2024. Május 20. - 20:01:50
Bodybuilding.hu Fórumok

Szavazás

Mit tippelsz, kire szavazol a választásokon?

Kormányváltók
Fidesz
Jobbik
Egyéb töltelékpártok

Szerző Téma: Politika  (Megtekintve 402028 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Április 01. - 20:40:05
Válasz #2295
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Nálunk a család eldöntötte, hogy kihagyjuk a szavazást. Egyik sem érdemli, hogy két lépést tegyek érte. Ha meg tennék, nincs rá garancia, hogy jól cselekedtem. Egy kis peca és söröcske nagyobb örömöt okoz nekünk. Tolvajok voltak, vannak és lesznek! &5*

Sasa,

Nálunk a család ezt már kb. 40 éve eldöntötte.  :D A cocializmusban semmi értelme nem volt ilyesminek, a demokráciának pedig semmi értelme nincsen alapvetően, ahol egy dolgozó ember szavazatát 40 -szer veri meg egy 40 fős 20 éve segélyből élő család szavazata.
Vona nyilatkozatai viszont egyre jobban tetszenek, ami furcsa, mivel nem igazán kedvelem a politikusokat. Ebben nagyon szélsőséges vagyok.  :D
http://barikad.hu/node/50297
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2010. Április 02. - 10:22:50
Válasz #2296
Nem elérhető

Cressler


The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2010. Április 02. - 14:38:04
Válasz #2297
Nem elérhető

endre66


Nem hinném, hogy meg tudok győzni bárkit is, hogy elmenjen szavazni (főleg nem 10-20-30 évvel idősebbeket), nem is ez a célom.

De pontosan azért kell elmenni voksolni, amit Efit írt: nehogy már csak a dilettáns idióták hallatthassák a hangjukat és véleményüket! Hiszen az országban sok a barom, ezt mindenki tudja. Éppen ezért kell rászánni azt a fél órát és elmenni szavazni, különben a csőcselék lesz többségben aki dönt az ország vezetéséről.

Még mindig általános az a vélekedés, hogy az állam dönti el, hogy milyen országban élünk - a komcsik sikeresen kiírtották nemcsak az öngondoskodás igényét, hanem az önálló gondolkodás igényét is. Hál' istennek egyre többen belátják, hogy a sorsuk a saját kezükben van. DE! Az állam és a kormány baromi nagy befolyással bír az ország mindennapjait illetően, és nem engedhetjük meg, hogy anélkül legyen valaki vezető, hogy a mi szavazatunkat is számításba vették volna.

A szomszéd elmegy szavazni, mert elmegy a rohadék, biztosra veszem. Én miért maradnék itthon?! Nehogy már az ő véleménye többet érjen, mint az enyém!

Azért is elmegyek, hogy utána 4 évig tudjam magamban mondogatni, hogy "legalább megpróbáltam", vagy hogy "jól átbasztak a mocskok" vagy hogy "nah, sikerült bejuttatni őket és de jó, hogy rájuk szavaztam". Ha nem szavaznék, 4 évig kussolhatnék a közügyeket illetően. És én nem akarok kussolni! 

Ami végképp selejt magatartás, hogy "engem nem érdekel a politika..."    Nem a francokat nem! A politika (sajnos) mindenkit utolér/elér/megtalál/érint. És 4 évente van lehetőségünk adni neki egy pofont, ha addig valami nem jó irányba ment, változtassunk rajta. Nem köteles senki sem közügyekkel foglalkozni, de 4 évente egyszer van lehetőség rá, hogy ha bele akar szólni, beleszólhasson.

Én elmegyek szavazni... 8-)

2010. Április 02. - 14:45:46
Válasz #2298
Nem elérhető

Woodslave



2010. Április 03. - 09:34:24
Válasz #2299
Nem elérhető

God Vazzeg



2010. Április 04. - 14:02:00
Válasz #2300
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Nem hinném, hogy meg tudok győzni bárkit is, hogy elmenjen szavazni (főleg nem 10-20-30 évvel idősebbeket), nem is ez a célom.

