2024. Június 03. - 01:40:49
Bodybuilding.hu Fórumok

Szavazás

Mit tippelsz, kire szavazol a választásokon?

Kormányváltók
Fidesz
Jobbik
Egyéb töltelékpártok

Szerző Téma: Politika  (Megtekintve 402910 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

2009. Március 06. - 18:01:15
Válasz #765
Nem elérhető

Geronimo



Ja, és én félig sváb vagyok... Naésakkor miva?
[/quote]

Én meg Erdélyi magyar vagyok és számomra sértő,hogy sokan kérdőre vonják magyarságunkat...Erdélyben bozgoroznak(lásd:hazátlan) Magyarországon meg g.eci románnak neveznek olyanok akik  maguk sem magyarok.Erdélyben a magyarok  fenn tartják a magyar nemzet hagyományait,kultúráját... a mai Magyarországon élő fiatalok lassan semmit nem ismernek ebből...éveken át a Ceausescu diktatúra alatt csendben,rettegve kellett ápoljuk,hagyományainkat,anyanyelvünket  és most azoktól kell arculcsapást elviselnünk akikre igazából számítani mertünk,felnéztünk.Mi ez ha nem egy nemzet elárulása azoktól akik megkérdőjelezik kettős állampolgárságra való jogunkat....szégyen....magyar a magyar ellen,de mondjuk mi az Erdélyi magyarok,ahogy mi nevezzük magunkat-székelyek legalább összetartunk ha ti már nem!!!

2009. Március 06. - 18:09:08
Válasz #766
Nem elérhető

madinorbi



Ja, és én félig sváb vagyok... Naésakkor miva?

Én meg Erdélyi magyar vagyok és számomra sértő,hogy sokan kérdőre vonják magyarságunkat...Erdélyben bozgoroznak(lásd:hazátlan) Magyarországon meg g.eci románnak neveznek olyanok akik  maguk sem magyarok.Erdélyben a magyarok  fenn tartják a magyar nemzet hagyományait,kultúráját... a mai Magyarországon élő fiatalok lassan semmit nem ismernek ebből...éveken át a Ceausescu diktatúra alatt csendben,rettegve kellett ápoljuk,hagyományainkat,anyanyelvünket  és most azoktól kell arculcsapást elviselnünk akikre igazából számítani mertünk,felnéztünk.Mi ez ha nem egy nemzet elárulása azoktól akik megkérdőjelezik kettős állampolgárságra való jogunkat....szégyen....magyar a magyar ellen,de mondjuk mi az Erdélyi magyarok,ahogy mi nevezzük magunkat-székelyek legalább összetartunk ha ti már nem!!!

[/quote]
Hamarosan megkapjátok testvér,  sokan vagyunk akik ezért harcolunk!
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 06. - 19:04:55
Válasz #767
Nem elérhető

Johnnyx



Ja, és én félig sváb vagyok... Naésakkor miva?

Én meg Erdélyi magyar vagyok és számomra sértő,hogy sokan kérdőre vonják magyarságunkat...Erdélyben bozgoroznak(lásd:hazátlan) Magyarországon meg g.eci románnak neveznek olyanok akik  maguk sem magyarok.Erdélyben a magyarok  fenn tartják a magyar nemzet hagyományait,kultúráját... a mai Magyarországon élő fiatalok lassan semmit nem ismernek ebből...éveken át a Ceausescu diktatúra alatt csendben,rettegve kellett ápoljuk,hagyományainkat,anyanyelvünket  és most azoktól kell arculcsapást elviselnünk akikre igazából számítani mertünk,felnéztünk.Mi ez ha nem egy nemzet elárulása azoktól akik megkérdőjelezik kettős állampolgárságra való jogunkat....szégyen....magyar a magyar ellen,de mondjuk mi az Erdélyi magyarok,ahogy mi nevezzük magunkat-székelyek legalább összetartunk ha ti már nem!!!

