2024. Április 28. - 00:33:23
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Hal ételek és herkentyűk  (Megtekintve 22230 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Március 07. - 17:35:52
Válasz #15
Nem elérhető

doncicco



2010. Március 10. - 20:33:59
Válasz #16
Nem elérhető

meghalokhogyharámnézel


Sokadszor mondom, nem bírom a halat. kaptam jópár hete tilápiát a rokonoktól, mert halra ennyit nem költök.
Akkor elégettem nem is kicsit.Ma megint hoztak egy ilyen harminc dekás szeletkét,be is fűszerezték, vágják a szitut,megsütöttem.Megettem.Mindjárt kihányom. ;D Nem barátom a sok kopoltyús zseni.
talán ezek a kicsi rákok, azokat megeszem, meg a tonhalkonzervet.
Ha Wichitában buksz, azért buksz, mert Wichitában vagy.

2010. Március 10. - 20:36:04
Válasz #17
Nem elérhető

Szandi


Sokadszor mondom, nem bírom a halat. kaptam jópár hete tilápiát a rokonoktól, mert halra ennyit nem költök.
Akkor elégettem nem is kicsit.Ma megint hoztak egy ilyen harminc dekás szeletkét,be is fűszerezték, vágják a szitut,megsütöttem.Megettem.Mindjárt kihányom. ;D Nem barátom a sok kopoltyús zseni.
talán ezek a kicsi rákok, azokat megeszem, meg a tonhalkonzervet.

Legközelebb add nekem.:D
Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.

2010. Március 10. - 20:41:04
Válasz #18
Nem elérhető

rr


Most nekem is tilápiát kell ennem,de simán párolva olaj nélkül kevés sóval ehető ;)

2010. Március 10. - 20:46:24
Válasz #19
Nem elérhető

Kicsibors


Most nekem is tilápiát kell ennem,de simán párolva olaj nélkül kevés sóval ehető ;)

Sose hallottam ilyenről... Bár én nem is variálom túl a diétát, semmi úri flancban nem hiszek...  :-}     Vagy csak sose volt rá pénzem...   ::) ****:)))

2010. Március 10. - 20:48:20
Válasz #20
Nem elérhető

meghalokhogyharámnézel


Most nekem is tilápiát kell ennem,de simán párolva olaj nélkül kevés sóval ehető ;)


Nem mondom, hogy a cél érdekében nem enném meg, de hobbiból nem fogom enni.Mondjuk tény, hogy sehol sem említhető egy lapon az átlag fagyasztott hallal-bár én marhából sem a madars teszkóba vásárolok.
Ha Wichitában buksz, azért buksz, mert Wichitában vagy.

2010. Március 10. - 21:00:03
Válasz #21
Nem elérhető

Kicsibors


Most nekem is tilápiát kell ennem,de simán párolva olaj nélkül kevés sóval ehető ;)


Nem mondom, hogy a cél érdekében nem enném meg, de hobbiból nem fogom enni.Mondjuk tény, hogy sehol sem említhető egy lapon az átlag fagyasztott hallal-bár én marhából sem a madars teszkóba vásárolok.

Én még a hatásos diéta érdekében sem tudnék mindent megenni... Az a baj, hogy ha valamitől undorodom ha lenyelem, és inkább fölfelé jönne, akkor nem eszem tovább, mert tényleg jön a Vuk... Ha meg nem marad lent, aminek lent kéne, akkor inkább mást eszek.

2010. Március 10. - 21:11:58
Válasz #22
Nem elérhető

Jordan


Most nekem is tilápiát kell ennem,de simán párolva olaj nélkül kevés sóval ehető ;)


Nem mondom, hogy a cél érdekében nem enném meg, de hobbiból nem fogom enni.Mondjuk tény, hogy sehol sem említhető egy lapon az átlag fagyasztott hallal-bár én marhából sem a madars teszkóba vásárolok.

Volt egy idoszakom , mikor minden lefekves elott megettem 200g tonhalfilet. Elofordult olyan is, mikor a felenel jartam, mar az asztalt utottem az oklommel  :-Đ de megettem  ;D
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2010. Március 10. - 21:15:54
Válasz #23
Nem elérhető

meghalokhogyharámnézel


Most nekem is tilápiát kell ennem,de simán párolva olaj nélkül kevés sóval ehető ;)


Nem mondom, hogy a cél érdekében nem enném meg, de hobbiból nem fogom enni.Mondjuk tény, hogy sehol sem említhető egy lapon az átlag fagyasztott hallal-bár én marhából sem a madars teszkóba vásárolok.

Volt egy idoszakom , mikor minden lefekves elott megettem 200g tonhalfilet. Elofordult olyan is, mikor a felenel jartam, mar az asztalt utottem az oklommel  :-Đ de megettem  ;D



Na hasonló a hozzáállásom. ;D
Ha Wichitában buksz, azért buksz, mert Wichitában vagy.

