2024. Május 10. - 03:07:43
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Tömegnövelős extrák  (Megtekintve 81351 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Április 14. - 21:14:39
Válasz #45

Tündi-Bündi

Vendég
Most, hogy a látottak alapján majd kilyukassza a gyomrom a gyomsavam  ;D megyek és sütök pár tükörtojást  :-\ máshoz most nincs energiám...Figyu csajszi...nem akarsz vállalkozást csinálni, Rencsi kifőzdéje házhoz szállítással... ;D szerintem lenne forgalmad...pl most rendelnék valami energia dús vacsit  ****:))) ...addig is marad a tükörtojás.. :-\
Ha megfelel rozslisztből frissen készült tészta + tonhal akkor szívesen viszek egy adagot, úgyis kár belém, hiába eszem nagyon sokat, csak fogyok. ****:))) :'(  Sose gondoltam, hogy ilyen problémáim lesznek. (Mondjuk bicajos futárkodást nem vállalok, mert villámlik-dörög.)
Jaj de drága vagy!!! :-* Ha előbb olvasom nem szenvedek a tojással  ;D Nekem lekopogom nagyon jó lett az étvágyam...nemtom hogy mitől igazából még Egerben vettem egy másfajta magneb6ot mert fájt a vádlim..és a b vitamint elvileg étvágyat csinál bár nem tudom...de azóta mindig megeszem az ebédet leves és másodikat is, és nem idegeskedem annyit, mint azelőtt...azt nem tudom, hogy híztam e mert mostanában nem jártam mérleg közelben, de most úgy is lefogyok a betegség miatt :-\

2010. Április 14. - 21:46:57
Válasz #46
Nem elérhető

Szandi


Most, hogy a látottak alapján majd kilyukassza a gyomrom a gyomsavam  ;D megyek és sütök pár tükörtojást  :-\ máshoz most nincs energiám...Figyu csajszi...nem akarsz vállalkozást csinálni, Rencsi kifőzdéje házhoz szállítással... ;D szerintem lenne forgalmad...pl most rendelnék valami energia dús vacsit  ****:))) ...addig is marad a tükörtojás.. :-\
Ha megfelel rozslisztből frissen készült tészta + tonhal akkor szívesen viszek egy adagot, úgyis kár belém, hiába eszem nagyon sokat, csak fogyok. ****:))) :'(  Sose gondoltam, hogy ilyen problémáim lesznek. (Mondjuk bicajos futárkodást nem vállalok, mert villámlik-dörög.)
Jaj de drága vagy!!! :-* Ha előbb olvasom nem szenvedek a tojással  ;D Nekem lekopogom nagyon jó lett az étvágyam...nemtom hogy mitől igazából még Egerben vettem egy másfajta magneb6ot mert fájt a vádlim..és a b vitamint elvileg étvágyat csinál bár nem tudom...de azóta mindig megeszem az ebédet leves és másodikat is, és nem idegeskedem annyit, mint azelőtt...azt nem tudom, hogy híztam e mert mostanában nem jártam mérleg közelben, de most úgy is lefogyok a betegség miatt :-\
Az étvággyal nincsen baj,megeszem, amit kell.:)
A magnézium az idegekre jó, a b6 meg az étvágyra is.:)
Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.

2010. Április 20. - 13:06:45
Válasz #47
Nem elérhető

Rencsi


 :-!!!
Az offok után egy nagyon egyszerű és finom kajcsi hús nélkül. A storyhoz hozzátartozik, hogy húsvét után anyukám elcsomagolt 20 db főtt tojást a számomra és fogalmam sem volt hogy mit csináljak velük, mert már kezdtem unni, így lett belőlük töltött tojás és tojáspörkölt, amik nagyon bejöttek, nem csak nekem. :)

TOJÁSPÖRKÖLT, AHOGY ÉN KÉSZÍTEM  ;D

Hozzávalók:                        
   14 db főtt tojás;
   100 g zöldborsó;
   175 g tejföl;
   2 tojás;
   2 dl víz;
   Kb. 20 dkg univerzális búzaliszt és zabliszt keveréke.
   Só, bors;
   1 ek. olaj;

Elkészítés:
1.   Egy nagyobb lábasban enyhén sós vizet teszünk fel forrni. Egy laposabban 1 evőkanál zsiradékon megfuttatjuk a zöldborsót, majd 1-2 dl vizet aláöntve megpároljuk. Amíg ez elkészül a nokedlihez a két egész tojást elkeverjük a vízzel és folyamatosan adagoljuk hozzá a lisztet, amelyet fakanállal folyamatosan homogenizálunk. Végül a ragacsos masszát egy nokedli szaggató segítségével a már felforrt vízbe szaggatjuk.
2.   A főtt tojásokat 8 felé daraboljuk, majd hozzáadjuk a megpárolódott borsóhoz. Megsózzuk, megborsozzuk. Az időközben megfőtt nokedlit (nem kell leszűrni) hozzátesszük, majd tejföllel elkeverjük. Ha nem elég krémes, a nokedli főzővizéből teszünk hozzá (kb. 1 dl szükséges).
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Április 20. - 14:14:29
Válasz #48
Nem elérhető

Rencsi


TOJÁSPÖRKÖLT
Még jó, hogy megnéztem, az alábbi kép a tojáspörkölt. SORRY!!!


"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Április 20. - 21:32:09
Válasz #49

Tündi-Bündi

Vendég
TOJÁSPÖRKÖLT
Még jó, hogy megnéztem, az alábbi kép a tojáspörkölt. SORRY!!!




Ezt toltuk edzés előtt múltkor!!Fincsi volt!!  ****:))))))

2010. Május 14. - 00:04:43
Válasz #50
Nem elérhető

Rencsi


Halihó!
Már páran kérdezték, hogy miként lehetne feldobni a már megunt rizs-csirke párost. Aki szereti a különleges ízvilágot, annak nagyon be fog jönni ez a kínai remek! A fagyasztást is jól tűri, gyorsan elkészül, nekem 25 perc elég volt, és nagyon finom! ;)

KÍNAI CSIRKÉS RIZSES-TÁL

Hozzávalók:                        
   60 dkg csirkemellfilé;
   40 dkg előgőzölt rizs, vagy jázminrizs;
   Só,
   6 gerezd fokhagyma;
   1 közepes vöröshagyma (4 szál újhagyma);
   1-2 mokkáskanál Erős Pista;
   1-1,5 mokkáskanál őrölt gyömbér;
   2 kiskanál currypor;
   6 evőkanál szójamártás;
   2-3 evőkanál olaj a sütéshez;

Elkészítés:
1.   A rizs előkészítésével kezdjük, alaposan megmossuk, beletesszük egy lábasba és ráöntünk 6,5-7 dl vizet. Kissé megsózzuk, néha megkevergetve fölforraljuk. Mikor már forr a víz, takarékra állítjuk, rátesszük a fedőt és így 10 percig gőzöltetve főzzük. A tíz perc leteltével elhúzzuk a gázról és még lefedve hagyjuk 10 percig, így fog a saját gőzében megpuhulni, közben pedig pergős marad.
2.   A rizs főzése közben a húst 1cm-es kockákra, vagy 1×2-es csíkokra daraboljuk és a hagymát finomra vágjuk.
3.   Egy wokban (nagyobb serpenyőben) olajt hevítünk, rádobjuk a hagymát, kis lángon megfonnyasztjuk. Hozzáadjuk a fűszereket, a  gyömbért, zúzott fokhagymát és kb. fél percnyi kevergetés után belekeverjük a húst. Ekkor nagyobbra vesszük a lángot, hozzáadjuk a curryport, szójaszószt és az erőspaprika krémet. Mikor megpirult a hús hozzávegyítjük a már megpuhult rizst, megkóstoljuk és ha még szükségesnek érezzük megsózzuk. 

 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Június 03. - 12:34:21
Válasz #51

Tündi-Bündi

Vendég

2010. Június 03. - 23:29:25
Válasz #52
Nem elérhető

Rencsi


Ha már a mai nap pizzát emlegettem, akkor hű is maradok a szavamhoz. :) Ez a tésztamennyiség 3 vékonyra elegendő, aki a vastagot szereti, annak 2 jön ki belőle. Átmérőjük 28 cm. A pizzáról meg mindig a következő poén jut eszembe: http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=272.msg174127#msg174127 (link, mielőtt még valakitől megkapnám, hogy déja vu érzése van...  ***))) )
Mind finom volt, de talán legkülönlegesebbre a tonhalas sikerült. ;)

PIZZA

Hozzávalók (3 db-hoz):                        
   3 dl langyos víz;
   2,5 dkg élesztő;
   25 dkg zabliszt;
   25 dkg univerzális búzaliszt búzacsírával;
   1 mk só,
   4-5 evőkanál olívaolaj;
A nyújtáshoz: 3-4 evőkanál liszt;
Lekenéshez: 4-5 evőkanál olaj;
Paradicsommártás (3 db-hoz):
   3,5 dl sűrű paradicsomlé;
   1,5 dl sűrített paradicsom, jófajta ketchup is lehet;
   Bazsalikom, kakukkfű, oregano;
Tejfölmártás (1 db-hoz):
   1,75 dl zsírszegény tejföl;
   Só, kapor.

Elkészítés:
1.   Az élesztőt belemorzsoljuk kb. 1 dl langyos vízbe, 1 evőkanál lisztet beleszórva meleg helyen 10-15 perc alatt felfuttatjuk. Ezután egy nagyobbacska tálban a többi liszttel, a fele olajjal meg a kb. 2 dl langyos vízzel, megsózva összegyúrjuk. Akkor jó, ha közepes keménységű tésztát kapunk, amit még 6-8 percig intenzíven dagasztunk, egészen addig, míg az edény falától el nem válik, szép sima nem lesz. Ekkor a maradék olajjal meglocsoljuk, a tésztába dagasztjuk, így jó laza lesz tőle.
2.   A kész tésztát cipóvá formáljuk, a tetejét olajjal lekenjük és letakarva, langyos helyen kb. 40 perc alatta a duplájára kelesztjük.
3.   A hagyományos nagyhoz a tésztát két részre osztjuk, ekkor kicsit vastagabb a tésztája, de három darab vékony tésztájú is kijön belőle. Az egyik kis cipónkat kinyújtjuk, ha van pizza sütőformánk, abba nyomkodjuk bele a tésztát (ez ~ 0.5 cm vastag lesz)
Ha pizzelléket akarunk készíteni, rúddá sodorjuk és 15-18 részre vágjuk, és belisztezett deszkán egyenként ellapítjuk. (ez a minipizza lenne).
4.    A tésztánkat célszerű elősütni, mert így fagyasztható, és másnap is kevesebbet kell vele bajlódni, ha előredolgozunk. A tepsibe tett tészta tetejét olajjal megkenjük, villával megszurkáljuk és előmelegített sütőben nagy lánggal (kb. 220°C, légkeverésesben 200°C) 5 perc alatt elősütjük.
5.   Csak ezután kenjük meg a paradicsomos mártással. A házi paradicsomlé sűrejét összekeverjük a sűrített paradicsommal, vagy a kechuppal, majd a fűszereket ízlés szerint elkeverjük benne.
6.   Feltétek:
a)   darált húsos (2-3 db pizzára): egy vöröshagymát megtisztítunk, felaprítjuk és 4 evőkanál olajon megfonnyasztjuk. Fél kg darált marhahúst ráteszünk és kevergetve 10 perc alatt megpirítjuk. Kissé megsózzuk, borsozzuk, bazsalikommal, oreganoval, rozmaringgal (csak óvatosan) fűszerezzük. Ha kihűlt, egyenletesen a paradicsomos alappal megkent tésztára halmozzuk. Gyűrűire szedett hagymával befedhetjük. A tetejére sajt kerül.
b)   Hawaii (2 db pizzára): 30 dkg csíkokra vágott sonka + 30 dkg lecsöpögtetett ananászkocka+ edami kerül a paradicsomos alapra.
c)   Tenger gyümölcsei: lecsöpögtetett konzerv vagy fagyasztott, felengedett, langyos vízzel leöblített tenger gyümölcsei keverék (kagyló, rák, polip) Ezt a paradicsomos alapra szórjuk, majd néhány szem olívabogyó, + füstölt lazac vékony csíkokban, végül pizza mozzarella.
d)   Tonhalas (1 db pizzára): A tejfölös alapba elkeverünk 1 evőkanálnyi apróra összevágott kapribogyót és ezzel lekenjük a pizzát. Egy egész tonhalkonzervet (saját levében eltett) lecsöpögtetünk, ráhalmozzuk és 5 dkg-nyi félbe vágott olíva bogyóval megszórjuk, végül a reszelt sajt jön.
e)   Lehetőségek tárháza: szalámis, gombás, csirkés…

Tipp:
   A tésztát ízesíthetjük is. Pl.: a tenger gyümölcseivel készül, akkor 3-4 gerezd zúzott fokhagyma, de tehetünk bele bazsalikomot is.
   A mártás lehet friss hámozott és felkockázott paradicsom, amit fűszerekkel összekeverünk.
   A paradicsomos alapba ha ízlés szerinti Erős Pistát keverünk az is nagyon finom, főképp a magyarosabb jellegűek mellé.

