők,kb 15-en 20-an egy kategóriában és pózolni kezdtek már tudtam hogy jövőre én is ott leszek ,ha törik-ha szakad..Sok kételyem volt,úgy éreztem hogy soha sem tudnék előadni egy pózoló kűrt,de éreztem hogy nekem ezt csinálnom kell.
És valóban,következő tavasszal már én is ott voltam és elő is adtam a kűrömet,ahol több mint ezer ismeretlen ember tombolt miközben pózoltam.
Így nem volt nehéz a rabjává válni a sportnak.............
Kezdetnek ezt csak azért írtam le,hogy remélem eljön hamarosan az az idő,amikor Ti,akik most kezdenétek a versenyzést ilyet vagy hasonlót tapasztaljatok .Persze ehhez kell változni egy-két dolognak mostanában,de nincs veszve semmi.Én legalábbis bízom abban hogy lesznek még teltházas versenyek,olyan tömeggel mint akkor..
Hát ehhez kívánok nektek erőt,kitartást,türelmet!!! /:-)


Nem állt rendelkezésre annyi eszköz mint manapság mégis "selejtezőkre" volt szükség  hogy egy magyar bajnokságon felférjenek a szinpadra...




Azért abban az időben aki tudott szisztematikusan készülni és jó volt a minősége ,túljutott a selejetezőkön..Neked a Te minőségeddel azért már akkor is lehetett volna keresnivalód,mert ritka volt az igazán kidolgozott test..
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Március 12. - 10:56:45
Válasz #34
Nem elérhető

izomboy


Kössz Johnny, azt hittem  már senki nem reagál.... ;)

2008. Március 12. - 12:12:28
Válasz #35
Nem elérhető

endre66



2008. Március 12. - 14:36:09
Válasz #36
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Kössz Johnny, azt hittem  már senki nem reagál.... ;)
Az a kovász,hogy megint én reagáltam és nem az akinek szüksége volt,lenne a segítségre
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Március 12. - 17:30:49
Válasz #37
Nem elérhető

sasa


Annak idején én is ott voltam, mint néző a Lőrinci csarnokban rendezendő versenyeken. Akkor sem voltam már nagyon fiatal, de tátott szájjal csodáltam a srácokat. Olyan full ház volt, hogy csak protekcióval tudtunk bejutni. Ha elment a folyosón egy versenyző, akkor már az is élmény volt, hogy megérinthettük. Én is részt vetten selejtezőkön és még megyei versenyt is nyertem, ami akkor nagyon nagy dolog volt. Akkori formámmal ma simán nyerném a Magyar Bajnokságot. Biztos emlékeztek a Székesfehérvári Német Gáborra, akivel együtt volt szerencsém edzeni. Nekem akkor ő volt az isten. Ezerrel toltuk a sportrobit, ami akkor még egyeduralkodó és egyetlen fehérje lehetőség volt az országban. Emlékszem, hogy olyan fanatikussak voltuk, hogy képesek voltunk bezsúfolni magunkat 24-en egy lakásba, mert elmentünk egy hétvégi Magyar Bajnokságra, ami Szegeden volt. Most meg azon gondolkodom, hogy lecsökkentem a napi sör adagomat, és elindulok, mert ma már 50 évesen is simán megnyerném a Magyar Bajnokságot. Bár szerintem Hubi nem engedne elindulni, de az már egy más tészta.

2008. Március 12. - 18:59:27
Válasz #38
Nem elérhető

Seth


Szeretnék egy érdekességet leírni, éghozzá az őszi versenyem költségeit, mert Imivel gyakran elvicceltük mennyi pénzből is lehet felkészülni  ;D ;D ;D Ne nevessetek ki érte de itt a lista, és NEM követendő példa   :-\ :-\

Mikor tavasszal elindultam, "egész jó" (ezt nagyon idézőjelben) keretem volt, de ezt sikerült kiélnem a verseny végére, ellenben egész jó kondícióba ragadtam őszig. Többek közt ezért sem akartam indulni ősszel, mármint anyagiak miatt.
Mikor Imi rávett 7 hét volt a versenyig, és össze kellet állítani a minimálköltségvetést:

Táplálékkiegészítők: nincs tejsavó, multivitamint össz 5000Ft, maradt egy fél doboz BCAA a tavaszi versenyről ezt az utolsó hétre tettem félre, és egy doboz glutamin, ezt is  a legvégére tartogatva 5000Ft és pont.

