2024. Május 12. - 08:02:03
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Felkészülésem az idei évre  (Megtekintve 31213 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. November 10. - 20:52:11
Válasz #60
Nem elérhető

Norbert002


Felhuzás:

20X20
60X12
100X12
140X6
160X3
190X8
200X8

Felvétel mellre: bemelegítés és itt abba is hagytam.....a csuklómba még mindig nyílalik ennél a gyksinál így pihentetem.

Fejfölényomás:

20X20
50X12
60X6
80X4
100X1,2

Tolodzkodás:1X6 majd 1X5 nyakba akasztott 10kgs súllyal.

Mellehezhúzás:6X10
Vállvonogatá:3X12

2010. November 12. - 13:14:33
Válasz #61
Nem elérhető

Norbert002


Mai edzés:

Mellrőllnyomás állva:

20X20
50X12
60X6
80X4
100X4,3,2,1,

Tolodzkodás:kb 10kgval a nyakba 3,2,3.

Hídtartás:40kgX1perc10sec, 50kgX40sec.

Vállam egész jól elkezdett erősödni, ettől a fajta a válledzéstől, hogy heti 3szor vállazok.

2010. November 15. - 13:44:00
Válasz #62
Nem elérhető

Norbert002


Mai edzés:

Guggolás:

20X20
60X12
1ííX1í
14íX5
18íX3
200X3,2,3

Előlguggi:120X4

Lábnyujtás:10,12,10,10
Láhajlítás:5X10

Csigás letolás:2X10

OldalemelésX2X10
Döntött törzsű old. emelés:2X10

Hídtartás:50kgX1perc 10sec
Oldalt:1-1perc

http://www.youtube.com/watch?v=twrvAacJn2M

Itt a mai guggolás, ugyancsak teloval....,mert egyelőre fényképező gép nem akar üzemelni...

Ti mit mondtok a méységre? Mert szerintem nem elég mély, viszont guggi közbe meg elég mélynek érzem és próbálom addig beengedni amennyire csak tudom. Pedig nyújtok is rendszeresen.

Üdv

2010. November 15. - 13:55:08
Válasz #63
Nem elérhető

Kaess


Itt a mai guggolás, ugyancsak teloval....,mert egyelőre fényképező gép nem akar üzemelni...

Ti mit mondtok a méységre? Mert szerintem nem elég mély, viszont guggi közbe meg elég mélynek érzem és próbálom addig beengedni amennyire csak tudom. Pedig nyújtok is rendszeresen.

Üdv

A szabály úgy szól hogy vízszint alá kell menni egy picivel. A tied még vízszint felet volt, ezt itt svédben nálunk nem adnák meg. Innen még hiányzott olyan 5-6 cm, de lehet hogy több, mivel bö nadrág volt rajtad igy nehéz megmondani pontosan, de ami biztos hogy nem volt elég mély.

2010. November 15. - 13:56:48
Válasz #64
Nem elérhető

Norbert002


Na én is iylesmire gondoltam és ez zavar , mint atom...., h belülről úgy érzem h elég mély és lejebb már nem tom menni :o De akkor jövőhéten próba újra még mélyebbre, míg jó nem lesz, mert ez így nem maradhat.

Vagy arra gondoltam, h nem normálisan megyek le hanem rendesen belehuppanok és beengedem gyorsan, akkor tuti benyomna a súly addig amíg kell....

2010. November 15. - 14:04:58
Válasz #65
Nem elérhető

AtomAnti


Na én is iylesmire gondoltam és ez zavar , mint atom...., h belülről úgy érzem h elég mély és lejebb már nem tom menni :o De akkor jövőhéten próba újra még mélyebbre, míg jó nem lesz, mert ez így nem maradhat.

Vagy arra gondoltam, h nem normálisan megyek le hanem rendesen belehuppanok és beengedem gyorsan, akkor tuti benyomna a súly addig amíg kell....


Sztem ez tűrhető mélység volt.
Egy icipicit még lehet engedni, hogy ne tudjanak belekötni.
Erős vagy!   ;)
The pain you feel today will be the strenght you feel tomorrow.
Hard work beats talent when talent doesn't work hard.
"A világon semmiféle tehetség el nem vesz. Nem olyan bolond a természet, hogy hiába teremtsen erőket. Amit teremt, azért teremti, hogy hasznát vegye."
"A tehetség utat tör magának."

2010. November 15. - 14:11:13
Válasz #66
Nem elérhető

Kaess


Na én is iylesmire gondoltam és ez zavar , mint atom...., h belülről úgy érzem h elég mély és lejebb már nem tom menni :o De akkor jövőhéten próba újra még mélyebbre, míg jó nem lesz, mert ez így nem maradhat.

Vagy arra gondoltam, h nem normálisan megyek le hanem rendesen belehuppanok és beengedem gyorsan, akkor tuti benyomna a súly addig amíg kell....


Nem rossz gondolat a belehuppanás sem. De ha adhatok egy tanácsot akkor szerintem próbáld meg úgy hogy oda raksz egy padot amire ha éppen hozzá ér a feneked akkor az már jó mélység, és gugolj úgy. Persze ne rakd rá a súlyodat hanem éppen hogy csak hozzá érsz. Nekünk mindig ezt ajánlották az öreg tapasztalt veteránok itt a klubban :) És bevált, igy megérzed hogy kb. hol van a megfelelö mélység :)

2010. November 15. - 14:19:04
Válasz #67
Nem elérhető

Kaess


Na én is iylesmire gondoltam és ez zavar , mint atom...., h belülről úgy érzem h elég mély és lejebb már nem tom menni :o De akkor jövőhéten próba újra még mélyebbre, míg jó nem lesz, mert ez így nem maradhat.

