2024. Április 27. - 20:20:52
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Teljesítmény fokozók, egyéb gyógyszerek és egészség  (Megtekintve 47606 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2021. Május 13. - 15:57:18
Megtekintve 47606 alkalommal
Nem elérhető

G


Sziasztok!
Egy ideje már gondolkodok rajta hogy indítok egy "saját" topikot azért legfőképpen hogy ide össze gyűjtsem a hosszabb, rövidebb írásaim, tapasztalataim vagy kiemeljem a számomra fontos dolgokat amiket éppen megemlítettem csak  és akár egy kis útmutatást is adjon a kezdő szteroid használóknak.

Mint cím is mutatja azért én már főleg az "egészségesebb" bodyzás és szteroid használatot preferálom ami átlag ember és átlag edzőterembe járó számára már nagyon jó kinézet de nem egy versenyszerű szint.

Remélem lesz a topikra igény és várom majd hogy dobjatok fel érdekes témákat, tapasztalatokat, elméleteket és remélem ezekre legalább minimális szinten tudok majd hozzászólni.

Amiket már össze írtam hirtelen témák amikről kezdésnek szeretnék írni azok pl.: mi kell hozzá és mi lenne az optimális első kúra mennyi edzésmúlt és életkor kellene hozzá, milyen normál tápkiegek és gyógyszerek segítenek az egészség megőrzésében kúra közben, miket figyeljünk a vérképünkön akár Ti is feldobhatjátok a vérképeket ide közvetlenül vagy privátban és akkor kirakom és név nélkül és próbálom elemezni, hogy is nézne ki egy "igazi" PCT és TRT a véleményem szerint, növi és inzulin használat, hogy hatnak a szteroidok az agyra és az élettartamra ezek így hirtelen.

A hangvételt próbálom könnyen emészthető de azért tudományosabbra venni hogy valaki érdeklődő és szeretne még további tudást szerezni vagy kutatást végezni legyen ötlete merre induljon el.

Viszont megkérném a pár hozzászólásos új embereket és a teljesen újakat hogy ha éppen ebben a topikban lesznek véletlenül az utolsó hozzászólások akkor se ide "spameljék" a kérdéseiket.

És egy kis figyelmeztetés a biztonság kedvéért bocsi a nagy betűért csak a nyomatékosság kedvéért:
FIGYELEM!
NEM PROMOTÁLOK SEMMILYEN VÉNYKÖTELES GYÓGYSZER VAGY ILLEGÁLIS VAGY NEM JÓVÁ HAGYOTT HATÓANYAG HASZNÁLATÁT. MINDENKI A SAJÁT ORVOSÁVAL KONZULTÁLJON BÁRMILYEN GYÓGYSZER HASZNÁLATRÓL ÉS ESETLEGES EGÉSZSÉGÜGYI PROBLÉMÁIRÓL.  ÉN NEM TUDOK ÉS NEM IS ADOK TANÁCSOT SEMMILYEN SZER HASZNÁLATRA MIVEL NEM VAGYOK ORVOS.
AZ ITT EMLÍTÉSRE KERÜLŐ GYÓGYSZEREKRŐL BÁRKI TALÁLHAT INFORMÁCIÓT AZ INTERNETEN SZABADON SZÓVAL EZ CSAK EGY FAJTA GYŰJTŐHELY AZ INFORMÁCIÓKHOZ.
AZ IDE FELKERÜLŐ DOLGOK KIZÁRÓLAG A SZÓRAKOZTATÁS CÉLJÁT SZOLGÁLJÁK.


2021. Május 13. - 17:04:42
Válasz #1
Nem elérhető

bbuilder


Nagyon jó lesz ez a topic! A szakértelmed a témában megkerdojelezhetetlen velemenyem szerint.
A pct-vel nem art tisztaban lenni az ujaknak, annak fontossagaval.
Illetve ami szerintem meg erdekes tema lehet, nem tudom ebben mennyire vagy otthon, de pl barki mas aki utanajart mar dolgoknak, esetleg orvossal konzultalt. Van egy ismerosom (tenyleg ismeros es nem en :D ) aki eleg masszívan koxolt évekig, majd gyereket akart a baratnojevel es évekbe, meg elég sok forintjába kerult orvosrol orvosra jarva, hogy osszejojjon. Ez is genetika fuggvenye nyilvan, ismerunk olyat akinek kura kozben is besikerul, de ezen a teruleten mire kell figyelni amikor koxol az ember, ha majd par even belul pl szeretne csaladot alapitani. Kura hossz, piheno ide, pct stbstb.