De pontosan azért kell elmenni voksolni, amit Efit írt: nehogy már csak a dilettáns idióták hallatthassák a hangjukat és véleményüket! Hiszen az országban sok a barom, ezt mindenki tudja. Éppen ezért kell rászánni azt a fél órát és elmenni szavazni, különben a csőcselék lesz többségben aki dönt az ország vezetéséről.

Még mindig általános az a vélekedés, hogy az állam dönti el, hogy milyen országban élünk - a komcsik sikeresen kiírtották nemcsak az öngondoskodás igényét, hanem az önálló gondolkodás igényét is. Hál' istennek egyre többen belátják, hogy a sorsuk a saját kezükben van. DE! Az állam és a kormány baromi nagy befolyással bír az ország mindennapjait illetően, és nem engedhetjük meg, hogy anélkül legyen valaki vezető, hogy a mi szavazatunkat is számításba vették volna.

A szomszéd elmegy szavazni, mert elmegy a rohadék, biztosra veszem. Én miért maradnék itthon?! Nehogy már az ő véleménye többet érjen, mint az enyém!

Azért is elmegyek, hogy utána 4 évig tudjam magamban mondogatni, hogy "legalább megpróbáltam", vagy hogy "jól átbasztak a mocskok" vagy hogy "nah, sikerült bejuttatni őket és de jó, hogy rájuk szavaztam". Ha nem szavaznék, 4 évig kussolhatnék a közügyeket illetően. És én nem akarok kussolni! 

Ami végképp selejt magatartás, hogy "engem nem érdekel a politika..."    Nem a francokat nem! A politika (sajnos) mindenkit utolér/elér/megtalál/érint. És 4 évente van lehetőségünk adni neki egy pofont, ha addig valami nem jó irányba ment, változtassunk rajta. Nem köteles senki sem közügyekkel foglalkozni, de 4 évente egyszer van lehetőség rá, hogy ha bele akar szólni, beleszólhasson.

Én elmegyek szavazni... 8-)

Endre,

Nem akarok túl antiszociálisan hangzani, ezért nem feszegetem túl hosszan ezt a témát  >:D , bár lehetetlen erről úgy írni, hogy ne hangozzon antiszociálisnak, mivel általában a Logika egy bizonyos szint felett mindenképpen antiszociális egy olyan társadalomban, ami erőteljesen az érzelmekre épül, és ez a föld az utóbbira épül. A szavazás végülis egy kb. félórás program bárkinek, nem több, tehát nem valami hősies, borzalmas erőfeszítést kívánó tett. Ez a kérdés fizikai része. Az emberek 60-70%-a elmegy szavazni mivel úgy sincs jobb dolga vasárnap, ingyenes és bárki csinálhatja. A kérdés hazafias vagy fontoskodó része pedig. Döntenek az ország sorsáról? Ez csak egyszerűen nem igaz. Viszont ezeknek a négy évenkénti szavazásoknak messze több jelentőséget próbálnak adni, mint amekkorát érdemel, mivel a politika és a demokrácia erről szól ma. Egy óvodás is le tudná írni, hogy miért kell elmenni szavazni, de valójában ha valaki belegondol, az ilyen szavazásokon nem a képes, kiemelkedő és igazán értelmes emberek döntenek, mivel esélyük sincs, mégha szavaznak is. Mivel a szavazók 5-10 %-át teszik ki csupán az igazán értékes emberek bármelyik országban a földön. Ez szarul hangzik, de ez a tény. Tehát nem az a lényeg, hogy kommunizmus vagy demokrácia és mit öltek ki és mit nem az emberekből, hanem az, hogy ezen a földön messze-messze a silány emberek tömege van többségben minden országban és ami még ennél rosszabb hír, hogy sokszor a silány emberek sokkal többet kapnak egy országban(szociális háló stb.), mint a képes emberek, akik tényleg letesznek valamit az asztalra; és itt most nem arra gondolok csak, hogy valaki bejár a munkhelyére dolgozni és az már valami. Mivel a munkavállalók kb. 80%-a is csak naplopó(saját 20 éves tapasztalat több száz "kolléga" után), egyszerűen a társadalom és az erkölcs mocsokban létezik az egész világon, nem is érdemes említeni az ezek felett álló etikát, ami talán már nem is létezik.

