2024. Május 15. - 06:39:03
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat (Németh István) - IFBB Pro Bodybuilder - Segít ebben a témában!  (Megtekintve 292330 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. Május 25. - 15:40:35
Megtekintve 292330 alkalommal
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Őt már nem kell bemutatni. Az egyik legismertebb magyar testépítő, aki ebben az évben kapta meg IFBB profi kártyáját és összel készül debütálni Amerikában profiként.

Ebben a témában lehet neki kérdéseket feltenni.

Több infó róla ide kattintva érhető el.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2007. Május 26. - 10:57:59
Válasz #1
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Így van, ezen a fórumon is várom a kérdéseket!  ;)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Május 28. - 14:45:15
Válasz #2
Nem elérhető

valentinus


Tisztelt Steve!
Arról szeretnék érdeklődni, hogy neked mi a vélrményed a Gaspari Nutrition Halodrol Liquigels nevő cuccáról.
Te szedted, v. ismersz valakit aki szedte?
előre is köszi ;)

2007. Május 29. - 00:36:53
Válasz #3
Nem elérhető

zotja


hello Steve!

Segitségedet szeretném kérni a hát edzésben!

nagyon nincs hátam semmi szélessége vastagsága!

Mik a legjobb feladatok a széles vastag hátnak?
a karom a többi tesrészemhez képest nagyon nagy! karban jó vagyok  ;)
 köszi

2007. Június 01. - 06:33:49
Válasz #4
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Tisztelt Steve!
Arról szeretnék érdeklődni, hogy neked mi a vélrményed a Gaspari Nutrition Halodrol Liquigels nevő cuccáról.
Te szedted, v. ismersz valakit aki szedte?
előre is köszi ;)
Szia!

Mivel hétköznaponként bent vagyok a budapesti Extremefit üzletben sok pozitív visszajelzést hallottam már a Halodrol-ról. Emellett ismrőseim is dicsérték...meg persze hallottam csalódott véleményeket is...de csak olyanoktól akik komolyabb "táplálékkiegészítők" használata után ugyanolyan hatásra számítottak a Halodrol-nál is... :D Ha ugyanolyan lenne mint a szteroidok akkor nem lenne szükség szteroidokra... ::) ;D

Egyébként más hasonló hatású szerek is elnyerték a vásárló tetszését mint például: a T-Bomb II, a Novedex-XT vagy a saját favoritom az Axis-HT.
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Június 01. - 06:51:33
Válasz #5
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
hello Steve!

Segitségedet szeretném kérni a hát edzésben!

nagyon nincs hátam semmi szélessége vastagsága!

Mik a legjobb feladatok a széles vastag hátnak?
a karom a többi tesrészemhez képest nagyon nagy! karban jó vagyok  ;)
 köszi
Szia!

Az, hogy a karod nagyon nagy a többi testrészedhez képest az összefüggésben lehet a hátad viszonylagos fejletlenségével. Mivel az agy-izom kapcsolat fontossága leginkább a hát edzésénél kerül előtérbe. A legtöbb izomcsoporttal ellentétben a hátadat nem látod az edzés közben, így maximálisan rá kell koncentrálnod, hogy a legtöbbet hozhasd ki az edzéséből!

És itt jön képbe a kar... Ha nem koncentrálsz eléggé, pl. húzódzkodásnál, lehúzásnál nem hátból (a lapockák összehúzása...) indítod meg a mozgást hanem karból (a bicepszed kezdi meg a munkát először, nem a hátad), akkor soha nem fogod tudni kihozni a maximumot a hátedzéseidből.

A legjobb gyakorlatok pedig...

Szélességre:

-Húzodzkodás (ha minimum 6 ismétlés megy már szabályosan)
-Lehúzás mellhez
-Lehúzás tarkóhoz

Vastagságra:

-Evezés rúddal
-Szabadsúlyos T rudas evezés
-Egykezes evezés kézi súlyzóval

Hátra edzésenként 5 gyakorlatot javasolnék, gyakorlatonként minimum 3 munkasorozattal és 6-12-es ismétlésszámmal.

Ha pedig tényleg nagyon fel szeretnéd hozni a hátadat akkor eddz rá hetente kétszer. Az alapstratégia kétféle lehet szerintem:

1.

