2024. Május 09. - 15:42:08
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Egészségügyi elsősegély  (Megtekintve 68913 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

2010. Október 27. - 08:43:38
Válasz #60
Nem elérhető

George


Normális ha nyugalmi állapotban 48-52 a pulzusom? ˝=/
Diéta utolsó előtti hete.
Nekem olyan 60-66 körül van a nyugalmi állapot.

2010. November 05. - 09:46:27
Válasz #61
Nem elérhető

Szabi


Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy az utóbbi3 napban szarul lettem itthon de az érdekes hogy mindig estefele.A tünetek a tipikus vércukorszint esésre mutatnak: gyengeség,lever a víz,enyhe kézfej remegés,magas pulzus.
Megeszek egy csokit vagy szőlőcukor cukros üditő és max 10 perc alatt elmúlik.
Az érdekes az, hogy édességet is sokat eszek viszonylag egy nap(Olyan vok mint Nutzilla :) ) ugye már lassan 3 hete hogy abbahagytam a diétát és hát eszek rendesen nem tudom mitől lehet...
Még arra tudok gondolni,hogy annyira felborulhatott bennem minden a diéta alatt és az utána következő zabálástól...De a vércukorszintnek akkor se kéne leesnie,hisz édességet meg eszek...

Esetleg valamelyikőtök tapasztalt ilyet?Vagy valakinek valami ötlete???
"A jövő testépítője pedig az,aki az általános jó alak,jó kinézet mellett eltér az átlagostól.Valahogy más..."

"A mai bodybuilding több szertartásból tevődik össze: vallás, sport, művészet, és tudomány, összemosva kémiával és a matematikával."

2010. November 05. - 11:58:55
Válasz #62
Nem elérhető

George


Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy az utóbbi3 napban szarul lettem itthon de az érdekes hogy mindig estefele.A tünetek a tipikus vércukorszint esésre mutatnak: gyengeség,lever a víz,enyhe kézfej remegés,magas pulzus.
Megeszek egy csokit vagy szőlőcukor cukros üditő és max 10 perc alatt elmúlik.
Az érdekes az, hogy édességet is sokat eszek viszonylag egy nap(Olyan vok mint Nutzilla :) ) ugye már lassan 3 hete hogy abbahagytam a diétát és hát eszek rendesen nem tudom mitől lehet...
Még arra tudok gondolni,hogy annyira felborulhatott bennem minden a diéta alatt és az utána következő zabálástól...De a vércukorszintnek akkor se kéne leesnie,hisz édességet meg eszek...

Esetleg valamelyikőtök tapasztalt ilyet?Vagy valakinek valami ötlete???
Kezd el lassan csökkenteni az édességet nap közben. Felnyomod az inzulin termelést, aztán mikor kiürül a cukor, marad egy csomó fölösleges inzulin a véredben, ettől leszel rosszul. Természetesen a versenydiéta utolsó fázisa nem éppen egészséges, felboríthat sok dolgot a szervezetben, főleg akkor, ha utána mértéktelen zabálás követi cukros-zsíros dolgokból, amit hónapokig megvontál magadtól. Benyomsz egy rakás cukrot, ezzel arra készteted a pajzsmirigyed, hogy több inzulint termeljen, ami elszállítja a cukrot a véredből. Ha nem tudja a májban vagy izomban tárolni, mert már telítettek a glikogén raktárak, akkor megy zsírba - az meg gondolom nem célod amúgy sem.

2010. November 05. - 13:25:34
Válasz #63
Nem elérhető

Szabi


Köszi az infót!!!

Amúgy nem célom igen...
"A jövő testépítője pedig az,aki az általános jó alak,jó kinézet mellett eltér az átlagostól.Valahogy más..."

"A mai bodybuilding több szertartásból tevődik össze: vallás, sport, művészet, és tudomány, összemosva kémiával és a matematikával."

2010. November 05. - 19:19:10
Válasz #64
Nem elérhető

duraCELL


George hasnyálmirigyet (pancreas langerhans szigetek) akart írni pajzsmirigy helyett

2010. November 05. - 19:47:25
Válasz #65
Nem elérhető

George


George hasnyálmirigyet (pancreas langerhans szigetek) akart írni pajzsmirigy helyett

Most komolyan ég az arcom --) Tudjuk be még az enyhe hőemelkedésnek ***)))) Köszönöm ;-oo-;

2010. November 06. - 11:27:06
Válasz #66
Nem elérhető

Szabi


George hasnyálmirigyet (pancreas langerhans szigetek) akart írni pajzsmirigy helyett

Most komolyan ég az arcom --) Tudjuk be még az enyhe hőemelkedésnek ***)))) Köszönöm ;-oo-;

Nem gond!Értettem hogy miről van szó!!!
"A jövő testépítője pedig az,aki az általános jó alak,jó kinézet mellett eltér az átlagostól.Valahogy más..."

"A mai bodybuilding több szertartásból tevődik össze: vallás, sport, művészet, és tudomány, összemosva kémiával és a matematikával."

2010. November 06. - 14:42:54
Válasz #67
Nem elérhető

jenei pisti


Ne aggódj Szabi!Semmi komoly.A szervezeted most áll vissza normális üzemmódba.Ez a diéta után akár egy hónapig is eltarthat. ;)

2010. November 06. - 19:04:24
Válasz #68
Nem elérhető

Szabi


Ne aggódj Szabi!Semmi komoly.A szervezeted most áll vissza normális üzemmódba.Ez a diéta után akár egy hónapig is eltarthat. ;)

Köszi Pisti!!!

Most már nem vagyok felpuffadva a sok kajától lassan oké lesz minden...
"A jövő testépítője pedig az,aki az általános jó alak,jó kinézet mellett eltér az átlagostól.Valahogy más..."

"A mai bodybuilding több szertartásból tevődik össze: vallás, sport, művészet, és tudomány, összemosva kémiával és a matematikával."

2010. November 13. - 14:35:01
Válasz #69
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Ne aggódj Szabi!Semmi komoly.A szervezeted most áll vissza normális üzemmódba.Ez a diéta után akár egy hónapig is eltarthat. ;)

Köszi Pisti!!!

Most már nem vagyok felpuffadva a sok kajától lassan oké lesz minden...
szerintem nem ártana valami króm illetve vanádium szulfát kiegészítő sem, occó :D, megéri.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2010. December 01. - 16:21:54
Válasz #70
Nem elérhető

pobimobi123


Sziasztok!

Mostanában azt vettem észre, hogy lábtolás és Hack gépes guggolásnál valami belenyilallik a térdembe. Olyan mintha a térdkalácsom alatt valami megkarcolna. Ja és egyszer az egyik térdem egyszer a másik térdem. Érdekes, hogy guggolás közben csak nagyon ritkán szokott előfordulni. Kb. 15 évet rúgtuk a bőrt aszfalton, gondolom ez is sokat besegített. Mi a jóisten lehet ez? Fáslizni próbáltam elég kevés sikerrel. Volt-e valakinek ilyen gondja? És hogy orvosolta? Gondoltam, hogy nézek valami térdvédőt, de nem tudom az segítene-e.

2010. December 01. - 16:34:01
Válasz #71
Nem elérhető

Pretorian


Sziasztok!

Mostanában azt vettem észre, hogy lábtolás és Hack gépes guggolásnál valami belenyilallik a térdembe. Olyan mintha a térdkalácsom alatt valami megkarcolna. Ja és egyszer az egyik térdem egyszer a másik térdem. Érdekes, hogy guggolás közben csak nagyon ritkán szokott előfordulni. Kb. 15 évet rúgtuk a bőrt aszfalton, gondolom ez is sokat besegített. Mi a jóisten lehet ez? Fáslizni próbáltam elég kevés sikerrel. Volt-e valakinek ilyen gondja? És hogy orvosolta? Gondoltam, hogy nézek valami térdvédőt, de nem tudom az segítene-e.

Hát én hasonló okok miatt kerülöm a guggolást és inkább Hack-on csinálom. Nekem csak "roszogni" szokott a térdem, de azt betudom a terhelésnek. Amúgy valószínűleg a foci tehetett be neki mert az engem is csúnyán megterhelt mind derék, mind térd tájékon. Én annyit tudnék tanácsolni, hogy próbálj meg jobban bemelegíteni (nem tudom te hogyan szoktál én biciklizem meg combfeszítőzöm és az picit javít a helyzeten), plusz próbáld meg jól lefáslizni, vagy vmit venni rá ami szorosabban tartja és hátha jobb lesz. Meg esetleg valami porcerősítő, bár nekem az jóformán nem sokat segített.
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."

2011. Január 25. - 21:50:45
Válasz #72
Nem elérhető

Pretorian


Üdv!

Úgy érzem most jutottam el addig a pontig amikor muszáj vagyok kikérdezni a nálam tapasztaltabbak véleményét arról, hogy mit tudok tenni azzal, ha szinte minden izületem kattog (váll, könyök, csukló, térd). Összességében jellemző rám, hogy a nagyobb súlyok használata hozza a tömeget tehát én emiatt gondolom, hogy mostanság csúnyán megöltem őket és a végtagjaim is relatíve vékonyak a méreteimhez képest. Glükozamint meg vitamin csomagot is nyomok. Tehát összességében tudom ezt valahogy kezelni, vagy kénytelen leszek beiktatni pihenőt?
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."

2011. Január 25. - 22:08:58
Válasz #73
Nem elérhető

Milo


Sztem tarcs pihenőt. Nekem pár hét pihenőtől el szokott mulni. Vagy próbálj meg olyan gyakorlatokat csinálni amitől nem fáj. Pl. nekem a könyököm a koponyatörőtől fájt, csináltam lórugást,szűknyomást,amik nem terhelik annyira az izületet.
Riceman

2011. Január 25. - 22:09:33
Válasz #74
Nem elérhető

JFlame


Üdv!

Úgy érzem most jutottam el addig a pontig amikor muszáj vagyok kikérdezni a nálam tapasztaltabbak véleményét arról, hogy mit tudok tenni azzal, ha szinte minden izületem kattog (váll, könyök, csukló, térd). Összességében jellemző rám, hogy a nagyobb súlyok használata hozza a tömeget tehát én emiatt gondolom, hogy mostanság csúnyán megöltem őket és a végtagjaim is relatíve vékonyak a méreteimhez képest. Glükozamint meg vitamin csomagot is nyomok. Tehát összességében tudom ezt valahogy kezelni, vagy kénytelen leszek beiktatni pihenőt?

kis pihenő...kevesebb edzés + ami nálam nagyon bevált az a gumi szalagos edzés, pl baromira kész volt a vállam a fekvenyomástól ezért úgy modosítottam hogy a padnak a végét ahol a lábaim vannak kicsit megemeltem max 10 centi szal negativ pad lett belőle valamint a súlyt lecsökkentettem 40-50kgra+rögzítettem 2 gumi szallagot a rúdra és ultra lassú ismétléseket csináltam csúcsösszehúzódást külön szem elött tartva 2-3 mpig...ugyan ez könyök problémára is megy..sőt lassan majdnem minden testrészhez van egy ilyen gyakorlat és a fizikumom is jó irányba változik!!!:)