2024. Május 16. - 13:24:57
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Étkezéssel kapcsolatos tudnivalók, segítségek.  (Megtekintve 99779 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. Július 01. - 14:02:39
Válasz #30
Nem elérhető

tomi


Fless, az endomorfot elbasztam.... De a kardiózás tömegelés alatt is hasznos, mivel fokozza az anyagcserédet, gyorsabban bont a gyomrod és ürülnek a beleid, így többet tudsz enni. Ha ismét elolvasod amit írtam és a magyar nyelvtan segítségével elemzed azt, akkor talán rájössz, hogy nem azt írtam hogy akkor lesz közepes a formád, ha habzsolsz, hanem akkor, ha csak félig veszed komlyan a diétát, de azt egész évben. Aki ugyanis minden évben egész év alatt diétázik az vagy halott, vagy nem veszi elég komolyan.
Up the dose, lift the most!

2007. Július 01. - 14:14:40
Válasz #31
Nem elérhető

T3quila


tomi!
Akkor tömegnövelés alatt is kocoghat az ember? Igaz az heti 2-3 alkalom lenne, mikor szabadnapos vagyok és persze este :).

2007. Július 01. - 14:17:14
Válasz #32
Nem elérhető

tomi


Up the dose, lift the most!

2007. Július 01. - 14:23:32
Válasz #33
Nem elérhető

T3quila


tomi!
Akkor a mai napra már csak asszem egy kérdésem maradt. Után lépek kicsit henyélni :). Ugye így kell kiszámolni, hogy mennyi fehérjét illetve tömegnövelő turmixot vigyél be a szervezetedbe:

A testsúlyodat megszorzod 2.2-vel és a végeredményt elosztod, annyival ahány turmixot fogyasztani szeretnél. Az én esetemben 60x2.2=132, 132:3=44. Akkor turmixonként 44 g fehérjét kell fogyasztanom. Jól tudom vagy nem?

2007. Július 01. - 14:24:57
Válasz #34
Nem elérhető

fLeSs


fLeSs!
Sajnos én az endomorf típusba tartozom :(. Kár, hogy nem mezomorf vagyok :). De, ha sokszor eszem keveset és 2-3 óránként, ami napi 5-6 étkezés, akkor baj nem lehet. Gyorsul az anyagcsere. Ez a legjobb, amit tehet egy endomorf típusú ember :).
Te a 178 cm/60 kilóddal nem hiszem, hogy endomorf vagy.

2007. Július 01. - 14:28:45
Válasz #35
Nem elérhető

T3quila


fLeSs!
Köszönöm szépen ez jól esett :). Én oda sorolom magam, mert, ha nem edzenék rendesen és mindent ennék, 1-2 hónapot adnék és már is menne fel a kg és nem kezdtem el volna diétázni és a testzsírból leadni :). Természetesen nem hírtelen, hanem fokozatosan jönnének fel a plusz kg-ok.

2007. Július 01. - 14:29:39
Válasz #36
Nem elérhető

fLeSs


Fless, az endomorfot elbasztam.... De a kardiózás tömegelés alatt is hasznos, mivel fokozza az anyagcserédet, gyorsabban bont a gyomrod és ürülnek a beleid, így többet tudsz enni. Ha ismét elolvasod amit írtam és a magyar nyelvtan segítségével elemzed azt, akkor talán rájössz, hogy nem azt írtam hogy akkor lesz közepes a formád, ha habzsolsz, hanem akkor, ha csak félig veszed komlyan a diétát, de azt egész évben. Aki ugyanis minden évben egész év alatt diétázik az vagy halott, vagy nem veszi elég komolyan.
Hát, a nyelvtannal nincs különösebb problémám, tekintve hogy a munkámhoz kapcsolódik. De most idézlek:

"Nyugodtan zabáljad a palacsintát, a rétest a csokit a fagyit."

"ha este a csajod megkínál a csokiból, nyugodtan egyél 1-2 csíkot, hétvégén nyugodtan egyél sütit (nem kell mértékkel, hanem amennyi jól esik). És ha a rohadt melegben elmész egy fagyis előtt akkor is toljál be 2-3 gömb jóízű fagylaltot."

Ez ellen kardiózhatnék amennyit akarok, átmentem én már disznóba jóval kevesebbtől is. Asszem ennyit erről a "vitáról". Elhiszem, hogy te nem vagy hízásra hajlamos plusz kokszolsz és ezt így megengedheted magadnak, örüljél neki amíg lehet, de ez nem mindenkinél müxik így.

2007. Július 01. - 16:05:17
Válasz #37
Nem elérhető

tomi


Tequila!

Nem. Így kell kiszámolni 60*2.5= 150g tehát ennyi fehérjét kell összesen bevinned. Ebből minimum 100-at étkezésekből kellene. Így marad 50, amit turmix-ból vigyél be. Ez összesen 50g proteinturmix/nap, amit én a helyedben kettébontanék, így 25g/turmix.
Up the dose, lift the most!

2007. Július 01. - 16:35:34
Válasz #38
Nem elérhető

T3quila


tomi!
Köszönöm szépen, akkor már ezt is tudom:). További szép napot nektek. Mentem henyélni :).

2007. Július 01. - 17:30:06
Válasz #39
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
 ;D

Reagálni akartam 1-2 dologra ebben a témában...de most hogy végigolvastam rájöttem, hogy túl sok lenne itt a korrigálni való... :D Inkább megyek kajálni és edzeni...majd néha azért benézek ide, nehogy örültekházába menjen át ez a téma.  :o :)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Július 01. - 17:58:51
Válasz #40
Nem elérhető

szv



2007. Július 09. - 05:30:46
Válasz #41
Nem elérhető

T3quila


Én úgy döntöttem, hogy az étkezésembe beiktatatok egy kis Cerbona, Fitt reggeli Búza flakes-et. 30g-os adagot eszem 20-órakor és az még annyira nem is vészes :). Majd rá egy órával egy kis üveg Actimel :). Már csak azért is, hogy legyen, ki írjon ide :D.

2007. Július 09. - 09:45:20
Válasz #42
Nem elérhető

tomi


Tequila, cinálhatnál egy müzliszelet+actimel stack tesztet! :)
Up the dose, lift the most!

2007. Augusztus 01. - 21:37:56
Válasz #43
Nem elérhető

T3quila


Úgy néz ki, hogy sok keresgetés után rátaláltam egy nem rossz étrendre, ami diéta alatt talán beválik :). És mellesleg David Guetta - Pop Life (2007)-es albumára nagyon jókat lehet edzeni :).

2007. Augusztus 02. - 11:48:11
Válasz #44
Nem elérhető

kukacomone


1. zabpehely + 6-8-10 tojasfeherje + 1-2 sárgája, multivitamin + c vitamin, nagykanal lenmagolaj
2. csirke + rizs
3. csirke + rizs
4. csirke + rizs
5. csirke + rizs
6. csirke + zöldség / alpa turo + nagykanál lenmagolaj

Tessek ez egy jo étrend. Csirkének kb 20%a fehérje, 1tojasfeherje 3g fehérje. turonak 10%a fehérje. Rizs 80%a szénhidrát. zabpehelynek 60%a. (van amelyiknek több, de rá van irva!)
2-3g fehérjét vigyél be testsuly kilogrammonként naponta (pl ha 70 kilo vagy 140-210g -ot), és 3-4-5g szénhidrátot testsulykilogrammonként naponta, (pl ha 70 kilo vagy 210-280-350g/nap) ezt ki kell tapasztalni h neked mi válik be tömegelés, ill szintugy szálkásitás alatt. Mást ne egyél ami nincs ide irva, ilyen actimel meg ilyen oltásokat. Csirke alatt csirkemell filét kell érteni, de jo a pulyka is, mindent nyersen mérjél.
Edzés után kell csak ezzel az étrendel turmix, 40g tejsavofehérje +amit szeretnél (mittom glutamin, kreatin ilyenek), meg 20-40g szénhidrát, pl szöllöcukor.
Ez az alap. Amig ezt nem érted ne akard mindenféle faszsággal bonyolitani! Jah és 3oránként egyél kb.