2024. Május 14. - 22:53:52
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Magyarok! Ki akar IFBB PROFI lenni...?!  (Megtekintve 18077 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Október 03. - 08:01:02
Megtekintve 18077 alkalommal
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Felvazolnek egy dolgot, kivancsi vagyok, hogy kinek mi a velemenye rola...


Miert nem all ossze a (pl.) Superbody es a magyar IFBB es miert nem nyilvanitjak a Superbody-t a Superbody - IFBB Magyar Bajnoksag-ga, Magyarorszag csucsversenyeve. OK-OK, eddig is a Superbody volt a csucsverseny, de sajna igy a magyar top versenyzoknek nincs tovabblepesi lehetoseg. Penzkeresesi lehetoseg van...tovabblepesi lehetoseg nincs. Persze ez csak akkor van igy ha a tobbi versenyzo is igy gondolja, nem csak en... Mert ha meg vannak elegedve a versenyzesi lehetosegeikkel akkor nem szoltam...

A testepites csucsa az IFBB Profi Liga. Ebben gondolom egyet erthetunk. De ha a dolgok igy mennek tovabb, akkor Magyarorszagrol talan ket ember fog meg profi szinpadra lepni (rajtam kivul)...Toth Dani es Johnny. Ez keves.

Tehat mi lehetne az egyik megoldas...?



Superbody IFBB Magyar Bajnoksag...az orszag legjobbjai egymas ellen...Junior es Ujonc kategoriak valamint Open kategoriak az osszes sulykategoriaban (pl. 65kg, 70kg, 75kg, 80kg, 85kg, 90kg, +90kg, +100 kg...szukseg szerint modositva).

A kategoriakon belul a szokasos Superbody szintu dijazas...majd az est fenypontjakent Abszolut Magyar Bajnok valasztas az Open kategoriak gyoztesei kozul!

Az Abszolut Magyar Bajnok megkapna a Superbody szobrot, mondjuk (pl.) 500 ezer Ft keszpenzt es a jogot az IFBB profi kartyaja kivaltasara.

A lanyoknal hasonlokeppen zajlana a Fitness Forma. Magassag kategoriak (4-5 kategoria), kulon-kulon bajnokok es a vegen Abszolut Bajnok valasztas...valami kiemelkedo dijazassal, szoborral es a joggal az IFBB Figure Profi kartya kivaltasara. Es ez mit jelent...azt hogy a lanyok elbiralasat gyokeresen meg kell valtoztatni, hogy eredmenyesek lehessenek majd profikent (es erre sok lanynak megvan az eselye...sokkal tobb lanynak mint ferfi body-snak). Ezzel kapcsolatban pl. tessek megnezni a profi Figure versenyek fotoit, kezdve az idei Olympia fotoival. AZ AZ IRANYELV A LANYOKNAL. Igy nem csak eredmenyesebbek lehetnek es vegre profitalhatnanak is valamit a versenyzesbol, hanem szebbek, noiesebbek es egeszsegesebbek is lennenek.


Roviden ennyi az otletem. Ja, es doppingvizsgalatoknak az eselyet sem szeretnem hallani...ez nem a FITKID kategoria...ezen a versenyen Magyarorszag legjobb atletai indulnanak! A hirnevert, a dicsosegert, az Abszolut Magyar Bajnoki cimert, a penzert es a legfontosabbert...az IFBB PROFI KARTYAERT!!!


Velemenyek?


Sztereo, Johnny, Toth Dani, Tozo, Bognar Gergo, Molnar Peti, La Llave Alex, Voros Zoli, Berkes Laci, Kellner Zsuzsi, Grof Brigi, Farkas Andi, Horvath Zsuzsi, Kiraly Zita, Kovacs Nori, Olah Noemi...? Mi a velemenyetek?
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Október 03. - 09:13:27
Válasz #1
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Stevie,

1. Az itteni fickók 99,9%-a határozottan nem arra született, hogy profi legyen. Soha nem is lesz az, függetlenül a lehetőségektől...it's just the fucken truth.
2. Ez nem football...