Az első edzésen a hát vastagítására mész rá 3-4 gyakorlattal, keményen, nagy súlyokkal. A második edzésen pedig inkább a szélesítésre koncentrálsz, mérsékeltebb súlyokkal.

2.

Az első edzésen nagyobb súlyokkal dolgozol, 5 gyakorlat, 6-10 ismétlés. A második edzésen inkább a maximális vérbőségre és a totálisan szabályos végrehajtásra koncentrálsz 5 gyakorlat, 10 feletti ismétlésszám.



Sok sikert!  ;)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Június 01. - 07:00:19
Válasz #6
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Itt is szólok mindenkinek, hogy június 2-án (szombat) szeretettel várunk minden érdeklődőt 14 órától Tatabányán a Pulzus Fitness edzőteremben, ahol bemutató edzést és szemináriumot tartok. A belépés ingyenes. Mindenki hozzon magával még egy embert!  ;D


Legyél Te is ott!!!
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Június 02. - 19:53:52
Válasz #7
Nem elérhető

valentinus


Tisztelt Steve,
Köszi a választ, bevallom arra számítottam, h. esetleg a Halodrol lehet a megoldás a további izomnövelésre, mellékhatások nélkül....
25 éves vagyok, 3 éve gyúrok rendszeresen. Elég tapasztalt vagyok, bár  messze vagyok a profi szinttől is...
Úgy két , két és fél évig elég szépen fejlődtem, fegyelmezetten edzettem, csak jó minőségű tápkiegeket szedtem, ennek köszönhetően jelenleg 183 cm magas, 98 kg vagyok, elég szálkásan.  ;D
A probléma az, hogy az utóbbi időben (kb fél év) szinte semmi izmot nem tudtam magamra pakolni :-[
szedtem már nitrixet, pumptech-et, jungle warfare-t stb..hiába....
Szerinted mi lehet a megoldás??Hogyan tudom a protein szintézisemet a maximálisra növelni?
Várom válaszod, előre is köszi ;)

2007. Június 03. - 18:57:17
Válasz #8
Nem elérhető

fLeSs


Hi Steve!
Engem két dolog érdekelne:
1. az egyes testrészekre milyen ismétlésszámmal dolgozol tömegelés alatt általában?
2. a kajálásban milyen ch/fehérje/zsír arányt tartasz tömegeléskor?

2007. Június 04. - 03:39:53
Válasz #9
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Tisztelt Steve,
Köszi a választ, bevallom arra számítottam, h. esetleg a Halodrol lehet a megoldás a további izomnövelésre, mellékhatások nélkül....
25 éves vagyok, 3 éve gyúrok rendszeresen. Elég tapasztalt vagyok, bár  messze vagyok a profi szinttől is...
Úgy két , két és fél évig elég szépen fejlődtem, fegyelmezetten edzettem, csak jó minőségű tápkiegeket szedtem, ennek köszönhetően jelenleg 183 cm magas, 98 kg vagyok, elég szálkásan.  ;D
A probléma az, hogy az utóbbi időben (kb fél év) szinte semmi izmot nem tudtam magamra pakolni :-[
szedtem már nitrixet, pumptech-et, jungle warfare-t stb..hiába....
Szerinted mi lehet a megoldás??Hogyan tudom a protein szintézisemet a maximálisra növelni?
Várom válaszod, előre is köszi ;)

Hmmm... Nos, ez még kevés infó rólad...de sztem túl keveset eszel...

Először a proteinbeviteledet kellene jól megemelni sztem...min. 210-250 g/napra... Eszel most ennyit? Ha meg nehezen fejlődsz akkor a CH bevitel is kérdéses lehet...ez eléggé egyén függő. Ha gyors az anyagcseréd, felviheted akár 700 g/nap főlé is...bár ez keveseknek válik be. Én pl. most 104 kg vagyok, jó formában és napi 500 g fölé nem megyek.

Aztán a kiegészítők amiket felsoroltál szintén tápanyag mentesek... Az izomfejlődéshez TÁPANYAG kell és ha az megvan, utána jöhetnek csak szóba a különböző hatóanyagok.

