2024. Május 10. - 23:48:57
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Diétás kaják!  (Megtekintve 48288 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Szeptember 17. - 16:54:18
Válasz #195
Nem elérhető

fortuna


Ezek tökeletes kajak csak hogy agyban valojaban mindenki birja ezt betartani???? **:))))*
En arra esküszöm, hogy minden 5.napon mindenki egyen azt amit szeret csak mertekkel es persze többször rägja meg az etelt akkor mär a szajban elindul az emesztes es jo tudni, hogy a gyomor kb. 20 percel kesöbb viszi a jeleket az agyba a telitettseg sorän. Ez a 20 perc nem mindegy!!! Mindenkinek kitartäst a dietähoz!!!!! ****:))))))
fortuna :D :D :D

2009. Október 06. - 23:09:39
Válasz #196
Nem elérhető

csaba.r


Gyüjtögettem!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előételek:

Csirkemell zöldséggel, gyümölccsel párolva

Hozzávalók:

15 dkg csirkemell
10 dkg alma
20 dkg cukkíni
só, bors, szerecsendió
mentalevél
1 kávéskanál olaj

Elkészítés:

A teflonserpenyőt az olajjal kikenjük, a hús mindkét oldalát pirosra pirítjuk, majd reszeljük az  almát és a cukkínit. Rászórjuk  a fűszereket, 2-3 evőkanál vizet öntünk alá, fóliával lefedve sütőbe tesszük, és készre pároljuk.

Kakukkfüves csirkemell

Hozzávalók:

25 dkg csirkemell
2 evőkanál olívaolaj
só, bors
őrölt kakukkfű

Elkészítés:

A csirkemellet vékony, lapos szeletre vágunk, megsózzuk, pici őrölt borsot szórunk mindkét oldalára.Teflonba 2 evőkanál olívaolajat megmelegítünk, pirosra sütjük a csirkemell mindkét oldalát, majd egyik oldalára kevés kakukkfüvet szórunk, átfordítjuk, picit sütjük , és...


Parajos csirkemellrolád

Hozzávalók:

15 dkg csirkemellfilé
10 dkg parajlevél
kis gerezd fokhagyma
1 teáskanál olaj
3 dkg reszelt óvári sajt
fél tojás
só, őrölt bors

Elkészítés:

A parajleveleket megtisztítjuk, pár percre forró vízbe tesszük és leszűrjük. Az összezúzott fokhagymagerezdet, a lereszelt sajtot, tojást a parajhoz tesszük, sóval, borssal ízesítjük. A csirkemellet kissé kiverjük, majd sózzuk, és a parajos masszát a húsra kenjük,...


Spárga sonkával és sajttal

Hozzávalók:

20 dkg spárga
5 dkg zalai füstölt sajt
5 dkg gépsonka
1 csokor snidling,
őrölt bors
citromlé
édesítőszer
0,5 dl joghurt
1 kávéskanál olaj

Elkészítés:

A spárgát megtisztítjuk, majd sóval, citrommal és édesítővel ízesített vízben puhára főzzük. A spárgák vastagabbik végét sonkába csavarjuk, és egy kiolajozott serpenyőben egymás mellé rakjuk. A joghurtba belekeverjük a reszelt sajtot, az apróra vágott snidlinget és a...

Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Október 06. - 23:18:25
Válasz #197
Nem elérhető

csaba.r


Levesek:

Brokkolikrémleves 


 Hozzávalók:

40 dkg brokkoli
3 dkg liszt
2 dl 12 %-os tejföl,
2 db tojássárgája
Só, fehér bors, reszelt szerecsendió
1,2 dl víz
 

Elkészítés:

A megtisztított, feldarabolt brokkolit – annyi vízben, amennyi ellepi – puhára főzzük. Nyolc darab brokkolit félreteszünk, a többit a főzőlével együtt összeturmixoljuk. Hozzáadjuk a maradék vizet, ízesítjük sóval, borssal. A lisztet elkeverjük a tejföllel,...


Brokkolikrémleves (csökkentett energiatartalmú)


Hozzávalók:
30 dkg brokkoli
1 evőkanál kefír
1 gerezd fokhagyma
só, bors, ételízesítő, petrezselyemzöld
 

Elkészítés:

A brokkolit 3 dl vízben feltesszük főni, ízesítjük. Mikor készre főtt, 1-2 rózsát kiveszünk, a többit botmixerrel pépesítjük. Hozzákeverjük a kefírt, tálaláskor megszórjuk apróra vágott petrezselyemzölddel, visszatesszük a félretett rózsákat, és tálaljuk.



