2024. Április 27. - 22:33:06
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Külföld  (Megtekintve 16881 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2012. Január 28. - 10:39:00
Megtekintve 16881 alkalommal
Nem elérhető

Apollo


Üdvözlök Minden Kedves Sporttársat!
Azért szeretném megnyitni ezt a témát, mert hátha van valaki rajtam kívül ebben az országban, aki hasonló helyzetbe van, mint Én.
Rájöttem, hogy ezt a sportot csak megfelelő anyagi háttér mellet lehet csinálni, hiszen a lakbér, internet és telefonszámla, stb. mellet, elég nehéz megfelelő mennyiségű és minőségű ételt, táplálékkiegészítőket, vitaminokat és kondibérletet fizetni. Sajna a mi kis hazánkban a mai körülmények mellet, a mostani munkabérekből ezt nagyon nehéz finanszírozni. Ezért úgy döntöttem, hogy megpróbálok külföldön szerencsét próbálni, hogy megteremthessem a megfelelő anyagi hátteret ehhez a csodálatos sporthoz. Kérem, ha valakinek van ötlete, véleménye, tapasztalata vagy bármilyen mondandója, hogy külföldön milyen lehet élni úgy, hogy testépítő akar lenni az ember, vagy egyáltalán külföldről kérem válaszoljon.
Köszi!
Üdv.: Apollo

2012. Január 28. - 11:35:41
Válasz #1
Nem elérhető

Tóth Attila


Ez jó topik téma!

 ****:))))))
Leendő mesterszakács úr!!!


"Az életben az ember úgy van,sodródik mint bacilus a húgyban!"

2012. Január 28. - 18:09:51
Válasz #2
Nem elérhető

cpggyurma


Ez engem is érdekelne, nyáron megyek ki Németországba dolgozni akinek van tapasztalata megoszthatná velünk  /:-)

2012. Január 28. - 19:38:02
Válasz #3
Nem elérhető

Jordan


Német, svéd, anglia, írország ....... Ki mire kíváncsi ?  ;D
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2012. Január 28. - 19:49:21
Válasz #4
Nem elérhető

vekony


hova mész németbe?

2012. Január 28. - 19:55:53
Válasz #5
Nem elérhető

dingo


Kulfold az 1 kicsit tag fogalom jo lenne pontositani hogy megis Zambiaba vagy Etiopiaba Vagy USA ra gondoltal UK vagy Bulgaria ???Na de komolyan ha UK meg ilyenek akkor kerdezz !!  UK az en tapasztalatom szerint testepites szempontjabol  fasza a Testepitok szerintem nagyobbak mint az Europaiak de  lehet ezzel is vitatkozni .Tenyek hogy a versenyek nepszeruek sok az indulo pl NABBA .A kiegeszitok olcsobbak mint othon pl Protein stb  de meg is mire vagy kivancsi?
A SHIP IS SAFE IN HARBOR.BUT THAT IS NOT WHAT SHIPS ARE FOR!!!    when you feel like giving up,remember why you held on for so long in the first place

2012. Január 30. - 09:30:12
Válasz #6
Nem elérhető

cpggyurma


hova mész németbe?

Augsburga megyek majd nyáron, unokatesóm már évek óta kint van

2012. Január 30. - 09:30:12
Válasz #7
Nem elérhető

cpggyurma


Mondjuk Németországba mennyi egy kondibérlet, proteinek jah és a legfontosabb a kaja?

2012. Január 30. - 12:00:38
Válasz #8
Nem elérhető

Rsc


Még nyár elején Lipcsébe voltam ott 60 ajró körül volt a havi bérlet,lett volna olcsóbb a külvárosba egy lepukkant gyárépület mellett,de ez volt a legközelebb,de szerintem ennyivel számolhatsz kb,bár anno Nürnbergben voltak olyan termek ahol a havi bérlet 20-25 euro volt viszont ezt 1 évig fizetned kelett ergo hűségnyilatkozatot tettél :)


2012. Január 30. - 13:44:10
Válasz #9
Nem elérhető

Jordan


Mondjuk Németországba mennyi egy kondibérlet, proteinek jah és a legfontosabb a kaja?

Inkább az 1éves tagdíjakat preferálják, úgy jóval olcsóbbak is. Edzettem terembe ahol 20eu volt a havidíj, meg olyanban is ahol 100. Tápkiegek olcsóbbak voltak jóval mint magyarban.... Kaja? Mindent frissen olcsón meg lehet venni. Ja én Münchenben, meg Berlinben voltam (2005-2006) de mai napig visszajárok barátokhoz pár napra :)
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2012. Január 30. - 16:11:14
Válasz #10
Nem elérhető

vekony


ált. 1 vagy 2 éves szerződést kell aláírni kb. 30euro, különben nincs havi jegy, legalábbis itt a környéken igy van. kaja kb. hasonló árban van mint otthon, hús kicsit drágább, de nem sokkal, kieg is mint otthon.

2012. Január 30. - 16:20:10
Válasz #11
Nem elérhető

Jordan


Stuttgart?  ::)
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2012. Január 30. - 16:42:03
Válasz #12
Nem elérhető

vekony



2012. Január 30. - 16:43:59
Válasz #13
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
ált. 1 vagy 2 éves szerződést kell aláírni kb. 30euro, különben nincs havi jegy, legalábbis itt a környéken igy van. kaja kb. hasonló árban van mint otthon, hús kicsit drágább, de nem sokkal, kieg is mint otthon.
Fizu euróban? Ha nem vagyok indiszkrét, csak kb. mennyi?

Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Január 30. - 16:56:59
Válasz #14
Nem elérhető

vekony


mivel már zeitarbeit firmák vannak, ilyen közvetítő cégek, így a fizu nagyon lement, de kb. 900 euro a min. amit kereshetsz ilyen gyárakban, meg takarító stb. aztán ha szakmád is van és értesz is hozzá akkor 1200-1300 a nettód alapból, aztán a határ a csillagos ég. orvosok 4-5ezertől kezdődnek, beteg ápolók  1200 szállással ellátással, de sztem úgy a nagy átlag kezdő külföldi 1200-at keres, aztán ha jól helyezkedik elmehet 2000ig. plusz van minijob-nebenjob ami 400euróig adómentes és lehet is találni.  de ez csak szerintem, ezek az én tapasztalataim. Minden város más...Albi pl. 1szobás szar nagyvárosba 400tól kezdődik, de faluba ennyiért már 2-3szobásat kapsz. Ha már pár hónapot itt dolgozol és kibasznak, jogosult vagy segélyre, de azt nem tudom mennyi, egy év munkaviszony után már munkanélkülit kapsz, az eddigi kereseted 60%-át, ha a létminimum alatt vagy kapsz még hozzá kest. De az átlag külföldi nem bír kiigazodni a bürokrácián itt és mindent igazolni kell...na mind1 ennyi  ;D