2024. Április 27. - 15:42:11
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: A derékról mindent  (Megtekintve 31824 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Október 18. - 11:21:04
Válasz #45
Nem elérhető

csaba.r


Ma lábaztam, és beiktattam guggolás előtt egy derék gyakorlatot. Igaz, farizompad a neve, de ez most mindegy.  8-) Mivel nem akartam kifárasztani a derekamat (elvégre mégiscsak láb nap volt), 3x20 ismétlést csináltam, dinamikusan a pozitív és lassú mozdulattal a negatív szakaszban. Úgy érzem sikerült vele tökéletesen bemelegíteni az egész törzset és a guggolást is sokkal biztonságosabbnak éreztem. Lényeg a lényeg: guggolás előtt érdemes egy gyakorlatot áldozni a derék bemelegítésére túl a szokásos gimnasztikán.  ?:-) Hogy ezt eddig miért nem csináltam?  ***))))
 

Itt  merül fel bennem a kérdés, hogy guggolás, felhúzás, előtt bemelegítésnek jó a hiperhajlítás is??
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Október 18. - 11:33:11
Válasz #46
Nem elérhető

Aco


Ma lábaztam, és beiktattam guggolás előtt egy derék gyakorlatot. Igaz, farizompad a neve, de ez most mindegy.  8-) Mivel nem akartam kifárasztani a derekamat (elvégre mégiscsak láb nap volt), 3x20 ismétlést csináltam, dinamikusan a pozitív és lassú mozdulattal a negatív szakaszban. Úgy érzem sikerült vele tökéletesen bemelegíteni az egész törzset és a guggolást is sokkal biztonságosabbnak éreztem. Lényeg a lényeg: guggolás előtt érdemes egy gyakorlatot áldozni a derék bemelegítésére túl a szokásos gimnasztikán.  ?:-) Hogy ezt eddig miért nem csináltam?  ***))))
 

Itt  merül fel bennem a kérdés, hogy guggolás, felhúzás, előtt bemelegítésnek jó a hiperhajlítás is??

Igen,hasznos lehet.Én gugolásnál ezt nem fogom használni,max. ha tényleg rá megyek a nagy súlyra mivel ugy érzem elég az az alap bemelegités amit csinálok.De azért egy komoly hát edzés elött(Döntött törzsű evezés,felhuzás,stb..)nagyon jó bemelegitő lehet. :) ****:))))))

2009. Október 18. - 11:37:42
Válasz #47
Nem elérhető

endre66


Itt  merül fel bennem a kérdés, hogy guggolás, felhúzás, előtt bemelegítésnek jó a hiperhajlítás is??
Szerintem: abszolút jó!
De nem kell túlzásba vinni, ahogy írtam, én is csak 3 sorozatot csináltam, de nem bukásig, meg semmi ilyesmi  **:))))*, hiszen a cél az volt vele, hogy jobban menjen a guggolás. És (bár mostanában kereten guggolok, ami szintén jobban kíméli a derekat) végül is jobban ment.  ****:))))))

Próbáld ki és írd meg a tapasztalataidat... 8-}

2009. Október 18. - 11:50:32
Válasz #48
Nem elérhető

csaba.r


Azért írtam mert már kipróbáltam, és nekem nagyon bejött, ugyanis a hiperhajlítástól el kezdett húzodni a derekamnál az izom, ami besegített pl felhúzásnál.
(Meg biztos akartam lenni hogy eddig nem hülyeséget csináltam)
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Október 19. - 12:15:07
Válasz #49
Nem elérhető

santos86


Sziasztok! Nekem isiász(ülőideg) becsípődésem van, vagy mi:), de csak a jobb lábamban. Voltam háziorvosnál, ő mondta, hogy ezzel van a baj, azt mondta olyan, mint a lumbágó. Úgy kell elképzelni, hogy nem engedi, hogy ráhajoljak a jobb lábamra, húzódik, merev vagyok, mint egy öregasszony:) Lehet vele elvileg edzeni, csak azt mondta a doki, hogy utána alapos nyújtás!!! Egyelőre nem akar elmúlni:( Tud vki segíteni? ...ja a az elején feltett 6 gyakorlatot ma elkezdtem csinálni, köszönet érte!

2009. Október 19. - 15:16:41
Válasz #50
Nem elérhető

Norbert002


Idegbecsípődés ha nehezen is de elmúlik majd muszáj neki! ;)

2009. Október 19. - 18:15:57
Válasz #51
Nem elérhető

Norbert002


Csak így vissza jelzésként én tolom a JFlame által mutatott dolgokat amiket berakott a fórumra és vmi über jó 100%san müködik!

2009. Október 19. - 21:09:11
Válasz #52
Nem elérhető

JFlame


Csak így vissza jelzésként én tolom a JFlame által mutatott dolgokat amiket berakott a fórumra és vmi über jó 100%san müködik!
;-oo-; ****:))))))