2024. Május 08. - 17:30:10
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Edzés előtti, közbeni és után tápanyagbevitel  (Megtekintve 25963 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Szeptember 15. - 12:25:56
Megtekintve 25963 alkalommal
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Ebben a topikban szeretném, ha megosztanánk egymással, hogy ki milyen és mennyi tápanyagot visz be edzés előtt, közben és után, ezzel is tapasztalatot cserélve, és tanulva a másiktól. Tudom, itt-ott már volt erről szó, de nem találtam konkrét topikot, ahol össze lenne gyűjtve ez.
És itt elsősorban a ti tapasztalatotokra vagyok kiváncsi.

Akkor kezdem a sort:
Edzés előtt nekem kb. 1-1,5órával megy egy étkezés, ami 150-200g zabpehely, 2-3 adag tejsavófehérje. 20 perccel a tréning megkezdése előtt iszok 1-2 adag NO fokozót (mostanában jó szolgálatot tesz), és bedobok 10-15g aminosavat tabletta formájában.
Edzés közben 50g CH, 5-7g glutamin, 5-7g BCAA, 5g kreatin, 1adag folyékony amino.
Edzés utáni turmixomban van 70g CH, 50g protein, 5g glutamin és tabi formájában bedobok 5g BCAA-t.

2009. Szeptember 15. - 12:50:38
Válasz #1
Nem elérhető

AtisFace


Edzés előtt bő 1 órával megy egy csirke-barna rizs kombó(kb.40g fehérje ás 100g ch), ha úgy érzem kell némi plusz, akkor edzés előtt 20 perccel egy jó fél kanál MHP Dark Rage,
edzés közben 2 adag folyékony amino és 5g glutamin
edzés után: Dark Matter a favorit, de költséghatékony okok miatt általában kb. 30g protein, 50g szénhidrát, 5g kreatin
 =/+'
Senki nem üt olyan keményen, mint az élet! Semmit nem számít, hogy te milyen keményen ütsz, hanem az, hogy mekkora pofonokat viselsz el, és mégy tovább előre. Mennyit bírsz ki, és menni tovább előre újra és újra. Így kell győzni!

2009. Szeptember 15. - 12:54:16
Válasz #2
Nem elérhető

hopika


Igaz most nem használok csak kevés kieget,de amúgy "normál esetben" így néz ki-a kiegektől eltekintve most is.
Edzés előtt max. egy órával szilárd kaja:összetett CH és fehérje.
Edzés közben 7-8 g GlutaminSr+egy kanál Dyma Whey+fél liter víz(a Dyma Whey qrva jól oldódik és "lágy"-nem telít)
Edzés után valamilyen összetett CH és fehérje.Utána egy órán belül még egy kaja-lehetőleg szilárd...
 #:-)
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2009. Szeptember 15. - 13:55:46
Válasz #3
Nem elérhető

Jordan


Na en ugy vagyok vele, hogy edzes elott 1.5-2 oraval befejezem az utolso szilard kajamat. Ami alltalaban azert csirkemell plussz rizs vagy borgonya. Azert ilyen hamar, mert tobbszor is jartam mar ugy hogy edzes kozben visszajott, ami egyreszt ranyomja a belyeget az edzesre, masreszt tapanyagveszteseg!  ;D Kulonosen veszelyes lenne lab, es hat edzes elott. Kozvetlenul edzes elott (mar atoltozve, edzohelysegbe vonulas elott) iszok egy olyan turmixot, amiben 10g glutamin, 10g bcaa, meg kb 30 egyszeru ch van. Edzes kozben nem fogyasztok mast vizen kivul, szinten a viszontlatas miatt.  :D Valoszinuleg van mar olyan edzes kozbeni cucc amivel nem lenne mar baj, de en meg nem talaltam meg. Edzes utan kozvetlenul 15g glutamin, 15g bcaa. Erre 20 percre meg egy olyan turmixot fogyasztok, ami 60g tejsavofeherjet, es 50-60g osszetett ch-t(ami alltalaban zabpehely) tartalmaz. Majd az elso szilard kaja kb 1.5 orara kovetkezik.
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2009. Szeptember 15. - 13:59:37
Válasz #4
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Na en ugy vagyok vele, hogy edzes elott 1.5-2 oraval befejezem az utolso szilard kajamat. Ami alltalaban azert csirkemell plussz rizs vagy borgonya. Azert ilyen hamar, mert tobbszor is jartam mar ugy hogy edzes kozben visszajott, ami egyreszt ranyomja a belyeget az edzesre, masreszt tapanyagveszteseg!  ;D Kulonosen veszelyes lenne lab, es hat edzes elott. Kozvetlenul edzes elott (mar atoltozve, edzohelysegbe vonulas elott) iszok egy olyan turmixot, amiben 10g glutamin, 10g bcaa, meg kb 30 egyszeru ch van. Edzes kozben nem fogyasztok mast vizen kivul, szinten a viszontlatas miatt.  :D Valoszinuleg van mar olyan edzes kozbeni cucc amivel nem lenne mar baj, de en meg nem talaltam meg. Edzes utan kozvetlenul 15g glutamin, 15g bcaa. Erre 20 percre meg egy olyan turmixot fogyasztok, ami 60g tejsavofeherjet, es 50-60g osszetett ch-t(ami alltalaban zabpehely) tartalmaz. Majd az elso szilard kaja kb 1.5 orara kovetkezik.

Akkor a glutamin és BCAA bevitel nálad is elég jól dominál. Nem tudom, nálam ezek már olyan alapok lettek, amiket el nem hagynék.

2009. Szeptember 15. - 14:01:14
Válasz #5
Nem elérhető

Joel


Hát ne is hagyd ám el!
Különben irgum bumm-bumm! !+"%
Train Hard!
Blood And Guts

2009. Szeptember 15. - 14:01:52
Válasz #6
Nem elérhető

Jordan


Na en ugy vagyok vele, hogy edzes elott 1.5-2 oraval befejezem az utolso szilard kajamat. Ami alltalaban azert csirkemell plussz rizs vagy borgonya. Azert ilyen hamar, mert tobbszor is jartam mar ugy hogy edzes kozben visszajott, ami egyreszt ranyomja a belyeget az edzesre, masreszt tapanyagveszteseg!  ;D Kulonosen veszelyes lenne lab, es hat edzes elott. Kozvetlenul edzes elott (mar atoltozve, edzohelysegbe vonulas elott) iszok egy olyan turmixot, amiben 10g glutamin, 10g bcaa, meg kb 30 egyszeru ch van. Edzes kozben nem fogyasztok mast vizen kivul, szinten a viszontlatas miatt.  :D Valoszinuleg van mar olyan edzes kozbeni cucc amivel nem lenne mar baj, de en meg nem talaltam meg. Edzes utan kozvetlenul 15g glutamin, 15g bcaa. Erre 20 percre meg egy olyan turmixot fogyasztok, ami 60g tejsavofeherjet, es 50-60g osszetett ch-t(ami alltalaban zabpehely) tartalmaz. Majd az elso szilard kaja kb 1.5 orara kovetkezik.

Akkor a glutamin és BCAA bevitel nálad is elég jól dominál. Nem tudom, nálam ezek már olyan alapok lettek, amiket el nem hagynék.

Gyorsabbak, egyszerubbek, hasznosabbak a megfelelo idokben  ****:))))))
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2009. Szeptember 15. - 15:29:41
Válasz #7
Nem elérhető

L


Üdvözletem  /:-)

kreatin(10g) nálam az alap, de ha lenne keret, glutamin és bcaa menne, glutamin 20g bcaa szintén 20g, majd hamarosan  :-oD szőlőcukor ment egy időben, viszont egy ideje iszonyatosan elkezd tőle fájni a fogam, ezért elhagytam, de nagyon sokat dobott...

edzés előtt 1,5órával rizs, és 1 adag fehérje
edzés után azonnal 2 adag fehérje 10g kreatin, és 15 perc mulva rizs

 :-){

Az én koncepcióm is hasonló:

Edzés előtt egy órával: kb 150g durumtészta 150g sovány túró
 
edzés közben: 15gBCAA + 15g Glutamin + 30gszőlőcukor + 5g kreatin

edzés után: 40g Elite whey + 40g szőlőcukor + 5g kreatin
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2009. Szeptember 15. - 15:36:01
Válasz #8
Nem elérhető

Joel


Nálam igy néz ki jelenleg:
1,5 órával edzés előtt:66g barna rizs+330g pulykamell+zöldség
edz előtt valami pörgető pl:most xenadrine rfa-x+ez az
edz alatt 10g gluta+10g bcaa
edz után 50g izolátum+25g zabpehely+10g gluta+1g c-vit+1 emésztő enzim+némi kálium(ala BrianB)
rá 1 orára 66 barna rizs+330g pulykamell+zöldség
asszem ennyi ;)
Train Hard!
Blood And Guts

2009. Szeptember 15. - 15:38:28
Válasz #9
Nem elérhető

George


Nekem most:
Előtte egy órával: 100 g zab+25 g fehérje/vagy 75 g rizs+200 g csirke
Közvetlenül előtte: 15 g folyékony amino
Közben: 15 g folyékony amino
Utána: 50 g fehérje
Egy órán belül: 75 g rizs+200 g csirke

2009. Szeptember 15. - 15:39:10
Válasz #10
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Nálam igy néz ki jelenleg:
1,5 órával edzés előtt:66g barna rizs+330g pulykamell+zöldség
edz előtt valami pörgető pl:most xenadrine rfa-x+ez az
edz alatt 10g gluta+10g bcaa
edz után 50g izolátum+25g zabpehely+10g gluta+1g c-vit+1 emésztő enzim+némi kálium(ala BrianB)
rá 1 orára 66 barna rizs+330g pulykamell+zöldség
asszem ennyi ;)

Faszás!  ****:)))))) Bár én ezt tudtam már.  ;-oo-;

2009. Szeptember 15. - 15:42:38
Válasz #11
Nem elérhető

Joel


Train Hard!
Blood And Guts

2009. Szeptember 15. - 15:46:08
Válasz #12
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor

2009. Szeptember 15. - 15:53:18
Válasz #13
Nem elérhető

Joel


Train Hard!
Blood And Guts

2009. Szeptember 15. - 16:38:04
Válasz #14
Nem elérhető

Cressler


Nos én edzés előtt 1-1,5 órával még kajálok egyet amiben főként a csirkemell dominál az kb 300g, edzés előtt és közben elfogyasztok 5-5 gramm glutamint, és edzés előtt 5 gramm kreatin ha épp nem megy semilyen kreatint is tartalmazó NO fokozó, edzés közben nem fogyasztok szénhidrátot, csak mint említettem l-gutamint, edzés után pedig alaphangon megy egy dupla adag protein turmix (40g fehérje) és ha épp van akkor egy adag Sizeon vagy hasonló jellegű termék.
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!