2024. Április 28. - 18:28:01
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Diéta dilemma  (Megtekintve 26045 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Március 01. - 22:33:25
Válasz #15
Nem elérhető

Rencsi


Diéta mellé jobban ajánlok egy káposztasalátát, vagy uborkasalátát köretnek! Ekkor paradicsomsalátát készítettem mellé, így nem javítok a recepten. :)

KAPROS-TÚRÓS GÖNGYÖLT CSIRKEMELL OREGANOS PARADICSOMSALÁTÁVAL

Hozzávalók:                        
   60 dkg csirkemellfilé;
   100 g pulykamellsonka (nagy, vékony szeletek);
   250 g zsírszegény túró;
   1 teáskanál friss vagy fagyasztott kaporlevél;
   1 csipet kakukkfű;
   só, bors, 
   Olaj
   500 g paradicsom;
   1 púpozott mokkáskanál oregano;
   Olívaolaj;
Elkészítés:
1.   A húst felszeleteljük, vékonyra kiklopfoljuk, megsózzuk, megborsozzuk.
2.   A töltelékhez késvillával összedolgozzuk a túrót, 1 mk sót, kaprot és a csipet kakukkfüvet. A hússzeleteken végigfektetjük a sonkát, egyenletesen eloszlatjuk rajta a kapros tölteléket és szorosan feltekerjük, fogvájóval megtűzzük.
3.   Egy nagyobb serpenyőben olajt hevítünk és hirtelen lángon elősütjük, majd egy jénaiba átpakolva lefedve 20, majd fedél nélkül további 10 percig sütjük.
4.   A salátához a paradicsomot összekockázzuk, ízesítjük 1 mokkáskanál sóval, az oreganoval és 1 ek olívaolajjal. Az egészet összekavarjuk és 1 órán át a hűtőben érleljük.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 03. - 23:12:07
Válasz #16
Nem elérhető

Rencsi


A mai és holnapi kajám. ;D Nekem nagyon ízlett! :)

RAKOTT KELKÁPOSZTA

Hozzávalók:                     
   60 dkg darált csirkemell;
   45-50 dkg kelkáposztalevél tisztítva;
   15 dkg rizs;
   Só, színes bors, fokhagyma granulátum, őrölt fűszerkömény;
   5-6 gerezd fokhagyma;
   3 szál újhagyma;
   2 ek olaj;
   175 g kefir;
   2 tojás;

Elkészítés:
1.   A rizst megfőzzük. Közben a kelkáposztaleveleket lobogva forró vízbe tesszük és 5-6 percig előfőzzük.
2.   Egy nagyobb serpenyőben lepirítjuk a zsiradékon az összevágott újhagymát és fokhagymát. Mikor megdinsztelődött, hozzátesszük a húst. A fűszerekkel ízlés szerint beízesítjük és fehéredésig pirítjuk. Az egyik tojást felverjük és a hozzákeverjük a húshoz.
3.   A tepsi alját végigrakjuk a kelkáposztalevelek felével. Ráhalmozzuk a rizst, majd a húst. A tetejére a maradék káposzta következik. Végül meglocsoljuk a tojásos-kefirrel, melyet kis sóval ízesítettünk. 180°C-on 25 percig sütjük, az utolsó 10 percre fólia nélkül.

Tipp:
   Aki nem diétázik több rizst készítsen, 40-50 dkg-ot is elbír.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 05. - 22:57:34
Válasz #17
Nem elérhető

Rencsi


Ez az egyik kedvencem. :)
Tündi, ez az egyik recept, amit ígérem neked! A hús beízesítése nekem nagyon ízlik, simán át tudod vinni hajdinára is. ;) Mivel Te nem diétázol, ezért ha egy réteg rizst még főzöl és a hús alá berétegzed, tökéletes lesz tömegnövelőnek is, igaz ekkor a kisdoboz tejföl helyett nagy dobozost használj. Extrának pedig 5 dkg reszelt sajt a tetejére és Isteni finom lesz! ;)

ZABPELYHES RAKOTT KARFIOL

Hozzávalók:                        
   60 dkg tisztított karfiol;
    ½ -1 fej vöröshagyma,
    1-2 tojás,
    50 dkg darált csirke/pulykamell,
    1 kis doboz tejföl, vagy kefir;
    15 dkg zabpehely,
    olívaolaj.
    Fűszerek: só, bors, (aki szereti: pirospaprika, turbolya, zeller zöld)

Elkészítés:

1.   A 60 dkg tisztított karfiolt/brokkolit a szokásos módon megpároljuk. Közben a kis fej vöröshagymát apró kockákra vágunk, és 2 ek olívaolajon megfuttatjuk, a darált húst beletesszük, sózzuk, borsozzuk és tovább pároljuk (kifehéredés után pici vizet aláöntve fedő alatt is pároltam) Amíg sül a husi, egy másik serpenyőben a 15 dkg zabpelyhet 1 ek olajon arany barnára pirítjuk. Közben a kefirt, vagy tejfölt elkeverjük a 2 egész tojással, sóval, borssal, egyéb fűszerekkel. Ekkorra a zab is megpirult és a húsos masszához keverjük és a karfiol is kész.
2.   Tűzálló tálat kikenünk 1 ek olajjal, és jöhet a rétegezés: Alulra kerül a karfiol fele, rá a húsos zabos massza, erre a maradék karfiol. A tetejét megöntözzük a tejfölös tojással és mehet 30 percre a sütőbe.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 05. - 23:26:12
Válasz #18
Nem elérhető

doncicco


Szeretném,ha írnál valami olyan receptet amelyikben spenót @-o zöldbab, wok zöldség, csirke, marha, pulyka van.Nem szeretem a karfiolt :-/-

2010. Március 05. - 23:51:12
Válasz #19

Tündi-Bündi

Vendég
Szeretném,ha írnál valami olyan receptet amelyikben spenót @-o zöldbab, wok zöldség, csirke, marha, pulyka van.Nem szeretem a karfiolt :-/-
nézd mááá a válogatós mindenit.. ***))))  ;D

2010. Március 06. - 00:09:17
Válasz #20
Nem elérhető

doncicco


Nem mindenben.. néha bizonyos fordulatoknál szinte észvesztően habzsolok ::) ;D

2010. Március 07. - 17:33:55
Válasz #21
Nem elérhető

Rencsi


ZÖLDFŰSZERES RICOTTÁVAL TÖLTÖTT SONKA

Hozzávalók (10 db-hoz)  :                        
   10 szelet(~20 dkg) csirkemell/pulykamell sonka szelet;
   150 g ricotta (olasz túró);
   Csipet só;
   Zöldfűszerek: 1 hajtás rozmaring és kakukkfű, 3 hajtás bazsalikom;

Elkészítés:
1.   A zöldfűszereket összedaraboljuk, majd kikeverjük a ricottával. Csipet sóval ízesítjük.
2.   A nagyobb méretű sonkaszeleteket egyenletesen megkenjük a töltelékkel, majd feltekerjük.

Tipp:
   Amennyiben a ricotta nem elég krémes, akkor tejfölt tegyünk hozzá, hogy egy krémes masszát kapjunk.
   A legjobb ízeket úgy érhetjük el, ha fogyasztás előtt hűtőben tartjuk néhány órára.
   Készíthetjük cottage cheese-zel, vagy túróval is, az előbbi esetében a só elmarad.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 08. - 23:26:31
Válasz #22
Nem elérhető

Rencsi


Ezt a kaját még tegnap éjjel főztem, eredetileg nagyon más akart lenni, de nem kaptam padlizsánt és cukkinit sem. :( De így legalább egy új kedvencemet megalkottam!  :D

PULYKALABDÁK RENCSI-MÓDRA ;)  <3!