2021. Május 13. - 19:09:34
Válasz #2
Nem elérhető

G


Nagyon jó lesz ez a topic! A szakértelmed a témában megkerdojelezhetetlen velemenyem szerint.
A pct-vel nem art tisztaban lenni az ujaknak, annak fontossagaval.
Illetve ami szerintem meg erdekes tema lehet, nem tudom ebben mennyire vagy otthon, de pl barki mas aki utanajart mar dolgoknak, esetleg orvossal konzultalt. Van egy ismerosom (tenyleg ismeros es nem en :D ) aki eleg masszívan koxolt évekig, majd gyereket akart a baratnojevel es évekbe, meg elég sok forintjába kerult orvosrol orvosra jarva, hogy osszejojjon. Ez is genetika fuggvenye nyilvan, ismerunk olyat akinek kura kozben is besikerul, de ezen a teruleten mire kell figyelni amikor koxol az ember, ha majd par even belul pl szeretne csaladot alapitani. Kura hossz, piheno ide, pct stbstb.

Ezt is terveztem bele venni a PCT-be arra gondoltam hogy lebontom a PCT "cél" szerint pl. pont ahogy írtad hogy a lehető legjobban  vissza álljon a termékenység, vagy aki "csak" 3-4 hónapot hagy két kúra között mennyiben változnak a dolgok.
De akkor ez benne lesz az elsők között.

2021. Május 14. - 16:07:06
Válasz #3
Nem elérhető

Sznk


Becsatlakoznek!Gyerekvallalasos temaban van tapasztalat.Roviden..Eleg koran nekialltam koxolni 17 evesen(most 34)de pl elso kuram 7db gorog deca volt,2.meg 100szem naposim,3.150 anabol,tehet full kaosz volt minden segitseg nelkul!😃Komolyabb szerhasznalat 9 eve kezdodott!Pct-re mindig figyeltem,volt h kozben is ment kis adagokban hcg,vegen se sporoltam semmin,ment clostyl stb..nyilvan biztos lehetett volna jobban csinalni,mert mindig van jo meg jobb!6-7honapos kurakat szoktam csinalni!Kozben,meg uresjaraton se vedekeztunk soha,es nem jott ossze gyerek.Aztan 2018 oktobereben lealltam cuccokkal h majd most akkor gyerek.De nem jott..aztan 2019 februarban ugy dontottem elmegyek sperma vizsgalatra,mert cucc utan 90 nap kell h elvileg spermatogenezis ujrainduljon vagy ilyesmi,mondom megnezem hatha vmit kell fokozni.Na hat nem kellett fokozni semmit,mivel spermaszam 0!!!Semmi nem volt!Se halott,se deformalt se semmi!0!A lenyeg h orszag legjobb androlugusahoz volt protekcio ra 1 honapra.Na ott aztan kaptam a lebaszast h oncsonkitast vegzunk stb..Kirohogott a pct protokolommal!😃Ott is volt sperma vizsgalat es semmi!De tenyleg a lenyeg mert hosszu a sztori.Hormonvizsgalat megvolt az alapjan irt fel ELSŐ korben heti 6500 egyseg  (ovitrelle)hcg-t es 225 egyseg (bemfola)fsh ra ezt 12 hetig!6het utan volt elso kontroll ujra vizsgalat.A 0 bol lett 196millio kis öcsi!Ekkor meg nemtudtuk,utolag derult ki h 4 het utan mar teherbe esett parom.15 honapos kisfiam!Ugyhogy jol reagaltam erre is,nem csak anabolikara.Azota mar 2.kuraban vagyok,nem vedekezunk es nem jon kisteso.Ezzel azt akarom  hogy minden szervezet mas.Ismerek olyat aki 3 eve kuran van folyamat heti 1.5g tesztoval,tren,halo,oxy stb valtogatva es 2.baba jott!En igy jartam,ez is egy into jel h azert ezek a dolgok nem gyerekjatekok!Ezt csak azert irtam le, ha esetleg barki hasonlo cipiben jarna,ne adja fel es menjen a dolgok utan!

2021. Május 14. - 21:25:38
Válasz #4
Nem elérhető

Gábor77


Nálunk 3 gyerekből kettő kúra alatt jött össze. A középső volt a leg problémásabb ,pedig nála már 2 éve üres voltam. Minden szertől mentes.

