2024. Április 27. - 20:32:58
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: A Sérülések Nem Olyan Csodálatos Világa!  (Megtekintve 20535 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Október 08. - 14:02:45
Válasz #15
Nem elérhető

madinorbi


én is ettől tartok, hogy csak kidobott pénz a sok tablettára...
veszek én is halolajat!
hátha

God egyé' halojajat!

Ne haJolajat!  !+"%
2 doboz animal felx papa, az 88 napi adag az 50.napnál olyan ízületeid lesznek mint egy csecsemőnek  ;)
mint már írtam sok topikban de mindenki siket a halolaj, lenolaj,avokádó,zöldkagyló, glukozamin CSAK gyulladáscsökkentő, az msm CSAK az ízületek vérellátását serkentik és CSAK a kondroitin és a kkollagén képes újra építeni az ízületet semmi más
Dr.Mádi  ;D
szekönd editör mentes felhasználó

2008. Október 08. - 14:22:07
Válasz #16
Nem elérhető

God Vazzeg


én is ettől tartok, hogy csak kidobott pénz a sok tablettára...
veszek én is halolajat!
hátha

God egyé' halojajat!

Ne haJolajat!  !+"%
2 doboz animal felx papa, az 88 napi adag az 50.napnál olyan ízületeid lesznek mint egy csecsemőnek  ;)
mint már írtam sok topikban de mindenki siket a halolaj, lenolaj,avokádó,zöldkagyló, glukozamin CSAK gyulladáscsökkentő, az msm CSAK az ízületek vérellátását serkentik és CSAK a kondroitin és a kkollagén képes újra építeni az ízületet semmi más
Dr.Mádi  ;D

Lesz még vele próba, megígérem  /:-) Bármit megteszek/megveszek hogy ez javuljon  :-)->  8-)

2008. November 04. - 22:30:31
Válasz #17
Nem elérhető

Jokkesz


most már eljutottam oda, hogy 20-30%-ot vissza kellett vennem a fekvenyomásban, annyira szar a jobb vállam, kenőcsök lóf@szt sem érnek, azon kívül, hogy szétégetik a bőrömet.
ízületvédő tabikkal mi a tapasztalat, vagy az itt említett halolajkapszulákkal, esetleg együtt?
a teremben minden okos azt mondja, ő ilyenkor tol 1 kúrát,mert akkor kenést kapnak a kopott ízületek.
most a f@szom fog emiatt bekoxolni...  :-Đ

Szia Gabe,

Amit leírtál, az majdnem tökéletesen igaz/igaz volt az én esetemben is. Áprilisban kezdődött, egy fölöslegesen túlerőltetett mellezés után, amikor is akkora volt már az akarat - csak az erő meg az ész nem - hogy minden szabályosságot nélkülözve, a fájdalom ellenére végigtoltam a mellet, és belefogtam egy ferde pados bicepszbe is.
A következő este már nem aludtam...  :)
Eleinte nem is vettem komolyan, de amikor a 120-as szériát 80-nal sem tudtam végigcsinálni, akkor elgondolkodtam kicsit, azon hogy mit is csináltam. Jöttek a rutingyakorlatok: többféle ízületvédő - eredmény nélkül.
Különböző gyógyszerek ízületi gyulladásra - Flector, Voltaren SR75, stb... - a szedés után azonnal megszűnő eredménnyel.
Nyár elejére eljutottam sikeresen a Diprophos injekcióig. Ez nem túl kellemes, ellenben rohadtul szar. És még szteroid is. Ráadásul nem az anabolikus fajtából.
Ekkorra már hetek óta álltam az edzéssel - ennek ellenére nem jött helyre a jobb vállam. Mindennap autóval járok dolgozni, de a vezetés is nehezemre esett.
Esténként a párom mindenféle krémmel masszírozta, Bioptron lámpa, vizesruha, anyám kínja. Reggelente ébredés után 5 perc káromkodással egybekötött vállmasszázs, hogy egyáltalán fel tudjak öltözni.
A doki nagyon nem javasolta az injekciót, de megoldást akartam. És láss csodát, meg is kaptam. Egy kúra után helyreállt a rend.
Mind az egy hét erejéig. :(
A csalódottságot nem kell jellemeznem....és ekkor azt mondtam, hogy szarok az orvostudományba, másfelé keresgélek megoldás után.
A fájdalom jellegéből, helyéből kiindulva a kezdetektől fogva rotátorköpeny sérülésre gyanakodtam, (az orvos is megerősített ebben) így elkezdtem az ezt a területet erősítő gyakorlatokat végezni.
Van a neten egy csomó jó szemléltető videó: Youtube - rotator cuff injury.
Kőkemény egy kilós súlyzókkal végzett erősítés - 3-4 hét. És ennek tényleg meg lett az eredménye. Elkezdett múlni a fájdalom, nem kellett többet masszírozni, kenegetni, stb.
Áprilisban 106 kilósan hagytam abba, és amikor szeptember közepén újrakezdtem edzeni 98 kilót mutatott a mérleg. Egy bő év kemény munkájának lett annyi egy szűk fél év alatt. (natural way) De mióta újra nyomom, azóta ismét 105, mennek a régi szériák, tulajdonképpen fájdalom nélkül edzek, alkalomról alkalomra javul a vállam.
És mindeközben rájöttem valami nagyon fontos dologra.
Arányait tekintve kb. 5-ször annyit foglalkoztam a melledzéssel, mint a vállaimmal. Utóbbi kimerült 4x8 mellről nyomással. (my fault)
Mivel a fekvenyomás szabályosságára előtte nemigen ügyeltem (lapocka összehúz, mellkas felhomorít), rohadt sokat elvittek a teherből az egyébként gyenge vállaim. Aminek majd 5 hónap kényszerpihenő lett az eredménye.
Amióta odafigyelek a vállra - bemelegítés, nyújtás, kiadós edzésmunka - azóta folyamatosan javul, a fájdalom 90%-kal csökkent, és tudok rendesen edzeni újra.
Nyilván nincs univerzális megoldás minden vállsérülésre, fájdalomra, de aki már sok mindent kipróbált, és semmi nem hozta meg a várt eredményt, annak a föntieket megpróbálni nem kerül pénzbe, de adhat egy esélyt a gyógyulásra.
Ha bármiben tudok segíteni bárkinek, állok rendelkezésre.
Bocs a terjedelemért, üdv mindenkinek!
"I don't use weights because I don't want to get too big"