Bár én csak műkedvelő vagyok.  :D

"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Október 03. - 09:19:43
Válasz #2
Nem elérhető

sasa


Mindenkinek az a vágya, hogy egyszer Amerikában versenyezhessen. De sajnos jelenleg Magyarországon egy ember miatt esett vissza a testépítés és ezért kivitelezhetetlen a Supesbody magyarbajnokság. Vannak akik ragaszkodnak az IFBB-hez, de azoknak iszonyatos pénzbe kerül, hogy versenyezhessen. A magyar szövetség olyan, mint a bankok, kaukciót kérnek, mert semmi kockázatot nem vállalnak. Én több nevet is tudnék mondani akik megállnák a helyüket, de szerintem közülük többen nem kivánnak oda. Nem tudom, hogy jót tenne-e az europaisodás az Olimpiának? Félek, hogy megromlana az imázsa a sok szeméttől ami innen menne oda. Itt most nem a versenyzőkre céloztam.
Mi már régóta foglalkozunk a gondolattal, hogy kimennénk kipróbálni Brigit, de mi biztos nem kapunk engedélyt a szövetségtől. Véleményem szerint Briginek komoly esényei lennének, csak a felkészülést és az étkezést kellene átírni. Ugyanezt mondhatnám még legalább két lányról Magyarországról. Igazából mi azért is változtatnánk, mert szinte már mindent elértünk amit lehet. Nem ragaszkodunk már az európai versenyekhez, főleg a Magyarországiakhoz, mert csak a pofonokat kapjuk innen. Ha lenne lehetőségünk, jövőre biztos kipróbálnánk.

2009. Október 03. - 09:20:39
Válasz #3
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Stevie,

1. Az itteni fickók 99,9%-a határozottan nem arra született, hogy profi legyen. Soha nem is lesz az, függetlenül a lehetőségektől...it's just the fucken truth.

Teljesen egyet ertek, ezert kezdtem igy:
a magyar top versenyzoknek nincs tovabblepesi lehetoseg. Penzkeresesi lehetoseg van...tovabblepesi lehetoseg nincs. Persze ez csak akkor van igy ha a tobbi versenyzo is igy gondolja, nem csak en... Mert ha meg vannak elegedve a versenyzesi lehetosegeikkel akkor nem szoltam...


2. Ez nem football...

Ezzel is egyet ertek es en aztan tudom, hogy gyenge es kozepes szintu profikent az egesz csupan csak viszi a penzt...de en szemely szerint akkor sem lennek hajlando vmilyen lofasz versenyen penzert kiallni es foleg ugy bemelegiteni, hogy "na vagy elso leszek vagy masodik"...

En ugy akarok kiallni, hogy: "Na most mi a fasz lesz???!!!"

Mert az az igazi verseny!



Bár én csak műkedvelő vagyok.  :D


GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Október 03. - 09:25:46
Válasz #4
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Mostnézem egyidőben majdnem hasonló gondolatok jártak a fejünkben.  Łł=
Kicsit az én megközelítésem a másik topikban más.  Łł=

2009. Október 03. - 09:26:40
Válasz #5
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Mostnézem egyidőben majdnem hasonló gondolatok jártak a fejünkben.  Łł=
Kicsit az én megközelítésem a másik topikban más.  Łł=
;D

 ;-oo-;
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Október 03. - 09:39:06
Válasz #6
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Mindenkinek az a vágya, hogy egyszer Amerikában versenyezhessen. De sajnos jelenleg Magyarországon egy ember miatt esett vissza a testépítés és ezért kivitelezhetetlen a Supesbody magyarbajnokság. Vannak akik ragaszkodnak az IFBB-hez, de azoknak iszonyatos pénzbe kerül, hogy versenyezhessen. A magyar szövetség olyan, mint a bankok, kaukciót kérnek, mert semmi kockázatot nem vállalnak. Én több nevet is tudnék mondani akik megállnák a helyüket, de szerintem közülük többen nem kivánnak oda. Nem tudom, hogy jót tenne-e az europaisodás az Olimpiának? Félek, hogy megromlana az imázsa a sok szeméttől ami innen menne oda. Itt most nem a versenyzőkre céloztam.
Mi már régóta foglalkozunk a gondolattal, hogy kimennénk kipróbálni Brigit, de mi biztos nem kapunk engedélyt a szövetségtől. Véleményem szerint Briginek komoly esényei lennének, csak a felkészülést és az étkezést kellene átírni. Ugyanezt mondhatnám még legalább két lányról Magyarországról. Igazából mi azért is változtatnánk, mert szinte már mindent elértünk amit lehet. Nem ragaszkodunk már az európai versenyekhez, főleg a Magyarországiakhoz, mert csak a pofonokat kapjuk innen. Ha lenne lehetőségünk, jövőre biztos kipróbálnánk.
En csak felvazoltam egy lehetoseget.

Elsosorban a top atletakon mulik, hogy mit is akarnak. A lenyeg az, hogy jelenleg Magyarorszagon nem lehet legalis es esszeru uton IFBB profi kartyahoz jutni. Ez nem maradhat igy...sztem.

Eleg csak megnezni az amerikai amatoroket. Vajon miert szalltak ki az IFBB VB-ken, EB-ken valo rendszeres szereplesekbol es alkottak meg az amerikai amator IFBB szovetseget az NPC-t, evi 4-5 IFBB profi kvalifikalo doppingvizsgalat nelkuli amerikai nemzeti csucsversennyel...?


 :-}
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Október 03. - 09:54:28
Válasz #7
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Stevie,

1. Az itteni fickók 99,9%-a határozottan nem arra született, hogy profi legyen. Soha nem is lesz az, függetlenül a lehetőségektől...it's just the fucken truth.

Teljesen egyet ertek, ezert kezdtem igy:
a magyar top versenyzoknek nincs tovabblepesi lehetoseg. Penzkeresesi lehetoseg van...tovabblepesi lehetoseg nincs. Persze ez csak akkor van igy ha a tobbi versenyzo is igy gondolja, nem csak en... Mert ha meg vannak elegedve a versenyzesi lehetosegeikkel akkor nem szoltam...


2. Ez nem football...

Ezzel is egyet ertek es en aztan tudom, hogy gyenge es kozepes szintu profikent az egesz csupan csak viszi a penzt...de en szemely szerint akkor sem lennek hajlando vmilyen lofasz versenyen penzert kiallni es foleg ugy bemelegiteni, hogy "na vagy elso leszek vagy masodik"...

En ugy akarok kiallni, hogy: "Na most mi a fasz lesz???!!!"

Mert az az igazi verseny!



Bár én csak műkedvelő vagyok.  :D



A nagy különbség a profi és egy amatőr között, hogy az amatőr kihasználja a lehetőségeket(talán), a profi meg megteremti(még a lehetetlent is). Két külön osztály és két külön faj a kettő és szakadéknyi a különbség, erre céloztam az előbb. Az egyik az egyik bolygóról jött(az amatőrök bolygója), a másik meg a másik bolygóról(a profik bolygója), nem nagyon van átjáró a két faj között sajnos. Sorry, de ez van. Ez igaz mindenhol az életben. És ennek nem sok köze van ahhoz, hogy milyen szervezet mit biztosít...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Október 03. - 09:59:31
Válasz #8
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Efit a te véleményedre is igencsak kíváncsi vagyok.  8-) ;)

Ez itt a reklám helye: http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=932.msg145321#lastPost

Össze kéne vonni a két topikot?

2009. Október 03. - 10:02:11
Válasz #9
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Stevie,

1. Az itteni fickók 99,9%-a határozottan nem arra született, hogy profi legyen. Soha nem is lesz az, függetlenül a lehetőségektől...it's just the fucken truth.

Teljesen egyet ertek, ezert kezdtem igy:
a magyar top versenyzoknek nincs tovabblepesi lehetoseg. Penzkeresesi lehetoseg van...tovabblepesi lehetoseg nincs. Persze ez csak akkor van igy ha a tobbi versenyzo is igy gondolja, nem csak en... Mert ha meg vannak elegedve a versenyzesi lehetosegeikkel akkor nem szoltam...


2. Ez nem football...

Ezzel is egyet ertek es en aztan tudom, hogy gyenge es kozepes szintu profikent az egesz csupan csak viszi a penzt...de en szemely szerint akkor sem lennek hajlando vmilyen lofasz versenyen penzert kiallni es foleg ugy bemelegiteni, hogy "na vagy elso leszek vagy masodik"...

En ugy akarok kiallni, hogy: "Na most mi a fasz lesz???!!!"

Mert az az igazi verseny!



