2024. Április 27. - 08:44:07
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: edzésterv  (Megtekintve 69768 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. Június 13. - 11:06:22
Megtekintve 69768 alkalommal
Nem elérhető

Atesz


Sziasztok! 

1,5 éve edezek, most jutottam el odáig, hogy edzéstervemet magam készítettem. Mi a véleményetek?      
1. Edzés         
            
1.   Fekvenyomás   15-20bemelegítő   4x12-10-8-6
2.   Fekvenyomás ferdepadon      4x12-10-8-6
3.   Tárogatás   15 bemelegítő   4x12-10-8-8
4.   Bicepsz állva kétkezes15bemelegítő   4x10-8-8-6
5.   Bicepsz -Scott padon (egy vagy kétkezes)3x12-10
6.   Bicepsz hátradöntött padon, vagy állva4x10-8     1x15
7.   Koncentrált bicepsz      2x15-12
8.   Álló vádli                                4x15-20
            
2. Edzés         
            
2.   Lehúzás csigán szélesen   15bemelegítő   4x12-8
1.   Evezés hason                               4x12-10-8-6
3.   Döntött törzsű evezés                  4x8-10-12-15
4.   Húzódzkodás szélesen                  2-3x10-8
5.   Homlokengedés vagy szűknyomás12bemelegítő   4x10-8-8-6
6.   Letolás csigán                              4x10-8    1x15
7.   Tolódzkodás                              4x10
8.   Tricepsznyújtás kötéllel                  2-3x15-12
            
3. Edzés         
            
1.   Guggolás                   5x10-8-8-8-6
2.   Lábtológép      3x10
3.   Combhajlító      4x12-10-10-8
4.   Álló vádli                   4x14-16-18-20
5.   Mellrőlnyomás15bemelegítő   4x0-8-8-6
6.   Oldalemelés döntött törzsel   3x12-8
7.   Oldalemelés        4x12-10
8.   Hátsó delta (gépen)   4x12-8
            
Még egy kérdés: A nitro tech tényleg ennyire jó fehérje?

2007. Június 13. - 12:02:36
Válasz #1
Nem elérhető

Eddie


Szia!
Azt nem tudom, hogy a Nitro Tech mennyire jó, de abba gondolj bele, hogy a fehérje az még mindig csak fehérje.Igazából a különböző gyártók cuccai között nincs sok különbség.Lehet bármilyen marketing szövege a terméknek, a szója az szója, a kazein meg még mindig kazein.... :)
Egyél hangyusznövit!

2007. Június 13. - 14:23:10
Válasz #2
Nem elérhető

Riper


Bicepsz: 4 gyakorlat
Tricepsz: 4 gyakorlat
Váll: 4 gyakorlat
Mell: 3 gyakorlat
Hát: 4 gyakorlat
Láb: 3 gyakorlat

Fentről lefelé az izomcsoportok nagysága szerint van rendezve. Nem érzel egy '"kis" aránytalanságot? Majdhogynem fordítottan arányos a kettő... ilyen beosztásban inkább lábra kéne 4-5(vádlit nem számolva), hátra-mellre 3-4, vállra, bicre meg tricre 2-3. Egyből külön nap lenne a láb.
Leave no doubt

2007. Június 14. - 20:51:01
Válasz #3
Nem elérhető

tomi


Nem rossz az edzésterv, karon a hagsúly. Eddie-vel meg nem értek egyet, de a nitro-tech ára sztem is túlzás. (inkább isopure)
Up the dose, lift the most!

2007. Június 14. - 21:08:53
Válasz #4
Nem elérhető

Eddie


Tomi!
Ha akkora különbségek lennének a gyártók és a fehérjék között, akkor az a teremben is látszana.Aki a drágább és sokkal jobb fehérjét veszi az nő mint a gomba, akinek meg csak a csóróra van pénze az várhatja a sültgalambot....Simán szemre meg lehetne különböztetni azokat akik a csúcsmiőségű cuccot tolják azoktól akik csak a sima fehérjét eszik....De egy emberről sem lehet megállapítani kívülről, hogy milyen fehérjét kajál, mert akkora különbség sincsenek az emberek között.

Nem azt mondom, hogy egyes készítmények nem jobbak mint a többi,de az a lényeg hogy a marketingszövegek mögé kell látni és abba bele gondolni, hogy bármit is írnak rá és bármennyit kérnek el érte, a fehérje csak fehérje marad.  :)
Egyél hangyusznövit!

2007. Június 26. - 18:55:13
Válasz #5
Nem elérhető

T3quila


Sziasztok!

Megosztanám veletek az edzéstervemet és kíváncsi lennék, hogy mi a véleményetek róla.
Az edzésterv a következő:

1 hét:
Hétfő-Csütörtök
Mell:
Fekvenyomás
45-os nyomás
Tárogatás gépen
Kar:
Bicepsz állva kétkezes rúddal
Tticepsznyújtás fejfölött egykezes súlyzóval
Bicepsz ülve egykezes súlyzóval
Tricepsz csigás letolás
Láb:
Hétfő: guggolás, vádli állva
Csütörtök: Lábtoló, vádli ülve

Kedd-Péntek
Hát:
Húzódzkodás szűken
Evezés szűken
Tarkóhozhúzás
Hátgép szélesen
Váll:
Nyakbólnyomás
Oldalemelés
Vállvonogatás
Láb:
Kedd: nyújtás, popsigép
Péntek: hajlítás

2 hét:
Hétfő-Csütörtök
Hát:
Húzódzkodás szélesen
Evezés szélesen
Tarkóhozhúzás
Fűrészelés
Váll:
Nyakbólnyomás
Oldalemelés
Döntött oldalemelés
Láb:
Hétfő: guggolás gépen, vádli állva
Csütörtök: lábtoló, vádli ülve

Kedd-Péntek
Mell:
Fekvenyomás
45-os nyomás súlyzóval
Fekvenyomás súlyzóval
Kar:
Bicepsz scott padon
Tricepsznyújtás döntött törzzsel (lórúgás)
Bicepsz koncentrált
Tricepsznyújtás ülve súlyzóval vagy francia rúddal
Láb:
Kedd: nyújtás, popsigép
Péntek: hajlítás

Mindenből jelenleg 4x10-et csinálok szálkásítás címszó alatt :).

2007. Július 22. - 16:13:29
Válasz #6
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Mivel ez a topic álldogál,kicsit szeretném feldobni a két kedvenc edzésprogramommal...az első amolyan krosszfit szerű valami  ;D a második a kedvenc előadóművészemtől származik.Mindkettő hatásos amennyiben nem áll rendelkezésünkre edzőterem:

http://www.youtube.com/watch?v=LNA9EpYDWKU

http://www.youtube.com/watch?v=xaugX6BJxQA

 :-)!

2007. Július 22. - 17:18:45
Válasz #7
Nem elérhető

tomi


A mesés Texasi szttyeppén, családias hangulatú, jól felszerelt fitness terem, várja jólszituált vendégeit, kedves és megértő személyi edzővel:

http://www.youtube.com/watch?v=zhIdH9Ms9-E :-)!
Up the dose, lift the most!

2007. Július 22. - 22:18:18
Válasz #8
Nem elérhető

parrre


Mivel ez a topic álldogál,kicsit szeretném feldobni a két kedvenc edzésprogramommal...

Na az első innentől nekem is a kedvencem lesz, és bármikor szívesen megfogom nézni.  ;D

2007. November 14. - 09:46:23
Válasz #9
Nem elérhető

izomboy


Tételezzük fel hogy a karod, de azon bellűl inkább a tricepsz el van maradva és fel akarod hozni.
Az időbeosztásod akár heti öt edzést is megenged bár tudván a több nem jobb mert nehezen hízól.

Ki hogy oldaná meg az edzéstervét?

2007. November 14. - 09:53:52
Válasz #10
Nem elérhető

hopika


Nem tudom-mert könnyen hízok... @-o @-o @-o
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2007. November 14. - 11:20:56
Válasz #11
Nem elérhető

izomboy


A mesés Texasi szttyeppén, családias hangulatú, jól felszerelt fitness terem, várja jólszituált vendégeit, kedves és megértő személyi edzővel:

http://www.youtube.com/watch?v=zhIdH9Ms9-E :-)!


Azért ez már szándékos provokáció... ki az a barom aki 25 kilós tárcsákat hajít a terem eggyik végéből a másikba franciarúdra tűzdelve?
Vagy ezzel hívja fel magára a figyelmet az edzésvideójában vagy a sok amfetamintól már nem bírja kezelni magát...

2007. November 18. - 20:22:51
Válasz #12

SaPy

Vendég
Sziasztok,

Most regisztráltam magam az oldalon, nagyon érdekesnek és hasznosnak találom. Jópár véleményt elolvastam, igazából nem tudtam eldönteni, hogy a problémám hova tartozik pontosan, itt olvastam a legtartalmasabb segítségeket és gondoltam ide írok.
Röviden: 2 éve dolgozom egy multinál, mint informatikus, és mondanom sem kell igencsak sok melóm van. Testileg teljesen eltunyultam, krónikus időhiányban szenvedtem és a lehetőségem és energiám sem volt meg a váltott munkarend miatt hogy konditerem környékére tévedjek.
Ez most megváltozott, a lehetőség végre adott.
Szóval egy abszolut újonc vagyok és mindenféle segítségre szükségem lenne. Kissé elhízott testalkatom van, és momentán abban sem vagyok biztos, hogy milyen edzés program lenne számomra az ideális. Jelenleg egy éppen tartó 90 napos, speciális diéta keretében adtam le több mint 10 kilót (a testsúlyom 108kg-ról jelenleg 95-re csökkent - a diéta felénél tartok-, vesztesége javarészt valószínűleg izom  :( ). Ehhez a 95 kilóhoz 194 cm-es magasság társul.
Nagyon szívesen és nagyon köszönettel venném a gyors segítségeteket (gyakorlatok, táplákozás, stb...), hogy már a jövőhéttől beindíthassam az edzést.
További szép napot és estét kívánok mindenkinek  :D

SaPy

2008. Április 17. - 01:01:48
Válasz #13
Nem elérhető

Seth


Tudom, hogy régi topik ez, de most állítom össze a spec. edzéstervet, meg összeállítani a felszereléseket. Megfogadva a tanácsotokat kezet semmivel nem terhelem még.
Viszont: Találtam még egy egy régi gyakit és anatómiailag nem tudom teljesen hova tenni, mondom: tolódzkodó állvány megtámasztod a könyöködet és az alkarodat és levegőben megemeled magad mintha alkar nélkül tolózkodnál... Ez mire jó??? komolyan aki tudja segítsen már ki mert limitált a repertoár amit használhatok!  8-} holnap elkezdem edzeni a lábam, pénteken pedig megnézem mik működhetnek a új gyakikból, később még be akarom vetni a húzódzkodást, lehúzást, 3 újjal na az érdekes lesz  ;D ;D még azért a kézfájáson kívül sajna van egy zavaró tényző, ez pedig ahol a hónaljamba és a könyökömbe beszúrták az érzéstelenítőt, ha kicsit is megfeszítem a karom mellem hátam, egy villanás fut végig az ujjaim végéig. Tréfásan "atomvillanásnak" hívom, mert kicsit úgy festek ilyenkor mint akit megb*sz az áram, de remélem nem tart már sokáig!  ... minden ötletnek örülök, ha nem is tűnik nagy dolognak lehet eszembe jut róla egy másik, szóval ötletekkel elő!! u.i.: most látom a leleteimet: ezernyi tápkieggel nagymennyiségű hússal stb.. az étrendemmel az SGOT-m csak 20-as!! -ennyit arról hogy kiegek meg a furcsa kajálás szétcseszi a májat, ne feledjétek mindezt a GASPARI tesz után mérték!! remélem a tanulság egyértelmű!  Łł= Łł= minden (akár átlagember ismerősömek)jóval rosszabb májértékei vannak!! legutóbb is asszem csak 16 vagy 18 volt...

2008. Április 17. - 11:24:07
Válasz #14
Nem elérhető

Seth


hahóó! valaki meg tudja válaszolni az előző postban a középső kérdést??  ????... ????... még mindig nem találtam meg egy könyvben sem a választ  !+"% ( mellékesen a jó válaszért +-t adok  ;D ;D, ez most elég fontos lenne)