2021. Május 16. - 10:49:07
Válasz #5
Nem elérhető

kappl


Szia, nem igazán akartam ide írni, mert úgy gondoltam nem szeretném szét offolni, de nagyon örülök, hogy elindítottad a témát és én azért érdeklődnék, vagyis ezt is bele írhatnád, hogy egészséges kereteken belül hogy lehet a cuccok után megőrizni az edzéskedvet :) nekem egy sarm után is cseppet mintha nem lenne akkora kedvem az edzéshez, pedig az értékeim jók, igaz a tesztó kicsit lejjebb esett, normál felső értékről normál középre, de nem sokára mennek a kiegészítők, de nem hinném hogy közre játszna, ha esetleg van ilyennel kapcsolatos infód, vagy érdekesnek találod akkor akár ezt is bele foglalhatod :D

2021. Május 16. - 20:56:03
Válasz #6
Nem elérhető

Gábor77


Szia, nem igazán akartam ide írni, mert úgy gondoltam nem szeretném szét offolni, de nagyon örülök, hogy elindítottad a témát és én azért érdeklődnék, vagyis ezt is bele írhatnád, hogy egészséges kereteken belül hogy lehet a cuccok után megőrizni az edzéskedvet :) nekem egy sarm után is cseppet mintha nem lenne akkora kedvem az edzéshez, pedig az értékeim jók, igaz a tesztó kicsit lejjebb esett, normál felső értékről normál középre, de nem sokára mennek a kiegészítők, de nem hinném hogy közre játszna, ha esetleg van ilyennel kapcsolatos infód, vagy érdekesnek találod akkor akár ezt is bele foglalhatod :D
Feleségem elrugdal edzeni. Nem mondhatom neki hogy nincs kedve,meg ilyenek. Lepirít úgy hogy egyből vàltozik a hangulatom. Szóval engem párom motivál.

2021. Május 16. - 23:01:55
Válasz #7
Nem elérhető

G


Szia, nem igazán akartam ide írni, mert úgy gondoltam nem szeretném szét offolni, de nagyon örülök, hogy elindítottad a témát és én azért érdeklődnék, vagyis ezt is bele írhatnád, hogy egészséges kereteken belül hogy lehet a cuccok után megőrizni az edzéskedvet :) nekem egy sarm után is cseppet mintha nem lenne akkora kedvem az edzéshez, pedig az értékeim jók, igaz a tesztó kicsit lejjebb esett, normál felső értékről normál középre, de nem sokára mennek a kiegészítők, de nem hinném hogy közre játszna, ha esetleg van ilyennel kapcsolatos infód, vagy érdekesnek találod akkor akár ezt is bele foglalhatod :D

Ugyan már pont az ilyen kérdéseket szeretném itt látni amire azt mondja valaki hogy ááá ez "banális" aztán mégis remélhetőleg jön egy "oooo" na erre aztán nem gondoltam volna válasz/elmélet.
Amit sokan nem tudnak hogy a szteroidok vagy külsőleg bevitt bármilyen androgén hatással van az agyműködésre és az agy kémiájára, minél androgénebb egy anyag annál jobban hat a szimpatikus idegrendszerre azaz egyszerűbben az adrenalin/dopamin rendszerre és mivel egy ilyen "túltolt" állapotban mit csinálunk elmegyünk edzeni és látjuk, érezzük az extra bedurranást, fejlődést, állóképességet az agyunk szeret nagyon gyorsan össze kötni dolgokat tehát gyakorlatilag edzés=extra boldogság az agyunk számára, mint egy kúra elején vagy kúrában érezzük az extra libidót és kúra után meg azt érezzük hogy de vissza esett minden pedig igazából csak vissza térünk a normál állapotba.
Igazából ezzel sokat nem lehet tenni... vagyis talán egy kicsit... és akkor itt most beugrik a nagybetűs figyelmeztetés a topik elejéről :D
kúrában ahogy lehet próbáljuk csökkenteni a szimpatikus idegrendszer működését legfőképpen edzés után egy béta-blokkolóval (propranolol) és estére lefekvés előtt ( antipszichotikum - quetiapine ) ezek lenyugtatják az idegrendszerűnk és így kisebb lesz a hatás az agyra kúrában és persze kúra után edzés előtt lehet használni a dopaminra ható tápkiegeket fenil-alanin, PEA, l-tirozin, modafinil és ha valaki extrém akar lenni amfetamin származékot :D
Szóval a rövid válasz hogy igazából ez csak a fejünkben van és mivel a szteroidok megváltoztatják az agy kémiánk és ezt össze kötjük a kúrával és az edzéssel így nélküle minden "szar@bb" lesz és ez egy rövid válasz arra hogy igazából a szteroidok miért is okoznak egy fajta függőséget. 