Cukkinikrémleves

Hozzávalók:

2 cukkini 
2 fej vöröshagyma       
1 közepes fej burgonya       
3 gerezd fokhagyma       
1 csokor friss bazsalikom (jó a szárított is)   
1 zöldségleveskocka       
3 evőkanál olívaolaj       
só, frissen őrölt bors       


Elkészítés:

A leveskockát feloldjuk 1 liter forró vízben, a cukkinit apró kockára vágjuk. A felaprított hagymát, összezúzott fokhagymát az olívaolajon üvegesre pároljuk, hozzáadjuk a karikára szeletelt burgonyát, és még 2 percig pirítjuk. Hozzáadjuk a leveskockát és 20 percig...


Eperkrémleves tojáshabbal

Hozzávalók:

Hozzávalók 4 főre:         
50 dkg eper       
1 cs. vaníliás cukor       
5 dkg liszt       
2 dl tej       
só, csipet porcukor, mesterséges édesítőszer       
fahéj, szegfűszeg,       
2 tojás       
1,5 dl víz.   


Elkészítés:

Az epret megfőzzük az édesítőszeres, fahéjas, szegfűszeges, vaniliás cukros vízben. A lisztet a tojássárgákkal és  a tejjel elhabarjuk,  hozzáöntjük, és felforrás után rögtön levesszük, kihűtjük. Az egészet összeturmixoljuk. 2 tojásfehérjét  csipet...


Francia hagymaleves

Hozzávalók:

2 fej vöröshagyma
1 leveskocka
1 ek. liszt
2 dl kávétejszín
2 szelet pirítós
2 ek olaj


Elkészítés:

A karikára vágott vöröshagymát olajon megpirítjuk, majd liszttel meghintve tovább pirítjuk. 1 liter vízzel felöntjük, és ha forr, a leveskockát beletesszük. Néhány percig főzzük, majd a tejszínnel felforralva tálaljuk. Tetejére háromszögre vágott pirítóst és reszelt sajtot...


Frankfurti leves

Hozzávalók:

40 dkg kelkáposzta
2 pár baromfivirsli
3 ek. olaj
2 ek. liszt
2 dl tejföl, 12 % zsírtartalmú
1 fej vöröshagyma
2 gerezd fokhagyma
majoranna, őrölt kömény, őrölt bors, fűszerpaprika, só


Elkészítés:

A megtisztított, megmosott kelkáposztát csíkokra vágjuk és az egészben hagyott vöröshagymával, fokhagymával, majorannával, köménnyel , őrölt borssal és sóval ízesített vízben föltesszük főni. Amikor a káposzta majdnem puha, hozzáadjuk a vékonyan felszeletelt virslit és


Frankfurti leves (csökkentett energiatartalmú)

Hozzávalók:

5 dkg kelkáposzta
2 dkg zeller
5 dkg virsli
1 evőkanál kefír


Elkészítés:

Az apróra vágott hagymát a zúzott fokhagymával kevés vízen üvegesre pároljuk. A tűzről levéve hozzáadjuk a kockára vágott zellert és a felkarikázott virslit. Felaprítjuk a kelkáposztát, fűszerezzük, majd felöntjük kb. 3 dl vízzel, és készre főzzük. Tálaláskor kefírrel díszítjük.



 
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Október 20. - 10:57:00
Válasz #198
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Ha nem is kifejezetten klasszikus diétás kaja,hanem egy diétás süti ( hülyén hangzik :) ), a következőket tartalmazza:

-Telses kiőrlésű rozsliszt
-Világos rozsliszt ( ezt a későbiekben elhagyom )
-Zabliszt
-Hajdinaliszt
-Lenmagliszt
-Kölesliszt
-Tejsavófehérje
-1 egész tojás
-Folyékony édesítőszer

Nem tartalmaz hozzáadott cukrot,csak egy kis mennyiséget,amennyi a tejsavóban van,viszont van benne sok rost,minimális a zsír és a koleszterin tartalma,nem túl édes,növényi és állati fehérjék keverékét tartalmazza,csoki-kókusz izesítésű a tejsavó amit használtam elkészítésekor.Eddig akivel megkóstoltattam,mindenki dícsérte.És jöjjenek a képek ;D.
 
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2009. Október 20. - 11:02:12
Válasz #199
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Jól néz ki! Ilyenekkel én is szoktam szórakozni.  :D
Én zabpelyhet szoktam összekeverni csokis tejsavóval, fahéjjal, kevés vanilia aromával, vizzel, aszalt gyümi, tojás, kis kupacokat halmozok...és kisütöm. Eddig mindig száraz lett, és leégett az alja.  !+"% Viszont ehető.  ;D

2009. Október 20. - 11:05:22
Válasz #200
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Jól néz ki! Ilyenekkel én is szoktam szórakozni.  :D
Én zabpelyhet szoktam összekeverni csokis tejsavóval, fahéjjal, kevés vanilia aromával, vizzel, aszalt gyümi, tojás, kis kupacokat halmozok...és kisütöm. Eddig mindig száraz lett, és leégett az alja.  !+"% Viszont ehető.  ;D
Ha szilikon sütőformát használsz, ami aképen is van, nem tapad le, és nem kell kikenni az alját sem, pl. sütőmargarinnal vagy mi a fenével :), nem vagyok egy konyhatündér :D.
Az ásványvizet kifelejtettem a receptből upsz.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2009. Október 20. - 17:56:45
Válasz #201
Nem elérhető

Razor1


Gyüjtögettem!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előételek:

Csirkemell zöldséggel, gyümölccsel párolva

Hozzávalók:

15 dkg csirkemell
10 dkg alma
20 dkg cukkíni
só, bors, szerecsendió
mentalevél
1 kávéskanál olaj

Elkészítés:

A teflonserpenyőt az olajjal kikenjük, a hús mindkét oldalát pirosra pirítjuk, majd reszeljük az  almát és a cukkínit. Rászórjuk  a fűszereket, 2-3 evőkanál vizet öntünk alá, fóliával lefedve sütőbe tesszük, és készre pároljuk.

Kakukkfüves csirkemell

Hozzávalók:

25 dkg csirkemell
2 evőkanál olívaolaj
só, bors
őrölt kakukkfű

Elkészítés:

A csirkemellet vékony, lapos szeletre vágunk, megsózzuk, pici őrölt borsot szórunk mindkét oldalára.Teflonba 2 evőkanál olívaolajat megmelegítünk, pirosra sütjük a csirkemell mindkét oldalát, majd egyik oldalára kevés kakukkfüvet szórunk, átfordítjuk, picit sütjük , és...


Parajos csirkemellrolád

Hozzávalók:

15 dkg csirkemellfilé
10 dkg parajlevél
kis gerezd fokhagyma
1 teáskanál olaj
3 dkg reszelt óvári sajt
fél tojás
só, őrölt bors

Elkészítés:

A parajleveleket megtisztítjuk, pár percre forró vízbe tesszük és leszűrjük. Az összezúzott fokhagymagerezdet, a lereszelt sajtot, tojást a parajhoz tesszük, sóval, borssal ízesítjük. A csirkemellet kissé kiverjük, majd sózzuk, és a parajos masszát a húsra kenjük,...


Spárga sonkával és sajttal

Hozzávalók:

20 dkg spárga
5 dkg zalai füstölt sajt
5 dkg gépsonka
1 csokor snidling,
őrölt bors
citromlé
édesítőszer
0,5 dl joghurt
1 kávéskanál olaj

Elkészítés:

A spárgát megtisztítjuk, majd sóval, citrommal és édesítővel ízesített vízben puhára főzzük. A spárgák vastagabbik végét sonkába csavarjuk, és egy kiolajozott serpenyőben egymás mellé rakjuk. A joghurtba belekeverjük a reszelt sajtot, az apróra vágott snidlinget és a...



Nagyon jó kaják.Gratulálok!




2009. Október 21. - 22:04:52
Válasz #202
Nem elérhető

Boresz


Ha nem is kifejezetten klasszikus diétás kaja,hanem egy diétás süti ( hülyén hangzik :) ), a következőket tartalmazza:

-Telses kiőrlésű rozsliszt
-Világos rozsliszt ( ezt a későbiekben elhagyom )
-Zabliszt
-Hajdinaliszt
-Lenmagliszt
-Kölesliszt
-Tejsavófehérje
-1 egész tojás
-Folyékony édesítőszer

Nem tartalmaz hozzáadott cukrot,csak egy kis mennyiséget,amennyi a tejsavóban van,viszont van benne sok rost,minimális a zsír és a koleszterin tartalma,nem túl édes,növényi és állati fehérjék keverékét tartalmazza,csoki-kókusz izesítésű a tejsavó amit használtam elkészítésekor.Eddig akivel megkóstoltattam,mindenki dícsérte.És jöjjenek a képek ;D.
 
