2024. Április 28. - 02:17:49
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Felkészülés az Erőemelő Magyar Bajnokságra  (Megtekintve 47144 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Február 26. - 13:34:59
Válasz #15
Nem elérhető

Ren


Szia

A deszkás nyomás értelmét elmagyaráznád nekem? Láttam már többször videón, meg tudom hogy csinálják, de mi a lényege? Miért jó? Bocsi ha hülye a kérdés, de ennyi telik tőlem  !+"%  8-)

Én úgy tudom, hogy ilyenkor egymáson van 3-4 deszka és ha kimegy egy bizonyos súly, akkor egyet kivesznek belőle, ezáltal lejjebb kell engedni a köv. ismétlést! V ha csak 1 deszkát tesznek a mellre, akkor a különböző méretekkel(vastagságokkal) variálnak!
De javítsatok ki ha tévedek(nem vagyok erőemelő)! /:-)

Aha, tehát a leengedést fékezi?

Ja, bár én még nem próbáltam, de rám férne, biztos hatásos!

2008. Február 26. - 13:42:40
Válasz #16
Nem elérhető

God Vazzeg


Szia

A deszkás nyomás értelmét elmagyaráznád nekem? Láttam már többször videón, meg tudom hogy csinálják, de mi a lényege? Miért jó? Bocsi ha hülye a kérdés, de ennyi telik tőlem  !+"%  8-)

Én úgy tudom, hogy ilyenkor egymáson van 3-4 deszka és ha kimegy egy bizonyos súly, akkor egyet kivesznek belőle, ezáltal lejjebb kell engedni a köv. ismétlést! V ha csak 1 deszkát tesznek a mellre, akkor a különböző méretekkel(vastagságokkal) variálnak!
De javítsatok ki ha tévedek(nem vagyok erőemelő)! /:-)

Aha, tehát a leengedést fékezi?

Ja, bár én még nem próbáltam, de rám férne, biztos hatásos!

Esélyem sincs ilyet kipróbálni, általában egyedül vagyok a teremben, meg nincs is hasonló eszköz  :-}

Na de:  :-!!!

2008. Február 26. - 21:27:18
Válasz #17
Nem elérhető

blade


Hello Good és helló mindenkinek!
A deszkás nyomás lényege az amit ren mond arra vonatkozik, mikor a fekvenyomó ruhát törjük magunkra.
Ugyanis a ruhában nyomásnál egy piramist kell elképzelni, aminek a talpa a mallkason van a csúcsa pedik fent. Na most, ha ezen kívül megy a súly,elviszi a ruha a súlyt.Új ruhánál leengedéskor,mikor kezd  tartani oda akar menni ahol könnyű leengedni, tehát előre, vagy hátra ahol nem tart.Ekkor jön a deszka és mindig csak egy kicsit engedünk így jobban lehet koordinálni és a ruha odafog kinyulni ahol a legjobban tart.Ilyenkor kontrolálja a leengedést ahogy ren helyesen mondta.
Edzésnél viszont ott van jelentősége,"attól függően mennyi deszkát használok" merta ruha segít a megindításnál plusz tart a leengedésnél, de a felső régióban elfogy nem segít.Nagy súlyt kell használni, hogy lemenjen a súly és ezt a nagy súlyt fent nem tudom kezelni. Ezét a mellkasomra tesznek három deszkát és a súlyt megtartom rajta egy pillanatig leengedésnél és utánna robbanékonyan kinyomom.Lényegében csak abban a mozgástertományban dolgozok ahol a ruha nem segít.Hiába tudok megindítani x súlyt, ha végén elbillen vagy lemarad piros lámpa lessz az eredmény.Na viszont, ha több deszkát használok az meg egy nagyon jó tricepszerősítö gyakorlat és történetesen a tricepsz tolóerejét növeli, ami jobb fekvenyomást eredményez, mivel a fekvenyomás mell részét kihaggya és csak a tricepsz dolgozik.


Most térjünk rá a mai edzésre:
Mivel sikerült a mai napot is elszaladgálni könnyített edzést használtam.
Fekvenyomás:
2x10 60kg
1x10 100kg
1x10 120kg
1x2 130kg
1x2 140 kg
1x2 150kg
3x2 160kg
1x3 140kg
1x20 120kg
Ma érkezett meg a plasmajetem. ahogy itt olvasgattam kb. 4órával edzés előtt kell bevenni.4órakkor jött meg na én nem bírtam holnapig várni bevettem.6-kor edzés semmi bedurranás.  ˝=/Na mondom kidobbott pénz.Fekvenyomás gyengén ment igaz, hogy egésznap 5 tlyást és egy turmixot ettem
Tárosatásnál kezdtem furán érezni magam. A mellem szétakart durranni. :-/--
Ez már 7-kor volt.
tricepsznél a JM nyomással kezdtem és karonként 7,5kg-mall több súly kellett.
4x10 29,5kg
Ezután fej feletti tricepsznyújtás kétkarossal:
4x10 70kg és anegyedik sorozatban ment 15 is
Letolás csigán:5x15 30kg
Csavart bicepsz:1x15 15kg 30 sec pihenővel
Bicepsz ferdepadon: 3x12 15kg
Koncentráltbicepsz:4x15 12kg
Állvabicepsz 4x15 30kg
Végeztem 8:15- kor és szét akartam szakadni
A karom megmértem, mert nagyon bedurrant 49,5cm
Amúgy hidegen 47cm körül van.Szóval nem kidobott pénz csak kell a 4-6 óra míg hat a plasmajet, de akkor k....va jó.
Kíváncsi leszek rendes időben bevéve és jó kajázással mit fog virítani gugolásnál.Eddig fulra megvagyok vele elégedve. (:-)
Holnap pihi,de még jelentkezm!!!!
Egyébként néha előfordul, hogy egyedül vagyok és akkor a három deszkát összekötöm és a mellemen egyensúlyozom és úgy nyomok fekve!
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Február 26. - 21:35:52
Válasz #18
Nem elérhető

Cressler


 :-)! ebből a topicból sokat lehet tanulni az erőemelésről  :-){
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Február 27. - 00:40:14
Válasz #19
Nem elérhető

God Vazzeg


Köszi Blade, tényleg érdekes info volt ez, remélem nem csak nekem  :P Hajrá, a 49,5 az már majdnem 50-es pajszer, az már nem szar  :-)! Nemtom mikorra ér már ide a qrva plasmajetem, ígérték szerdára-csütörtökre-péntekre, majd hétfőre, ma meg kedd van, és sehol semmi.. Pitsán kell rugdosnom havert má  :-Đ

2008. Február 27. - 21:58:51
Válasz #20
Nem elérhető

blade


Köszi mindenkinek! Örülök, hogy érdekes infokat tudtam adni. Ti is nekem a kajálással és tápkieggel kapcsolatban. Eddig ugyanis arról szólt a kajám, hogy megettem mindent ami már nem élt. /7% A tápkieg kimerült a verseny előtti creatinból és glutaminból.Itt a fórumon tőlletek tanultam, meg hogyan kell rendesen kajálni, meg kieg mi mire jó. :-){
Good ha megjön a plasma mindenképpen nyomjad őrületesen jó. :-O
Ma pihi volt, ha annak lehet nevezni, hogy egész nap védőruhában gyalogoltunk a szántásban. :-Đ Kardió már nem kell.
Holnap jelentkezem.
AZ ERŐ LEGYEN VELETEK!!
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Február 28. - 21:18:48
Válasz #21
Nem elérhető

blade


Na megjöttem.
A mai napon jobban kajáltam és nem is kellett annyit rohangálni. @-o
A plasmát egykor vettem be mivel 5-kor akartam menni edzeni.
Végülis fél hat lett belöle, de semmi baj nem volt.Plasma után két kajálás két turmix és edzés előtt még superpump.
Az edzés brutálra sikeredett. :-/-
Jó eröbe éreztem magam és most sem vagyok elfáradva, de a vállam bevan durranva és néhány ér is kijött rajta.
Térjünk rá a programra:
Gugolás zsámolyra párhuzm alá, bandázs nélkül:
1x10 60kg
1x10 80kg
1x10 100kg
1x10 120kg
1x5 140 kg
1x2 150kg
1x2 170kg
1x2 190kg
1x2 210kg
2x1 220kg
Ezután lábtolás, aminél nem volt kedvem súlyt pakolgatni, ezért egylábbal csináltam.
3x15 két 25kg tárcsával non stop 3x15+még egy 20-as tárcsa szintén non stop majd pihenő nélkül kétlébbal bukásig. Hát mit mondjak   =/+'5 percig nem tudtam lábra állni és utánna úgy mentem, mint akit meg b1440tak
Váll következett sorra nyakbólnyomással indítottam:
1x10 60kg
1x10 80kg
1x10 100kg
1x10 110kg
1x10 120kg
Oldalemelés:1x10 12kg 1x10 17kg 1x10 22kg 1x10 27kg
Ugyanez döntött törzsel: 4x10 27kg
Majd rögtön bedurrantottam 25 állighúzással ugyanazzal az egykezes súllyal.
Nem tudom, hogy a plasma okozza e, de a tricepszem is ég, pedig vállazás után nem szokott.
Nekem eddig két adag után bejött a cucc  (:-) ha így megy tovább még az is lehet, hogy megerőssödöm. :-):-)::
Holnap suliban leszek nem biztos, hogy gép közelébe jutok, de Szombaton már itthol leszek.
Addig is nyomjátok a vasat mert muszály!!!!!!
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Február 29. - 00:38:38
Válasz #22
Nem elérhető

Cressler


én az első adag plasmámat egy mell edzés előtt vettem be, az összes segédizmot( tric, első delta, alkar ????... ) nagyon éreztem pedig nem szoktam , szóval én is a plasmajetre tippelek
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Március 01. - 21:16:23
Válasz #23
Nem elérhető

blade


Szevasztok hazajöttem és megvolt a hét második mell bicepsz tricepsz edzése. =/+'
A mellet most gyors fekvenyomással indítottam:
5x3 110kg
A következő gyakszi a deszkás nyomás 3 deszkával:
1x2 120kg
1x2 140kg
1x2 150kg
1x2 160kg
1x2 170kg
1x2 180kg
A fekvenyomásommal nem tudom mi a pi...a van, de most is a 170 robban aztán a 180- ba már a másodiknál bele kellet egy kicsit nyulni.  ˝=/

