2024. Május 10. - 05:17:58
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat (Németh István) - IFBB Pro Bodybuilder - Segít ebben a témában!  (Megtekintve 292207 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. Június 06. - 22:04:39
Válasz #15
Nem elérhető

tomi


Up the dose, lift the most!

2007. Június 17. - 17:02:28
Válasz #16
Nem elérhető

szv


Üdv Pisti!

Szeretnék kérni tőled tancsáot,hogy te mit javasolnál számomra...(?)
Kb. 1éve edzem voltak kisebb nagyobb kihagyások.Idáig a szkájtek táp.kiegészitö termékeket használtam,de olvasgatam a forumokat és szeretném kiprobálni azokat a termékeket amit az extremefit árusit!Mert elég sok jót hallotam és gondoltam vesziteni valom nincs....

Most jön majd /az első komoly/ szálkásitási időszak és abban szeretném kérni a segitséged,hogy TE milyen táp.kiegésztiő cucokat tudnám nekem ajánlani ?! gondolok itt a fehérjékre , vitamin , stb dolgokra. Remélem birsz nekem segiteni!Előre is köszi!
/Egyébként 175cm vagyok és 90kg ,hogy ha kéne a megfelelö táp.kiegészitő kombináciohoz:)/

2007. Június 17. - 23:51:19
Válasz #17
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Üdv Pisti!

Szeretnék kérni tőled tancsáot,hogy te mit javasolnál számomra...(?)
Kb. 1éve edzem voltak kisebb nagyobb kihagyások.Idáig a szkájtek táp.kiegészitö termékeket használtam,de olvasgatam a forumokat és szeretném kiprobálni azokat a termékeket amit az extremefit árusit!Mert elég sok jót hallotam és gondoltam vesziteni valom nincs....

Most jön majd /az első komoly/ szálkásitási időszak és abban szeretném kérni a segitséged,hogy TE milyen táp.kiegésztiő cucokat tudnám nekem ajánlani ?! gondolok itt a fehérjékre , vitamin , stb dolgokra. Remélem birsz nekem segiteni!Előre is köszi!
/Egyébként 175cm vagyok és 90kg ,hogy ha kéne a megfelelö táp.kiegészitő kombináciohoz:)/
Szia!

Nos, akár hiszed akár nem, a sikeres szálkásítás a táplálékkiegészítőktől és a zsírégetőktől függ a legkevésbé! A siker szinte teljesen az edzéseden és a táplálkozásodon múlik, valamint az elméden (mármint, hogy mentálisan felül tudsz-e kerekedni a diétás étrend okozta "problémákon", nehézségeken, hiányérzeten). Azért így állok a kérdésedhez, mert azt írtad, hogy ez lesz az "első komoly szálkásítási időszak". Ha komolyan veszed akkor így kell hozzáállni.

Mivel a táplálékkiegészítőkről kérdeztél így azokra válaszolok.



Mi az ami (lét)fontos(ságú) egy diétánál:

-Proteinpor
-Glutamin
-Elágazó láncú aminosav (BCAA)
-Komplett vitamin és ásványianyag csomag

Ha ezek megvannak, akkor onnantól már pénztárcafüggő a dolog...



Ami még szóba jöhet:

-komplett zsírégető formula
-egyéb pörgetők
-aminosav tabletták/folyékony aminosav
-kreatin
-nitrogén-oxid fokozók

Jól látod, véleményem szerint egy zsírégető nem létfontosságú egy szálkásításhoz, mindenesetre igen sokat dobhat rajta!



Menjünk végig a hozzávalókon...

Proteinpor: a diétázásnál fontos a magas proteinbevitel, hogy megőrizd az izomzatodat. A proteinpor abban segít, hogy ha már maximalizáltad a szilárd protein forrásaidat (hús, tojás stb.) akkor a segítségével további extra proteint vihetsz be.

Tippek: Nitro-Tech (Muscletech), 100 % Whey Protein (ON), Elite Whey (Dymatize), Whey Protein (Six Star).


Glutamin: a legfontosabb aminosav. Az izmokban lévő aminosavak kb. 60%-a glutamin így fontos a folyamatos pótlása. Az egyik legjobb antikatabolikus cucc.

Tipp: Glutamine-SR (MHP).


BCAA: az általam második legfontosabbnak tartott aminosav (csoport). Diétánál igen hasznos a napi többszöri adagolása.

Tipp: BCAA 1000 (ON).


Vitamin: Mindig fontos a használata, de ha redukáljuk a tápanyagbevitelünket akkor különleges prioritást élvez a vitaminok és ásványi anyagok optimális fogyasztása!

Tippek: Animal Pak (Universal), Hardcore Pak (Nature's Best).


Zsírégetők: pörgető, termogén, anyagcsere gyorsító hatásuk nagyban elősegítheti a zsírvesztést.

Tippek: Hydroxycut Hardcore (Muscletech), Lipo-6 (Nutex).


Pörgetők: hasznosak lehetnek a magasabb intenzitású súlyzós és kardio edzésekhez.

Tippek: Venom Hyperdrive (Alri), Stimulant X (Anabolic Xtreme)


Aminosav tabletták/Folyékony aminosav: diétánál mindig jól jön egy kis extra proteinbevitel.

Tippek: Amino 2222 - folyékony is (ON), Amino Fuel Liquid (Twinlab)


Kreatin: a diéta alatt is telten tartja az izmokat és segít keményebben edzeni. Túlzott vizesítő hatását tévhitnek tartom...

Tippek: Cell-Tech - diéta alatt is használom, de magas szőlőcukor tartalma miatt csak haladóbbaknak ajánlom (Muscletech), Creakic (Muscletech), Cellmass (BSN).


Nitrogén-oxid fokozók: alacsonyabb CH bevitel mellett is korrekt bedurrantságot kreál, hatásánál fogva a táp és salakanyagok szállítása is javul ergo fokozódik a zsírégetés.

Tippek: Anadrox (MHP), Nitrix (BSN), naNOx9 (Muscletech).



Egyenlőre ennyit fűznék szólnék hozzá a témához. Ha van felmerülő kérdés szólj(atok), de mindenkit figyelmeztetek, hogy ez az egyik legszerteágazóbb témakör... ::) ??? :o ;D :-*
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Június 18. - 00:03:43
Válasz #18
Nem elérhető

tomi


Up the dose, lift the most!

2007. Június 18. - 00:42:46
Válasz #19
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Június 18. - 00:58:41
Válasz #20
Nem elérhető

bandus


Olyat esetleg lehet kérni, hogy 2-3 hetente bedobnál képeket magadról, szerintem sokan kíváncsiak lennénk hogyan haladsz a felkészüléssel :)
"200 Danabolnak magában nem állnék neki,de tény,hogy a methandrostenolonnak az izomépítő hatását érdemes kihasználni legalább 1x-az életben..." by player

2007. Június 18. - 08:53:00
Válasz #21
Nem elérhető

izomboy


Steve úr elég jó minőséget örzött meg az idén ezt személyesen tapasztaltam,így gondolom dúrvább szárazság jön az első pro versenyre igaz?
Tavaj hány kiló volt kend a szinpadon és idén milyen változást igér?
Ugyanaz a súlly csak sürűbb, jobb kondíció? vagy még a súlly is emelkedni fog?

2007. Június 18. - 09:43:01
Válasz #22
Nem elérhető

Atesz


Szia Pisti!

20 hónapja edzem rendszeresen heti 3 alkalommal. én is 2 hete álltam neki az első komlyabb diétámnak. Le is ment 2kg. 250g fehérje, 200g ch, és 70g zsír, ami főleg lenmag olaj és társai. Magamról: 86 kg-mal kezdtem a détát, 13-14 testzsír %-ról. Kiegészítőként: 100% whey (ON), Glutamin, Multivitamin, Herbal Thermo Stack zsírégető. Talán a kajám így rendben van. Az edzéstervemmel nem nagyon jutok dülőre: jelenleg amit összeállítottam (ez az első saját ,,szerzemény) ???
Hétfő:
Mell: Fekvenyomás 2 bemelegítő sorozat után 3x10-8-6
       Fekvenyomás ferdén     hasonlóképpen
       Táogatás-tolódzkodás szup. szett 2-3x 15
       Bicepsz állva kétkezes  egy bemelegítő  3x 10-8-6
       Scott bicepsz kétkezes 3x 12-8
       Bicepsz döntött badon 3x 10-12-15
      Lábemelés       3x15-20

Szerda: Lehúzás szélesen bemeleg. 3x10-8
        Evezés hason bemel. 3x 10-8-6
        Egykezes fűrészelés 3x 8-10-12
       Csukja        bemeleg. 3x 15-12
       Homlokra eng.        bemel. 10-8-6
       Koponyazúzó 3x 12-8
      Lenyomás csigán bemel. 3x 10-15-20

Péntek: Guggolás bemel. 4x 10-8-8-6
            Kitörés-combfeszítő szup.szett. 2-3x 15
           combhajlító (gépen)    bemel. 3x 15-12-10
           Melrőlnyomás bemel. 3x 10-8-6
           Oldal em. dőntött törzzsel   3x 12-10-8
           Oldal emelés  bemeleg.  3x 12-10-8
           Hasprés          3x 30-20