2010. Március 10. - 21:24:19
Válasz #24
Nem elérhető

Gabe


Én is így vagyok vele! Mármint általában, mert a halat szeretem!
Mondanám Kicsiborsra, hogy punci, de semmiféle degradálás nem lenne benne! ;D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. Március 10. - 21:42:52
Válasz #25
Nem elérhető

Kicsibors


Én is így vagyok vele! Mármint általában, mert a halat szeretem!
Mondanám Kicsiborsra, hogy punci, de semmiféle degradálás nem lenne benne! ;D

Miva' öreg?! Engem neveztél te puncinak?!?!?!!!!  :angry: ...Akkor jó, nem lőttél mellé, az vagyok!  :-} :D

2010. Március 10. - 21:43:13
Válasz #26
Nem elérhető

atleeta


Finnyások vagytok  :-/-(-: én szeretem a halat, tonhalkonzerven szerintem napokig elélnék. Bár ha választani kell inkáb marha  ;D
Ma kezdődik életed hátralevő része...

http://www.youtube.com/watch?v=Bt1BDSAzHOA

2010. Március 10. - 23:11:04
Válasz #27
Nem elérhető

Rencsi


Sokadszor mondom, nem bírom a halat. kaptam jópár hete tilápiát a rokonoktól, mert halra ennyit nem költök.
Akkor elégettem nem is kicsit.Ma megint hoztak egy ilyen harminc dekás szeletkét,be is fűszerezték, vágják a szitut,megsütöttem.Megettem.Mindjárt kihányom. ;D Nem barátom a sok kopoltyús zseni.
talán ezek a kicsi rákok, azokat megeszem, meg a tonhalkonzervet.

Ha ennyire nem szereted a halas ételeket, akkor minek jössz halas ételeket nézegetni?! Nem elég egyértelmű a topic címe?! Ez a hsz is inkább a kaja chat-be kellett volna hogy menjen, arra lett kitalálva, hogy ott offoljatok!!! Legyetek szívesek ezt tiszteletben tartani!!! Pont.
  :-!!!

Egy nem túl szép, de legalább finom kaja:

Halas töltött tojás

Hozzávalók:
   4 főtt tojás
   1 db olajos tonhal konzerv (18 dkg)
   1 ek kapribogyó
   ~2ek tejföl
   Bors
   1 citrom

Mossuk meg és szárítsuk meg jól a kapribogyót. Csöpögtessük le a halat, adjuk hozzá a kevés! citromhéjat és kaprit. Dolgozzuk össze (turmix/ villa). Borsozzuk meg, tegyük hozzá a tejfölt. Dolgozzuk bele a félbevágott tojások sárgáját fél db kivételével. (A lényeg, h krémes állaga legyen, de ne legyen túl lágy sem.) Kiskanál, vagy habzsák segítségével töltsük a krémet a fehérjékbe. Díszíthetjük kapribogyóval, petrezselyemmel, snidlinggel, és hintsük meg reszelt tojássárgájával. Pufirizs finom mellé.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 11. - 10:39:18
Válasz #28
Nem elérhető

Woodslave


hogyan kell kezelni a fagyaztott halat? Pangasiusról van szó, eddig úgy csináltuk, hogy kiolvaszt, majd tepsiben megsütöttük, pároltuk, de tegnap valami olyan nyúlós, pudingszerű állaga lett, hogy elment a kedvem tőle.
Nejem szerint ha kiolvad akkor már gyakorlatilag a tányérról sem lehet felvenni, annyira "állagnélküli" lesz  ;D lehet nem túl szemléletesen írom, de arra gondolok, hogy lehetetlen panírozni, vagy egyáltalán lisztbe beleforgatni.
Megütötte a szemem ez a paradicsomos történet, lehet azt kipróbálom (már ha fel tudom darabolni  ***))) ***)))

Valami tipp, vagy keressek más halfajtát?

2010. Március 11. - 11:40:09
Válasz #29
Nem elérhető

Rencsi


hogyan kell kezelni a fagyaztott halat? Pangasiusról van szó, eddig úgy csináltuk, hogy kiolvaszt, majd tepsiben megsütöttük, pároltuk, de tegnap valami olyan nyúlós, pudingszerű állaga lett, hogy elment a kedvem tőle.
Nejem szerint ha kiolvad akkor már gyakorlatilag a tányérról sem lehet felvenni, annyira "állagnélküli" lesz  ;D lehet nem túl szemléletesen írom, de arra gondolok, hogy lehetetlen panírozni, vagy egyáltalán lisztbe beleforgatni.
Megütötte a szemem ez a paradicsomos történet, lehet azt kipróbálom (már ha fel tudom darabolni  ***))) ***)))

Valami tipp, vagy keressek más halfajtát?
Én általában nem szoktam kiengedni, fagyottan beleteszem a jénaiba, rányomom a citromot, sót, most utoljára oreganot is és kb. fél óra múlva kiveszem, leöntöm a levet róla és megpirítom a tetejét hogy piros legyen. Ez a legegyszerűbb módja az elkészítésének. :)
Feldarabolni én félig fagyott állapotban szoktam kenyérszeletelő késsel (recés) de nem csak ezt, hanem a többi fagyasztott húst is. Jobban szeretem így mert stabilabb és jobban látom hogy hol is a rost.
Na igen, a panírozni én rendes halat szoktam nem a pangasius féléket. Sokkal ízesebbek. A nyálkásságát meg úgy tudod megszüntetni, ha megmosod és letörlöd róla a vizet.
A halak közül a busa a kedvencem, ízletes és az édesvízi halak közül ennek a legkedvezőbb a tápanyagértéke (fehérje-zsír-ch), sokkal jobb a hekknél is. Ajánlom mindenkinek! ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/