Utánna padlónyomás, na ezt már alapból visszavettem:
10x2 150kg
Majd jött a tricepszhalál 110kg 10-essével fel 6 deszkáig.
EgYkezes súllyal JM nyomás:
1x10 12kg
1x10 17kg
1x10 22kg
1x10 27kg
Tate nyomás 3x10 22kg
Majd pihi nélkül 2x10 tate ferdepadon.
Fejfeletti tricepsznyújtás keretben:4x10 60kg
Na itt már elég rendesen durrant mindenem.
Ülve bicepsz egykezessel 4x12 15kg
Scott padon franciarúddal:
1x20 20kg
1x20 25kg
1x12 35kg
2x12 45kg
Egykezes bicepsz scott padon 15kg 3x12
Koncentrált bicepsz 15kg 4x12
A karozással szintén elégedett vagyok a mell viszont lehetett volna jobb is. !+"% :-Đ
Bár a múltkori karozás jobban sikerült a mostani mérés szerint 48,9cm
Fúrcsának találom, hogy ugyanazon héten karozás után két különböző értéket mértem.
Lehet, hogy egyszer jobban hat a plasma sp250 kombó máskor kevésbé?
A súlyom viszont beéllt 107,9 re
 @-o
Egyébként cressler sztem igazad van a plasma lehet az oka, mert most meg a vállam is bevan durranva.
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Március 03. - 20:59:38
Válasz #24
Nem elérhető

blade


Üdv minden vasharcosnak! =/+'
Eljött a végső visszaszámlálás ideje! /:-)
Az utóls hat hétbe léptem és most kellene felpörgetni a dolgakat.
Inenntől heti egy láb egy felhúzás háttal egy mell tricepszel és a  negyedik nap a kimaradt segédizmok csak finoman.Ma gugolást és mell előtti gugolást valamint hack gápes gugolást dobott a gép! :-/-
Este ötre mentem és örömmel láttam, hogy aki szokott tekerni szintén ott van.
Na gyorsan lebeszéltem vele, hogy az utólsó hat hétben legalább a gugolásnál segítsen.
Jöjjön a mai műsor!!! :-/--
Gugolás:
1x20 60kg  1x10 60kg  1x10 100kg  1x10 120kg   1x5 150kg  1x3 180kg  1x2 200kg  1x2 215kg  1x2 225kg 1x3 235kg
Mell előtti gugolás: 3x5 120kg
Hack gugolás: oldalanként 2db 25kg.os tárcsával 4x10
És ennyi volt a hétre a láb.
A combomra edzés után alig bírtam a farmert felhúzni. :-):-)::
holnap pihenek és utánna mell tricepsz fog jönni!
Addigis toljátok keményen!
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Március 04. - 06:01:34
Válasz #25
Nem elérhető

Norbert002


Ez az blade nyomd keményen és nyerd meg az OB-t! Ahogy  a naplódat olvasom azon gondolkoztam hogy nekem is kéne ilyen edzésnaplót vezetnem ;D

2008. Március 04. - 20:38:16
Válasz #26
Nem elérhető

sasa


Ma Kupcsik Lacival osztottunk szoroztunk, és indulok május 03-án Pápán a Magyar Profi Liga Bajnokságon. Utána meg június 11-12-én az AWPC Európa Bajnokságon. Az ősz még messze van, azt még meglátom. De a Balaton Kupán hazai környezetben szeretnék elindulni. Két éve nyertem, ezt kéne megismételni.

2008. Március 04. - 20:48:35
Válasz #27
Nem elérhető

blade


Örömmel látom, hogy most már biztosan fogsz versenyezni. :-)!
A profi Magyart szívesen megnézném énis csak hát Pápa nagyon messze van nekem.
De lehet még összetudom hozni, majd meglátjuk.
Sok sikert a felkészüléshez. @:-) ;-oo-;
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Március 04. - 21:49:01
Válasz #28
Nem elérhető

sasa


Kösz!

A Pápai egy kötelező verseny. A szövetség ki akarja szűrni a szinvonalon aluli versenyzőket, ezért csinálja ezt a kvali versenyt. Aki nem nyomja meg a szintet az nem mehet a világversenyekre. De itt még nem sokan lesznek csúcs formában. Nekem szerencsém van, mert nem igen van konkurenciám az én súlycsoportomban.
Ja Almádiban mindentől fűggetlenűl megihatjuk a sőrt, mert én mindenképp ott leszek. Egyébként a Rajmund tudna mesélni a mi híres sörözéseinkről, amit a Kupcsikkal szoktunk rendezni. ;-oo-;

2008. Március 04. - 22:01:02
Válasz #29
Nem elérhető

blade


Ha nekem se jön semmi közbe akkor én is mindenképpen ott leszek. =/+'
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!