2021. Május 18. - 14:31:35
Válasz #8
Nem elérhető

Janó


Sziasztok!
Egy ideje már gondolkodok rajta hogy indítok egy "saját" topikot azért legfőképpen hogy ide össze gyűjtsem a hosszabb, rövidebb írásaim, tapasztalataim vagy kiemeljem a számomra fontos dolgokat amiket éppen megemlítettem csak  és akár egy kis útmutatást is adjon a kezdő szteroid használóknak.

Mint cím is mutatja azért én már főleg az "egészségesebb" bodyzás és szteroid használatot preferálom ami átlag ember és átlag edzőterembe járó számára már nagyon jó kinézet de nem egy versenyszerű szint.

Remélem lesz a topikra igény és várom majd hogy dobjatok fel érdekes témákat, tapasztalatokat, elméleteket és remélem ezekre legalább minimális szinten tudok majd hozzászólni.

Amiket már össze írtam hirtelen témák amikről kezdésnek szeretnék írni azok pl.: mi kell hozzá és mi lenne az optimális első kúra mennyi edzésmúlt és életkor kellene hozzá, milyen normál tápkiegek és gyógyszerek segítenek az egészség megőrzésében kúra közben, miket figyeljünk a vérképünkön akár Ti is feldobhatjátok a vérképeket ide közvetlenül vagy privátban és akkor kirakom és név nélkül és próbálom elemezni, hogy is nézne ki egy "igazi" PCT és TRT a véleményem szerint, növi és inzulin használat, hogy hatnak a szteroidok az agyra és az élettartamra ezek így hirtelen.

A hangvételt próbálom könnyen emészthető de azért tudományosabbra venni hogy valaki érdeklődő és szeretne még további tudást szerezni vagy kutatást végezni legyen ötlete merre induljon el.

Viszont megkérném a pár hozzászólásos új embereket és a teljesen újakat hogy ha éppen ebben a topikban lesznek véletlenül az utolsó hozzászólások akkor se ide "spameljék" a kérdéseiket.

És egy kis figyelmeztetés a biztonság kedvéért bocsi a nagy betűért csak a nyomatékosság kedvéért:
FIGYELEM!
NEM PROMOTÁLOK SEMMILYEN VÉNYKÖTELES GYÓGYSZER VAGY ILLEGÁLIS VAGY NEM JÓVÁ HAGYOTT HATÓANYAG HASZNÁLATÁT. MINDENKI A SAJÁT ORVOSÁVAL KONZULTÁLJON BÁRMILYEN GYÓGYSZER HASZNÁLATRÓL ÉS ESETLEGES EGÉSZSÉGÜGYI PROBLÉMÁIRÓL.  ÉN NEM TUDOK ÉS NEM IS ADOK TANÁCSOT SEMMILYEN SZER HASZNÁLATRA MIVEL NEM VAGYOK ORVOS.
AZ ITT EMLÍTÉSRE KERÜLŐ GYÓGYSZEREKRŐL BÁRKI TALÁLHAT INFORMÁCIÓT AZ INTERNETEN SZABADON SZÓVAL EZ CSAK EGY FAJTA GYŰJTŐHELY AZ INFORMÁCIÓKHOZ.
AZ IDE FELKERÜLŐ DOLGOK KIZÁRÓLAG A SZÓRAKOZTATÁS CÉLJÁT SZOLGÁLJÁK.
Helló!
Negyvenöt elmúltam és már két éve folyamatosan használok hosszú tesztót amivel nincs is különösebb gondom,de kb 1 éve durván elkezdtem szőrösödni a vállam  karom hátam is ami azelőtt nem volt ennyire szőrös. Lehet gyógyszeresen kezelni a problémát vagy marad a gyanta? Dht blokkoló elvileg hatásos lehet, de az meg impotenciát okoz ha jól tudom.

2021. Május 18. - 19:18:16
Válasz #9
Nem elérhető

G


Sziasztok!
Egy ideje már gondolkodok rajta hogy indítok egy "saját" topikot azért legfőképpen hogy ide össze gyűjtsem a hosszabb, rövidebb írásaim, tapasztalataim vagy kiemeljem a számomra fontos dolgokat amiket éppen megemlítettem csak  és akár egy kis útmutatást is adjon a kezdő szteroid használóknak.

Mint cím is mutatja azért én már főleg az "egészségesebb" bodyzás és szteroid használatot preferálom ami átlag ember és átlag edzőterembe járó számára már nagyon jó kinézet de nem egy versenyszerű szint.

Remélem lesz a topikra igény és várom majd hogy dobjatok fel érdekes témákat, tapasztalatokat, elméleteket és remélem ezekre legalább minimális szinten tudok majd hozzászólni.