Bár én csak műkedvelő vagyok.  :D



A nagy különbség a profi és egy amatőr között, hogy az amatőr kihasználja a lehetőségeket(talán), a profi meg megteremti(még a lehetetlent is). Két külön osztály és két külön faj a kettő és szakadéknyi a különbség, erre céloztam az előbb. Az egyik az egyik bolygóról jött(az amatőrök bolygója), a másik meg a másik bolygóról(a profik bolygója), nem nagyon van átjáró a két faj között sajnos. Sorry, de ez van. Ez igaz mindenhol az életben. És ennek nem sok köze van ahhoz, hogy milyen szervezet mit biztosít...
Igaz...

De jo lenne, ha Magyarorszagon is teremnenek majd profik... A genetika sokszor adott, a hozzaallas/mentalitas/mentalis adottsagok mar kevesbe...penz meg sosem lesz ra eleg ugysem. Merni kell nagyot lepni!

En ott leszek majd az Olympia-n! Talan majd ha elerem akkor felszakitok par mentalis gatat nehany emberben...


Ezen leszek!


 @:-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Október 03. - 10:12:26
Válasz #10
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Átdobom ide hisz annyira összefolyik a téma hogy felesleges lenne két topik

Érdekes kérdés,kérdések,téma vetődött fel bennem. Érdekelne a versenyzők ( Johnny,Steve,Berkes Laci,Tóth Dani,Bognár Gergő,Lénárd Lajos,Csorbai Ádám....és még sorolhatnám hosszan. A teljesség igénye nélkül akinek nem derrogál ebben a fórumban véleményt nyílvánítani. )
A versenyzők mellett érdekelne az "átlag badis társadalom" véleménye is hogy külső szemmel ebből a szövetségek közti dologból mi jön le.

Kérnék minden véleménynyilvánítót,hogy a véleményét,álláspontját ne sértően fejezze ki,hanem lehetséges észérvekkel támassza alá. Tehát célom/célunk NEM bármely szövetség "fikázása" is,hanem hogy miképpen is induljunk/induljon el valaki azon a bizonyos úton.

A bennem felmerült kérdések:

1. Egy leendő versenyző milyen versenyen induljon el,és hogyan építse fel testépítő karrierjét amennyiben komoly ambíciói vannak. A pillanatnyi Magyarországon lévő helyzetet vegyük alapul,mellőzzük a "mi lenne ha" jelzőket. Abban ami van miképp boldoguljunk és milyen REÁLIS karrierutat lehet felvázolni.

2. A szövetségek között valóban ennyire egyeduralkodó maradt az IFBB,vagy a NABBA,WABBA,NAC valószínúleg átveszi itthon (Európában) az "uralmat"?


3. Egy WABBA,NABBA,NAC európa vagy világbajnoki cím egyenértékű lehet egy IFBB európabajnoki vagy világbajnoki címmel?


4. Ha valaki Amerika felé kacsingat, az kitudja használni mindegyik szövetségben elért eredményét?


5. ...vagy,iduljunk el minden versenyen amire lehetőségünk van,és élvezzük a versenyzés adta örömöket,dícsőséget,a közönség tapsviharát,és a saját örömünkre versenyezzünk? S tegyük ezt amíg megtehetjük?
 
 
 

2009. Október 03. - 10:13:10
Válasz #11
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Efit a te véleményedre is igencsak kíváncsi vagyok.  8-) ;)

Ez itt a reklám helye: http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=932.msg145321#lastPost

Össze kéne vonni a két topikot?

Egy kicsit azért más a két topik, legalábbis az én olvasatomban, mert az egyik arra kérdez rá, hogy KI és MI(stevie), a másik, meg arra hogy HOGYAN(sztereo), és így össze lehetne vonni a két topikot, de így külön is jó.  ;)
Csak annyit a másik topikhoz még, hogy "hál istennek" meg van teremtve példa ma már mindkét iránynak, az amatőrök előtt Toth Dani például(de van sok más példa is itt, Johnny, Berkes Laci vagy éppen sztereo 8) stb...a kiemelkedőek közül); és a Profiknak pedig Steve(bár ő is még csak az elején jár, de eddig se jutott el még távolról sem semelyik magyar.)
A "Hogyan" a nehezebb téma, mint mindíg. De a ki és mi letisztázza sokszor a hogyant, ha tudtok követni.  :D

Nem, nem tudtok követni. ;) Ha valaki tudja, hogy hol helyezkedik el az életben most és hol lesz, hol akar lenni 10 év múlva, az nagyon sok "hogyan" kérdésre is megadja a választ. Heavy...nehéz téma ez, mint mindig. 8)
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Október 03. - 14:33:49
Válasz #12
Nem elérhető

tomasz


Ha szabad hozzászólnom,bár én dilettáns vagyok a versenyzés terén,sőt a testépítést is csak a magam örömére csinálom.Úgy hogy én abszolút kívülállóként tudok hozzászólni.
Tehát abban egyet kell értenem Steve-vel,hogy van pár tag kis hazánkban aki többre hívatott annál,mint sem egy Superbody-t megnyerjen aztán csókolom.Az már más kérdés,hogy akar-e az illető tovább lépni,vagy elég neki ez is.
Magam részéről nem tartom szerencsésnek,hogy Az IFBB akarja uralni a testépítő világot,de így alakult.Elég érdekesen működnek a dolgok az IFBB-nél ahogy én tudom,nagy a szigor,megbüntetik aki más szövetségnél akar versenyezni stb...
Még azon csodálkozom,hogy eddig életképes tudott maradni ez a szervezet.Nekem az a meglátásom,hogy nem kell sok idő és a többi szervezet egyenrangúvá fogja felküzdeni magát az IFBB-,mellé.Főleg a WABBA-ra gondolok.
Igazából nem gond,hogy ennyi szövetség van,nézzük csak meg a profi boxot.Ott is van egy csúcs szervezet,meg egy csomó kevésbé csúcs.De ott mégis meg bírják csinálni a címegyesítő meccseket.Nem folytatom tovább ezt a gondolatot....
A feltételek.Ahhoz,hogy komoly eredményeket tudjon felmutatni valaki nagyon sok anyagi és egyéb áldozatot kell vállalni.Én csak annyit tudok,amit versenyző ismerőseimtől tudok,meg látom őket diéta alatt.Kemény.Pedig ők "csak" kisebb versenyeken indulnak,ahol talán még pénzdíj sincs,csak tápkieg.El tudom képzelni nemzetközi szinten mi mehet.Szerintem ez a sport nem jövedelmező egyáltalán,nem úgy mint a többi profi sport.Még talán azok elvannak,akik a Mr.O-n szerepelnek,gondolom Jay-nek sem kell adót csalnia,hogy a csirkemellet megvegye.De szerintem ő is foglalkozik üzlettel a sport mellett.H ajól tudom építőipari cégük van a családjával.
Magyarországon szerintem kevés olyan testépítő van,akinél adott minden.Először is a jó genetika.Ez alatt nem csak a jó izomzatot,csontozatot értem,hanem képességet arra,hogy a rengeteg cuccot kibírja.Másodszor komoly anyagi háttér.H ez nincs akkor annyi.Most képzeljük el,csúcs testépítőnket aki profi kártyáról álmodik ,de nincs meg a kess a felkészüléshez.Egy csomó energiája elmegy arra,hogy megteremtse a zsét a kajára,cuccra,tápkiegre.Mellette még van rezsi ,csaj,stb.Egész nap dolgozik több helyen is,edz mint állat,de a kívánt testet nem tudja elérni,hisz a versenytársai nem ezt csinálják.Őnekik csak az edzéssel kell foglakozni,azzal,hogy meglegyen a kajálás időben.Regenerálódjon,gyakorolja a világverő pózokat.
Sajnos arra,hogy profiként vitézkedjen hazánkból valaki kevés esélyt látok.Esetleg úgy,hogy kiköltözik az USA-ba,a tűz közelébe.De arra sem mindenki hajlandó,hogy elhagyja a hazáját.
"kisfiam,addig örülj míg gyerek vagy...."(apu,nyugodjék békében!)
....patkány vagyok,de nem féreg,az élet a legjobb méreg....

