2024. Május 10. - 23:22:14
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Szimetriahibák és javításuk  (Megtekintve 4509 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Október 29. - 22:18:44
Megtekintve 4509 alkalommal
Nem elérhető

haiku23


Nem nagyon láttam ilyen témát még. Nekem jelenleg a bal karommal vannak gondok erőben sem olyan mint a jobb és a váll izmom középső feje tök lapos a tricepszem hátsó feje nem olyan erős mint a jobb oldalam az alkarom vékonyabb és a bicepszem is kisebb...
Ezekre van megoldás? Ha többet edzek csak bal oldalra akkor orvosolható a probléma?
Vállnál azt találtam ki,h edzek rendesen páros gyakorlatokat de láb napon csinálok plusz oldalemelést csak bal oldalt és speckón fekve is emelek oldalra ami a középső fej alsó részét edzi meg jobban hátha történik valami.
"Sorsunk az lesz amit majd megérdemlünk. " (Albert Einstein)

"Lehunyom szemem
s szép csendben elvérzek,
ez a becsület."
(haiku, szerző: ismeretlen)

2010. Október 30. - 12:34:27
Válasz #1
Nem elérhető

Suncity


Nem nagyon láttam ilyen témát még. Nekem jelenleg a bal karommal vannak gondok erőben sem olyan mint a jobb és a váll izmom középső feje tök lapos a tricepszem hátsó feje nem olyan erős mint a jobb oldalam az alkarom vékonyabb és a bicepszem is kisebb...
Ezekre van megoldás? Ha többet edzek csak bal oldalra akkor orvosolható a probléma?
Vállnál azt találtam ki,h edzek rendesen páros gyakorlatokat de láb napon csinálok plusz oldalemelést csak bal oldalt és speckón fekve is emelek oldalra ami a középső fej alsó részét edzi meg jobban hátha történik valami.
[/quote

tökéletes szimmetria sajnos nem létezik ,nem ugyanúgy tapadnak az izmok mindkét oldalon szerintem felesleges külön ráedzned a lemaradt testrészekre, idővel szimmetrikusabbak lesznek az arányok, ha jól edzel
(változatos edzés program, bukásig végzett gyakorlatok, bi és triszettek stb.stb)
és eleget pihensz, és minőségi a tápanyagbeviteled

2010. Október 30. - 13:21:52
Válasz #2
Nem elérhető

haiku23


Értelek de a bal vállamon akkor is javítanom kell mert annyira idegesít,h volt olyan amikor nem tudtam aludni  {-)
"Sorsunk az lesz amit majd megérdemlünk. " (Albert Einstein)

"Lehunyom szemem
s szép csendben elvérzek,
ez a becsület."
(haiku, szerző: ismeretlen)

2010. Október 30. - 14:39:23
Válasz #3
Nem elérhető

Suncity


Értelek de a bal vállamon akkor is javítanom kell mert annyira idegesít,h volt olyan amikor nem tudtam aludni  {-)


azért ne vedd ilyen komolyan :laugh:
azért az attól is függ, hogy milyen régóta edzel, mert ez nem hónapok kérdése sajnos, mert ha jó pár év után nem "szimetrizálódnak" az izmok akkor ott van vmi baj a stratégiáddal, akkor át kell gondolni, hogy mit, hogy csinálsz, mert akkor vhol hibázol
olvastam, hogy éppen kémiai segítséget igyénybe veszel a fejlődés érdekében ezért ha minden klappol, könnyebben fog megoldódni az álmatlanságod:D

2010. Október 30. - 16:58:31
Válasz #4
Nem elérhető

haiku23


 ****:)))))) nos igen tervezek majd egy kis kémiát de csak jövőre január környékén addig marad a szokásos...Bevallom kb 5 éve edzem de komolyan csak 1-2 éve veszem a dolgot...rájötem,h imádom és most kezdtem el figyelni a testemet vagyis úgy 2 éve igazán...mindig nézem min lehetne javítani stb...ha valamit rosszul is csinálok az a baj,h én ezt kicsit sem látom...de nem adjuk fel és pörgök tovább rajta @:-)
"Sorsunk az lesz amit majd megérdemlünk. " (Albert Einstein)

"Lehunyom szemem
s szép csendben elvérzek,
ez a becsület."
(haiku, szerző: ismeretlen)

2011. Június 26. - 16:37:31
Válasz #5
Nem elérhető

kisgazi


hali! nekem olyan problémáim vannak,amik elég furcsák... : a jobb mellizmom nagyobb és lentebb van,és gyengébb,mint a bal. viszont a jobb felső mellizmom az erősebb mint a bal.... :S a többi izmomnál meg normális eltérések vannak azokkal nincs gond XD