2024. Május 15. - 18:04:40
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Segítség! Gyengébb "oldal"...  (Megtekintve 3874 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Április 13. - 19:50:44
Megtekintve 3874 alkalommal
Nem elérhető

Vinlex


 ?:-/
Sziasztok!
Nem rég kezdtem az edzést (2 hete). Az a problémám, hogy a bal karom sokkal gyengébb, és hamarabb elfárad, mint a jobb. Ezt minden tricepsz/bicepsz gyakorlatnál, illetve fekve nyomásnál is tapasztalom. Javasolták, hogy egykezes súlyzóval csináljak 1-2 szériával többet a gyengébbik karomra, de azt is, hogy csináljam akkora súllyal, amekkorát a bal is elbír, és miután elérte a jobb karom szintjét, emeljek a súlyon. Melyik lenne a megfelelő "technika"? (A válaszokat előre is köszönöm! :) )

2011. Április 13. - 20:11:58
Válasz #1
Nem elérhető

atleeta


?:-/
Sziasztok!
Nem rég kezdtem az edzést (2 hete). Az a problémám, hogy a bal karom sokkal gyengébb, és hamarabb elfárad, mint a jobb. Ezt minden tricepsz/bicepsz gyakorlatnál, illetve fekve nyomásnál is tapasztalom. Javasolták, hogy egykezes súlyzóval csináljak 1-2 szériával többet a gyengébbik karomra, de azt is, hogy csináljam akkora súllyal, amekkorát a bal is elbír, és miután elérte a jobb karom szintjét, emeljek a súlyon. Melyik lenne a megfelelő "technika"? (A válaszokat előre is köszönöm! :) )
2 hét után ne várj csodát. Figyelj rá hogy ugyanolyan szabályosan végezd mindkét karoddal a gyakorlatok és majd "összeerősödnek". Bár szerintem minimális különbség mindig lesz a 2 kar között, mert az emberi test nem szimmetrikus...
Ma kezdődik életed hátralevő része...

http://www.youtube.com/watch?v=Bt1BDSAzHOA