2009. Október 03. - 19:18:58
Válasz #13
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Ha szabad hozzászólnom,bár én dilettáns vagyok a versenyzés terén,sőt a testépítést is csak a magam örömére csinálom.Úgy hogy én abszolút kívülállóként tudok hozzászólni.
Tehát abban egyet kell értenem Steve-vel,hogy van pár tag kis hazánkban aki többre hívatott annál,mint sem egy Superbody-t megnyerjen aztán csókolom.Az már más kérdés,hogy akar-e az illető tovább lépni,vagy elég neki ez is.
Magam részéről nem tartom szerencsésnek,hogy Az IFBB akarja uralni a testépítő világot,de így alakult.Elég érdekesen működnek a dolgok az IFBB-nél ahogy én tudom,nagy a szigor,megbüntetik aki más szövetségnél akar versenyezni stb...
Még azon csodálkozom,hogy eddig életképes tudott maradni ez a szervezet.Nekem az a meglátásom,hogy nem kell sok idő és a többi szervezet egyenrangúvá fogja felküzdeni magát az IFBB-,mellé.Főleg a WABBA-ra gondolok.
Igazából nem gond,hogy ennyi szövetség van,nézzük csak meg a profi boxot.Ott is van egy csúcs szervezet,meg egy csomó kevésbé csúcs.De ott mégis meg bírják csinálni a címegyesítő meccseket.Nem folytatom tovább ezt a gondolatot....
A feltételek.Ahhoz,hogy komoly eredményeket tudjon felmutatni valaki nagyon sok anyagi és egyéb áldozatot kell vállalni.Én csak annyit tudok,amit versenyző ismerőseimtől tudok,meg látom őket diéta alatt.Kemény.Pedig ők "csak" kisebb versenyeken indulnak,ahol talán még pénzdíj sincs,csak tápkieg.El tudom képzelni nemzetközi szinten mi mehet.Szerintem ez a sport nem jövedelmező egyáltalán,nem úgy mint a többi profi sport.Még talán azok elvannak,akik a Mr.O-n szerepelnek,gondolom Jay-nek sem kell adót csalnia,hogy a csirkemellet megvegye.De szerintem ő is foglalkozik üzlettel a sport mellett.H ajól tudom építőipari cégük van a családjával.
Magyarországon szerintem kevés olyan testépítő van,akinél adott minden.Először is a jó genetika.Ez alatt nem csak a jó izomzatot,csontozatot értem,hanem képességet arra,hogy a rengeteg cuccot kibírja.Másodszor komoly anyagi háttér.H ez nincs akkor annyi.Most képzeljük el,csúcs testépítőnket aki profi kártyáról álmodik ,de nincs meg a kess a felkészüléshez.Egy csomó energiája elmegy arra,hogy megteremtse a zsét a kajára,cuccra,tápkiegre.Mellette még van rezsi ,csaj,stb.Egész nap dolgozik több helyen is,edz mint állat,de a kívánt testet nem tudja elérni,hisz a versenytársai nem ezt csinálják.Őnekik csak az edzéssel kell foglakozni,azzal,hogy meglegyen a kajálás időben.Regenerálódjon,gyakorolja a világverő pózokat.
Sajnos arra,hogy profiként vitézkedjen hazánkból valaki kevés esélyt látok.Esetleg úgy,hogy kiköltözik az USA-ba,a tűz közelébe.De arra sem mindenki hajlandó,hogy elhagyja a hazáját.
Igaz dolgokat irtal. De ez van...

En minden profi szezonomra ugy kezdtem el keszulni, hogy anyagilag lehetetlennek tunt a kivitelezese. Majd szponzoraciokkal, kolcsonokkel, szerencsevel megis osszejottek...de lenullazodtam, illetve valojaban minuszba kerultem es igy vagtam neki az uj evnek, ami megintcsak alapvetoen lehetetlennek tunt, de elobb meg a minuszbol is ki kellett jonnom. Na peldaul ezert nem fejlodtem tul sokat az elmult 3 evben...foleg izomtomegben nem.

De a masik valasztasom az lehetett volna, hogy feladom.

Na azt mar nem!


 8-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Október 03. - 19:50:50
Válasz #14
Nem elérhető

tomasz


Szerintem te megcsinálod,mert mindent erre tettél fel.Hajrá! =/+'
"kisfiam,addig örülj míg gyerek vagy...."(apu,nyugodjék békében!)
....patkány vagyok,de nem féreg,az élet a legjobb méreg....