A választások eredményeiről pedig, ha megnézed a történelmet és az eredményeket, pontosan azt, hogy az emberek hogyan döntenek, döntöttek az országuk sorsáról 4 évente, elég elszomorító képet kapsz az egész földön, ha csak az előző 20 évet megnézed. Tényleg az emberek döntöttek így az előző 20 évben? Tényleg tőlük függött, hogy az országok ilyen állapotban vannak mára, még korábban jól menő országok is, mint görög, spanyol, német stb?...Magyarországon 20 éve volt az úgynevezett rendszerváltás, szerepelt benne a fidesz, mdf, mszp, szdsz, kisgazda stb... és a választópolgárok 4 évente...hova jutott ez az ország? Ha valami nem működött az előző 20 évben, elég illogikus lenne azt gondolni, hogy működni fog a következő 10-ben, kivéve ha valami mágikus ufó vagy ilyesmi be nem avatkozik, ami szintén nem fog megtörténni. (Nos, itt jön a képbe az értelem helyett az érzelem, mivel a remény és a pozitív jövőkép nem a logikára, hanem 99%-ban az embereknél érzelmekre épül.)
Einstein egyszer azt mondta, hogy a hülye ember az, aki mindig ugyanazt teszi és mindig más eredményt vár,... well... >:D ) Egy másik szimbólumot használó pártra szavazás, még demagógabb pártokra mint az előzőek, még nem jelenti azt, hogy az emberek mást tesznek mint azelőtt, mivel újból és újból csak az derül ki, hogy a győztes párt vezetői közelében ott vannak mindig a keselyűk és a csibészek(valahogy mindig megjelennek a hatalom közelében),. Egyébként is, mit vársz ügyvédektől, jogászoktól? Semmi közük ahhoz, amiről egy ország kormányzásának szólnia kellene, a legtöbb esetben egy mikro céget sem tudnának elvezetni, nemhogy egy országot...

Ha egy étteremben nem tetszik az étlap, max. nem mész be és nem eszel ott. Ma sok embernek nem tetszik már a választásokon kínált étlap és semmi számukra érdekeset nem találnak rajta, sőt sokan többször is végigették az egészet és sokszor gyomorrontás és hányás lett a vége; ráadásul ha valamire azt írják, hogy kínai kacsa vagy magyar kacsa, attól az még kacsa...Sok embernek van olyan érzése, mintha már leette volna a teljes étlapot és valaki ugyanazt akarja eladni neki máshogy fűszerezve, dobva rázva sütéssel megpaprikázva, naranccsal a szájban, így nem csoda, hogy sokan inkább elmennek és piknikeznek egyet az erdőben, még mások eszik a jó öreg, éhezőknek és leki szegényeknek mindig lesütött kacsát, a ház mai specialitása szerint. Ráadásul sokan nem ismerik az új fiatal séfet, de nem is túl bizakodóak iránta az előző 20 év tapasztalata alapján.  :D

Nehéz kérdések ezek...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2010. Április 04. - 14:27:54
Válasz #2301
Nem elérhető

endre66


Nem hinném, hogy meg tudok győzni bárkit is, hogy elmenjen szavazni (főleg nem 10-20-30 évvel idősebbeket), nem is ez a célom.

De pontosan azért kell elmenni voksolni, amit Efit írt: nehogy már csak a dilettáns idióták hallatthassák a hangjukat és véleményüket! Hiszen az országban sok a barom, ezt mindenki tudja. Éppen ezért kell rászánni azt a fél órát és elmenni szavazni, különben a csőcselék lesz többségben aki dönt az ország vezetéséről.

Még mindig általános az a vélekedés, hogy az állam dönti el, hogy milyen országban élünk - a komcsik sikeresen kiírtották nemcsak az öngondoskodás igényét, hanem az önálló gondolkodás igényét is. Hál' istennek egyre többen belátják, hogy a sorsuk a saját kezükben van. DE! Az állam és a kormány baromi nagy befolyással bír az ország mindennapjait illetően, és nem engedhetjük meg, hogy anélkül legyen valaki vezető, hogy a mi szavazatunkat is számításba vették volna.

