2024. Május 09. - 23:06:28
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: HCG a kúra után? és más fontos dolgok az utókúrában...  (Megtekintve 451322 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

2009. Április 08. - 09:12:07
Válasz #60
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Clomid Therapy
 
   Day 1   Day 2   Day 3   Day 4   Day 5   Day 6   Day 7
Week 1   300 mg   100 mg   100 mg   100 mg   100 mg   100 mg   100 mg
Week 2   100 mg   100 mg   100 mg   100 mg   100 mg   100 mg   100 mg
Week 3    100 mg   100 mg   100 mg   100 mg   100 mg   100 mg   100 mg
Week 4    100 mg   100 mg   100 mg   100 mg   100 mg   100 mg   100 mg

Ime egy példa a Clomid használatára.Szerintem ez igy ok.

Első nap miért kell több?
Nem hosszú ez így? Elvileg 2 hét elég, ha hcg mellett megy, amennyire én tudom..  8-}

Nem tudom biztosan, de az első nap 300mg szerintem ebben a táblázatban elírás csak.

Annyit szoktak adagolásban változtatni, hogy az első héten 150 mg és a következőkön 100mg. Clomid(clostyl)

De ez is az egyik oka a pár ok közül, hogy kicsivel előnyösebb a Nolva, mivel 20-30 mg- al megcsinálja ugyanazt a dolgot és nem terheled a szervezeted tovább nagyobb hatóanyag dózisokkal utókúrában.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Április 08. - 09:54:27
Válasz #61
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Hát én most már vagy majdnem 3 hónapja vagyok túl a deca kúrámon!
Írtam h csúnya gondok jöttek elő a kúra 14. hetében.Majd a kúra után 2 hétre rá(kb.16  nap a kiürülése,de még marad a szervezetben) elkezdtem a HCG/3x5000NE+nolvadex 3hétig20mg+restore napi3tabi.
Írtam h úgy nézett ki h helyre is hozott!
De 2 hete valami nem GUT!

Tünetek:Kezdenek a pattanások megint jönni,sexuális vágy nagyon alacsony,herék kicsik,súlycsökkenés(már 4kg a 13kg-ból).....:-(

A felszedett kilók nem csak vízből voltak!!!!Nem fennakadni a számon!!!Elég erezett voltam!!!

Ezek szerintem tesztó termelés hiánya.De mitől nem tudom....?
Most csak fehérjét,vitaminokat,izületvédőt szedek.
Van még itthon HCG,nolvadexem,clostylom is!Szúrjak be csak úgy 5000NE hcg-t..:?

Ha valaki sejti írja le bátran.

Na, csak egy gyors írás ehhez. Csak tőmondatokban, de ez pont ide a HPTA topikba illik egyébként és talán másoknak is itt lesz egy figyelmeztetés.

A deca(nandrolone), mint már megbeszéltük korábban egy elég "zsivány" anyag. Kis szemét, úgy is mondhatnánk. Sokan el akarják kerülni az androgén mellékhatásokat és ezért ezt használják.(most itt nem a profikra célzok.) És sokan besétálnak a "DECA CSAPDÁBA".

Természetesen sok oldalt lehetne írni erről is egy külön topikban, mivel ehhez is rengeteg anyag van.

A nandrolone enyhén androgén csak. Messze nem annyira, mint pl. a tesztoszteron. De, és itt egy fontos de.

Rendben, hogy nem bántja az androgén receptort, de 3 másik receptoron tevékenykedik.
Az 5-AR enzime dihidro-nandrolonná alakitja, ami miatt még gyengébb androgén lesz. Nagyon enyhén aromatizálódik és ezért úgy hihetnénk, hogy nincs ösztrogén mellékhatása sem, mivel nem bántja az ösztrogén receptort. Viszont egy 3. receptornál elkezd keményen dolgozni, legalábbis a mai tudás szerint. Ez pedig a progeszteron receptor. Azt találták, hogy a nandrolone és pár metabolitja aktiválja a progeszteron receptorokat.(és elszabadulhat a pokol, amit lehet akadályozni winstrollal, ahogy RsLeo is írta, mivel az egy "anti-progeszteronként működhet").

