2024. Május 18. - 05:39:15
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kezdő vagyok! Segíts!  (Megtekintve 4879 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Április 20. - 15:40:16
Megtekintve 4879 alkalommal
Nem elérhető

kisgazi


Sziasztok! Segítséget várok tőletek! 14 éves vagyok és kb 2010 december óta edzek. Fekvőtámasz,felülés. Mostanába járok (2 Hete) atlétika edzésre,és e mellett edzek otthon. Atlétika edzések után szoktam otthon edzeni, amely áll : húzódszkodás szűken bicepszre,szélesen hátrs,fekvőtámasz,felülés,tolockodás. 4 kilós súlyzóval (apu mondta) koncentrált bicepsz gyakorlatot csinálok+állva a normál gyakorlat bicepszre. A  gond a következő. Tanácsot kérnék,hogy helyes dolog e atlétika edzés után edzeni,vag előtte edzek,met végülis hétfőn,szerdán,pénteken van edzésem. Az otthoni edzés is hétfő szerda péntak+szombat. Egyik gyakorlatból se csinálok sokat (fekvőből normál: 4X20-at,széesből 4X15-öt,húzódszkodás szüken 10X3-at a széles u.ez, tolockodás 4X10-et a súlyzós gyakorlatból meg egyenként 2x10-et) érdekel,hogy ettől lehetek e túledzett? A másik problémám a jobb mellizmom, az a furcsa,hogy a bal mllizmom nagyobb,mint a jobb,és erősebb is(pedig jobb kezes vagyok). Kérdésem tehetek e ezért valamit,hogy ne így legyen,vagy nem? Vagy idővel beéri a másikat? Kérlek titeket,totál amatőr vagyok segítsetek!! :)

2011. Április 20. - 19:21:30
Válasz #1
Nem elérhető

trobert2


Szarintem ha edzeni szeretnél rendesen menj el edzőterembe!
túledzett??amit otthon csinálsz az nem is edzés,inkább csak egy kis vérpumpálás!
Valószinüleg még izomzatod sincs,minek törődsz azzal hogy nagyobb az egyik melled?
nyugodtan járhatsz atlétika edzés után edzeni,legjobb ha jól elhúzod közte az időt!
Pl délelőtt atlétika este edzőterem ha lehetséges!
Azt csinálhatom, amihez értek, amit mindennél jobban szeretek. Hobbi ez, de a lehető legkomolyabban fogom fel, mondhatnám, hivatásszerű hobbi. Hajtom a lovaimat, s megpróbálom belőlük is, magamból is a maximumot kihozni.
    


Az élet csatáit nem mindig
Az erősebb, gyorsabb nyeri,
És előbb-utóbb az győz,
Aki, hogy győzhet, elhiszi

http://www.youtube.com/watch?v=i6wew2MPscE

2011. Április 22. - 11:50:07
Válasz #2
Nem elérhető

kisgazi


De nem csak úgy lehet valaki erős és izmos ,hogy edzőterembe jár.....ezt                               Arnold Schwarzenegger is leírta a könyvében..azért köszi...de mint tudod azért erős lenne 14 évesen súlyokkal edzeni,ugyanis 30 éves koromban még szeretném a végtagjaimat használni ;) Azért köszi :)!

2011. Június 14. - 11:27:57
Válasz #3
Nem elérhető

szijjas76


Szasztok. Nem vagyok jártas a testépítésben,és segítséget szeretnék kérni a feleségem számára. Alapvetően vékony testalkatú volt mindig,de egy bizonyos steroid tartalmú gyógyszer miatt (amit már nem szed),de ettől függetlenűl folyamatosan hízik (4hónap alatt 10kg).Nagy gondja van a hasán illetve a körülötte lévő zsírpárnával (úszógumi). Hogy lehet legkönnyebben ezt a területet edzeni úgymond otthoni körülmények között illetve hogy lehet e terület méretét csökkenteni a legkönnyebben? Válaszotokat előre is köszönöm. Szép estét. Üdv. Isti.

2011. Június 14. - 13:49:37
Válasz #4
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Szasztok. Nem vagyok jártas a testépítésben,és segítséget szeretnék kérni a feleségem számára. Alapvetően vékony testalkatú volt mindig,de egy bizonyos steroid tartalmú gyógyszer miatt (amit már nem szed),de ettől függetlenűl folyamatosan hízik (4hónap alatt 10kg).Nagy gondja van a hasán illetve a körülötte lévő zsírpárnával (úszógumi). Hogy lehet legkönnyebben ezt a területet edzeni úgymond otthoni körülmények között illetve hogy lehet e terület méretét csökkenteni a legkönnyebben? Válaszotokat előre is köszönöm. Szép estét. Üdv. Isti.
Mi volt az a gyógyszer?

Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2011. Június 15. - 13:26:30
Válasz #5
Nem elérhető

szijjas76


Szia. Megállapított tüdőbetegsége van, (asthma,tüdőfibrozis,emphysema) arra sajnos már nem emlékszünk,hogy mi volt az a gyógyszer,de ebből a betegségből adódóan kialakult nála depresszió,amire 1mg-os xanax-ot illetve 45mg-os Mirtazapin-t kapott. Inkább a Mirtazapin csinálta nála a"farkasétvágyat. Felszedett egy pici pluszt az úszógumira,és most ezt szeretné valahogy leadni. Ha tudsz kérlek segíts. Köszönöm. Üdv.

2011. Július 06. - 12:48:31
Válasz #6
Nem elérhető

devil


Sziasztok!
22 éves vagyok, 193 cm magas, 78 kg.
Elöször is szeretném megköszöni, hogy ilyen jó társaság összejött itt, mint Ti vagytok, ahogy időm engedi, mindig olvasgatok a fórumon, de még nem vagyok biztos a dolgomban, ezért is fordultam hozzátok.
Tömegnövelni + izmosítani szeretnék.
Állítottam össze egy étrendet, szeretném ha átnéznétek és javítanátok, ha szerintetek nem megfelelő. Edzésterv már fejben meg van, de ha időtök engedi egy kezdő edzés tervet is felvázolhatnátok nekem. Főleg mellizom, váll és felsőkaromat szeretném izmosabbá tenni, persze nemcsak erre fogok edzeni.
Íme az étrend:

Edzés nap:
Felkelés: kb. 7,00 - 1/4 adag jumbo
1 óra múlva: zabpehely + fél adag fehérje (Dimatyze Elite whey)
2 óra múlva: csibesonka (vagy rántotta tojásfehérjéből) + zöldség + teljes kiőrlésű kenyér (kb. 10kor)
13:00: vagy csirke + rizs (150 g csirke, 70 g rizs), vagy fél adag fehérje (Dimatyze Elite whey)
16 00: csirke – rizs (150 g csirke, 70 g rizs)
18:00: 1/4 jumbo (fél órával edzés előtt)
18:30-kor: edzés
Edzés után (teremben): 1/4 adag jumbo
20.00: csirke, pulyka, hal + rizs (150 g csirke, 70 g rizs)
Alvás előtt: 1/4 adag jumbo

Pihenő nap:
Felkelés: kb. 7,00 - 1/4 adag jumbo
1 óra múlva: zabpehely + fél adag fehérje (Dimatyze Elite whey)
2 óra múlva: csibesonka (vagy rántotta tojásfehérjéből) + zöldség + teljes kiőrlésű kenyér (kb. 10kor)
12,30: 1/4 adag jumbo + gyümölcs???
14,30: csirke – rizs (150 g csirke, 70 g rizs)
17.00: 1/4 adag jumbo
20.00: csirke + rizs (150 g csirke, 70 g rizs)
22,00: 1/4 adag jumbo

A következő kiegészítőket szedném:
Universal ANIMAL FLEX
...... JUMBO 8800g
Dymatize ELITE WHEY ISOLATE 2275g

Segítségeteket előre is köszönöm!

ÜDV. Havier