A szomszéd elmegy szavazni, mert elmegy a rohadék, biztosra veszem. Én miért maradnék itthon?! Nehogy már az ő véleménye többet érjen, mint az enyém!

Azért is elmegyek, hogy utána 4 évig tudjam magamban mondogatni, hogy "legalább megpróbáltam", vagy hogy "jól átbasztak a mocskok" vagy hogy "nah, sikerült bejuttatni őket és de jó, hogy rájuk szavaztam". Ha nem szavaznék, 4 évig kussolhatnék a közügyeket illetően. És én nem akarok kussolni! 

Ami végképp selejt magatartás, hogy "engem nem érdekel a politika..."    Nem a francokat nem! A politika (sajnos) mindenkit utolér/elér/megtalál/érint. És 4 évente van lehetőségünk adni neki egy pofont, ha addig valami nem jó irányba ment, változtassunk rajta. Nem köteles senki sem közügyekkel foglalkozni, de 4 évente egyszer van lehetőség rá, hogy ha bele akar szólni, beleszólhasson.

Én elmegyek szavazni... 8-)

Endre,

Nem akarok túl antiszociálisan hangzani, ezért nem feszegetem túl hosszan ezt a témát  >:D , bár lehetetlen erről úgy írni, hogy ne hangozzon antiszociálisnak, mivel általában a Logika egy bizonyos szint felett mindenképpen antiszociális egy olyan társadalomban, ami erőteljesen az érzelmekre épül, és ez a föld az utóbbira épül. A szavazás végülis egy kb. félórás program bárkinek, nem több, tehát nem valami hősies, borzalmas erőfeszítést kívánó tett. Ez a kérdés fizikai része. Az emberek 60-70%-a elmegy szavazni mivel úgy sincs jobb dolga vasárnap, ingyenes és bárki csinálhatja. A kérdés hazafias vagy fontoskodó része pedig. Döntenek az ország sorsáról? Ez csak egyszerűen nem igaz. Viszont ezeknek a négy évenkénti szavazásoknak messze több jelentőséget próbálnak adni, mint amekkorát érdemel, mivel a politika és a demokrácia erről szól ma. Egy óvodás is le tudná írni, hogy miért kell elmenni szavazni, de valójában ha valaki belegondol, az ilyen szavazásokon nem a képes, kiemelkedő és igazán értelmes emberek döntenek, mivel esélyük sincs, mégha szavaznak is. Mivel a szavazók 5-10 %-át teszik ki csupán az igazán értékes emberek bármelyik országban a földön. Ez szarul hangzik, de ez a tény. Tehát nem az a lényeg, hogy kommunizmus vagy demokrácia és mit öltek ki és mit nem az emberekből, hanem az, hogy ezen a földön messze-messze a silány emberek tömege van többségben minden országban és ami még ennél rosszabb hír, hogy sokszor a silány emberek sokkal többet kapnak egy országban(szociális háló stb.), mint a képes emberek, akik tényleg letesznek valamit az asztalra; és itt most nem arra gondolok csak, hogy valaki bejár a munkhelyére dolgozni és az már valami. Mivel a munkavállalók kb. 80%-a is csak naplopó(saját 20 éves tapasztalat több száz "kolléga" után), egyszerűen a társadalom és az erkölcs mocsokban létezik az egész világon, nem is érdemes említeni az ezek felett álló etikát, ami talán már nem is létezik.

A választások eredményeiről pedig, ha megnézed a történelmet és az eredményeket, pontosan azt, hogy az emberek hogyan döntenek, döntöttek az országuk sorsáról 4 évente, elég elszomorító képet kapsz az egész földön, ha csak az előző 20 évet megnézed. Tényleg az emberek döntöttek így az előző 20 évben? Tényleg tőlük függött, hogy az országok ilyen állapotban vannak mára, még korábban jól menő országok is, mint görög, spanyol, német stb?...Magyarországon 20 éve volt az úgynevezett rendszerváltás, szerepelt benne a fidesz, mdf, mszp, szdsz, kisgazda stb... és a választópolgárok 4 évente...hova jutott ez az ország? Ha valami nem működött az előző 20 évben, elég illogikus lenne azt gondolni, hogy működni fog a következő 10-ben, kivéve ha valami mágikus ufó vagy ilyesmi be nem avatkozik, ami szintén nem fog megtörténni. (Nos, itt jön a képbe az értelem helyett az érzelem, mivel a remény és a pozitív jövőkép nem a logikára, hanem 99%-ban az embereknél érzelmekre épül.)
Einstein egyszer azt mondta, hogy a hülye ember az, aki mindig ugyanazt teszi és mindig más eredményt vár,... well... >:D ) Egy másik szimbólumot használó pártra szavazás, még demagógabb pártokra mint az előzőek, még nem jelenti azt, hogy az emberek mást tesznek mint azelőtt, mivel újból és újból csak az derül ki, hogy a győztes párt vezetői közelében ott vannak mindig a keselyűk és a csibészek(valahogy mindig megjelennek a hatalom közelében),. Egyébként is, mit vársz ügyvédektől, jogászoktól? Semmi közük ahhoz, amiről egy ország kormányzásának szólnia kellene, a legtöbb esetben egy mikro céget sem tudnának elvezetni, nemhogy egy országot...

Ha egy étteremben nem tetszik az étlap, max. nem mész be és nem eszel ott. Ma sok embernek nem tetszik már a választásokon kínált étlap és semmi számukra érdekeset nem találnak rajta, sőt sokan többször is végigették az egészet és sokszor gyomorrontás és hányás lett a vége; ráadásul ha valamire azt írják, hogy kínai kacsa vagy magyar kacsa, attól az még kacsa...Sok embernek van olyan érzése, mintha már leette volna a teljes étlapot és valaki ugyanazt akarja eladni neki máshogy fűszerezve, dobva rázva sütéssel megpaprikázva, naranccsal a szájban, így nem csoda, hogy sokan inkább elmennek és piknikeznek egyet az erdőben, még mások eszik a jó öreg, éhezőknek és leki szegényeknek mindig lesütött kacsát, a ház mai specialitása szerint. Ráadásul sokan nem ismerik az új fiatal séfet, de nem is túl bizakodóak iránta az előző 20 év tapasztalata alapján.  :D

Nehéz kérdések ezek...
Hát nem könnyű, az biztos...

Nem fogom bizonygatni, hogy mennyire vagyok antiszociális. 10-es skálán 9, de ez nem is  tartozik most ide. (10-es érték nálam a sorozatgyilkosoknak jár.)

Direkt nem írtam, hogy az ország sorsáról döntenek, azt írtam, hogy a vezetéséről…ez teljesen más.

Azt sem írtam, hogy ha minden értelmes ember elmegy szavazni, akkor kvázi „jobban jár az ország”. Csak azt írtam (bár nem expilcite), hogy ha nem mennek el a normálisok, akkor biztos szívás lesz. Erre írtam, hogy még ha nem is az nyer, akire én szavaztam, legalább megpróbáltam - annak a tudatában persze, hogy az egy szavazatom nem ér semmit az összesítés szempontjából. De az én személyes szempontomból nagyon is fontos, ugyanis nekem „csak” ennyim van. Ennyije van mindenkinek: 1 db voks. Iskolázottságtól, színtől, szagtól függetlenül.

Ami a nyugati példákat illeti volt szerencsém járni jó pár országban, és beszélgetve az emberekkel az a legfőbb különbség, hogy az ő fejükben nincs elültetve ez a „majd jövőre jobb lesz” hitegetés. Ennyire nem függők az emberek, mint mi. Ott is érdekli az embereket a politika, de nem volt náluk 40+valahány év paternalizmus, ami az orruknál fogva vezette őket. Nem azt mondom, hogy nem szabad semmilyen jövőképpel előállni (sőt), de amit az mszmp és utódpártja is folytatott, hogy „majd eljön a szocializmus, még kicsit kell összeszorítanunk a fogunkat, és nem sokára jobb lesz” – ez a politika nagyon ismeretlen nyugaton. Ott is van hitegetés, korrupció, sárdobálás is, de az emberek (ott is sok a hülye, ezt nagyon jól írtad) nem teszik magukat függővé a politikától. Valószínűleg azért, mert a szöges ellentétek ellenére is (akár republikánusok-demokraták között) legeslegbelül tudják a polgárok, hogy az ő érdekeiket szolgálják a vezetőik.