Tehát elsősorban:

-egy jó proteinpor (ON-100% Whey, Muscletech-Nitro Tech, Twinlab-100% Whey, Dymatize-Elit Whey stb.)
-egy jó tömegnövelő (Muscletech-Mass Tech, BSN-True Mass, ON-Pro Complex Gainer, MHP-Up Your Mass stb.)
-vagy edzés után a protein mellé (tömegnövelő helyett vagy pluszban) Cell-Tech...ami nagyon bejött nekem (is)
-glutamin
-BCAA (elágazó láncú aminosavak)

És persze megfelelő étrend!!!

Ha ez mind megvan, akkor jöhetnek az extrák:

-nitogén-oxidos termékek (BSN-NO-Xplode, Gaspari-Superpump 250, MHP-Trac Extreme NO, BSN-Nitrix, Muscletech-NANO X9; Pump Tech stb.)
-tesztoszteron fokozók (MHP-T-Bomb II, BSN-Axis-HT, Gaspari-Novedex XT stb.)
-növekedési hormon fokozók (MHP- Secretagogue-One, VPX-Hemogex)

Még említetted a proteinszintézis fokozást... Arra több már itt leírt termék is jó, de amit meg kimondottan erre fejlesztettek ki az a Leukic (Muscletech).

De hangsúlyozom: előbb tedd rendbe a tápanyagbeviteledet és csak utána kezdj el agyalni az egyéb hasznos táplálékkiegészítőkön!

Sok sikert!  ;)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Június 04. - 03:53:24
Válasz #10
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Hi Steve!
Engem két dolog érdekelne:
1. az egyes testrészekre milyen ismétlésszámmal dolgozol tömegelés alatt általában?
2. a kajálásban milyen ch/fehérje/zsír arányt tartasz tömegeléskor?
Szevasz fLeSs!

1.

Már eléggé ösztönös edzéseket csinálok, úgyhogy az ismétlésszámok igen változóak még egy edzésen belül is. Csak egy példa: lehet, hogy egy melledzésen lemegyek 3 ismétlésig is egy rudas nyomásban de még lehet, hogy 3 gyakorlattal később csinálok egy tárogatás-tolodzkodás szuperszettet 15-15-ös ismétléssámmal... Szóval nagyon változó. De általában (2007-ben): felsőtestre 5-15 ismétlés, lábra 8-30 ismétlés.

2.

A százalékos arányokat már nem annyira figyelem + vastagításkor is igen zsírmentesen étkezem...de azért van zsírbevitelem is amit McDonald's-os kajából fedezek...heti 2-5 szendvics formájában.  ;D ::) :-*

Egyébként megnézhetjük...

Napi kb.:

-350 g protein
-500 g szénhidrát

Magyarul:

40 % protein, 60 % szénhidrát + pár darab Big Tasty és McRoyal.  ;)
 
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Június 04. - 20:15:52
Válasz #11
Nem elérhető

fLeSs


Köszi az infókat.
Azon csodálkozom, hogy nem eszek sokkal kevesebbet nálad (~300 gr fehérje, ~450 gr ch, kevés zsír), pedig én elég lassú anyagcseréjű vagyok na meg az izomtömegem is minimális a tiedéhez képest (182/83).
Alkarra szoktál vmi csinálni?

2007. Június 06. - 07:10:35
Válasz #12
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Alkarra szoktál vmi csinálni?
Alkarra az '99-'01-ig általában végeztem 1-2 gyakorlatot hetente, de azóta nem igen látom értelmét az alkarjaimmal való külön foglalkozásnak... Szerintem jól mutat a pózaimban és arányos a felkaromhoz. Az egyetlen gyakorlat amit közvetve alkarra (is) végzek, az a kalapácsos bicepszezés.
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Június 06. - 07:30:36
Válasz #13
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Ezúton közlöm minden fórumozóval, hogy a mai naptól nagyjából beindult a saját weblapom! Persze, folyamatosan töltök még fel pár dolgot...de szerintem már a jelenlegi formájában is megállja a helyét.  ;)

KÖSZÖNETNYÍLVÁNÍTÁS:

Ez a weblap nem jöhetett volna létre, ha nincs az EXTREMEFIT!!!





www.stevenamat.com

GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Június 06. - 09:51:44
Válasz #14
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"