Általános Témák > Kaja Zóna

Édes örömök

(1/18) > >>

Rencsi:
Sziasztok!

Diétás és kalóriaszegény édességek kerülnek terítékre, mert hát lehet a vonalakra figyelve is finom desszerteket enni!
Kezdetnek egy sokak által kedvelt finomság következik:

FEHÉRJÉS MADÁRTEJ

Hozzávalók:                        
   2 liter tej;
   5 tojás;
   60 g finom vaníliás fehérje;
   Fél rúd vanília;
   2-3 evőkanál univerzális búzaliszt búzacsírával;
   Ízlés szerinti édesítőszer;
   1 csipet só;

Elkészítés:
1.   Másfél liter tejet felteszünk forrni közepes lángra, egy nagyobb edénybe. A vanília rúd kikapart belsejét és a héját is mellé dogjuk, hogy az ízek jól átjárják.
2.   Amíg forr a tej, a tojásokat szétválasztjuk és a fehérjét egy csipet só hozzáadásával nagyon kemény habbá verjük. Amikor már kemény a hab, óvatosan, lassan kevergetve ízesítjük folyékony édesítőszerrel. A forrásban lévő tejbe kanál segítségével beleszaggatjuk a habot. Egyszerre keveset tegyünk bele, mert megdagad. Oldalanként 20-30 másodpercig főzzük őket, majd kiszedjük egy edénybe.
3.   A maradék tejet kézi habverővel kikeverjük a liszttel, a tojások sárgájával és a fehérjeporral. Folyamatos kevergetés mellett hozzáöntjük a takarékra hajtott forró tejhez. Besűrűsödésig kevergessük folyamatosan, mert a forró tej hatására a tojássárgája kiválhat. A kész krémhez hozzákeverjük a habok alatti tejet, majd a felhőket ráhalmozzuk és lehűtjük. Ne feledkezzünk meg a vanília rúd kivételéről.
 
 /7%

csesztike:
Na ezt kipróbálom....:D
Valami süti recept? ***))) :D

haven:
sütinek én ezt szoktam csinálni,
1kg almát lereszelek és összekeverem 30dkg zabpehellyel,fél csomag mazsolával,édesítőszer,fahéj,kicsi őrölt szegfűszeg,ha nincs akkor egész, csak evéskor figyelni kell,ne harapjunk rá. Finom még ilyen kész mézes fűszerkeverékkel is,próbálgatni kell. Tehát megvan a massza,az almától a zabpehely megpuhult,aki nem diétázik tehet bele úgy 5-10 dkg margarint,én nem szoktam ::) ezt az egészet elterítjük egy zsemlemorzsával vagy zabpehely liszttel kiszórt tepsiben/jénai edényben. Előmelegített sütőben,közepes fokon sütjük,amíg a beleszúrt villa nem ragad. Mielőtt majdnem készre sülne,a tetejére lekvárt teszek jó sokat. Nekem eddig az eper és szilvalekvár íze passzolt hozzá a legjobban,persze cukor nélküli,házi elrakású ****:))))))
Ezután még egy pár percig visszamegy a sütőbe és kész
tömegnöveléskor a kedvencem

Tündi-Bündi:

--- Idézetet írta: haven - 2010. Február 26. - 14:26:43 ---sütinek én ezt szoktam csinálni,
1kg almát lereszelek és összekeverem 30dkg zabpehellyel,fél csomag mazsolával,édesítőszer,fahéj,kicsi őrölt szegfűszeg,ha nincs akkor egész, csak evéskor figyelni kell,ne harapjunk rá. Finom még ilyen kész mézes fűszerkeverékkel is,próbálgatni kell. Tehát megvan a massza,az almától a zabpehely megpuhult,aki nem diétázik tehet bele úgy 5-10 dkg margarint,én nem szoktam ::) ezt az egészet elterítjük egy zsemlemorzsával vagy zabpehely liszttel kiszórt tepsiben/jénai edényben. Előmelegített sütőben,közepes fokon sütjük,amíg a beleszúrt villa nem ragad. Mielőtt majdnem készre sülne,a tetejére lekvárt teszek jó sokat. Nekem eddig az eper és szilvalekvár íze passzolt hozzá a legjobban,persze cukor nélküli,házi elrakású ****:))))))
Ezután még egy pár percig visszamegy a sütőbe és kész
tömegnöveléskor a kedvencem

--- Idézet vége ---
Hűha ezt belerakom a hízókúrámba :) /7%

csaba.r:
Borhabos saláta bogyós gyümölcsökből

Hozzávalók:

25 dkg ribizli
25 dkg málna
10 dkg cukor (vagy édesítőszer, ekkor az energiatartalma kevesebb)
2 tojássárgája
1 ek. citromlé
2,5 dl édes fehérbor
kis reszelt szerecsendió


A gyümölcsöket megtisztítjuk és egy tálba téve a cukor felével meghintjük. A tojássárgákat a többi cukorral kikeverjük, a citromlevet és a reszelt szerecsendiót hozzáadjuk, majd a fehérborral együtt lassú tűzön, habverővel kevergetve sűrű krémmé főzzük. A gyümölcsre téve, tálkákba osztva kínáljuk.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése