2024. Április 27. - 22:57:11
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Anita Bean - Modern sporttáplálkozás  (Megtekintve 30846 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2008. Január 03. - 12:54:16
Válasz #30
Nem elérhető

Lalika85


Én nem minősíteném egyik könyvet sem (a háromból kettőt olvastam). De azt látni kell, hogy senkinek sem sikerült összefoglaló, és akár csak mondjuk 90%-ban elismert könyvet letennie az asztalra a témában. Jó ötlet, hogy gyűjtöd, és rendszerezed az információkat, de tudomásul kell venni, hogy eközben egy halom olyan téves információval, cikkell, hiedelemmel fogsz találkozni, amikről csak később, későbbi "tanulmányaid", tapasztalataid megszerzése után derül ki, hogy azok valójában tévesek...

Bízom benne,hogy ezt a folyamatot a ti tapasztalataitokkal meglehet gyorsítani és itt ezen a fórumon összehozzuk a legfontosabb dolgokat.
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 03. - 12:57:40
Válasz #31
Nem elérhető

L


Annyi jutott még eszembe az inzulin-vércukor témával kapcsolatban(mert lehet, hogy félreérthető volt amit írtam), hogy nem éppen az az üdvözítő, ha minél magasabb a vércukorszinted, tehát minél magasabb az inzulinszinted, mert a magas vércukorszint a lipogenezist, vagyis a zsírosodást támogatja, ezért célszerűbb(diétában pedig kötelező) a lassabb felszívódású ezáltal kisebb vércukorszint emelő hatással bíró szénhidrátforrásokat választani. Így szinte folymatos, de kevésbé magas vércukor és inzulinszint lesz a véredben és a zsírosodást is mellőzöd ammennyire lehet. (Itt utalnék vissza a glikémiás index témára ;D) A nagy vércukorszint emelő hatású egyszerű cukrok fogyasztásának pedig megvannak a specifikus időpontjai amikor az előnyös tulajdonságaikat tudjuk kihasználni, a hátrányosakat pedig minimalizáljuk.(pl.:edzés utáni turmix)
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Január 03. - 13:03:54
Válasz #32
Nem elérhető

Jordan


Srácok! Szerintem az ido majd mindent eldont!!! Mivel ezek csak az alapok , minden ember más, mindenki máshogy reagál dolgokra. Ezeket az írasokat  figyelembe kell venni, de nem szentírásként rájuk támaszkodva. Én is kaptam már álltalam nagyra tartott testépítotol olyan tanácsot a táplálkozás terén amitol o fantasztikus formát hozott, én viszont belebuktam.  ;D  Kisérletezgetni kell!!!!!! Ami bevállt, megtartani!
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2008. Január 03. - 13:05:04
Válasz #33
Nem elérhető

endre66


Jordan: A számból vetted ki a szó(já)t!

2008. Január 03. - 13:15:15
Válasz #34
Nem elérhető

Jordan


Persze félreértés ne essen. Lalika munkája nagyon hasznos, mert akinek nincs meg ez az alap, annak már az is jó ha van ezek alapján valami kiindulópontja! Ha ezeket itt elovassa már nem kovethet el végzetes hibát!

Úgyhogy csak így tovább Lalika!!!  :-)!
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2008. Január 03. - 13:30:17
Válasz #35
Nem elérhető

Woodslave


ha mondjuk étkezési tanácsot kellene adni, akkor Jordan aláírása lenne az alap  :-){

2008. Január 03. - 14:26:03
Válasz #36
Nem elérhető

Jordan


ha mondjuk étkezési tanácsot kellene adni, akkor Jordan aláírása lenne az alap  :-){

Tudod!!! Lényeg a változatosság!  ;)  :D
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2008. Január 03. - 14:30:38
Válasz #37
Nem elérhető

L


ha mondjuk étkezési tanácsot kellene adni, akkor Jordan aláírása lenne az alap  :-){

Tudod!!! Lényeg a változatosság!  ;)  :D
;D ;D ;D ;D /7%
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Január 03. - 17:01:43
Válasz #38
Nem elérhető

Seth


Ezt csak olyanoknak akiket mélyebben érdekel  @:-)

Most olvasok itt sok érdekeset sajnos, a táplálkozástudomány egyrészről mondhatni pofonegyszerű, másrészről, pont a tanáromtól kérdeztem egy-két dolgot biokémből, és azt mondta ezt igazán olyan tudná megválaszolni akinek ez a szakterülete..
Mondok egy egyszerű példát a arra hogyan is lehet ebbe belebonyolódni  8-), Pl. a legtöbb hormonnak van egy (-soK esetben több") antagonistája, mondhatni ellentétpárja. De azt kevesen tudják, hogy pl. az adrenalin is az, méghozzá pont az inzuliné... így ez is gátolhatja az inzulin hatás kifejlődését...

Továbbmegyek, ha ezeket nagyjából megértjük (nekem sokmindent nem sikerült még  ????... ) utána számításba lehet venni a megfelő enzimkatalízist, az ionpumpákat, az elektrontranszportrendszer, citrát kör, glikolízis, egyéb speciális tulajdonságait, aztán szépen még tovább megyünk és különválasztjuk a ketogén és a glükogén aminosavakat a lebontás miatt, vagy valós aminosavszükségleti profilt állítunk fel és bizonyosakat lecsökkentünk, másokat az aktin és miozin felépítéséhez megemelünk, (---->pl. innen jön a BCAA-k jelentősége) ésatöbbi ésatöbbi... annyira sok tényező van, hogy nagyon, bár nem biztos hogy ebből az idétlen példából lejött.

Teljesen kontrollált rendszert létrehozni képtelenség.

Ezt csak azért írtam hogy nem olyan egyszerű, sőt nekünk inkább az lehet a célunk a hogy a működő hatásokat vizsgáljuk, magyarul mi-mire jó, és mi az aminek "látható" eredménye van...

az ok-okozati összefüggésbe érdemesem talán később elmerülni...

Saját példámon, erősen affelé hajlok hogy kissé kevesebb szénhidrátbevitelt használjak, ciklikusan több fehérjével, és jelentősebb edzés utáni !különálló! aminosav BCAA, glutamin kiegészítéssel készüljek (közvetlen hatás, nem kell a peptidlácok hasításával a tripszin, kemotripszin, és egyéb enzimeknek időt vesztegetni, jobb hasznosulás, azonnali inzulinreakció mellett) és utána fehérjézzek... Persze ezek azért anyagi kérdések is  :-oD de ha ennyi lenne az össz. kieg meg egy jó multi akkor kb. ki kell jönnie...

A fehérje, és aminosavak megkérdőjelezhetetlen jelentősége az amit a legutóbbi 400 oldalból leszűrtem  8-} Ha eltekintünk a hormonális kiegészítéstől, én szemüvegemen kereszül  már a kreatin is erősen, másodvonalba szorul... ugye mondanom sem kell, hogy pl. az NO fokozókban található legértékesebb hatóanyag is arginin is aminosav... És ezzel nem rántok le nagy leplet ...

2008. Január 03. - 17:06:54
Válasz #39
Nem elérhető

Seth


... és majd lemaradt: ez UGYANAZ az arginin ráadásul , ami a kreatinszintézis előanyaga!..  @-o

2008. Január 03. - 17:24:18
Válasz #40
Nem elérhető

Lalika85




Teljesen kontrollált rendszert létrehozni képtelenség.
 a célunk a hogy a működő hatásokat vizsgáljuk, magyarul mi-mire jó, és mi az aminek "látható" eredménye van...

az ok-okozati összefüggésbe érdemesem talán később elmerülni...




Ez a lényeg szerintem is,csak nem biztos,hogy jól fejeztem ki magamat.
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 03. - 17:36:59
Válasz #41
Nem elérhető

Seth


Ja ja az a lényeg! előtte lévő résszel csak példálózni akartam hogy mennyi kérdést vet fel egy probléma...

Egyéb iránt elárulom  ;D, hogy az inzulin is fehérje természetű a cisztein aminosav diszulfidhidjaival aktiválódik, és a legtöbb enzimkomlex úgyszintén döntő többségben fehérjét tartalmaz, ugyanúgy, ahogy az oxigénszállításhoz szükséges hemoglobin, az előbb említett emésztőenzim a tripszin, és fel sem lehet sorolni még mennyi vegyület...

2008. Január 20. - 22:49:15
Válasz #42
Nem elérhető

Bubee


Asszem vissza kell térnünk Richie pajtással az OÉTI-hez, de immáron a Táplálkozástudomány részlegre mert ez nevetséges:

http://efrira1.antsz.hu/oeti/hirek/tapltudisk/11tolnay.pdf

Mostanában erősen töröm a fejem h milyen irányban kellene orientálódnom karrier szempontjából. Az egyik ez lenne... Rendet kéne tenni a hazai sportolók étrendjében mert ez vicc... De nem csak a sportolók táplálkozása szörnyű, hanem az átlagemberé is.

A másik a funkcionális élelmiszerek területe... Vannak ötleteim ezen a téren...

(Lehet nem fog bejönni a link, mert másodjára nekem se akar  ????... )
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 20. - 23:00:11
Válasz #43
Nem elérhető

Lalika85


Nem csoda hogy az emberek nem tudják,hogy minek higgyenek!!!!

Ma nagyon durva dolgot tapasztaltam.

Oda mentem a teremben az edzőhöz,hogy infót gyűjtsek és padlót fogtam!!!   ˝=/
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 20. - 23:04:52
Válasz #44
Nem elérhető

Bubee


Nem csoda hogy az emberek nem tudják,hogy minek higgyenek!!!!

Ma nagyon durva dolgot tapasztaltam.

Oda mentem a teremben az edzőhöz,hogy infót gyűjtsek és padlót fogtam!!!   ˝=/

Az a gáz h a szakemberek nem fejlődnek. Régi, 50 évvel ezelőtti dolgok a mai aktuálisak is. Soha nem értettem igazán h aki olyan szinten szakértő mint pl Dr. Lugasi Andrea, de akár elég ha az okosabb laborosokat veszem alapul akiket megismertünk, miért dilettánsak bizonyos dolgokban? Amikor említettük h kreatin akkor látni kellett volna azokat a gyilkos tekinteteket  :angry: Mintha koxról lenne szó. Pedig lehet h nem doktorok, de értenek azért annyira hozzá h tudják mi a kreatin. Sokszor olyan szinten sötétség van a leghozzáértőbb emberek agyában is ezen a téren h szörnyű.

Az új ismereteket meg nem igazán akarják / hajlandóak befogadni  ˝=/ Nem vágom h mire jó ez...

Ha SETH kollega bekukkant ide akkor legyen kedves OFF-olja már ide h ő hogyan, merrefelé tervezi a jövőjét. Érdekelne.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index