Amiket már össze írtam hirtelen témák amikről kezdésnek szeretnék írni azok pl.: mi kell hozzá és mi lenne az optimális első kúra mennyi edzésmúlt és életkor kellene hozzá, milyen normál tápkiegek és gyógyszerek segítenek az egészség megőrzésében kúra közben, miket figyeljünk a vérképünkön akár Ti is feldobhatjátok a vérképeket ide közvetlenül vagy privátban és akkor kirakom és név nélkül és próbálom elemezni, hogy is nézne ki egy "igazi" PCT és TRT a véleményem szerint, növi és inzulin használat, hogy hatnak a szteroidok az agyra és az élettartamra ezek így hirtelen.

A hangvételt próbálom könnyen emészthető de azért tudományosabbra venni hogy valaki érdeklődő és szeretne még további tudást szerezni vagy kutatást végezni legyen ötlete merre induljon el.

Viszont megkérném a pár hozzászólásos új embereket és a teljesen újakat hogy ha éppen ebben a topikban lesznek véletlenül az utolsó hozzászólások akkor se ide "spameljék" a kérdéseiket.

És egy kis figyelmeztetés a biztonság kedvéért bocsi a nagy betűért csak a nyomatékosság kedvéért:
FIGYELEM!
NEM PROMOTÁLOK SEMMILYEN VÉNYKÖTELES GYÓGYSZER VAGY ILLEGÁLIS VAGY NEM JÓVÁ HAGYOTT HATÓANYAG HASZNÁLATÁT. MINDENKI A SAJÁT ORVOSÁVAL KONZULTÁLJON BÁRMILYEN GYÓGYSZER HASZNÁLATRÓL ÉS ESETLEGES EGÉSZSÉGÜGYI PROBLÉMÁIRÓL.  ÉN NEM TUDOK ÉS NEM IS ADOK TANÁCSOT SEMMILYEN SZER HASZNÁLATRA MIVEL NEM VAGYOK ORVOS.
AZ ITT EMLÍTÉSRE KERÜLŐ GYÓGYSZEREKRŐL BÁRKI TALÁLHAT INFORMÁCIÓT AZ INTERNETEN SZABADON SZÓVAL EZ CSAK EGY FAJTA GYŰJTŐHELY AZ INFORMÁCIÓKHOZ.
AZ IDE FELKERÜLŐ DOLGOK KIZÁRÓLAG A SZÓRAKOZTATÁS CÉLJÁT SZOLGÁLJÁK.
Helló!
Negyvenöt elmúltam és már két éve folyamatosan használok hosszú tesztót amivel nincs is különösebb gondom,de kb 1 éve durván elkezdtem szőrösödni a vállam  karom hátam is ami azelőtt nem volt ennyire szőrös. Lehet gyógyszeresen kezelni a problémát vagy marad a gyanta? Dht blokkoló elvileg hatásos lehet, de az meg impotenciát okoz ha jól tudom.

DHT blokkoló valamit segíthet de az is inkább hajhullásra jó, ami kinőtt szőr az már ott marad sajna, nekem is a hátamra azért jött bőven mondjuk a szakállam is dúsabb lett. Sajna ezzel véglegesen csak a lézeres szőrtelenítést  lehet tenni.

2021. Május 22. - 13:10:14
Válasz #10
Nem elérhető

Kamagraking


Ha lenne időd írhatnál:
                                     a szájon át szedett L-carnitine carcinogen (rákkeltő) hatású-e?
                                     az injectálható L-carnitine előnyei/hátrányai
                                     hgh melletti pajzsmirigyhormon kiegészítésről T3 vagy T4 a jobb és miért?
Anabolika bevizsgálás-->írj privit

2021. Május 22. - 13:48:35
Válasz #11
Nem elérhető

G


Ha lenne időd írhatnál:
                                     a szájon át szedett L-carnitine carcinogen (rákkeltő) hatású-e?
                                     az injectálható L-carnitine előnyei/hátrányai
                                     hgh melletti pajzsmirigyhormon kiegészítésről T3 vagy T4 a jobb és miért?

Ma szerintem sikerül is össze hozni ezt a kis írást.

2021. Május 22. - 16:02:54
Válasz #12
Nem elérhető

Kamagraking


Ha lenne időd írhatnál:
                                     a szájon át szedett L-carnitine carcinogen (rákkeltő) hatású-e?
                                     az injectálható L-carnitine előnyei/hátrányai
                                     hgh melletti pajzsmirigyhormon kiegészítésről T3 vagy T4 a jobb és miért?

Ma szerintem sikerül is össze hozni ezt a kis írást.

excellent
Anabolika bevizsgálás-->írj privit

2021. Május 22. - 23:07:08
Válasz #13
Nem elérhető

G


PCT
Kúra utáni tesztoszteron termelés és termékenység visszaállítása

Amit itt le fogok írni az a szerintem optimális szinte mindenre kiterjedő lehetőség ami se nem olcsó, se nem egyszerű és nem is gyors megoldás és persze minden említett gyógyszer mennyiségét azt patikai minőségben értem.

Egy jó PCT-hez az kellene hogy már a legelső kúránk előtt legyen egy teljes hormon panelünk hogy tudjuk mi is volt a kiinduló alap persze egy természetes csökkenés életkorral mindenképpen lesz ezzel kalkuláljunk. Ami egy ”mezei” módszer hogy az első kúránk előtt egy mérőpohárba testmeleg vízbe lógassuk bele a heréket és így a vízkiszorítás alapján megtudjuk a térfogatuk ami azért lesz jó mert a tesztoszteron termelés és termékenység egyenes arányban áll a herék méretével és ha kúrák végén megcsináljuk ezt akkor jöhet a meglepődés hogy mennyit változott a helyzet. Ami még érdekesség hogy szteroid használókon végzet boncolások során nagyon gyakran találtak hegszövetet a heréken a kúráknak köszönhető zsugorodás miatt, ami a termékenyégnek abszolút nem tesz jót de akár rák is kialakulhat tőle. Ami még ideális esetben jó lenne az egy sperma vizsgálat a legelső kúra előtt hogy ezekkel az adatokkal is tisztában legyünk és aki úgy dönt hogy nála a testépítés egy életcél lesz akár sperma lefagyasztást is számba veheti mivel akadtak most itt a  fórumon ilyen sztorik hogy jött a meglepetés a sperma szám egy nagy 0 volt és ilyenkor vagy sikerül vissza hozni  dolgokat vagy nem…

Jöjjön most egy rövid kicsit címszavas kis leírás hogy mégis hogy működik a testünk és hogy is termelünk tesztoszteront/spermát mi a hatásmechanizmus.

A hipotalamusz GNrH-t (gonadotropinfelszabadító hormont) termel ami jelet küld az agyalapi mirigynek ami LH-t (luteinizáló hormon) és FSH-t (follikuluszstimuláló hormon) termel, Az LH és FSH jelet küld a  heréknek ahol az LH a tesztoszteron és sperma termelést indítja el, az FSH pedig a spermák teljes érését/kifejlődését biztosítja.

Mi történik ha külsőleg viszünk be tesztoszteront akkor röviden GNrH le--> LH, FSH le--> herékben csökken vagy teljesen le is áll a saját tesztoszteron termelés (hogy melyik is lesz ez függ a használt anyag/anyagoktól, dózistól, időtartamtól). Plussz erre még kapunk egy negatív visszacsatolást is ami az emelkedett ösztrogén szint miatt van és ugyan ezt a kört lejátsszuk  GNrH le--> LH, FSH le--> stb…

Amit tehetünk első sorban egy jó PCT-ért az az hogy már kúra közben is elkezdünk használni HCG-t (human chorionic gonadotropin) és én ezzel le is zárnám a részemről a vitát hogy kell-e vagy nem kell kúra alatt HCG  egy egyszerű mondással ”ha nem használod el is veszíted” és itt vissza utalnék a herék zsugorodására meg hegszövetre meg hasonlók…. Amit még tehetünk hogy használunk kúra közben alacsony dózisú naponta/másnaponta 25 mg clomidot (clomiphene citrate) mivel a HCG és a clomid is stimulálja az LH termelést. És itt jönne be még egy dolog a HMG (human menopausal gonadotropin) ami pedig FSH-t stimulálja (amúgy a HCG is kis mértékben a gyártási ”hibája” miatt). Amit minimum ajánlanék kúra közben az heti 1-szer 500 IU HCG és 75 IU HMG egymást követő napon és legalább minden másnap 25 mg clomid. Ezek sem éppen olcsó dolgok főleg a HMG viszont amit igazán javasolnék az ezeknek a rekombináns eljárással készült változatuk rLH (HCG helyett) rFSH (HMG helyett) és az enclomiphene citrate a sima clomid helyett.

Ha mást nem is legalább HCG-t használjunk mivel azon túl hogy legalább az LH-nk (kis mértékben FSH-nk is) stimulálva tartjuk, a külsőleg bevitt szteroidok miatt leáll különböző fontos és protektív hatású  neuro-szteroidok termelése is pl.: pregnenolone, DHEA (amit tudunk ellensúlyozni valamennyire 10-20 mg pregnenolone és 25-50 mg DHEA külső bevitelével)  ezek miatt lecsökkennek más hormonok szintjei is pl.: libidó szempontjából nagyon fontos hormon szintje az allopregnanolone-nak.
Ezenkívül a kúra előre haladtával nagyon lefog esni az SHBG (sex hormone-binding globulin) szintje aminek örülnénk mert de jó így több lesz a szabad tesztoszteron a vérben… igen ott ahol csak kering és nem kapcsolódik az androgén receptorokhoz…. mivel az SHBG egy szállító molekula és pont ez lenne a feladata ezen kívül még a libidóra is jótékony hatással van. Szóval egy minimum HCG használattal elég sokat tudunk tenni magunkért a kúra közben meg után is.

Ami a kúra utáni PCT-t illeti szerintem fontos hogy döntsük el hogy mi is a célunk a PCT-vel, csak egy tömegelés déta közti időt akarjuk áthidalni csak és akkor ”nyomok egy kis PCT-t”, vagy csinálunk egy ”full” PCT-t és 3 hónap múlva ha vége akkor úgyis jön a következő kúra, vagy fél év múlva tervezem a következő kúrát csak, esetleg le fogok állni végleg vagy csak egy hosszabb időre gyerek vállalás vagy bármi miatt.

Nézzük meg hogy néz ki egy átlag szteroid felhasználó PCT-je amire átlag ember azt mondja hogy igen ez már tuti jó.
A szomszéd ismerősének haverja nyom tesztót meg decát/boldit 12 hétig mert tömegelés van aztán 2 héttel az utolsó szuri után nyom 2-4 hétig HCG-t meg végig clomidot és/vagy nolvát. Ezután általában az szokott történni hogy vagy 1-2 hónap után indul a következő kúra mert amúgy is indulna vagy emberünk sz@rul érzi magát, erő tömeg elmegy, libidó leesik és akkor ezért jöhet a kúra. Hát miért is alakult így.

A PCT kezdete az utoljára használt leghosszabb észterű injekció felezési ideje alapján történik. Tehát a fenti történet szerint deca/boldi kb 15 nap a felezési idő, és 5-szörös felezési időre mondhatjuk hogy kiürült egy anyag teljesen tehát itt 75 nap… ilyenkor jöhetne a HCG és clomid/nolva 2-4 hétig, amikor abba hagytuk a clomid/nolvat  mivel a  5-7 nap a felezési idejük tehát 25-35 nap mire oda jutunk hogy teljesen minden kiürült a szervezetünkből és egy vérkép alkalmával tényleg valós adatokat kaphatunk. Szóval gyors össze számolás után ez 75 nap az utolsó injekció után ha 4 hétig ment HCG és clomid akkor az még 28 nap a ”PCT”, mire kiürül a clomid mondjuk az 30 nap ez összesen 133 nap kb 4 és fél hónap hogyha mindet megcsináltunk átlag körök szerint ”jól” akkor ezentúl már a saját termelésünkre hagyatkozunk csak…. Na ez az amit senki nem vár meg legfőképpen mert nem tudja másrészről meg ezzel csinálunk 2 lépést előre kúrában másfelet vissza PCT-ben.

Erre írtam hogy el kell döntenünk hogy mit is akarunk a PCT-vel mert lehet jobban járunk persze csakis testépítő szempontból ha átmegyünk TRT-re 150-200 mg tesztoszteron és mint kúra közben itt is használjuk a HCG-t legalább, vagy erre a ”TRT” időszakra beiktatjuk a HCG-t 1000-2000 IU minden másnap mennyiségben hogy próbáljuk kicsit magához téríteni a hormonrendszerünk (persze mellé HMG-vel még többet tudunk tenni)

És most jöjjön a termékenység vissza állítása rész itt  szerintem már értitek az alapokat szóval rövidebb leszek. Rasszoknál azért van eltérés a kúra utáni helyreállásban jellemzően ázsiaiak a legnehezebben a sötétebb bőrű, szőrösebb, férfiasabb férfiak könnyebben állnak vissza. De természetesen a használt anyag/anyagok mennyisége, dózisa, időtartama is jelentős befolyásoló dolog.
Amit még megjegyeznék hogy érdemes a PCT-t kalória többletben indítani, és mikro tápanyagok szintjén esszenciális zsírok, cink, szelén, bór, E-D-vitamin legyenek rendben.
Ezenkívül ajánlom még a rendszeres masszázst a kúra utáni ürülési időben főleg ott ahova az injekciók mentek hogy ”feltörjük” az injekciós depókat és ne maradjon semmi olaj és hatóanyag ami bezavarhatna a PCT-be. Igazából mivel konkrét tanulmányok meg protokollok nincsenek szteroid használókra így a termékenységi kutatásokban használt dolgokra tudunk csak igazán támaszkodni amik röviden:

1.
A teljes ürülés után tesztoszteron szint vizsgálat, utána 3 hétig 500-1000 IU HCG minden másnap ez igazából csak arra van hogy felélesszük a herék tesztoszteron és sperma termelését utána egy újabb tesztoszteron mérés hogy lássuk erre hogyan reagálunk.
2.
Utána 3 héttől- 3 hónapig 2500 IU HCG minden másnap és itt már bejön egy aromatáz inhibítor arimidex 0,5 mg naponta/minden másnap ösztrogén szinttől függően, mert azt szoroson kellene tartanunk a ”cikk” elején említett negatív visszacsatolás miatt, ezen kívül az arimidex még segíti is a sperma szám növekedését is, van akinél már ez önmagában elég lehet termékenységi szempontból és még naponta 25 mg clomid innen kezdve. Eddig a tesztoszteron termelés maximalizálása volt a cél és a sperma termelés elindítása, ha nem vagyunk elégedett a tesztoszteron szinttel akkor a HCG-t növelhetjük a maximális minden másnap 5000 IU-ig persze ehhez mérten emelni kellhet az arimidexet. Itt egy ideális cél a 13-18:1 tesztoszteron : ösztrogén arány kéne megcéloznunk.
3.
3  hónaptól- 6 hónapig a HCG mellé bejön a HMG minden másnap 75 IU, arimidex, marad az eddigi mennyiség clomid 50 mg naponta, innentől a spermák érése a fő cél  erre van a HMG itt már a sperma vizsgálat a fő szempont mennyiség, alaktan, mozgékonyság, halálozás. Ezek alapján tudjuk növelni a HMG mennyiségét akár a maximális 400 IU minden másmapi adagig.
A legtöbb embernek 6 hónap elég a teljes visszaálláshoz, de ez extrémebb esetekben akár másfél-2 év is lehet ezt a protokollt követve.

Amit itt megjegyeznék hogy viták folynak róla hogy teljesen le kell-e állni a kúrával (persze itt csak tesztoszteronról beszélünk max 150-250 mg dózisban) vannak minden oldalra jó érvek én azt mondom ha valakinek életstílusa a testépítés és nem szeretné elveszíteni az eddig munkája egy részét meggondolandó a dolog hogy minimál tesztoszteronon maradjon ez a protokoll akkor is működőképes és talán annyit "nyer" vele hogy az elején nem kell a testnek megküzdenie azzal hogy a normális biológiai funkciókat vissza hozza mivel elvettük a külső tesztoszteront.

Másik dolog a GNrH analógok  triptolelin, gonadorelin, kisspeptin-10 PCT szempontjából én is használtam őket de nem támaszkodnék ezekre mivel  GNrH-t könynen "túl terhelik" mivel csak naponta akár többször kis pulzálásokban gyártja a test ezek pedig egy hosszú hatóidőt képviselnek így megvan az esély arra hogy lereguláljuk a hipotalamuszt vagy extrém esetben gyakorlatilag kémiailag kasztráljuk magunkat szóval aki mégis használni akarja a HCG/HMG clomid PCT végén tegye nagyon kis dózisban max 50-100 mcg egyszeri beadásra.

Azért ajánlom hogy legalább 6 hónapig kövessük ezt a protokollt mert a spermák életciklusa 3 hónap és szeretnénk hogy ez a kör kétszer lefusson hogy a lehető legegészségesebb spermákkal rendelkezzünk.

Ami még nagyon tudja befolyásolni a termékenységet az a testünk antioxidáns tartalma mivel az ondó nagy mennyiségben tartalmazza őket van akinél már az antioxidáns háztartás rendbe tétele is elég lehet a termékenység drámai javulásához. Erre azt ajánlanám hogy glycine, NAC, C-vitamin, taurin naponta 3*1 g és ALA naponta 3*600 mg mennyiségben.

Remélem tudtam hasznos infót adni és érthetőre sikerült az írás és bocsánat hogy jóval hosszabbra sikerült mint szerettem volna és köszönöm annak aki végig rágja magát rajta.

2021. Május 22. - 23:25:25
Válasz #14
Nem elérhető

G