Hozzávalók:                        
   50 dkg darát pulykamellfilé;
   4-5 gerezd fokhagyma;
   Só, bors, kakukkfű, őrölt rozmaring, csombor, oregano;
   1 kisebb fej vöröshagyma;
   1-2 paradicsom;
   25 dkg uborka;
   50 dkg gomba;
   175 g kefir, v. zsírszegény tejföl;
   Kevés olaj a sütéshez;

Elkészítés:
1.   A darált pulykahúst elkeverjük a tojással, és az elmorzsolt barna kenyérrel. Hozzáadjuk a zúzott fokhagymát. Megsózzuk, megborsozzuk, megfűszerezzük kakukkfűvel, őrölt rozmaringgal és csomborral (borsikafűvel). A legjobb, ha a masszát néhány óráig a hűtőben pihentetjük, hogy az ízek átjárják.
2.   Egy nagy serpenyőben kevés olajt hevítünk, a húspépből kis golyókat formálunk és közepesen erős lángon szép pirosra sütjük. Amíg a pulykalabdácskák pirulnak, felaprítjuk a hagymát, illetve a gombát. Először a hagymát adjuk a húsgombócokhoz. Mikor már üveges, hozzátesszük a gombát. Megszórjuk kis borssal, kakukkfűvel és oreganoval. Ezalatt, összedaraboljuk az uborkát és a paradicsomot, majd hozzáadjuk a gombás húslabdákhoz.
3.   Folyamatosan kevergetjük, 5 perc elteltével elkeverünk benne 1 kis doboz kefirt vagy tejfölt, és elforraljuk a levét.

Tipp:
- 1 egész tojással gazdagíthatjuk, de ekkor 2-3 evőkanálnyi zsemlemorzsa is belekerül, amit helyettesíthetünk zabkorpával is.
- Beáztatott, kinyomkodott szója granulátummal is gazdagíthatjuk.
- Köretnek bármilyen saláta tökéletes.
- Az ízes szósz a rizs és a tészta egyhangúságát is feldobja.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Április 02. - 12:15:39
Válasz #23
Nem elérhető

Rencsi


GYÖMBÉRES PULYKAPOGÁCSA

Hozzávalók:                        
   1,2 kg darált pulyka hús (lehet csirke is);
   1 egész tojás;
   Só, bors;
   Gyömbér, Kakukkfű, oregano;
   2-3 evőkanálnyi zabkorpa;
   1 nagy fej lilahagyma;
   3-4 gerezd fokhagyma;
   Olaj a sütéshez;

Elkészítés:
1.   A lilahagymát nagyon apróra összekockázzuk és elkeverjük a hússal, majd hozzátesszük a tojást, zúzott fokhagymát, sót, borsot és az ízlés szerinti fűszereket (gyömbért, kakukkfüvet és oreganot). Végül annyi zabkorpát adunk hozzá, hogy könnyen formálható masszát kapjunk (mint a fasírtnál).
2.   Egy nagyobb serpenyőben olajt hevítünk és az előre megformált pogácsákat, vagy golyókat készre sütjük. A pogácsákat hamburgerhúsként is használhatjuk, az apró ízletes golyókat pedig fogvájóra felszúrva vendégeknek is kínálhatjuk.

Tipp:
- A labdák közepébe kis kockára vágott sajtot is tehetünk.
- Szója granulátumot is adhatunk hozzá.


Nekem nagyon ízlett.  /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Április 04. - 16:14:52
Válasz #24
Nem elérhető

CrashHUN


wow össze fut a nyál a számba  /7%

2010. Április 19. - 11:35:34
Válasz #25
Nem elérhető

szocsa


Rencsi: nagyon komoly amiket csináltál...... :-)!
merre is laksz? <3!
gratula.....

2010. Április 20. - 12:58:15
Válasz #26
Nem elérhető

Rencsi


Rencsi: nagyon komoly amiket csináltál...... :-)!
merre is laksz? <3!
gratula.....
Örülök,  hogy tetszenek!  :)
Épp költözködésben vagyok, így nem tudom pontosan hol is vagyok. ;D

Egy pasisan egyszerű kaja:

TÖLTÖTT TOJÁSOK


Hozzávalók:                        
   6 db főtt tojás;
   20 dkg túró;
   1-2 evőkanál tejföl;
   Só,
   Őrölt pirospaprika;
   Zöldségek ízlés szerint (uborka, paradicsom, paprika);

Elkészítés:
1.   A tojásokat elfelezzük, kiszedjük a belsejüket. A 20 dkg túrót elkeverjük a tejföllel (1-2 evőkanál, ki milyen állagúnak szeretni) és a sóval. A fehér töltelék harmadával betöltünk 4 elfelezett tojás, ez lesz a natúr töltött tojás.
2.   A maradék kétharmadnyi túrós masszát elfelezzük. A rózsaszín töltött tojáshoz elkeverjük a pirospaprikával a natúr alapot, aki szereti borssal, hagymával gazdagíthatja.
A sárga töltött tojáshoz a maradék egyharmadnyi túrós tölteléket alaposan összekeverjük 4 db tojássárgájával (a 6 már nekem túl tömény) és a fehérjékbe halmozzuk.
3.   A díszítést tetszőlegesen végezzük a zöldségekkel.

Tipp:
A natúr krém gazdagítható zöldfűszerekkel is ekkor kapnánk meg a zöld krémet a színkompozíciónkhoz. Pl.: bazsalikom és kakukkfű, vagy petrezselyemzöld, vagy medvehagyma tökéletes választás.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Május 14. - 00:45:10
Válasz #27
Nem elérhető

Rencsi


Megosztom veletek, hogy én miképp szeretem a vegyes salátát elkészíteni. Valamiért soha nem kedveltem az olajos öntetes megoldásokat, így sikerült találnom egy finom alternatív megoldást. Jó kísérletezést mindenkinek, mert mindenkinek más az ízvilága. ;)

VEGYES SALÁTA

Hozzávalók:                        
   ~60 dkg vegyes zöldség (saláta, káposzta, uborka, paradicsom, paprika, hagyma, (alma) … )
   2 dl hideg víz;
   1 teáskanál 10%-os ecet;
   1 mokkáskanál folyékony édesítőszer;
   Fél-1 mokkáskanál só;

Elkészítés:
1.   A zöldségeket felaprítjuk. A vízben elkeverjük az ecetet, a sót és az édesítőszert. Mikor ezzel megvolnánk, ráöntjük a zöldségekre és összevegyítjük.

 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Május 14. - 14:26:10
Válasz #28

Tündi-Bündi

Vendég
Hogyan készítsünk házi joghurtot?

Végy egy natúr bolti joghurtot, az első adag házi joghurthoz a tejet baktériumukkal kell beoltani ezt a bolti joghurttal lehet a legegyszerűbben megtenni. Egy liter tejet forralj fel és várj egy kicsit és ha már langyos adj hozzá egy evőkanál joghurtot. Ez után tartsd az edényt 35-40 fokon 3-4 órán át (pl sütőben) majd hűtsd le és fogyasztás előtt várj 1 2 órát. Ha marad a joghurtból azt felhasználhatod újabb joghurt készítéséhez, és így egyre ízesebb joghurtot kaphatsz, ez mondjuk savanyúbb mint a bolti, de egészségesebb is főleg, ha házi tejből tudjátok készíteni. ;) Viszont 2-3 napon belül el kell fogyasztani, mert hamar megromlik...ezt ugyan úgy fel lehet dobni gyümölcsökkel...

2010. Július 13. - 21:53:11
Válasz #29
Nem elérhető

zotja


vmi lájtos krumplipüré recept? és diétás "prézli" a húsra?  @-o  <3!

aki tud irja be :)