Kaja: napi kicsit több mint egy kiló a legolcsóbb halból és halkonzervből napi 1200FT  :----, elvétve csirke, és 60-65dkg rizs: 175ft, +a zöldség ami épp itthon fellelhető volt ez nem volt külön költség csak a néhány csomag brokkoli összesen 5000Ft értékben.  a Terembélet 2X7000Ft, bár a veseny után kaptam jutalomhónapot...


Az "egyéb" kiegészítők, köztük a kálcium ampullák a verseny napjára stb.. össz: 12000 FT

Az utolsó héten a nátrium szegény víz (14mg Na-os) 48 Ft/2 liter erre emlékszem, borzasztó íze volt  :---- kb. 24 liter ---> 576Ft

Jutalom inni: Slice, vagy Light kóla, mert még finom turmixom se volt: összesen 2000 Ft





Ez összesen
 49X (napi) (1200+175) 67375-
zöldség : 5000-
Tápkiegek: 10000-
Terembérlet 14000-
Többi 12000+576+2000

=110 951- ez nem sokkal több, SŐT!, mint amit egy átlagember 2 hónap alatt amúgy is leköltene magára kajára stb...

de így felkészülni őszínte leszek még egyszer nem szeretnék, bár egy előnye azért volt azért se csaltam, mert tudtam hogy bármi csalás a verseny elől venné el a muníciót, és megtanított milyen úgy heteket eltölteni hogy finomat igazándiból nem eszel még egy turmix sincs ami feldobná a napot vagy ilyenek... Szóval ezt inkább arra írtam teljesen reménytelen helyzet nincs, de ha jól tudom ilyen rémálom történetei az anyagiakról Johnny Neked voltak, és Te is elindultál a végén ráadásul nem is akárhogy...  :-)!

2008. Március 12. - 19:26:56
Válasz #39
Nem elérhető

Seth


HOPPÁ! Mindkét Ádámok kihagytunk még egy fontos és nem olcsó költséget! Ez a barnító, itt is lehet spórolni, de azt biztosan tudom állítani itt a legkevésbé érdemes! És bizti lesznek idén is olyanok akik egy fél doboz Deam Tanből akarják megoldani a versenyt... DE ezt kézközelből láttam idén is, milyen fontos, főleg egy ilyen pici kategóriában, mint az enyém, hogy jó színünk legyen. Ha még nem is profi a fizikum, sokkal profibbnak hat ha jól le van kenve, és kezdőbbnek ha nincs!! Ez nem szónoklat, de mivel ez az újoncoknak rovat... mielőtt föl megy az ember a színpadra a backstagen, egy réteg is barnának tűnik, aztán mikor rávilágítanak refivel hirtelen, elkezd kivilágítani az ujoncok, athleticesek egy része. (Ezt nekem is elmagyarázták mielőtt előszőr színpadra léptem nem magamtól okoskodtam ki, aztán lám..., ez azért mégse ilyen egyszerű, szinte már-már művészet, voltam én is foltos hiéna  :D :D)

u.i.: meg a barna is sokkal jobban mutat barnán, így a szoli is extra költség is lehet...

2008. Március 12. - 19:42:14
Válasz #40
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Nekem az első versenyekre még ennyi keretem sem volt. A versenydiétám 96-ban:Egy hosszúcsomag Korpovit keksz,alma úgy óránként,ha az isten is úgy akarta akkor egy turmix edzés után. Befogytam egyébként.Olyan volt a fejem mint a zombinak. De ment az izom is rendesen.  !+"%

Később már benne volt a valami protein is aminek ha csak kimondtam a nevét már valami misztikus erő terjedt szét az izmaimban. A multivitaminok szerepét akkor még alábecsültem,pedig nagyon fontos mivel nagyon sok sejtszintű folyamatban résztvesznek. A tápanyagok beépítésében is jelentős szerepük van.Ezt csak azoknak mondom akik mindenféle normális kajálás nélkül és az alaptáplálékkiegészítők nélkül, az első vásárlásuk alkalmával egy félkilós kreatinkészítményt vesznek.

Aztán jöttek sorba amiket végigpróbáltam.Asszem elég hosszú lenne a paletta,és elég kevés olyan cég lenne amelyik még nem járt az ízlelőbimbóim között.
Gyakorlatilag egy kispénzű kezdő helyében ezt tenném:

Multivitamin: Dymatize Multi
Tömegnöveléshez: MHP Up Your Mass vagy Dymatize Mega Gainer vagy Nitro Tech
Szálkásításhoz: Dymatize (zsákos) vagy ON (zsákos)

A tápkiegek szerepe ebben a sportban felbecsülhetetlen!!!

Barnítás: 96 előtt sokan csak önbarnítót használtak (énis) és rákentem babaolajat. Volt aki festékből kevert ki színt...de láttam elég csúful sikerült barnításokat. Nem elég hogy jó a barnító de egy profi ember is kell aki azt profin fel is viszi.

2008. Március 12. - 19:43:08
Válasz #41
Nem elérhető

izomboy


Tényleg a barnító ::)
nevezési költség... mert aki egyéni ::)

De a faterom belépőjét is én fizettem mert spúr volt... most azt is beladom már 2 kiló felett van. @-o

Bevallom én Seth anyagi lehetőségeivel nem vállalnám a versenyt..... :-){

2008. Március 12. - 21:41:11
Válasz #42
Nem elérhető

Seth


Tavasszal még több volt a keret, és nem volt jobb a forma... Ennek volt több oka!, tanulságok stb... és persze újabb hibák elkövetése...  8-) Ha valakit majd érdekel írok róla, mit is lehet elhibázni elsőnek ;) de persze Sztereónak Izomboynak vagy Johnnynak felesleges, mert ők inkább nekem írjanak  Łł= de ha tényleg idetéved valaki aki most indul először talán majd érdekli... Idén hosszabb a tömegelési rész, és elvileg kiszámítottabb és precízebb lesz a felkészülés is, meg okos embereketől kérdezgetek majd...  ;) Úgyhogy mindenkébb jobb formát akarok hozni.  @-o

2008. Március 12. - 21:51:47
Válasz #43
Nem elérhető

hopika


Írjad csak bátran le,hogy miket rontottál el az elsőnél!
Majd lehet ha elérem a master kort,akkor elindulok egy versenyen és a Te hibidból tanulva nem követem el azokat újra... @-o @:-) @-o
Meg is van:a kűröm alatt én énekelni is fogok... O0
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2008. Március 13. - 08:00:44
Válasz #44
Nem elérhető

izomboy


Írjad csak bátran le,hogy miket rontottál el az elsőnél!
Majd lehet ha elérem a master kort,akkor elindulok egy versenyen és a Te hibidból tanulva nem követem el azokat újra... @-o @:-) @-o
Meg is van:a kűröm alatt én énekelni is fogok... O0

 @-o @-o @-o
Látod nem is olyan nehéz tőrténelmet írni:)

Szeretném tudni mások hogyan és milyen sorrendben rakják össze a zenei előadásukat.

Én 1)előszőr a kötelező muszájpózokat rakom sorrendbe
    2)Majd gyakorlom a pózok egybeolvasztását egyénire szabva
    3) kreálok, közéjük  néhány egyéni, nekem jól álló pózt....
   4) zene választás
     5)a zene időközeihez illeszteni a koreográfiát(nagyjából) hogy ne csússzak ki az időből és hasonlítson egymásra ha 2x eljátszom @-o
ÉS TÖBBSZŐR elkövettem hogy csak tükőrrel szemben tanultam, majd megpróbáltam csukott szemmel és nem tudtam megcsinálni.... tehát ne csak tükőr elött mert a szinpadon sincsen :-\
Hohnny Seth Steve  sztereó, Brianb és a többi csillagharcos ezt hogyan csinálja? ::)