 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Június 03. - 23:42:00
Válasz #53
Nem elérhető

Gabe


 :D
De legalább jól néznek ki, ha már enni nem ehetek ilyet. :)
"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. Június 03. - 23:59:25
Válasz #54
Nem elérhető

Rencsi


:D
De legalább jól néznek ki, ha már enni nem ehetek ilyet. :)
Az ízük meg még jobb volt mint a kép mutatja. :) A tésztája finom vékony és ropogós lett. Következőre majd mikor kinyújtom, akkor a szélébe teszek sajtot és kissé felgöngyölöm, hogy ne legyen olyan snassz. ;) Jó diétázást amúgy!  >:D  ;D

Egy másik finomság:

TEJFÖLÖS GOMBÁS CSIRKEMELL

Hozzávalók:                        
   Fél fej vöröshagyma,
   45 dkg gomba,
   60 dkg csirkemellfilé,
   Só és őrölt feketebors;
   2 evőkanál olaj;
   1,75 dl zsírszegény tejföl;
   ½  evőkanál magos mustár;
   Kakukkfű, szurokfű, rozmaring;

Elkészítés:
1.   A hagymát apróra vágjuk, a gombát vékonyan felszeleteljük, a csirkemellfilét pedig ujjnyi vastagságú, ~5cm hosszúságú csíkokra vágjuk. A csirkecsíkokat megsózzuk, megborsozzuk.
2.   Serpenyőben, gyenge lángon összeolvasztjuk az 1 evőkanál olajt, majd erősebbre tekerjük a lángot, és halványpirosra pirítjuk a csirkecsíkokat. Szűrőlapáttal kiszedjük őket egy tálba, letakarva félretesszük őket.
A serpenyőbe újra 1 evőkanál olaj kerül és a hagymát üvegesre pirítjuk, majd hozzájuk tesszük a gombaszeleteket. Közepes lángon puhára pároljuk a gombát. Közben fűszerezzük ízlés szerint sóval, borssal, és a fűszernövényekkel.
3.   Miközben a gomba puhul, a mártáshoz egy tálban összekeverjük a tejfölt és a magos mustárt.
4.   A megpárolódott gombához hozzáöntjük a tejfölös mártást és visszarakjuk a serpenyőbe a csirkecsíkokat. Az egészet jól összekeverjük, lefedjük, és 5 perc alatt összefőzzük.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Június 21. - 21:54:50
Válasz #55
Nem elérhető

pmiller06


Én ma fehérpecsenyét ettem oroszosan kakukkfüves fokhagymás steakburgonyaszerűséggel. Kurvajó lett! A recept:

  • 1 kg fehérpecsenye
     2 nagy fej vöröshagyma
     5 dkg kenyérszalonna
     5 db csemegeuborka
     1 erőleveskocka
     frissen őrölt bors
     2 dl "light" tejföl

   1. A hagymát, a szalonnát és az uborkát kockára vágjuk.
   2. A húst forró sütőben megpirítjuk.
   3. Olajat öntünk egy mélyebb lábasba, rátesszük a húst.
   4. Mellétesszük a hagymát, szalonnát, uborkát, a leveskockát, majd borsot darálunk rá.
   5. Vizet öntünk rá és lefedve pároljuk, míg a hús meg nem puhul. A vizet néha pótoljuk.
   6. Amikor a hús puha, kiemeljük, szeleteljük.
   7. A lábasban maradt hagymás-szalonnás-uborkás léhez hozzáadjuk a tejfölt és összeforraljuk. A szeletelt húsra merjük.


2010. Június 22. - 08:07:09
Válasz #56
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Én ma fehérpecsenyét ettem oroszosan kakukkfüves fokhagymás steakburgonyaszerűséggel. Kurvajó lett! A recept:

  • 1 kg fehérpecsenye
     2 nagy fej vöröshagyma
     5 dkg kenyérszalonna
     5 db csemegeuborka
     1 erőleveskocka
     frissen őrölt bors
     2 dl "light" tejföl

   1. A hagymát, a szalonnát és az uborkát kockára vágjuk.
   2. A húst forró sütőben megpirítjuk.
   3. Olajat öntünk egy mélyebb lábasba, rátesszük a húst.
   4. Mellétesszük a hagymát, szalonnát, uborkát, a leveskockát, majd borsot darálunk rá.
   5. Vizet öntünk rá és lefedve pároljuk, míg a hús meg nem puhul. A vizet néha pótoljuk.
   6. Amikor a hús puha, kiemeljük, szeleteljük.
   7. A lábasban maradt hagymás-szalonnás-uborkás léhez hozzáadjuk a tejfölt és összeforraljuk. A szeletelt húsra merjük.



Húúú, ez jól hangzik. Fehérpecsenyét elég gyakran eszem én is. Csak én megfűszerezem, kisütöm, azt kész.  ;D Néha bepácolom mustárosan, de ennyi.

2010. Június 22. - 08:53:11
Válasz #57
Nem elérhető

mangela87


Srácok,a fehérpecsenye gyakorlatilag a bélszín ???
Vagy rosszul tudom ???

2010. Június 22. - 14:35:11
Válasz #58
Nem elérhető

pmiller06


A vesepecsenye a bélszín. Nagyon jó lett ez a kaja amúgy!




2010. Augusztus 24. - 13:10:06
Válasz #59
Nem elérhető

pmiller06