2024. Május 21. - 12:50:11
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Tippek-Trükkök  (Megtekintve 81385 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Július 05. - 18:32:00
Válasz #45

kes

Vendég
Kösz a segítséget!  :-){ Mindenképpen megfogadom a jótanácsokat!  Łł=
További szép napot mindenkinek!  =/+'

2008. Július 13. - 00:04:48
Válasz #46
Nem elérhető

Iron Bear


Sziasztok!
Nemrég kezdtem gyúrni, és ezért nem tudom, hogy pl. hogyan kell végezni a merevlábas felhúzást? Milyen izomra megy ez a gyaksi? Ha az alsó mellizmomat szeretném növelni, a negatív fekvenyomást alkalmazzam? Milyen gyakorlat jó még erre? Sajnos, térdfájós vagyok, guggoláson kívül mit ajánlotok?Hasizomra elég a lábemelés egyenes, ill. döntött padon, hasprés, majd terpeszben állva súlyzóval az oldalra dőlés?
Elöre is köszi az infót!
Üdv!

2008. Augusztus 11. - 09:07:38
Válasz #47
Nem elérhető

jajgy


Sziasztok!
Nemrég kezdtem gyúrni, és ezért nem tudom, hogy pl. hogyan kell végezni a merevlábas felhúzást? Milyen izomra megy ez a gyaksi? Ha az alsó mellizmomat szeretném növelni, a negatív fekvenyomást alkalmazzam? Milyen gyakorlat jó még erre? Sajnos, térdfájós vagyok, guggoláson kívül mit ajánlotok?Hasizomra elég a lábemelés egyenes, ill. döntött padon, hasprés, majd terpeszben állva súlyzóval az oldalra dőlés?
Elöre is köszi az infót!
Üdv!
Merevlábat ugy - hogy nem hajlitod be a térded, Láb és alsohát. Igen elvileg negativ nyomás. Guggolsáon kivül lábtoló. igen ennyi biztos elég hasra is :-}

2008. Augusztus 16. - 23:11:51
Válasz #48
Nem elérhető

Iron Bear


Köszi az infót, Jajgy!

2008. Augusztus 30. - 11:40:42
Válasz #49
Nem elérhető

akinho94


Hello mindenki!Az a kérdésem lenne hogy melyik gyakorlat szélesíti jobban a vállat az oldalemelés állva egykezes súlyzóval vagy az ülve végzett vállból nyomás egykezesekkel ? Én mind2őt csinálom csak ha vmeik jobb akkor azt helyezném előtérbe! Ezzel a ne végezzen 10en éves ülő gyakorlatot ezzel nem vok kibékülve végülis hátnál a széles fogású lehuzásnál is ülünk és az egy alap gyakszi anélkül nem lesz széles háta és elég sok ülő gyakorlatot végzek eddig nem volt semmi bajom azt lehet hogy két év múlva tolószékben végzem ;D Ja amúgy 14 éves vagyok ;-oo-; Előre is köszi a választ =/+'
Train with passion!

2008. Augusztus 30. - 12:00:08
Válasz #50
Nem elérhető

L


Hello mindenki!Az a kérdésem lenne hogy melyik gyakorlat szélesíti jobban a vállat az oldalemelés állva egykezes súlyzóval vagy az ülve végzett vállból nyomás egykezesekkel ? Én mind2őt csinálom csak ha vmeik jobb akkor azt helyezném előtérbe! Ezzel a ne végezzen 10en éves ülő gyakorlatot ezzel nem vok kibékülve végülis hátnál a széles fogású lehuzásnál is ülünk és az egy alap gyakszi anélkül nem lesz széles háta és elég sok ülő gyakorlatot végzek eddig nem volt semmi bajom azt lehet hogy két év múlva tolószékben végzem ;D Ja amúgy 14 éves vagyok ;-oo-; Előre is köszi a választ =/+'


Az oldalemelés és a vállból nyomás két különböző gyakorlat, ami a delta két különböző régióját célozza meg. Egy jó deltához mindkét gyakorlatra szükség van.  Bár 14 évesen inkább a saját súlyal végzett gyakorlatokra kéne szorítkozni, meg az alapgyakorlatok helyes elsajátítására szvsz.
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Augusztus 30. - 12:06:57
Válasz #51
Nem elérhető

fastor


Hello mindenki!Az a kérdésem lenne hogy melyik gyakorlat szélesíti jobban a vállat az oldalemelés állva egykezes súlyzóval vagy az ülve végzett vállból nyomás egykezesekkel ? Én mind2őt csinálom csak ha vmeik jobb akkor azt helyezném előtérbe! Ezzel a ne végezzen 10en éves ülő gyakorlatot ezzel nem vok kibékülve végülis hátnál a széles fogású lehuzásnál is ülünk és az egy alap gyakszi anélkül nem lesz széles háta és elég sok ülő gyakorlatot végzek eddig nem volt semmi bajom azt lehet hogy két év múlva tolószékben végzem ;D Ja amúgy 14 éves vagyok ;-oo-; Előre is köszi a választ =/+'