Az éttermes hasonlatod nagyon érzékletes, és osztozom is rajta.

De … enni kell.

És nyilván nem a jó meg a rossz között választunk, hanem megpróbáljuk megkeresni, hogy melyik a kevésbé rossz. És azt is elfogadom, hogy nem mindenki jut ugyanarra az eredményre...

2010. Április 04. - 15:49:38
Válasz #2302
Nem elérhető

Cressler


The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2010. Április 06. - 09:10:07
Válasz #2303
Nem elérhető

sasa


Efitnek abban igaza van abban, hogy az emberek nagyon kevés százaléka tudja, hogy miért és kire megy szavazni. Sajnos az emberek nagy részének fingja sincs az egészről. Mennek a vezérkos után, mert nincs saját véleményük és nincs bátorságuk önnálóan dönteni. Nem akarok durva példákat felhozni, de nézzünk vissza Napoleonra vagy akár Hitlerre. Tömegeket tudtak megmozgatni és ezzel nyertek, mert az emberek nem a saját fejük után mentek. Mire rájöttek a tévedésre már milliók vesztek oda. Vegyünk egy mai példát. A fiatalok abba a diszkóba mennek szórakozni ahol vam pár népszerü és huzó ember. Lehet, hogy szar az egész, de a vezérkos ott van és megvannak győződve arról, hogy ez nekik is nagyon jó. Ezzel kapcsolatban személyes tapasztalatom is van. Még a hetvenes évek végén volt egy jó kis csapatunk Székesfehérváron. Volt 1-2 szórakozóhely ahová mindig meghívtak minket és ingyen ehettünk és ihattunk. Minket megvettek, de a tömeg akit vonzottunk az iszonyatos fogyasztást produkált.
Életemben talán ha egyszer voltam szavazni, akkor is csak azért mert apukám rám parancsolt. Most lehet, hogy azért megyek el mégis szavazni, mert nem szeretném ha megismétlődne a történelem. Elmegyek, mert nem akarom a hiányommal erősiteni azt a pártot akivel én nem szimpatizálok. Olyanra fogok szavazni akiben sajnos csalódnom kellett, de ha egy harmadikra szavaznék, akkor az ellenszenves pártot erősíteném. Tudom, hogy egyik sem jobb a másiknál, de talán a két rossz közül a kisebbik rosszat támogatom. Vagy mégsem....?

2010. Április 06. - 09:48:59
Válasz #2304
Nem elérhető

doncicco


Teljesen nevetségesnek tartom ,hogy az elmult 8 év után egyszerűen még felmerül ez a kérdés ****:)))

2010. Április 06. - 09:54:34
Válasz #2305
Nem elérhető

God Vazzeg


Teljesen nevetségesnek tartom ,hogy az elmult 8 év után egyszerűen még felmerül ez a kérdés ****:)))

Szerintem is. Mindegy. Aki nyitott szemmel jár, és tudja mit akar, az el is fog menni szavazni. Mert muszáj..  ***

2010. Április 06. - 10:08:50
Válasz #2306
Nem elérhető

sasa


Teljesen nevetségesnek tartom ,hogy az elmult 8 év után egyszerűen még felmerül ez a kérdés ****:)))

Szerintem is. Mindegy. Aki nyitott szemmel jár, és tudja mit akar, az el is fog menni szavazni. Mert muszáj..  ***
Igazatok van, de könyörgöm kire szavazzunk?
Csak azt ne mondjátok, hogy ezekre, mert akkor harakirit követtek el. Egyik kutya a másik eb. Talán valamivel többet tapasztaltam mint ti. Nem véletlenül mondom hogy szart sem ér az egész szavazás. Néhányan itt a fórumon elkezdtétek dicsőiteni a jobbikot. Itt is az érvényesült amit korábban leírtam. Néhányan őket istenitik a többiek pedig mennek utánuk. Pedig ők sem megváltók sajnos. Nagyon sok szemét van a házuktájékán amiről talán a vezetők nem is tehetnek, de a késöbbiekben ez visszafog ütni.

2010. Április 06. - 10:13:54
Válasz #2307
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Teljesen nevetségesnek tartom ,hogy az elmult 8 év után egyszerűen még felmerül ez a kérdés ****:)))

A politikát és politikusokat megkérdőjelezni soha nem nevetséges, még hogyha piros fehér csíkosban jelennek is meg, vagy naranccsal a szájukban, vagy sarló kalapáccsal.

Az mszp bandának mennie kell, ez nem kérdés és elég egyértelmű, hogy nagyon kikapnak, mivel tényleg nagyon nagyon elkurták.
De mint ahogy valaki annak idején még 89-ben mondta, " a kommunizmusnál csak egy rosszabb van; ami utána jön".

A mai helyzetben nekem személy szerint az erős radikális politika a legszimpatikusabb, de nem tenném rá a nyakamat, ha fogadnom kellene a jövőjére az emberek oldaláról. Ami alatt azt értem, hogy 4-8 év múlva meglátjuk, hogy hova jutunk.(ez a kérdéses és nem a szavazás, hogy kire meg mire)
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2010. Április 06. - 10:42:07
Válasz #2308
Nem elérhető

doncicco


De kifejezetten szavazás kérdése.Többek közt mert többségi demokratikus irányzatot követ hazánk, tehát a győztes mindent visz.Ezen túlmenően, bizonyos az ország kormányozhatósága szempontjából sarkalatos törvények a megválasztott képviselők 2/3-át igénylik.Óriási külömbség van az állandó kompromisszumokba kényszerülő és a szükséges parlamenti támogatottsággal rendelkező kormányok közt.Ez pedig sajnos a szavazáson dől el.

Még mindig nem értem Sasa kérdését, hogy "ezekre"? az "ezek" jórésze szinte a szétesés szélére sodorta az országot... az "ezek" többi része egyéb alkotmányos eszköz híjján kénytelen végignézni...vagy folytathatnám a jó öreg antali mondattal: "tetszettek volna forradalmat csinálni.."

2010. Április 06. - 11:47:48
Válasz #2309
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
De kifejezetten szavazás kérdése.Többek közt mert többségi demokratikus irányzatot követ hazánk, tehát a győztes mindent visz.Ezen túlmenően, bizonyos az ország kormányozhatósága szempontjából sarkalatos törvények a megválasztott képviselők 2/3-át igénylik.Óriási külömbség van az állandó kompromisszumokba kényszerülő és a szükséges parlamenti támogatottsággal rendelkező kormányok közt.Ez pedig sajnos a szavazáson dől el.

Még mindig nem értem Sasa kérdését, hogy "ezekre"? az "ezek" jórésze szinte a szétesés szélére sodorta az országot... az "ezek" többi része egyéb alkotmányos eszköz híjján kénytelen végignézni...vagy folytathatnám a jó öreg antali mondattal: "tetszettek volna forradalmat csinálni.."

Éppen pár hozzászólással ezelőtt próbáltam érzékeltetni, hogy mi a baj a többségi demokratikus irányzattal. Már 20 éve ez az irányzat ebben az országban is és mi az eredménye? Mi az eredménye más országokban?

pl: Nagy ünnepléssel, többséggel, újongással megválasztják az új, viszonylag fiatal Obamát, mert full elegük volt a 8 év republikánus, kissé zavarodott elnökből; rá pár hónapra pedig nem győzik köpködni, pont azok akik megválasztották stb. 30-40%-ot esett a népszerűsége 4-5 hónap alatt. ...és ez megy évtizedek óta mindenhol. Többségi demokratikus irányzat? gimme a fucking break...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"