2024. Április 28. - 15:22:45
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: PROFI ERŐEMELÉS(POWERLIFTING GPC, WUAP, WPC, AWPC)  (Megtekintve 63865 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Június 15. - 13:42:26
Megtekintve 63865 alkalommal
Nem elérhető

blade


SZIASZTOK!
A  tavalyi évet kihagytam kicsit kalandoztam a testépítők körében nyertem két kissebb versenyt 84. kg ig szálkásítottam le.
Az idei évtől ismét  a poweré a fűszerep. A különbség, hogy az amatőröktöl(IPF EPF)átigazoltam a profikhoz.
Sajnos volt egy mellizomszakadásom az első versenyen.
De ezekről még később írok bővebben és minden versenyről.
Eddiggi események nagyvonalakban:
Shay nemzetközi bajnokság open kategoria 100kg I.hely
Gyönyös Profi OB. 10kg open II.hely(itt már szakadt mellizommal versenyeztem)
WPC európabajnokság Mosomagyaróvár open 110kg. II.hely
Éredekelne, hogy van e igény az IPF.-es hírekhez hasonlóan a profik világából az eseményekre edzésekre stb.
Amennyiben igen a régebbiekhez hasonlóan mindent megpróbálok hogy részletes tályékoztatást adjak a profi eróemelés világáról.
Ja és egy fontos hír Mosomagyaróváron megcsináltam a profi erőemelő nemzetközi bírói vizsgát. Velem eggyütt már van három nemzetkőzi bíró a profik világában Magyarorzságról.
A GARVITÁCIÓ NEM LÉTEZIK


AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Június 15. - 19:14:15
Válasz #1
Nem elérhető

George


Engem érdekelne a dolog, súlyok, edzés, gyakorlatok, stb... Kell a motiváció :D Gratulálok az eredményekhez, jobban fekszik ez neked mint a body ;) ;-oo-;

2010. Június 15. - 21:51:52
Válasz #2
Nem elérhető

tomasz


Engem is érdekel,főleg a felkészülésed,edzésrendszered,alkalmazott táplálék kiegészítők,egyebek...Grat az eredményekhez.Mellizom szakadásod milyen mértékű?Sokat ki kell hagyni?
"kisfiam,addig örülj míg gyerek vagy...."(apu,nyugodjék békében!)
....patkány vagyok,de nem féreg,az élet a legjobb méreg....

2010. Június 15. - 22:01:16
Válasz #3
Nem elérhető

blade


Akkor jöhet az első esemény.
Május.01. rendezték a Szlovákiai Shay-ban a WUAP nemzetközi erőemelő bajnokságot.
Jó hangulatú versenyen vehettem részt, mint első profi versenyemen.
Edzéseredmények bíztatóak voltak:290-240-240
Főleg a fekvenyomás volt jó 240 98kg-osan. Meg is lett a hátránya. sűlyosan meghúzódott a mellizmom. A versenyen 200kg.os nyomásnál sajnos a húzodott mell el is szakadt. A guggolás 290 nagyon könnyű volt amatőr ruhában is.
Az eredménnyel így is meg vagyok elégedve hiszen megnyertem a versenyt és velem együtt minden Magyar nyert a súlycsoportjában.  A felhúzás nagyon gyenge bár a 245kg-ot nagyon könnyen húztam. Igaz éjfélig portáztam és hajnal négykor indultam kocsival Szlovákiába.
Tehát a Magyarok megnyertek mindent amit lehetett.
Üvöltött a rockzene és mindenki szinte őrjöngöt és ütemes tapsal bíztatott minden versenyzőt.
Teljesen más, mint az amatőr versenyek. Aki elmegy csak nézőként egy ilyen versenyre tuti, hogy legközelebb ki akarja próbálni.
Holnap a Gyönygyösi Ob. és a Mosomagyaróvári WPC európabajnokságg beszámolója kövatkezik.
Az erő legyen veletek.
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Június 15. - 22:05:28
Válasz #4
Nem elérhető

blade


A mellizom szakadásom a jobb felső kismellizom szakadt el. Ruha nélkül már az Eb.-n tudtam nyomni 160kg-ot edzésen 170kg-ot ott még nem erőlködik és így nem fáj. Nagyobb súlynál még nem tudom .hogy viselkedik nem mertem erőltetni.
17.-e körül ultrahang és döntés kell e müteni.
Az edzésekről is fogok írni hátha valakinek segít vagy ha tudok válaszolok a kérdésekre ha nem utánna járok
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Június 15. - 23:10:07
Válasz #5
Nem elérhető

Gabe


Régebben is jó volt olvasni, míg írtál, topicot vezettél.
Mesélhetnél a felkészülésekről, ahogy közeledik a verseny, hogyan változik, stb...
 :-)!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. Június 17. - 09:44:02
Válasz #6
Nem elérhető

blade


Sziasztok!
Az Eb.-t megelőzte a Gyöngyösön tartandó Magyar kupa.
Háááát az az igazság, hogy ilyen jó hangulatu poweres vesrenyen(pedig voltam már egy páran)nem voltam ****:))))))
Az egész egy hatalmas buli, magnézia, krémek illata irdatlan sullyok és teljesítmények és  a lényeg: még az ellenfelek is bíztatják egymást.
Az eredmények megtekinthetőek a www.powerlifting.hu oldalon.
Második lettem egy szánalmas 100kg.-os fekvenyomással háro héttel a sérülés után nem mertem negyobbatt nyomni.
Guggolás 310kg felhúzás 260kg.
Néhány kép.
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Június 17. - 09:48:15
Válasz #7
Nem elérhető

blade


Még adós vagyok az EB nagyvonalakbeli bemutatásával, de azért annyit előlegben, hogy jun.22.-én a sport1.-en kb egy órás összefoglaló lessz.
A Gyöngyösi OB:-n Kathi Béci 452,5kg-os uj Magyar csúcsot teljesített a 140kg.-os csoportban.
Egyébként sokat segített az edzésekben és a versenyen is köszönet érte.
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Június 17. - 10:16:15
Válasz #8
Nem elérhető

zeitge1st


Baromira tetszik a topic!!folyamatos olvasója leszek!
Ha ezt olvasod, túl sok szabadidőd van!