˝=/ !+"%
olvas a sorok közt, én arra mondtam amiknél a gerincre nehezedik a súly ˝=/
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Augusztus 30. - 12:11:30
Válasz #52
Nem elérhető

George


Hello mindenki!Az a kérdésem lenne hogy melyik gyakorlat szélesíti jobban a vállat az oldalemelés állva egykezes súlyzóval vagy az ülve végzett vállból nyomás egykezesekkel ? Én mind2őt csinálom csak ha vmeik jobb akkor azt helyezném előtérbe! Ezzel a ne végezzen 10en éves ülő gyakorlatot ezzel nem vok kibékülve végülis hátnál a széles fogású lehuzásnál is ülünk és az egy alap gyakszi anélkül nem lesz széles háta és elég sok ülő gyakorlatot végzek eddig nem volt semmi bajom azt lehet hogy két év múlva tolószékben végzem ;D Ja amúgy 14 éves vagyok ;-oo-; Előre is köszi a választ =/+'

Hali!
A lehúzás eleve nem terheli meg a gerincet, attól semmi problémád nem lesz, nem is arra céloznak mikor az ülő gyakorlatok elhagyását javasolják. Viszont a lehúzás mellett a húzódzkodást is kezd el gyakoronli, sokkal jobban fogsz fejlődni, ha azt is csinálod. A kérdésedre, ami a "vállszélesítéssel" kapcsolatos az oldalemelések a válasz, alapvetően ez célozza meg a váll oldalsó részét, ettől fog szélesnek hatni az egész. Emellett viszont nem szabad elhanyagolni az első és hátsó részt sem, előreemeléssel illetve döntött törzsű oldalemeléssel ezeket a részeket is edzeni kell. Ha van lehetőséged gépen nyomni(nem kereten), akkor én azt is csinálnám, mert egy fix rögzített pályán halad a mozdulat, ha egyenesen ülsz az ülésben, normálisan megtámasztott háttal, akkor bajod nem lehet tőle.

2008. Augusztus 30. - 15:37:29
Válasz #53
Nem elérhető

Boresz


Lehet off leszek,de hátha...

A combhajlítóm eléggé fosul néz ki,a combfeszítőhöz képest. Hogyan tudnám kicsit jobban fejlődésre serkenteni?
láb edzésem így néz ki:
-guggolás rúddal 
-kitőrés ,sétálva
-combfeszítő gépen
-combhajlító gépen
-álló vádli
-ülő vádli
utolsó edzés a héten ,bármelyik napra is esik
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Augusztus 30. - 15:47:24
Válasz #54
Nem elérhető

akinho94


Hello mindenki!Az a kérdésem lenne hogy melyik gyakorlat szélesíti jobban a vállat az oldalemelés állva egykezes súlyzóval vagy az ülve végzett vállból nyomás egykezesekkel ? Én mind2őt csinálom csak ha vmeik jobb akkor azt helyezném előtérbe! Ezzel a ne végezzen 10en éves ülő gyakorlatot ezzel nem vok kibékülve végülis hátnál a széles fogású lehuzásnál is ülünk és az egy alap gyakszi anélkül nem lesz széles háta és elég sok ülő gyakorlatot végzek eddig nem volt semmi bajom azt lehet hogy két év múlva tolószékben végzem ;D Ja amúgy 14 éves vagyok ;-oo-; Előre is köszi a választ =/+'


Az oldalemelés és a vállból nyomás két különböző gyakorlat, ami a delta két különböző régióját célozza meg. Egy jó deltához mindkét gyakorlatra szükség van.  Bár 14 évesen inkább a saját súlyal végzett gyakorlatokra kéne szorítkozni, meg az alapgyakorlatok helyes elsajátítására szvsz.
A saját testsúlyos gyakorlatnál a fekvőtámaszra meg ilyenekre gondolsz?Én jól elvagyok a súlyzokkal =/+'
Train with passion!