Hamarosan megkapjátok testvér,  sokan vagyunk akik ezért harcolunk!
[/quote]

Tudtommal ezen a fórumon senki nem vonta kétségbe a "magyarságotokat" én a "romániai magyarok", God pedig "erdélyi magyarok" szót használta, mindkettőben benne van, hogy magyar. Egyébként meg ne vagdalkozzunk ezzel a magyar-nem magyarral, nem egy nemzethez való tartozás tesz valakit jobb emberré.
Egyetek zabot!

2009. Március 06. - 19:33:29
Válasz #768
Nem elérhető

FirstLady


Már megint a személyeskedős postok... ***))))

(Johnnyx, nem rád gondolok ;) )
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Március 06. - 19:34:23
Válasz #769

csery

Vendég
nekem a mamám sváb, a fater meg cseh gyerek volt amíg élt.Akkor most velem mi lesz? @-o @-o

2009. Március 06. - 19:35:02
Válasz #770
Nem elérhető

FirstLady


nekem a mamám sváb, a fater meg cseh gyerek volt amíg élt.Akkor most velem mi lesz? @-o @-o
Neked annyi, kösd fel magad !+"% @-o @-o @-o ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:)))
Már én is fonom a kötelet magamnak, nyugi !+"% @-o @-o @-o ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:)))
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Március 06. - 19:39:26
Válasz #771
Nem elérhető

Cressler


drága barátom, az jelenleg 97 oldal... mely részére vagy kíváncsi?

 :D :D :D

jóvanna, valszeg erre kíváncsi:

"A jogos védelem
29. § (1) Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.
(2) Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét azért lépi túl, mert azt ijedtségből vagy menthető felindulásból képtelen felismerni.
(3) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az ijedtség vagy a menthető felindulás az elkövetőt korlátozza az elhárítás szükséges mértékének felismerésében."


Nakérem, ez az, ami csak elméletben létezik nálunk.
Akkor - ha jól értelmezem - ha módosítják a fent említettre, akkor nem kell utólag mérlegelni, hogy ijedtség vagy felindulás miatt történt, ami történt. És gondolom Torony, arra gondoltál, hogy pont ezzel a dologgal van a probléma a gyakorlatban.
Vagyis ezt figyelembe véve jogos a módosítás. Végre egy értelmes népszavazási kezdeményezés!

kénytelen vagyok a szlovákokkal példálózni;

tavaly két új jogszabály látott napvilágot - illetéktelen behatolást bármilyen módszerrel el lehet hárítani, másrészt kizárólag home defence céllal minden 18 évét betöltött, büntetlen előéletű szlovák állampolgár jogosult egy darab ismétlő sörétest tartani. Mondom, otthonra, kizárólag.

Hát nem szép lenne? Mossberg 500A ott pihen az ágy alatt, kérdezni sem vagyok köteles, ha betör valaki - és magyarázkodni sem...

angolul beszélőknek:

http://www.rmgo.org/images/GunFacts4-2-Press.pdf
****:)))))) ezzekkel a garfikonokkal kellene betömni néhány fegyverellenes demagóg gyökér pofáját
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Március 06. - 19:44:22
Válasz #772
Nem elérhető

Johnnyx


nekem a mamám sváb, a fater meg cseh gyerek volt amíg élt.Akkor most velem mi lesz? @-o @-o
Neked annyi, kösd fel magad !+"% @-o @-o @-o ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:)))
Már én is fonom a kötelet magamnak, nyugi !+"% @-o @-o @-o ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:)))

Akkor nekem is fonj egyet, mert én is félig sváb vagyok   o--O
Egyetek zabot!

2009. Március 06. - 19:51:45
Válasz #773
Nem elérhető

FirstLady


nekem a mamám sváb, a fater meg cseh gyerek volt amíg élt.Akkor most velem mi lesz? @-o @-o
Neked annyi, kösd fel magad !+"% @-o @-o @-o ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:)))
Már én is fonom a kötelet magamnak, nyugi !+"% @-o @-o @-o ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:)))

Akkor nekem is fonj egyet, mert én is félig sváb vagyok   o--O
neked rövidebb kell, mert magasabb vagy  !+"% @-o @-o @-o @-o ****:))) ****:))) ****:))) ****:)))

najóvan :-!!!
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Március 06. - 19:52:18
Válasz #774

csery

Vendég
én szeppukut követek el, akkor olyan nemzetközi leszek...vki majd vágja le a fejem,légyszi. @-o

2009. Március 06. - 20:00:17
Válasz #775
Nem elérhető

Geronimo


Tudtommal ezen a fórumon senki nem vonta kétségbe a "magyarságotokat" én a "romániai magyarok", God pedig "erdélyi magyarok" szót használta, mindkettőben benne van, hogy magyar. Egyébként meg ne vagdalkozzunk ezzel a magyar-nem magyarral, nem egy nemzethez való tartozás tesz valakit jobb emberré.
[/quote]

Mi az ha nem megkérdőjelezés,hogy milyen alapon és milyen jogon kapjunk állampolgárságot? Nem a magyarságunk volt ezzel kétségbe vonva???És igen nem a nemzeti hovatartozás teszi jobbá az embert,hanem  többek közt cselekedetei.... és láttam már elég sok nemzetből jót és rosszat,de ezek közül olyat amely a saját nemzetére ennyire  irigy és rosszalló legyen nem sokat...És kedves Lady nekem semmi de semmi bajom a svábokal  sőt egyetlen nemzettel sincs  csak azzal amelyik sajátját megtagadja... o--O

2009. Március 06. - 20:10:35
Válasz #776

Torony

Vendég
Olvasta bárki is az Erdélyből jöttek c. könyvet?

2009. Március 06. - 20:22:27
Válasz #777
Nem elérhető

God Vazzeg


Mi az ha nem megkérdőjelezés,hogy milyen alapon és milyen jogon kapjunk állampolgárságot? Nem a magyarságunk volt ezzel kétségbe vonva???És igen nem a nemzeti hovatartozás teszi jobbá az embert,hanem  többek közt cselekedetei.... és láttam már elég sok nemzetből jót és rosszat,de ezek közül olyat amely a saját nemzetére ennyire  irigy és rosszalló legyen nem sokat...És kedves Lady nekem semmi de semmi bajom a svábokal  sőt egyetlen nemzettel sincs  csak azzal amelyik sajátját megtagadja... o--O

Te amúgy tudsz is olvasni, vagy csak a betűket nézed? Tudod mi az a szövegértés? Az itteni fröcsögéseddel nem lopod be magad senki szívébe szerintem.

2009. Március 06. - 20:27:27
Válasz #778

csery

Vendég
á én nem vagyok békebíró meg régi arc itt, de te geronimo,most azt hiszem azt csinálod gyakorlatban, amit elméletben azok csinálnak, akikkel problémád van, ne vedd sértésnek, de vhogy ugy jön le..

2009. Március 06. - 20:29:41
Válasz #779
Nem elérhető

God Vazzeg


Olvasta bárki is az Erdélyből jöttek c. könyvet?

Nem, viszont nagyon sok Erdélyből jött romániai magyart ismerek(ismertem) aki felénk dolgozott, bács megye ugyebár régen tele volt velük. Ne tudd meg mit műveltek itt, nem is akarom részletezni, mert egyesek még magukra veszik. Én elhiszem hogy az Erdélyi magyarok mások, de akik eddig annak vallották itt magukat, azokból én köszönöm nem kérek. Na erre céloztam mikor egy bizonyos szinthez kötném az állampolgárságot (és nem zárkózok el tőle mint ahogy kiforgatják egyesek a mondandómat), és nem alanyi jogon adnám. Mert akik eddig jöttek, azok olyanok is voltak, akik meg jófejek (igen, nekem is van ismeretségem kicsit arra) azok meg direkt kijelentették hogy nem is jönnének, sőt azok jönnek a jobb élet reményében, akik ott se tudnak boldogulni. És ezek nem az én szavaim, de egybe vágnak a tapasztalataimmal.

Na most mi van ilyenkor?  ***

(Épeszű válaszokra reagálok csak, előre bocsátom, de attól lehet köpködni nyugodtan)