Ez egy lenne egy ,,A" hét a ,,B" hét felépítése hasonló csak más gyakorlatokkal, azért hgy több szögből mozgathasao meg a izmokat. Igazából a véleménydet szeretném kérni, hogy milyenek találod a teveimet (táplálkozás, edzés)!? Köszi: Atesz ;D

2007. Június 18. - 09:56:07
Válasz #23
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Steve úr elég jó minőséget örzött meg az idén ezt személyesen tapasztaltam,így gondolom dúrvább szárazság jön az első pro versenyre igaz?
Tavaj hány kiló volt kend a szinpadon és idén milyen változást igér?
Ugyanaz a súlly csak sürűbb, jobb kondíció? vagy még a súlly is emelkedni fog?
Az IFBB profi versenyeken egyenlőre 'a maximáils kidolgozottság kombinálva az arányaimmal' az egyetlen esélyem. Így nem bízok semmit sem a véletlenre: soha nem kezdtem még ilyen jó formában a versenyfelkészülést, ugyanakkor a diétám keményebb lesz mint valaha és a szokásosnál előbb kezdtem el kardiózni is... A tavalyi versenysúlyom kb. 89 kg volt, ha idén ugyanannyi leszek sokkal jobb kondícióval akkor én már elégedett leszek.  ;)

Képek meg lesznek majd...de egyenlőre még nem... :P :D
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Június 18. - 15:00:26
Válasz #24
Nem elérhető

szv


Üdv Pisti!

Köszönöm szépen a segitséget!Áttanulmányozom és ha van valami kérdésem akkor felfogom tenni!:) mégegyszer köszönöm!!!

2007. Június 21. - 00:21:36
Válasz #25
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Pisti!

20 hónapja edzem rendszeresen heti 3 alkalommal. én is 2 hete álltam neki az első komlyabb diétámnak. Le is ment 2kg. 250g fehérje, 200g ch, és 70g zsír, ami főleg lenmag olaj és társai. Magamról: 86 kg-mal kezdtem a détát, 13-14 testzsír %-ról. Kiegészítőként: 100% whey (ON), Glutamin, Multivitamin, Herbal Thermo Stack zsírégető. Talán a kajám így rendben van. Az edzéstervemmel nem nagyon jutok dülőre: jelenleg amit összeállítottam (ez az első saját ,,szerzemény) ???
Hétfő:
Mell: Fekvenyomás 2 bemelegítő sorozat után 3x10-8-6
       Fekvenyomás ferdén     hasonlóképpen
       Táogatás-tolódzkodás szup. szett 2-3x 15
       Bicepsz állva kétkezes  egy bemelegítő  3x 10-8-6
       Scott bicepsz kétkezes 3x 12-8
       Bicepsz döntött badon 3x 10-12-15
      Lábemelés       3x15-20

Szerda: Lehúzás szélesen bemeleg. 3x10-8
        Evezés hason bemel. 3x 10-8-6
        Egykezes fűrészelés 3x 8-10-12
       Csukja        bemeleg. 3x 15-12
       Homlokra eng.        bemel. 10-8-6
       Koponyazúzó 3x 12-8
      Lenyomás csigán bemel. 3x 10-15-20

Péntek: Guggolás bemel. 4x 10-8-8-6
            Kitörés-combfeszítő szup.szett. 2-3x 15
           combhajlító (gépen)    bemel. 3x 15-12-10
           Melrőlnyomás bemel. 3x 10-8-6
           Oldal em. dőntött törzzsel   3x 12-10-8
           Oldal emelés  bemeleg.  3x 12-10-8
           Hasprés          3x 30-20

Ez egy lenne egy ,,A" hét a ,,B" hét felépítése hasonló csak más gyakorlatokkal, azért hgy több szögből mozgathasao meg a izmokat. Igazából a véleménydet szeretném kérni, hogy milyenek találod a teveimet (táplálkozás, edzés)!? Köszi: Atesz ;D
Szia!

Az étrended így első ránézésre rendben van, persze ha diétázol rendszeresen változtatni kell majd rajta. De az alapok jók!

Az edzésterv...ezek szerint gondolom mindenképpen heti 3 edzést tervezel. Ami elsőre kiszúrta a szememet az a beosztás: mell-bicepsz-has, hát-tricepsz, láb-váll-has. Van egy olyan gyanúm, hogy vagy nem akarod fejleszteni a lábaidat (mert vmi okod van rá), vagy csak lusta vagy... :P VAAAGY: nagyon jók a lábaid...mert akkor OK!  :)

Ugyanis egy kemény lábedzés után nem lenne erőd vállazni és hasazni...vagy kemény a lábedzés, de a váll és a hasedzés lagymatag. Valamint nem igazán vádlizol ha jól látom.  ::)

A 3 napos beosztás lehetne pl. a már klasszikus: mell-hát, váll-kar, láb. A lábat külön napra kellene tenni...szerintem.

És még egy dolgot nem értek. Mi a különbség a "homlokra engedés" és a "koponyazúzó" között, mert habár nem használom ezeket a kifejezéseket, de azt hittem mindkettő ugyanazt jelenti. De Te egymás után végzed őket, így gondolom nálad van vmi különbség.

Szóval ezeket vettem észre és ezekre lennék kíváncsi, aztán ha gondolod folytathatjuk a témát.  ;)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Június 21. - 10:12:18
Válasz #26
Nem elérhető

Atesz


Szia Pisti,

Köszönöm a válaszodat! Közben már leedzettem egyszer e leírt edzés hetet és közben sok minden kiderült, többek között az, hogy a lábat külön napra tegyem :o Jelenleg, szeptemberig biztos, hogy csak heti 3 alaklommal tudok súlyzós edzést beiktatni. Később menni fog a 4 alkalom/hét.
Lábedzésre mennyi és milyen gyakorlatokat javasolnál összeállítani, hogy egy ütős edzés legyen belőle?-(széria ismétlésszámot is megköszönném, ha írnál). Igen nálam is ua. jelenti a koponyazúzó, csak a nagy variálásomban elfelejtettem kijavítani tolódzkodásra, és a vádli is így maradt ki ;D. Vádlira hetente 2x edzem, igaz nem régóta.

A mostani terv (vázlat a fejemben), megfogadva a beosztást, amit javasoltál.

1.   edzés

Mell: fekvenyomás, ferdepados nyomás, tárogatás-tolódzkodás szup. szett. 4-4-(3-3) sorozat
Hát: Lehúzás mellhez szélesen-vagy húzódzkodás, evezés hason=mellhez húzás, döntött törzsű evezés. 4-4-4 sorozat
Itt már is egy ? bele férhet még a hátsó váll? ???
Hátsó váll: oldal emelés döntött törzzsel, hátsó delta gépen. 2-2 sorozat

2.   edzés:

Láb: Guggolás, lábtolás, combhajlító, combfeszítő kitörés, vádli ? ???
Help!

3.   edzés:

Első oldalsó váll: 2-2 sorozat
Bicepsz 4-4-3 sorozat, tricepszel szintén 4-4-3 sorozat.

Szerinted Steve?

Köszönettel:
Atesz

2007. Június 21. - 23:21:11
Válasz #27
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Pisti,

Köszönöm a válaszodat! Közben már leedzettem egyszer e leírt edzés hetet és közben sok minden kiderült, többek között az, hogy a lábat külön napra tegyem :o Jelenleg, szeptemberig biztos, hogy csak heti 3 alaklommal tudok súlyzós edzést beiktatni. Később menni fog a 4 alkalom/hét.
Lábedzésre mennyi és milyen gyakorlatokat javasolnál összeállítani, hogy egy ütős edzés legyen belőle?-(széria ismétlésszámot is megköszönném, ha írnál). Igen nálam is ua. jelenti a koponyazúzó, csak a nagy variálásomban elfelejtettem kijavítani tolódzkodásra, és a vádli is így maradt ki ;D. Vádlira hetente 2x edzem, igaz nem régóta.

A mostani terv (vázlat a fejemben), megfogadva a beosztást, amit javasoltál.

1.   edzés

Mell: fekvenyomás, ferdepados nyomás, tárogatás-tolódzkodás szup. szett. 4-4-(3-3) sorozat
Hát: Lehúzás mellhez szélesen-vagy húzódzkodás, evezés hason=mellhez húzás, döntött törzsű evezés. 4-4-4 sorozat
Itt már is egy ? bele férhet még a hátsó váll? ???
Hátsó váll: oldal emelés döntött törzzsel, hátsó delta gépen. 2-2 sorozat

2.   edzés:

Láb: Guggolás, lábtolás, combhajlító, combfeszítő kitörés, vádli ? ???
Help!

3.   edzés:

Első oldalsó váll: 2-2 sorozat
Bicepsz 4-4-3 sorozat, tricepszel szintén 4-4-3 sorozat.

Szerinted Steve?

Köszönettel:
Atesz

Nem rossz, de írok egy példát és azt majd kedvedre átvariálhatod... ;D


1. nap

Mell:


Fekvenyomás: 3 sorozat bemelegítés, aztán 4 x 12-10-8-6

Ferdepados nyomás (rúddal/kézi súlyzóval): 1-2 sorozat bemelegítés, aztán 4 x 12-10-8-8

Tárogatás ferde/sima padon kézi súlyzóval: 1 sorozat bemelegítés, aztán 4 x 15-12-10-8 (a lényeg, hogy 8 fölött...)


Hát:


Húzódzkodás: 4 x amennyi megy...vagy lehúzás mellhez széles fogással: 4 x 15-12-10-8 (itt is a 8 fölött maradás a lényeg)

Döntött törzsű evezés rúddal: 1-2 sorozat bemelegítés, aztán 4 x 12-10-8-6

Evezés ülve csigán vagy egykezes evezés kézi súlyzóval: 1 sorozat bemelegítés, aztán 4 x 12-10-8-8

Jöhet a hátsó delta is...pl. amiket írtál 4 x 10-12-ket.




2. nap


Láb:


Bemelegítés: lábnyújtás 3 x 15-30 ismétlés (én soha nem megyek 15 ismétlés alá a lábnyújásnál)

Guggolás: 2-3 sorozat bemelegítés, aztán 4 x 12-10-8-6

Lábtológép: 1-2 sorozat bemelegítés, aztán 4 x 15-12-10-8

Fekvő lábhajlítás: 4 x 8-20 ismétlés

Merev lábú felhúzás: 4 x 8-15 ismétlés

Kitörés (helyben vagy sétálva): 3-4 x 5-10 lépés/láb


Álló vádli: 4 x 10-15 ismétlés

Ülő vádli: 4 x 10-15 ismétlés




3. nap


Váll:


Nyomás rúddal vagy kézi súlyzókkal: 2-3 sorozat bemelegítés, aztán 4 x 12-10-8-6

Oldalemelés kézi súlyzókkal: 1 sorozat bemelegítés, aztán 4 x 15-12-10-8 (az utolsó sorozat után csökkenő sorozatok...2-3)

Még egy oldalemelő mozdulat (pl. egy kézzel, ferdepadon fekve, csigán...stb.): 4 x 8-12



Bicepsz:

Váltott karú bicepszhajlítás kézi súlyzókkal: 1-2 sorozat bemelegítés, aztán 4 x 6-10/kar

Bicepszhajlítás állva francia rúddal: 1 sorozat bemelegítés, aztán 4 x 12-10-8-6

Scott pad: 3-4 x 8-12 ismétlés



Tricepsz:

Lenyomás csigán: 2-3 sorozat bemelegítés, aztán 4 x 8-15

Tricepsznyújtás fekve/ülve francia rúddal: 1 sorozat bemelegítés, aztán 4 x 8-15

Szűkfogású fekvenyomás: 1 sorozat bemelegítés, aztán 4 x 8-15


A hasat tedd be valahová, a legjobbak szerintem a hasprés és a lábemelés függeszkedve.




Most pedig bombázz a kérdéseiddel ATESZ!!!  ;D ;D ;D
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Június 22. - 10:31:12
Válasz #28
Nem elérhető

Atesz


Szia Steve!

Bevallom 1-2 ,,profi"-nak hitt weboldalon és fórumon már próbálkoztam tanácsot kérni, de ilyen korrekt és kimerítő választ még nem kaptam. A terven, amit írtál, úgy gondolom, nem kell változtatnom, mert szupernek tűnik! Köszönet érte!
Valószínű a jövőben is keresni foglak (bombázlak)  ;D ;D ;D a ,,nyűgjeimmel" mert, sok, hasznos tanáccsal lettem gazdagabb. Most nem marad más hátra....., este irány a terem :o
Még 1x
Köszönöm!!![/b]Üdv.[/color]
Atesz

2007. Június 25. - 22:46:51
Válasz #29
Nem elérhető

fLeSs


Hi Steve!  ;D

Igazából nemtom, hogy hol tegyem fel ezt a kérdést, mert az ilyenekre inkább Androban szokott válaszolni, remélem innen nem nagyon fog kilógni.
Szóval annyi lenne a kérdésem, hogy AX Hyperdrol X2 mellé melyik "illik" inkább, a Jungle Warfare, vagy a Bad Ass Mass? Tudom, hogy elvileg a Mass FX, de azt most hagyjuk ki a számításból...  ;D A Mass FX összetétele nagyon hasonlít a Bad Ass Mass-ére, szóval elvileg ez kéne mellé, jól gondolom? A Jungle Warfare nem lenne jó?

Előre is köszi a választ! (akárki is válaszol)