2008. Augusztus 30. - 15:47:24
Válasz #55
Nem elérhető

akinho94


Hello mindenki!Az a kérdésem lenne hogy melyik gyakorlat szélesíti jobban a vállat az oldalemelés állva egykezes súlyzóval vagy az ülve végzett vállból nyomás egykezesekkel ? Én mind2őt csinálom csak ha vmeik jobb akkor azt helyezném előtérbe! Ezzel a ne végezzen 10en éves ülő gyakorlatot ezzel nem vok kibékülve végülis hátnál a széles fogású lehuzásnál is ülünk és az egy alap gyakszi anélkül nem lesz széles háta és elég sok ülő gyakorlatot végzek eddig nem volt semmi bajom azt lehet hogy két év múlva tolószékben végzem ;D Ja amúgy 14 éves vagyok ;-oo-; Előre is köszi a választ =/+'

˝=/ !+"%
olvas a sorok közt, én arra mondtam amiknél a gerincre nehezedik a súly ˝=/
ja igen gondolkoztam nagy hülye vagyok már rá jöttem sry
Train with passion!

2008. Augusztus 30. - 15:47:24
Válasz #56
Nem elérhető

akinho94


Hello mindenki!Az a kérdésem lenne hogy melyik gyakorlat szélesíti jobban a vállat az oldalemelés állva egykezes súlyzóval vagy az ülve végzett vállból nyomás egykezesekkel ? Én mind2őt csinálom csak ha vmeik jobb akkor azt helyezném előtérbe! Ezzel a ne végezzen 10en éves ülő gyakorlatot ezzel nem vok kibékülve végülis hátnál a széles fogású lehuzásnál is ülünk és az egy alap gyakszi anélkül nem lesz széles háta és elég sok ülő gyakorlatot végzek eddig nem volt semmi bajom azt lehet hogy két év múlva tolószékben végzem ;D Ja amúgy 14 éves vagyok ;-oo-; Előre is köszi a választ =/+'

Hali!
A lehúzás eleve nem terheli meg a gerincet, attól semmi problémád nem lesz, nem is arra céloznak mikor az ülő gyakorlatok elhagyását javasolják. Viszont a lehúzás mellett a húzódzkodást is kezd el gyakoronli, sokkal jobban fogsz fejlődni, ha azt is csinálod. A kérdésedre, ami a "vállszélesítéssel" kapcsolatos az oldalemelések a válasz, alapvetően ez célozza meg a váll oldalsó részét, ettől fog szélesnek hatni az egész. Emellett viszont nem szabad elhanyagolni az első és hátsó részt sem, előreemeléssel illetve döntött törzsű oldalemeléssel ezeket a részeket is edzeni kell. Ha van lehetőséged gépen nyomni(nem kereten), akkor én azt is csinálnám, mert egy fix rögzített pályán halad a mozdulat, ha egyenesen ülsz az ülésben, normálisan megtámasztott háttal, akkor bajod nem lehet tőle.
Igen már rájöttem (én hülye)! nem hanyagolom el a többi részt sem egy váll edzésen belül az összes részre végzek gyakorlatot csak szeretném szélesíteni magam igen tudok gépen nyomni van hozzá masina kiprobálom köszi a választ mindenkinek! ;-oo-;
Train with passion!

2008. Augusztus 30. - 16:32:14
Válasz #57
Nem elérhető

Johnnyx


Lehet off leszek,de hátha...

A combhajlítóm eléggé fosul néz ki,a combfeszítőhöz képest. Hogyan tudnám kicsit jobban fejlődésre serkenteni?
láb edzésem így néz ki:
-guggolás rúddal 
-kitőrés ,sétálva
-combfeszítő gépen
-combhajlító gépen
-álló vádli
-ülő vádli
utolsó edzés a héten ,bármelyik napra is esik

Szerintem csinálj még merevlábas felhúzást is, az nagyon hatásos. A "combfeszítő gépen" helyett meg kipróbálhatnád a lábtológépet széles terpeszben, magasra rakott lábbal.  =/+'
Egyetek zabot!

2008. Augusztus 31. - 00:11:56
Válasz #58
Nem elérhető

Boresz



Szerintem csinálj még merevlábas felhúzást is, az nagyon hatásos. A "combfeszítő gépen" helyett meg kipróbálhatnád a lábtológépet széles terpeszben, magasra rakott lábbal.  =/+'
A merev lábas felhúzást kihagyom ,mert a derekam nem jó.Lumbágóm volt pár éve és nincs kedvem megerőltetni.De köszi.
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Augusztus 31. - 00:24:42
Válasz #59
Nem elérhető

fastor



Szerintem csinálj még merevlábas felhúzást is, az nagyon hatásos. A "combfeszítő gépen" helyett meg kipróbálhatnád a lábtológépet széles terpeszben, magasra rakott lábbal.  =/+'
A merev lábas felhúzást kihagyom ,mert a derekam nem jó.Lumbágóm volt pár éve és nincs kedvem megerőltetni.De köszi.
mi lenne ha több sorozatot végeznél rá?
esetleg 8 at, az elején egylábbal 4-4 sorozat, aztán nagyobb súllyal kétlábasat, kevesebb ismétléssel
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó