2024. Április 28. - 00:01:55
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: powerlifting  (Megtekintve 84444 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Január 15. - 20:43:59
Válasz #30
Nem elérhető

fastor


BOldog névnapot!
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Január 15. - 22:25:56
Válasz #31
Nem elérhető

blade


Üdvözlünk Norbert002!
Fekvenyomás piramisba 1x10-8-6ez csak a bemelegítés. Munkasorozat 4x3
Szűknyomás 1x8-6-4-4-3
Áthúzás 5x8
És nagyon fontos a tricepsz, mert fekvenyomásnál sokat segít.
Mell után csinálj egy könnyű vállazást és külön napon a tricepszet.
Heti egy mellnap.
Nekem ez így bevált egy ideig.
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Január 16. - 15:33:09
Válasz #32
Nem elérhető

sasa


Szia Norbert!

Mivel már több mint egy éve foglalkozol az erőemeléssel, akkor feltételezem, hogy a tápkiegedet és az étkezésedet már beállitottad. Elmondom, hogy mi, hogy hozzuk fel magunkat a versenyekre. A heti egy mell edzés bőven elég, mivel nálad az erő dominál és nem a szépség. @:-) Már most keress egy nagyon könnyű alapsúlyt. Utána minden edzésen emelj, nem többet csak 2.5 kg-ot, úgy hogy könnyen nyomjál belőle 6-8-at. Ne ess kétségbe ha ennél a kezdő súlyból tudsz nyomni akár 15-öt, de mindenképp maradj a fokozatosságnál. Így legalább a vállad és a könyököd nem megy tönkre. Hidd el két hónap múlva már nem is lesz olyan könnyű. Azzal meg ne foglalkozz, hogy nálad gyengébb srácok nagyobb súlyokkal dolgoznak. Gondolj arra, hogy te hosszú távon szeretnéd csinálni. Addig emeld a súlyokat amig bírod a hat nyomást. Ha már nem megy akkor a következő héten marad a súly. De hidd el, hogy olyan ideges leszel ettől, hogy ki fog menni legközelebb. A kajára meg nagyon figyelj oda, mert különben semmi értelme.
Az erő legyen veled!

2008. Január 16. - 15:33:09
Válasz #33
Nem elérhető

Norbert002


Hello!

Köszi a segítséget akkor ezt kipróbálom. Akkor nekiugrok a heti 1 edzés/izom edzésnek legalább ezzel is szerzek tapasztalatot. Így nézne ki kb:

1. Láb,has
2. Mell-váll
3.Hát-tricepsz

Szerintetek ez így jó? Vagy ti miylen felbontást ajánlottok? Azt tudom hogy akkor mindenhol a 4X3-as szsiztémát alkalmaznám. A láb és hátnak nekem távoll kell lenni egymástól mert ugye Erőemelő sítlusban guggolok és ott a derék is dolgozik ezért a felhuzáshoz ki kell pihenni magát a deréknak.

Ti mit javasoltok?

2008. Január 16. - 15:48:56
Válasz #34
Nem elérhető

Norbert002


Sasa ugyanez mehet guggolásnál is emg felhuzásnál is ugye? Csak ott mondjuk 5kg-s léptekre gondoltam.

2008. Január 16. - 16:13:17
Válasz #35
Nem elérhető

sasa


Persze a guggolást is viheted ezzel a szisztémával, de a mell mellé már sok a váll! Ja meg ne felejtsd el a bicepszet sem. Egyébként engem is mindenki nézett mint a hülye gyereket, hogy január elején 80 kg-val kezdtem el szériázni. Még egyszer nem szeretnék beleesni abba a hibába, hogy az egész szezont sérülten versenyzem végig.

2008. Január 16. - 16:42:02
Válasz #36
Nem elérhető

Norbert002


Okés akkor így fogom csinalni. Te milyen felosztást javasolsz?

Más:Kajára nem nagyon tudok figyelni mivel anyagilag nem tudom finanszírozni hogy tisztan kajáljak(rizs+csirke) :-[ :-[

2008. Január 16. - 17:34:51
Válasz #37
Nem elérhető

blade


Helló! Sztem nem sok ,mell váll, mert a mellnél már a váll elő van fárasztva és elég neki egy kevés oldal és előreemelés, hogy megfelelően legyen stimulálva viszont, ha egy másik napra rakom egy még nem pihent vállat könnyebb széthajtani. Amúgy kupcsik monda ezt kipróbáltam és bejött. Persze nem biztos, hogy mindenkinek használ. A sasa terve kisértetiesen hasonlít Ryan benchmonster rendszerére ami sztem tökéletesen működik, bár ő fekvenyomás után tricepszet csinál.
MEGCSINÁLOD MERT MUSZÁLY!!!! 
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Január 16. - 17:34:51
Válasz #38
Nem elérhető

sasa


Nálunk az egy nap egy izomcsoport jön be. Próbáld úgy szétszedni, hogy egymás követő napokon ne nagyon terheld a felsőtestet. Én a mell nap után a hátat rakom, /már a nyújtás miatt is/de a következő nap vagy láb vagy pihi. Aztán jöhet a váll vagy a kar. A mell edzés elötti napon mindig pihenek. Nálam nincs hétvége, ez megy folyamatossan. Persze mindenhol másképp csinálják. Én már nagyon óvatos vagyok és azért csinálom ezt a módszert. Ha csak sima bodys edzéseket csinálsz akkor lehet kombinálni az izmcsoportokat, de mivel mi viszonylag nagyobb súlyokkal dolgozunk, így bőven elég ez is. De azért hallgasd meg a többieket is, mert nálam vannak okosabbak is. Én már csak tapasztalatból okoskodok.
De van olyan is aki havonta egyszer edz és mégis világcsúcstartó, mint  Kupcsik Laci.
Mondjuk közvetlen a verseny elött heti kettőt.

2008. Január 16. - 17:42:53
Válasz #39
Nem elérhető

sasa


Szia Blade!

Te merre edzel?
Találkoztunk már személyesen?
Ha netán találkoznánk, akkor lenyomunk a verseny után egy pofa sőrt, ahogy nálunk szokás. Łł=

2008. Január 17. - 00:14:10
Válasz #40
Nem elérhető

Norbert002


Hellosztok!

Nah ezt az edzéstervet állítottam össze:

Hétfő:

Guggolásra építem a dolgokat:

Guggolás 5X6
Előlguggolás 5X8
Comhajlító gép 5X8
Jó reggel gyakorlat 5X8

Has

Római pados 3X20
Lábemelés 3X20

Szerda:

Fekvenyomásra építek:

Fekvenyomás 5X6
Szűk nyomás 5X6
Áthuzás 5X8

Váll:

Előre emelés 5X8
Oldaemelés 5X8
Döntött törzsű oldalemelés 5X8


Péntek:

Felhuzásra építek

Felhuzás 5X6
Huzodkodás 5X8
Döntött törzsű evezés 5X8
T-rudas 5X8

Tricepsz:

Homlokra engedés 5X8
Trciepsz nyomás 5X8
Csigás eltolás 5X8

Egyenlőre bicepszet nem tudom hova rakjam(szerintetek?). A 3 fogásnembe a sulyokat visszafogom számolni 12 hétre és ugy pakolni felfele edzésenként. 6 ismétlés alá ne is menejk a versenyfelkészülés alatt? Illetve a fekvenyomás  után pl a szűknyomás az mehet amennyivel bírom? Tehát hogy pl többel fogok nyomni szüken az első pár hétbe minet fekve úgy értem :)

Bocsánat mindenkitől hogy ennyit kérdek, de ez lesz az első felkészülésem.

2008. Január 17. - 00:14:10
Válasz #41
Nem elérhető

blade


Szia sasa!
Nagyecseden edzek, nem tudom, hogy találkoztunk e versenyen, de valószínü, mert I. o. Magyar bíró is vagyok a versenyzés mellett és tavaly sikerült a válogatottba is betornázni magam a Duna Kupára.A masters versenyeken is szoktam bíráskodni.
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Január 17. - 05:58:12
Válasz #42
Nem elérhető

Norbert002


Blade Nagyecsed? Az akkor itt van a megyében én Kisvárdán edzek, ha jól sejtem Gyimesi Gábor is oda van leigazolva nálatok? :-\

2008. Január 17. - 15:38:52
Válasz #43
Nem elérhető

sasa


Szia blade!

Szerintem, tavaly Tabon találkozhattunk. Akkor húzta rám a Kupcsik a catanát és ecseteltük neked, hogy mennyivel jobb ez a ruha. Akkor teljesen tiszta voltam és majd beszartam a 200 alatt. Nagyon gondolkodom, hogy az idén elindulok mastersben, mert Magyar Bajnoki aranyam még nincs.

2008. Január 17. - 16:29:31
Válasz #44
Nem elérhető

sasa


Norbert!

Hétfőre a láb mellé odaraknám a tricepszet, és a vádliról sem feledkeznék meg.
Szerdára fekvenyomást, 45 fokos nyomást, áthúzást és tárogatást javasolnék.
Vállhoz tarkóból nyomást, oldalemelést, állig húzást vagy döntött oldalemelést felváltva.
Pénteken a háthoz raknám a bicepszet.
Hasat csinálj majd mindennap. Sajnos ez nem a legjobb edzésterv, de a három nap nagyon kevés. Bár még fiatal vagy nem kell kapkodni.