2008. November 05. - 07:38:20
Válasz #18
Nem elérhető

Gabe


 ****:))))))
bár én nem hanyagolom a válledzést sem,
3-4 gyakorlatot kap minden alkalommal,
és be is melegítek rendesen, de kipróbálom én is.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2012. Október 01. - 17:19:16
Válasz #19
Nem elérhető

mangela87


Sziasztok !!!
Elmesélnék nektek egy mai napig tartó rövid történetet .

Hónapokkal ezelőtt nagyon elkezdett fájni a könyököm. Automatikusan elkezdtem rá szedni a különféle izületvédőket-porcerősítőket rendszeresen nagy dózisban!!!
Semmi ...
Nem titok most is napi 2tasak Animal flexet szedek.
Voltam egy hete orvosnál aki megállapítótta,hogy golfkönyök !!! (hasonló ugye,mint a tenisz csak könyök belső felén érezhető a fájdalom)
Megkaptam múlt 7főn az első Diprophos nevű szurit,rá 5napra szombaton meg a másodikat !!!
A fájdalom jelentősen javult,akarom mondani csökkent,ma lemerészkedtem óvatosan és alapos bemelegítés után melleztem kicsit.
És megint kezdem finoman érezni a tűszúrás jellegű féjdalmat a bal könyökömben ...
Szerintetek mitévő legyek ???
Köszi az értelmes válaszokat előre is ...

üdv.

2012. Október 01. - 17:58:40
Válasz #20
Nem elérhető

dino


Sziasztok !!!
Elmesélnék nektek egy mai napig tartó rövid történetet .

Hónapokkal ezelőtt nagyon elkezdett fájni a könyököm. Automatikusan elkezdtem rá szedni a különféle izületvédőket-porcerősítőket rendszeresen nagy dózisban!!!
Semmi ...
Nem titok most is napi 2tasak Animal flexet szedek.
Voltam egy hete orvosnál aki megállapítótta,hogy golfkönyök !!! (hasonló ugye,mint a tenisz csak könyök belső felén érezhető a fájdalom)
Megkaptam múlt 7főn az első Diprophos nevű szurit,rá 5napra szombaton meg a másodikat !!!
A fájdalom jelentősen javult,akarom mondani csökkent,ma lemerészkedtem óvatosan és alapos bemelegítés után melleztem kicsit.
És megint kezdem finoman érezni a tűszúrás jellegű féjdalmat a bal könyökömben ...
Szerintetek mitévő legyek ???
Köszi az értelmes válaszokat előre is ...

üdv.
hialuronsav injekció
hanyagoljatok a szteroidos kérdésekkel, privát üzenetekkel. minenki azt szed, szúr magába amit akar. én teljesen leszarom. köszi a megértést!

2012. Október 01. - 19:39:37
Válasz #21
Nem elérhető

mangela87


Cáááááááááj,mindig nyomni valamit ...
 :-)->    !+"%

2012. Október 02. - 20:57:30
Válasz #22
Nem elérhető

Richard Hencz


Sziasztok !!!
Elmesélnék nektek egy mai napig tartó rövid történetet .

Hónapokkal ezelőtt nagyon elkezdett fájni a könyököm. Automatikusan elkezdtem rá szedni a különféle izületvédőket-porcerősítőket rendszeresen nagy dózisban!!!
Semmi ...
Nem titok most is napi 2tasak Animal flexet szedek.
Voltam egy hete orvosnál aki megállapítótta,hogy golfkönyök !!! (hasonló ugye,mint a tenisz csak könyök belső felén érezhető a fájdalom)
Megkaptam múlt 7főn az első Diprophos nevű szurit,rá 5napra szombaton meg a másodikat !!!
A fájdalom jelentősen javult,akarom mondani csökkent,ma lemerészkedtem óvatosan és alapos bemelegítés után melleztem kicsit.
És megint kezdem finoman érezni a tűszúrás jellegű féjdalmat a bal könyökömben ...
Szerintetek mitévő legyek ???
Köszi az értelmes válaszokat előre is ...

üdv.
véletlenül erre jártam és megláttam a problémád. nekem is  volt golfkönyököm illetve teniszkönyököm is.
apranax 500 nevű gyulladáscsökentőt( vényköteles) szedtem egy hónapig, mellette traumeel kenőcsöt használtam, edzés előtt nicoflexet, és mindvégig ment  nagy dózisú  izületvédő. nagyon makacs sérülés,és máshogy kell edzeni,  ha kialakul,pl én  tricepsznyújtásokat képtelen voltam végezni egy hónapig, utána is minimális súly és az is csak egykezes.
1 évig nem tudtam koponyatörőzni pl. de  így 2 év távlatából elmúltak a problémáim. minden edzést csigás letolással kezdek,flrakom  20 kilóra és 3x 50.. még akkor  is ,ha lábazok,mivel  egy ajtókilincset nem bírta,m lenyomni, olyan szar volt a sérülés.
de helyrejött. magas isméléssel edz, kisebb súlyokkal,és  szerintem próbáld ki amit fent írtam, nekem bevált. nekem is úgy ajánlották egyébként.

2012. Október 02. - 20:59:16
Válasz #23
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Cáááááááááj,mindig nyomni valamit ...
 :-)->    !+"%
A legkézenfekvőbb megoldás  :D.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Október 02. - 21:42:38
Válasz #24
Nem elérhető

Pretorian


Üdv!

Én Nicoflexet semmiképpen nem kennék gyulladt területre. Nekem a Crotalgin nevű krém segített gyulladásos sérülésekkor, viszont ilyen helyzetben már nem tudom mennyit tud hozzátenni a javuláshoz, vagy egyáltalán tud-e.
Úgy tudom a kortizon injekciók után 10-14 napig nem ajánlja az orvos, hogy sportoljunk, szóval lehet túl korai volt a terhelés.
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."

2012. Október 02. - 23:02:27
Válasz #25
Nem elérhető

mangela87


Már mindenféle krémet próbáltam, edzés előtt nico,perskindol stb-stb,után meg éjszakára diclac,diclofenac most meg a zöld Naturland-os Inno Rheuma nevüt,de hát nem sok sikerrel !!! Ma kaptam meg a 3. Diphrophos-t,ezt a 7et is kihagyom,meglássuk !!!
Félek,hogy ide több hetes pihentetés kéne,vagy nem tudom. És állítólag akármikor előjöhet utána is ...
 ****:))))))    :'(   ?:-/

2012. Október 03. - 06:41:19
Válasz #26
Nem elérhető

Rebel


Már mindenféle krémet próbáltam, edzés előtt nico,perskindol stb-stb,után meg éjszakára diclac,diclofenac most meg a zöld Naturland-os Inno Rheuma nevüt,de hát nem sok sikerrel !!! Ma kaptam meg a 3. Diphrophos-t,ezt a 7et is kihagyom,meglássuk !!!
Félek,hogy ide több hetes pihentetés kéne,vagy nem tudom. És állítólag akármikor előjöhet utána is ...
 ****:))))))    :'(   ?:-/
A Diphrophos inj. után két hétig tilos terhelni az adott területet.Doki nem mondta?

2012. Október 03. - 10:32:24
Válasz #27
Nem elérhető

Woodslave


tenisz meg golfkönyökre vannak rehab gyakik a neten, nekem bejött a stresszlabda nyomkodás, meg kis gumiszalagokkal ujjszéthúzás (hát ezt nem tudom leírni, de az ujjaid nyitogatod valami ellenállással szemben) Egy ideig qrvára fájt, de semmit nem csináltam nem szedtem semmit, aztán elmúlt, lehet tokosodott vagy nemtom.

2012. Október 03. - 11:14:12
Válasz #28
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
2-2.5 fél éve volt, fájt a jobb vállam, fej fölé nem tudtam szinte az üres rudat sem kinyomni, ha igen megkönnyeztem rendesen  :D. Háromnegyed évig küszködtem vele.

Mindent rákentem, már a lószert is rákentem volna csak múljon el, mert így normálisan nem lehet edzeni. Egyedül a Kre-Celazine segített, 2 hét alatt elmulasztotta a gyulladás, tehát egy fél doboz, azóta is rendesem "működik" a vállam, semmi baja.

Kb. 10.000Ft egy doboz, de nekem bőven megérte.

Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Október 03. - 18:52:52
Válasz #29
Nem elérhető

H. Laci



Csepregi most 370kg-ot nyomott fekve a legutóbbi versenyén.  @:-)