A progeszteron viszont agonistaként működik az ösztrogénnel kapcsolatban.(felerősitheti a hatásokat.) Szintén a progeszteron receptorok a mellben vannak nagyrészben ezért a gyno esélye is megvan. Anti-aromatáz itt nem segít(proviron és társai.). Clomid vagy Nolva tehet itt is a dolgok ellen, de nem száz százalékos, mivel itt a progeszteronról is szó van, nem csak az ösztrogénről.

A Nadrolone metabolitjai Aldosteron agonisták szintén(egy nem teljesen ismert módon), tehát vízvisszatartást is okoz(és egyéb dolgokat). Talán még jobban, mint a tesztoszteron.(viszont ezáltal jó kenést biztosít az izületeknél, inszalagoknál). Az „aldosterone” egy „mineral kortikoid” hormon.)

Kb. 18 hónapig maradnak a szervezetben nandrolone(Deca) metabolitok az észter miatt.( a zsírszöveteknél.)(az „észteráz” enzim nem lebontja, hanem hozzáad mégegy észtert és ezért is raktározodik.)

Az ösztrogenikus/progesztagenikus aktivitása miatt nagyon nehéz fenntartani a nandrolonnal elért nyereségeket. Mint korábban már szintén írtam, a nandrolone keményen lekapcsolja a HPTA-t.(és ezáltal a saját teszto termelést.)

(BadBoy-nak és maszatnak) : Nolva segíthet, AX- PCT, és T-Bomb vagy BSN – AXIS HT melléjük még. Adagolással óvatosan kell bánni.
Mindezek előtt nem árt a vérvizsgálatot megcsináltatni és megvárni az eredményt.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Április 08. - 12:03:36
Válasz #62
Nem elérhető

God Vazzeg


Hát én most már vagy majdnem 3 hónapja vagyok túl a deca kúrámon!
Írtam h csúnya gondok jöttek elő a kúra 14. hetében.Majd a kúra után 2 hétre rá(kb.16  nap a kiürülése,de még marad a szervezetben) elkezdtem a HCG/3x5000NE+nolvadex 3hétig20mg+restore napi3tabi.
Írtam h úgy nézett ki h helyre is hozott!
De 2 hete valami nem GUT!

Tünetek:Kezdenek a pattanások megint jönni,sexuális vágy nagyon alacsony,herék kicsik,súlycsökkenés(már 4kg a 13kg-ból).....:-(

A felszedett kilók nem csak vízből voltak!!!!Nem fennakadni a számon!!!Elég erezett voltam!!!

Ezek szerintem tesztó termelés hiánya.De mitől nem tudom....?
Most csak fehérjét,vitaminokat,izületvédőt szedek.
Van még itthon HCG,nolvadexem,clostylom is!Szúrjak be csak úgy 5000NE hcg-t..:?

Ha valaki sejti írja le bátran.

Na, csak egy gyors írás ehhez. Csak tőmondatokban, de ez pont ide a HPTA topikba illik egyébként és talán másoknak is itt lesz egy figyelmeztetés.

A deca(nandrolone), mint már megbeszéltük korábban egy elég "zsivány" anyag. Kis szemét, úgy is mondhatnánk. Sokan el akarják kerülni az androgén mellékhatásokat és ezért ezt használják.(most itt nem a profikra célzok.) És sokan besétálnak a "DECA CSAPDÁBA".

Természetesen sok oldalt lehetne írni erről is egy külön topikban, mivel ehhez is rengeteg anyag van.

A nandrolone enyhén androgén csak. Messze nem annyira, mint pl. a tesztoszteron. De, és itt egy fontos de.

Rendben, hogy nem bántja az androgén receptort, de 3 másik receptoron tevékenykedik.
Az 5-AR enzime dihidro-nandrolonná alakitja, ami miatt még gyengébb androgén lesz. Nagyon enyhén aromatizálódik és ezért úgy hihetnénk, hogy nincs ösztrogén mellékhatása sem, mivel nem bántja az ösztrogén receptort. Viszont egy 3. receptornál elkezd keményen dolgozni, legalábbis a mai tudás szerint. Ez pedig a progeszteron receptor. Azt találták, hogy a nandrolone és pár metabolitja aktiválja a progeszteron receptorokat.(és elszabadulhat a pokol, amit lehet akadályozni winstrollal, ahogy RsLeo is írta, mivel az egy "anti-progeszteronként működhet").

A progeszteron viszont agonistaként működik az ösztrogénnel kapcsolatban.(felerősitheti a hatásokat.) Szintén a progeszteron receptorok a mellben vannak nagyrészben ezért a gyno esélye is megvan. Anti-aromatáz itt nem segít(proviron és társai.). Clomid vagy Nolva tehet itt is a dolgok ellen, de nem száz százalékos, mivel itt a progeszteronról is szó van, nem csak az ösztrogénről.

A Nadrolone metabolitjai Aldosteron agonisták szintén(egy nem teljesen ismert módon), tehát vízvisszatartást is okoz(és egyéb dolgokat). Talán még jobban, mint a tesztoszteron.(viszont ezáltal jó kenést biztosít az izületeknél, inszalagoknál). Az „aldosterone” egy „mineral kortikoid” hormon.)

Kb. 18 hónapig maradnak a szervezetben nandrolone(Deca) metabolitok az észter miatt.( a zsírszöveteknél.)(az „észteráz” enzim nem lebontja, hanem hozzáad mégegy észtert és ezért is raktározodik.)

Az ösztrogenikus/progesztagenikus aktivitása miatt nagyon nehéz fenntartani a nandrolonnal elért nyereségeket. Mint korábban már szintén írtam, a nandrolone keményen lekapcsolja a HPTA-t.(és ezáltal a saját teszto termelést.)

(BadBoy-nak és maszatnak) : Nolva segíthet, AX- PCT, és T-Bomb vagy BSN – AXIS HT melléjük még. Adagolással óvatosan kell bánni.
Mindezek előtt nem árt a vérvizsgálatot megcsináltatni és megvárni az eredményt.

Tényleg elég zsivány, a logikának ad egy pofont.

2009. Április 08. - 18:56:56
Válasz #63
Nem elérhető

Maszat


Aztán mi lesz, ha a doki a vérkép alapján azt kérdezi, hogy csaj vagy-e?  !+"% ;D

nem hiszem,h most magas lenne az ösztrogén szintem mint a multikor levezetés után.most beszedtem vagy 30szem nolvát meg 15 clomidot(aztán jöttek a látászavarok)


a mellem sem érzékeny,és a dirty dancingen sem könnyeztem be !+"%

ami érdekel az a testosteron szint,de akkor persze már az ösztrogénre is kíváncsi vagyok.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 08. - 22:25:11
Válasz #64
Nem elérhető

God Vazzeg


Aztán mi lesz, ha a doki a vérkép alapján azt kérdezi, hogy csaj vagy-e?  !+"% ;D

nem hiszem,h most magas lenne az ösztrogén szintem mint a multikor levezetés után.most beszedtem vagy 30szem nolvát meg 15 clomidot(aztán jöttek a látászavarok)


a mellem sem érzékeny,és a dirty dancingen sem könnyeztem be !+"%

ami érdekel az a testosteron szint,de akkor persze már az ösztrogénre is kíváncsi vagyok.

Az kevés. Én a dirty dancingtől ütök. Hirtelen  ;D

2009. Április 08. - 22:48:07
Válasz #65
Nem elérhető

Maszat


Aztán mi lesz, ha a doki a vérkép alapján azt kérdezi, hogy csaj vagy-e?  !+"% ;D

nem hiszem,h most magas lenne az ösztrogén szintem mint a multikor levezetés után.most beszedtem vagy 30szem nolvát meg 15 clomidot(aztán jöttek a látászavarok)


a mellem sem érzékeny,és a dirty dancingen sem könnyeztem be !+"%

ami érdekel az a testosteron szint,de akkor persze már az ösztrogénre is kíváncsi vagyok.

Az kevés. Én a dirty dancingtől ütök. Hirtelen  ;D


akkor neked biztos magas a testód ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 08. - 22:52:52
Válasz #66
Nem elérhető

God Vazzeg


Aztán mi lesz, ha a doki a vérkép alapján azt kérdezi, hogy csaj vagy-e?  !+"% ;D

nem hiszem,h most magas lenne az ösztrogén szintem mint a multikor levezetés után.most beszedtem vagy 30szem nolvát meg 15 clomidot(aztán jöttek a látászavarok)


a mellem sem érzékeny,és a dirty dancingen sem könnyeztem be !+"%

ami érdekel az a testosteron szint,de akkor persze már az ösztrogénre is kíváncsi vagyok.

Az kevés. Én a dirty dancingtől ütök. Hirtelen  ;D


akkor neked biztos magas a testód ;D

 :-)->  ***)))

2009. Április 08. - 23:05:14
Válasz #67
Nem elérhető

Gabe


Aztán mi lesz, ha a doki a vérkép alapján azt kérdezi, hogy csaj vagy-e?  !+"% ;D

nem hiszem,h most magas lenne az ösztrogén szintem mint a multikor levezetés után.most beszedtem vagy 30szem nolvát meg 15 clomidot(aztán jöttek a látászavarok)


a mellem sem érzékeny,és a dirty dancingen sem könnyeztem be !+"%

ami érdekel az a testosteron szint,de akkor persze már az ösztrogénre is kíváncsi vagyok.

Az kevés. Én a dirty dancingtől ütök. Hirtelen  ;D


akkor neked biztos magas a tesód ;D

 :-)->  ***)))
Kishuga van, nem hiszem, hogy magas!  ;D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Április 08. - 23:17:16
Válasz #68
Nem elérhető

NaturalBoy


Több hozzászólásodból is efitmaster látom hogy a Clomidal szemben jobban preferálod a Nolvát.Viszont többször hallotam már illetve itt is olvastam látásromlásról meg hasonló panaszokról a nolvával kapcsolatban.Ezek mennyire szoktak komolyak lenni?Illetve ez akinél előjön maradandó vagy csak a szedés idejére korlátozódik ami a Nolva abbahagyása után visszajavul?

2009. Április 09. - 07:48:57
Válasz #69
Nem elérhető

RsLeo


Én a Clomiddal kapcs. hallottam látászavarról, s a Nolvától nem jött.
De teljesen mindegy, elképzelhetetlen, hogy a szedés után ne álljon vissza, és addig se fogsz nekimenni a villanyoszlopnak.
A Nolva azért jobb, mert gyak. orvosi adagolásban hatásos, tehát olyan ultrabrutál, főleg maradandó károsodások nem is jöhetnek.

Rs

2009. Április 09. - 12:52:34
Válasz #70
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Aztán mi lesz, ha a doki a vérkép alapján azt kérdezi, hogy csaj vagy-e?  !+"% ;D

nem hiszem,h most magas lenne az ösztrogén szintem mint a multikor levezetés után.most beszedtem vagy 30szem nolvát meg 15 clomidot(aztán jöttek a látászavarok)


a mellem sem érzékeny,és a dirty dancingen sem könnyeztem be !+"%

ami érdekel az a testosteron szint,de akkor persze már az ösztrogénre is kíváncsi vagyok.

Maszat,

Sem a Clomid(clostyl) sem a Nolva nem csökkenti az ösztrogénszintet, ez is nagyon sokszor le lett már írva. Az ösztrogén receptort blokkolják és ezáltal csökkentik, akadályozzák az ösztrogén hatását, amig használod őket, de az ösztrogén szint attól még magas maradhat. Ahogy leállsz a Nolvával vagy a Clomiddal, az ösztrogén csúnya dolgokat képes okozni szintén, mivel a receptorok már nem foglaltak. Mint irtam már rengetegszer ez egy ördögi kör. (erre jön válaszul a proviron, ami szintén egy ördögi kör). Hosszú lesz ez a téma. Vagyis úgy is mondhatnám, hosszú napunk lesz fiúk... :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Április 09. - 13:10:52
Válasz #71
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Több hozzászólásodból is efitmaster látom hogy a Clomidal szemben jobban preferálod a Nolvát.Viszont többször hallotam már illetve itt is olvastam látásromlásról meg hasonló panaszokról a nolvával kapcsolatban.Ezek mennyire szoktak komolyak lenni?Illetve ez akinél előjön maradandó vagy csak a szedés idejére korlátozódik ami a Nolva abbahagyása után visszajavul?

Így van, ahogy a következő hozzászólásban emlitették. Az én tudásom szerint a Nolva nem okoz látászavart vagy problémát ezen a területen, ellenben a Clomid(clostyl vagy clomiphene, hívd ahogy akarod) folyamatos, hosszabb távú használata visszafordíthatatlan változást okoz a látásban.

Az egyedüli dolog, amiért előnyben részesitik a Clomidot(kúra közben) mert gyengébb, mint a Nolva, még annak ellenére is, hogy 4-5-ször akkora a mg dózis, és ezáltal a clomid nem csökkenti annyira az ösztrogén hatását, ami sok ember számára fontos, mivel az ösztrogén alapvetően anabolikus folyamatokat támogat, úgy is mint jobb glukóz felhasználás, jobb növekedési hormon kiválasztás, jobb androgén receptor "upgrade" stb...viszont mivel a Nolva erősebb ösztrogén receptor blokkoló(kisebb hatóanyag dózis mellett) ezért, aki az ösztrogén mellékhatások miatt aggódik, annak mindenképpen a Nolva a választás, kúra közben is és után is. Nem beszélve a kevesebb a negatív hatásról.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Április 09. - 14:25:09
Válasz #72
Nem elérhető

NaturalBoy


Több hozzászólásodból is efitmaster látom hogy a Clomidal szemben jobban preferálod a Nolvát.Viszont többször hallotam már illetve itt is olvastam látásromlásról meg hasonló panaszokról a nolvával kapcsolatban.Ezek mennyire szoktak komolyak lenni?Illetve ez akinél előjön maradandó vagy csak a szedés idejére korlátozódik ami a Nolva abbahagyása után visszajavul?

Így van, ahogy a következő hozzászólásban emlitették. Az én tudásom szerint a Nolva nem okoz látászavart vagy problémát ezen a területen, ellenben a Clomid(clostyl vagy clomiphene) folyamatos, hosszabb távú használata visszafordíthatatlan változást okoz a látásban.

Az egyedüli dolog, amiért előnyben részesitik a Clomidot(kúra közben) mert gyengébb, mint a Nolva, még annak ellenére is, hogy 4-5-ször akkora a mg dózis, és ezáltal a clomid nem csökkenti annyira az ösztrogén hatását, ami sok ember számára fontos, mivel az ösztrogén alapvetően anabolikus folyamatokat támogat, úgy is mint jobb glukóz felhasználás, jobb növekedési hormon kiválasztás, jobb androgén receptor "upgrade" stb...viszont mivel a Nolva erősebb ösztrogén receptor blokkoló(kisebb hatóanyag dózis mellett) ezért, aki az ösztrogén mellékhatások miatt aggódik, annak mindenképpen a Nolva a választás, kúra közben is és után is. Nem beszélve a kevesebb a negatív hatásról.

Akkor kúra közben Clomid helyett elég mondjuk egy Novedex XT és Proviron páros és a kúra befejezése után a levezetésben meg a Nolva.És ezzel kiküszöbölhető mind a magas ösztrögén szint mellékhatása mind a Clomid mellékhatásai is úgy hogy a hormonrendszer se sínyli meg.Ha jól értem

2009. Április 09. - 14:44:58
Válasz #73
Nem elérhető

hrcak


nálam jelentkezett kúra alatt mind a kettő.A vállamon kis fehérek(rengeteg) az oldalsó és alsó hátamon ilyen rohadt nagy és gyullad,mindvégig kinyomhatatlan mélyen bent lévő hegyek.

más

Ez lehet über láma kérdés lesz:D
Tudván,h Én alapból 1 ideggyenge ember vagyok(hamar kiborul a bili),kúra alatt fokozódott az ingerlékenység,sőt levezetésnél a hcg-k közben olyan idegrohamaim voltak vezetés közbe a sok paraszt ember miatt,h azt inkább le se írom...gondolom megterhelte az idegrendszeremet(ami hozzáteszem azóta is okoz meglepiket...)
Szóval az van,h hiretelen,kb 1 hónapra visszamenőleg kétoldalt a fülem felett igencsak elkezdtem őszülni.oldalankét 15-20szál.23éves vagyok,világos hajú.
Elkezdtem keresni google-ben az őszülés okait,ami lehet öröklött genetikai stb stb és idegrendszeri problémák miatt:
"beleőszülök a sok idegeskedésbe" -tartja a mondás....
szerintetek van összefüggés a két dolog között.Ez a jelenség mondjuk 1álltalán nem zavar,hacsak nem abból a szempontból,h nagy stressznek voltam kitéve...


Szerintem simán egy önmagára veszélyes, elmebeteg vagy. Kokszmániás, nagyon beteg csávó. Sajna ez van.

2009. Április 09. - 14:48:18
Válasz #74
Nem elérhető

hrcak