Vagy arra gondoltam, h nem normálisan megyek le hanem rendesen belehuppanok és beengedem gyorsan, akkor tuti benyomna a súly addig amíg kell....


Sztem ez tűrhető mélység volt.
Egy icipicit még lehet engedni, hogy ne tudjanak belekötni.
Erős vagy!   ;)

Szeptemberben volt a junior VB ahol volt egy magyar srác a 125kg-os súlycsoportban. Ha jól emlékszem akkor Kovács Ferencnek hívták, neki voltak ennél egy kicsit mélyebb gugolása de nem adták meg. Mind a 3 gugolása ugyan olyan mélységü volt (picit mélyebb mint a Norbert-é) és nem adták meg, egyöntetü volt 3 piros lámpa. Pedig volt a birok közt egy magyar is, rá adásul Orosházi  ;D Mint én  ;D

2010. November 15. - 14:21:39
Válasz #68
Nem elérhető

Norbert002


Ismerem Ferit, ahogy tudom elé erős most is....De ezt az odarakunk vmi dolgok jövőhéten kipróbálom és felveszem! Köcce a tippet Kaess!!!

Köszi Atom! Van még azért bőven hova fejlődni ;D

2010. November 15. - 14:38:28
Válasz #69
Nem elérhető

Kaess


Ismerem Ferit, ahogy tudom elé erős most is....De ezt az odarakunk vmi dolgok jövőhéten kipróbálom és felveszem! Köcce a tippet Kaess!!!

Köszi Atom! Van még azért bőven hova fejlődni ;D

Nagyon szivesen és sok sikert!!! Várjuk majd a videot  >:D  >:D  ;D

2010. November 15. - 14:45:37
Válasz #70
Nem elérhető

Norbert002



2010. November 17. - 08:00:32
Válasz #71
Nem elérhető

Norbert002


Na jövőhéttől, illetve már ettől a héttől variálódik az edzéstervem. Hétvégén elkezdem az eszközös edzéseket végre a jövőévi versenyszezonbeli számokra koncentrálva.Sikerült fűtött helységet találni.

Az új terv amit követni fogok:

Szerda:

Fejfölényomás 2 munkasorozat
Guggolás 3munka sorzat, ha magas ismétlés szám illetve 5, ha alacsony
Felhuzás 2 munkasorozat, illetve 3, ha alacsony ismétlésszám
Felvétel mellre 2 munkasorozat, illetve ha alacsony 3
Tolodzkodás:2munkasorozat
Hídtartások

Péntek:
Fejfölényomás ua.
Felvétel mellre ua.
Szakítás:2X3
Tolodzkodás ua.
Hídtartások

Vasárnap:

Apolló nyomás 2munkasor alacsony imsétlésszámmal
Szakítás:2X3
Csigás letolás:2munkasor
Koffericeplés 2 kör
Gumikerékforgatás 2kör
Kőgolyó pakolás 2kör

Hát kb ennyi lesz. Ez így hirtelen na nyers változat. Ez persze még alakugathat.



2010. November 17. - 08:23:36
Válasz #72
Nem elérhető

Norbert002


Tuti felfogok rátnai hirtelen pár kgt, mert az eszközös edzés vmiért olyan inger az izmamim számára, h nagyon hirtelen elkezdek nőni tőle. Amikor életembe először elkezdtem eszközözni, 7-8 hét alatt hirtelen 11kgt híztam.....anélkül h bármit is használtam volna.

2010. November 18. - 09:18:30
Válasz #73
Nem elérhető

Norbert002


Tegnapi edzés fogalmazzunk úgy, h nem volt 100as...., de azért végig csináltam.

Fejfülényomás:100X1,105X1
Felhuzás:
205X8

Felvétel mellre:

90X3
100X1

Tolodzkodás:
2X6

A pénteki edzés kimarad, adok mindennek egy kis pluss pihi napot és vasárnap betámadom az eszközöket!

2010. November 22. - 10:24:47
Válasz #74
Nem elérhető

Norbert002


Apolló felvétel:

55X6
65X5
75X4
85X3
90X1

Idáig mente fel elsőnek. A technikán még van mit csinszolni, de egyre jobban ráérzek. Van még 3hét edzésem ebben az évben, ezt már msot nagyon meghajtom. Utánna az ünnepi időszakban két hét pihi és aztán megint kőkemény hajrá.

Egy olyan 115-120t felakarok venni 3 hét mulva apollóba meg 110t nyomni vállból és akkor nyomás meg felvétel terén jól zárom az évet bőven magamhoz képest.

Koffericipelés:

110X30-30méter.

Atmozgatásnak tökéletes volt nagyon régóta nem voltak kofferek a kezemben. Miden héten emlegtek majd ezen is.

Kőgolyópakolás:

A 120as golyóval labdáztam. 3X3ba ölbe vettem meg 2X átraktam.Szép  sebes most az alkarom tök komolyan néz ki :D

Itt is még sokat kell javulnom a technikán, de direkt ezért kezdtem még el a problémás számokat ilyen korán h jól felhozzam. Egész könnyen ölbe kaptam 120ast , csak legközelebb jobban lekelll majd proolnom, mert elég csuszóssá válnak a dolgok, ha a vax meg a por keveredik :D