Ez tetszik,de az elkészítéstét is leírnád? Tök hülye vagyok hozzá,de ez megér egy misét.
köszi  :-){
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Október 24. - 22:30:35
Válasz #203
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Ha nem is kifejezetten klasszikus diétás kaja,hanem egy diétás süti ( hülyén hangzik :) ), a következőket tartalmazza:

-Telses kiőrlésű rozsliszt
-Világos rozsliszt ( ezt a későbiekben elhagyom )
-Zabliszt
-Hajdinaliszt
-Lenmagliszt
-Kölesliszt
-Tejsavófehérje
-1 egész tojás
-Folyékony édesítőszer

Nem tartalmaz hozzáadott cukrot,csak egy kis mennyiséget,amennyi a tejsavóban van,viszont van benne sok rost,minimális a zsír és a koleszterin tartalma,nem túl édes,növényi és állati fehérjék keverékét tartalmazza,csoki-kókusz izesítésű a tejsavó amit használtam elkészítésekor.Eddig akivel megkóstoltattam,mindenki dícsérte.És jöjjenek a képek ;D.
 
Ez tetszik,de az elkészítéstét is leírnád? Tök hülye vagyok hozzá,de ez megér egy misét.
köszi  :-){
Összeöntöm a 6 különböző lisztet+fehérjeport, beleöntök fél csomag sütőport,nyakon öntöm folyékony édesítőszerrel, ráütök egy tojást, kicsit összekeverem, jöhet az ásványvíz érzéssel, ne legyen túl híg, de túl sűrű sem.
Sütő begyújt, nem a hideg sütőbe rakjuk bele a kikevert dolgokat, várunk 2 percet (nagy láng ), a kikevert tésztát belemérem a szilikon muffinformába, azt ráhelyezem egy fém tepsire, nem közvetlen a láng fölé helyezem a tepsit, a sütőt beállítom ( kicsi láng ), max. 10-12 perc alatt megsül, ellenőrizni kell kivétel előtt.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2009. Október 25. - 21:09:35
Válasz #204
Nem elérhető

Boresz


Ha nem is kifejezetten klasszikus diétás kaja,hanem egy diétás süti ( hülyén hangzik :) ), a következőket tartalmazza:

-Telses kiőrlésű rozsliszt
-Világos rozsliszt ( ezt a későbiekben elhagyom )
-Zabliszt
-Hajdinaliszt
-Lenmagliszt
-Kölesliszt
-Tejsavófehérje
-1 egész tojás
-Folyékony édesítőszer

Nem tartalmaz hozzáadott cukrot,csak egy kis mennyiséget,amennyi a tejsavóban van,viszont van benne sok rost,minimális a zsír és a koleszterin tartalma,nem túl édes,növényi és állati fehérjék keverékét tartalmazza,csoki-kókusz izesítésű a tejsavó amit használtam elkészítésekor.Eddig akivel megkóstoltattam,mindenki dícsérte.És jöjjenek a képek ;D.
 
Ez tetszik,de az elkészítéstét is leírnád? Tök hülye vagyok hozzá,de ez megér egy misét.
köszi  :-){
Összeöntöm a 6 különböző lisztet+fehérjeport, beleöntök fél csomag sütőport,nyakon öntöm folyékony édesítőszerrel, ráütök egy tojást, kicsit összekeverem, jöhet az ásványvíz érzéssel, ne legyen túl híg, de túl sűrű sem.
Sütő begyújt, nem a hideg sütőbe rakjuk bele a kikevert dolgokat, várunk 2 percet (nagy láng ), a kikevert tésztát belemérem a szilikon muffinformába, azt ráhelyezem egy fém tepsire, nem közvetlen a láng fölé helyezem a tepsit, a sütőt beállítom ( kicsi láng ), max. 10-12 perc alatt megsül, ellenőrizni kell kivétel előtt.

felírva,nyugtázva,nyomtatva

köszi  :-){
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság