2024. Május 20. - 07:44:01
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Egészségügyi elsősegély  (Megtekintve 69110 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2013. Május 13. - 22:26:47
Válasz #120
Nem elérhető

Pretorian


Mennyit hagytál ki?

Most két hét volt mandulagyulladás, kórház miatt. Reménykedtem, hogy hátha valami túledzés vagy faszom, de ma megint előjött a dolog.
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."

2013. Május 13. - 22:34:34
Válasz #121
Nem elérhető

Maszat


Hát azért egy gyulladásos, kórházas kihagyás nem a legjobb pihenőnek számít  ;D  Engem is idegesítene a dolog, remélem valaki tud hasznos tanácsot adni.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Május 13. - 22:42:23
Válasz #122
Nem elérhető

Pretorian


Hát azért egy gyulladásos, kórházas kihagyás nem a legjobb pihenőnek számít  ;D  Engem is idegesítene a dolog, remélem valaki tud hasznos tanácsot adni.

Hát elég szar, hogy egykezes súlyzónál kemény 30 kilónál képes vagyok meghalni, úgy hogy az előtte lévő ismétlés még perfektül kiment. De érdekes, mert amúgy fejlődik a mellem és ezt a problémát is inkább a vállamban érzem. Plusz teljes mértékben a mellemre koncentrálok, direkt figyelek, hogy ne a segédizmok dolgozzanak.
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."

2013. Május 14. - 14:17:17
Válasz #123
Nem elérhető

Gabe


Nekem ez inkább rotátor köpeny sérülésnek tűnik a leírtak alapján, de te érzed.
Konkrétan mit jelent az, hogy "besavasodik"?
Úgy értem, mit érzel közben?
"Yeah buddy, light weight baby!"

2013. Május 14. - 19:01:12
Válasz #124
Nem elérhető

Pretorian


Nekem ez inkább rotátor köpeny sérülésnek tűnik a leírtak alapján, de te érzed.
Konkrétan mit jelent az, hogy "besavasodik"?
Úgy értem, mit érzel közben?

Nincs semmiféle fájdalmam. Olyasmi mint amikor nagyon legyilkolod a vállad egy válledzéskor. Egyszerűen fáradt, gyengének érzem, kis belső feszüléssel. Nehezen tudom így körbeírni. Egyszerűen egyik nyomásról a másikra "behal" a dolog. Pl. a 6. még teljesen simán ment, a 7. meg már el sem indul (sikerült is már meglepnem vele néhány segítőt  ;D). Volt gond a rotátor köpenyemmel (másik oldalt), de akkor szimplán nem tudtam rendesen erőt kifejteni, itt pedig elfárad. Nem hinném, hogy sérülés lenne, mert semmi fájdalom, semmi gond vele, fel sem tűnik míg meg nem adja magát.
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."

2013. Május 15. - 20:33:42
Válasz #125
Nem elérhető

H. Laci


Nem lehet hogy a túl oldali sérülés ütött itt vissza, félre lett terhelve kicsit? Vagy esetleg a mell váll erő közti különbség? Mell erős, nagy súllyal nyomsz de a vállad meg elvérzik azon a súlyon? Elülső vállra miket szoktál csinálni? Nyújtással hogy állsz? Technika? Nagyon badisan, kint tartott könyökkel magasra engedve nyomsz?
Én ezeket kérdezném meg magamtól ha a te helyedben volnék.  8-}

2013. Május 15. - 22:12:07
Válasz #126
Nem elérhető

try2bebig


Nekem ez inkább rotátor köpeny sérülésnek tűnik a leírtak alapján, de te érzed.
Konkrétan mit jelent az, hogy "besavasodik"?
Úgy értem, mit érzel közben?

Nincs semmiféle fájdalmam. Olyasmi mint amikor nagyon legyilkolod a vállad egy válledzéskor. Egyszerűen fáradt, gyengének érzem, kis belső feszüléssel. Nehezen tudom így körbeírni. Egyszerűen egyik nyomásról a másikra "behal" a dolog. Pl. a 6. még teljesen simán ment, a 7. meg már el sem indul (sikerült is már meglepnem vele néhány segítőt  ;D). Volt gond a rotátor köpenyemmel (másik oldalt), de akkor szimplán nem tudtam rendesen erőt kifejteni, itt pedig elfárad. Nem hinném, hogy sérülés lenne, mert semmi fájdalom, semmi gond vele, fel sem tűnik míg meg nem adja magát.


http://www.youtube.com/watch?v=A0ONHZmsFec

Próbáld ki ezt. Nekem volt, amikor sokat segített, bár aztán műteni kellett sajnos(de most PT-nek is ezt használom). Szerintem jó, sokszor érzem, hogy kurva jót tesz neki, szinte jó érzés van a vállamban.

Ha visszamehetnék az időben ilyen szempontból : 1. soha nem kézilabdáztam volna, pláne nem versenyszinten taknyos 12-14évesen 2. orrba-szájba csináltam volna ezeket a kifele-befele rotációs szarokat....

2013. Május 16. - 16:52:18
Válasz #127
Nem elérhető

H. Laci


[ Invalid YouTube link ]
Nekem ez kapta rendbe a vállam, mikor gond volt vele. Minden nap megcsináltam egyszer, amikor nem volt edzésnap akkor is, 5perc az egész, meg mellé flector granulátum, és sok nyújtás :)

2013. Május 17. - 21:26:13
Válasz #128
Nem elérhető

Pretorian


Nem lehet hogy a túl oldali sérülés ütött itt vissza, félre lett terhelve kicsit? Vagy esetleg a mell váll erő közti különbség? Mell erős, nagy súllyal nyomsz de a vállad meg elvérzik azon a súlyon? Elülső vállra miket szoktál csinálni? Nyújtással hogy állsz? Technika? Nagyon badisan, kint tartott könyökkel magasra engedve nyomsz?
Én ezeket kérdezném meg magamtól ha a te helyedben volnék.  8-}

A 193 centimmel elég hosszúak a végtagjaim, szóval maga a nyomásom így is elég pocsék erőben. Gyakorlatok mindig változóak, nincs ugyanolyan napom. Vállam gyenge, de most sokkal kisebb súlyokkal edzek, mint anno. Gyanítom ez rejtély marad.  ;D

Köszönöm a videókat, de nem hinném, hogy sérülés lenne, semmi jele nincs annak csak szimplán elfárad. Lehet elnézek egy masszőrhöz vagy csontkovácshoz hátha megreccsent.  ;D
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."

2013. Május 17. - 21:45:09
Válasz #129
Nem elérhető

try2bebig


Nem lehet hogy a túl oldali sérülés ütött itt vissza, félre lett terhelve kicsit? Vagy esetleg a mell váll erő közti különbség? Mell erős, nagy súllyal nyomsz de a vállad meg elvérzik azon a súlyon? Elülső vállra miket szoktál csinálni? Nyújtással hogy állsz? Technika? Nagyon badisan, kint tartott könyökkel magasra engedve nyomsz?
Én ezeket kérdezném meg magamtól ha a te helyedben volnék.  8-}

A 193 centimmel elég hosszúak a végtagjaim, szóval maga a nyomásom így is elég pocsék erőben. Gyakorlatok mindig változóak, nincs ugyanolyan napom. Vállam gyenge, de most sokkal kisebb súlyokkal edzek, mint anno. Gyanítom ez rejtély marad.  ;D

Köszönöm a videókat, de nem hinném, hogy sérülés lenne, semmi jele nincs annak csak szimplán elfárad. Lehet elnézek egy masszőrhöz vagy csontkovácshoz hátha megreccsent.  ;D



Sok sérülés kezdődik ám így... Kicsit gyengébb, kicsit hamarabb fárad, aztán egyszer csak reccs... Nem játék, ne baszd el magad fiatalon.

2013. Május 18. - 13:01:40
Válasz #130
Nem elérhető

Gabe


Nekem egy csontkovács ajánlotta a citromkúrát.
Első nap egy citrom levét facsard bele 1 liter vízbe, második nap kettő citrom levét egy liter vízbe, harmadik nap 3-ét és így tovább.
A hét végére hét citrom levét 1 liter vízbe facsarod. Jah, ezt minden nap meg kell inni. :D
Jót tesz az ízületeknek is és az izmoknak is. Köszvény ellen is ajánlatos a sok húsevés miatt.
Egy próbát megér.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2013. Május 18. - 13:26:05
Válasz #131
Nem elérhető

Maszat


Jó kis lugosító kúra!
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Május 18. - 14:00:03
Válasz #132
Nem elérhető

Pretorian


Én is a lúgosításra gondoltam, de ment már lúgos víz is meg zöldség is megy. De egy próbát tényleg megér. Bár az a 7 citrom kissé merésznek hangzik.  ;D

Köszönöm a tippeket!  ;-oo-;
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."

2013. Május 18. - 14:06:09
Válasz #133
Nem elérhető

Gabe


Hardcore vagy? :)
Akkor?
"Yeah buddy, light weight baby!"

2013. Május 18. - 14:17:45
Válasz #134
Nem elérhető

Pretorian


Hardcore vagy? :)
Akkor?

Én már bármit bevállalnék csak, hogy elmúljon ez a szar. Jövőhéten lenyomom azt beszámolok ha lesz valami féle javulás a közeljövőben.
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."