2010. Június 17. - 15:49:12
Válasz #9
Nem elérhető

blade


WPC Európa bajnokság Mosomagyaróvár2010.
Junius 9-14 rendezte meg a Magyar Profi szövetség az európabajnokságot.
Rengeteg nagy versenyző nevezett. Nevezés alapján voltak 400kg. feletti kezdő guggolások.
Mészáros László 125kg.ban 345kg-ot nyomott fekve világcsúcs lett és amatőr ruhában nyomta. Aztán felhúzták a profi ruhát és bekérte negyedikre a 400-at!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4 (:-) :-O
Sajnos  a szabályok szerint negyedik csúcs kisérletre csak 20kg-ot lehet kérni a meglévő csúcsra.
365-re nem jött ki Mészi, mert a profi ruhában nem jött volna le  a súly.
rengeteg magyar indult, mert az alakuló évben nincs korlátozva a Nemzeti válogatott létszáma.
A verseny színvonalát mutatja, hogy Cégény Csabi 110kg.-ban 315kg.-os nyomása negyedik helyet jelentette. ˝=/
A fekvenyomóknál a Magyar válogatott elhozta a csapat első helyet :-)!
A powerosok Csütörtökön kezdtek. A színpadon 35-37 fokos meleg :-O
Sajnos sokan kiestek a rosszul megválasztott kezdő fogások miatt. A WPC szigorított a szabályakon és megköveteli határozottan az előírt mélységet. Nekem Csütörtökön indult  a vizsga elmélettel. Péntek gyalkorlat Vasárnap pedig verseny.
Fel kellet híznom 110be, hogy Szombaton tudjak vizsgázni. Szerencsém is volt , mert itt sokkal többen estek ki.
A két napos izzasztó vizsga után és a két hetes 24-24 órás szolgálat után amit a borsodi árvíznél húztam le edzés nélkűl az utólsó három hétbe é fáradtan sikerült a dobogó másodoik fokára felállni és a harmadikon is Magyar állt.
A nemzetközi bírói vizsgám is meglett.Junius-22.-e sport1 EB: Közvetítés!!!!!!!!!!!
Ismétlés:23-24.-e sport1 25.-e sport2
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Június 18. - 10:28:49
Válasz #10
Nem elérhető

God Vazzeg


Elképesztő teljesítmények, hatalmas gratuláció mindenkinek  ;-oo-;  :-){

2010. Június 18. - 17:51:31
Válasz #11
Nem elérhető

Norbert002


Én is grautla! A versenyen pedig végre megismerhettelek!Most már tudom kilakozik eme brutális eredméynek mögött ;)

2010. Június 19. - 20:05:54
Válasz #12
Nem elérhető

blade


Köszi a gratulációkat az összes erőemelő nevében.
Remélem sokan nézitek az összefoglalót kedd este!!!!!!!!!!! =/+'
Hátha valami jó publicitás is elindul a power világában.
Most pihizek egy kicsit és Hétfőn próbáljuk az új guggoló ruhát.
A gyöngyösi OB.-ra jött meg ott guggoltam benne egyszer meg az EB.-n.
Nem igazán éreztem még és a pántot sem mertük behúzni nehogy elvigyen vagy ne tusjak mélyre guggolni.
Ez már ugyanis tépőzáras és ha jól bevan tépve akkor segít igazán. Eddig csak lötyögött a vállamon.
De Hétfőn lehet húzni, mert úgysem tudok kiesni.
Utána lassan kezdhetem a felkészülést Szeptemberre a GPC és a WUAP WB.-re. :-/--
Az erő legyen veletek!!!!!!!!!!!!!!
Ja és Norbert002 Kathi Béci erősember versenyt szervez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-oo-;
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Június 21. - 20:56:40
Válasz #13
Nem elérhető

blade


Megvolt a mai ruhás guggolás!
Most mertük betépni rendesen a pántot és a bandázst. Másabb, mint az eddigi ruhák sokkal szélesebb terpeszben kell guggolni.
345kg- ig mentem fel és még nagyon biztos volt a felállás. szívem szerint rámentem volna a 360.-ra is, de annyira hajlott a rúd, hogy azt mondták hagyjuk úgyis messze van még Szeptember és ez a guggolás nagyon biztos volt.
Jövő héttől alapozás.
Holnap akit érdekel WPC: EB közvatítés a sport1.-en 21h 15.-től.
Addig is nyomjátok keményen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! =/+'
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2010. Június 23. - 16:28:59
Válasz #14
Nem elérhető

blade


Debrecen julius 17. RAW tehetségkutató fekvenyomó verseny.
Minden versenyezni vágyót várunk!!!
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!