2024. Április 27. - 11:50:18
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 178150 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Március 12. - 22:10:23
Válasz #15
Nem elérhető

L


Egy ilyen spagettire benevezek a hétvégén! ;D <:-)
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Március 13. - 23:44:03
Válasz #16
Nem elérhető

Rencsi


Hi!
Mivel már közel van a Húsvét, jöjjön egy kis édesség. Ehhez a Príma Konyha magazin egyik receptjét alakítottam át egy kissé. Az elkészítése nem egyszerű, mivel gyurni kell hozzá   =/+' =/+' =/+' , de abban úgyis gyakorlottak vagytok  ;D! Reggelire nagyon jó, főképp egy fincsi csokis turmix-szal. :-oD

Mazsolás-narancsos kalács

Hozzávalók:
    2 dl tej,
        1 teáskanál cukor, (erre szükség van, nélküle nem megy)
    3 kiskanál folyékony édesítőszer,
    2 dkg élesztő,
    60 dkg liszt (30 dkg zab+30 univerzális buzaliszt buzacsírával)
    1 mk só,
    1 nagy narancs
    2 tojás
    5 dkg vaj/margarin,(lehet fele is)
    10 dkg mazsola,
A forma kikenéséhez vaj/margarin
Lekenéshez:1 tojás

1.   A tejet meglangyosítjuk, majd 1 teáskanál cukrot belekeverünk. Az élesztőt belemorzsoljuk, meleg helyen 10-15 perc alatt felfuttatjuk.
2.   A lisztet egy nagy tálban a sóval összeforgatjuk. Az alaposan magmosott narancs héját a lisztre reszeljük. A levét kifacsarjuk, amiből 2 decinyit a lisztre öntünk (ha ennél kevesebb lenne, akkor azt ki kell egészíteni). A tojásokat ráütjük, az olvasztott, de nem meleg margarint rácsurgatjuk, a felfutatott élesztőt ráöntjük, majd dagasztani kezdjük.  =/+' 6-8 perc alatt közepesen kemény tészta lesz belőle, ami elválik az edény falától. A vége felé a mazsolát is beledagasztjuk. Letakarva, meleg helyen kb 50 perc alatta a duplájára kelesztjük.
3.   Ezután a tésztát meglisztezett gyúrólapra (vagy tiszta belisztezett asztalra) borítjuk és 3 részre osztjuk. Hosszúkás rúddá sodorjuk, majd hármas fonással összefonjuk, tepsibe/formába tesszük és a tetejüket felvert tojással, ecset segítségével lekenjük.
4.   Hideg sütőbe tesszük, és közepes hőfokra kapcsoljuk (170-180°C). A kalácsot 35-45 percig tűpróbáig sütjük.

Tippek:
A mazsolákat áztassuk be legalább egy óráva vízbe, ha elfelejtettük tegyük vízzel együtt 5 percre mikroba. Így puhák lesznek.
Műanyag zacsiban tároljuk, így még 3. nap is finom.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Március 13. - 23:48:35
Válasz #17
Nem elérhető

Rencsi


Bocsi, de sült állapotából nincs képem, mivel mikorra észbe kaptam már darabokban hevert... @-o  de úgy még szebb volt! ;D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Március 16. - 17:58:21
Válasz #18
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member

2008. Március 17. - 14:28:29
Válasz #19
Nem elérhető

Rencsi


Fehérje puding
Igen egyszerű az elkészítése. Kell hozzá fél liter tej, 2-3 ek liszt (zab/rizs) és 1 mérő finom fehérje.
Elkészítés: Csomómentesen elkeverjük a tejet a liszttel, és nagyon sűrűre felfőzzük. Lehúzzuk a tűzről és elkeverjük benne a fehérjét. Kis pudingos formát vízzel kimossuk és beletöltjük a pudingot. Hűtőbe tesszük és néhány óra múlva már ehetjük is. Gyümölccsel igazán finom.
Remélem kipróbáljátok és ízleni fog. Alul egy kis ízelítő. /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Március 17. - 17:37:29
Válasz #20
Nem elérhető

Johnnyx


Ez utóbbi tényleg nagyon finom. Asszem mától dupla olyan gyorsan fogom elfogyasztani a fehérjéket, mint eddig. Eddig 4 hét volt egy nagy kiszerelésű Nitro-Tech, most örülök, ha 2 lesz  :-oD
Egyetek zabot!

2008. Március 22. - 20:46:20
Válasz #21
Nem elérhető

Rencsi


Sziasztok. Aki kedveli a mediterrán ízeket, annak biztosan tetszeni fog az alábbi étel.
Mediterrán husi
A legcélszerűbb, ha még a készítés előtti este páclevet készítünk. Ehhez egy jó maréknyi olivabogyót felkarikázunk, beleteszük 1 mokkáskanálnyi rozmaringot, oreganot, kb. 1 dl olajat, sót, borsot, az olivabogyó levéből is öntöttem bele. A husikat felszeleteljük, kb. 6-8 kissebb szelet. Beletesszük a pácba, hogy mindenütt érje. Letakarva egy éjszakára hűtőbe rakjuk.
Másnap egy akkora tepsit keresünk, amibe beleférnek, és páclevestől beleöntjük, eligazítjuk.(Ha úgy látjuk kis vizet -1dl- önthetünk alá.) Letakarva sütőbe tesszük 170-180°C-ra. Közben, aki burgonyát szeretne mellé köretnek, a rizs helyett, az a saját CH mennyiségének megfelelőt pucoljon meg (kb. 5-6 kisebb) daraboljon fel és tegye a sütőbe a husi alá. Így süljön 20-25 percig, fordítsuk meg a tepsiben a husikat és a krumplikat. Közben nézzük meg késsel, hogy mennyire főttek meg, és ha már majdnem készen vannak vegyük le a fóliát a tetejükről és kb. 10 perc alatt pirítsuk kissé pirosra a tetejület.
 /7%

"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Március 22. - 20:48:08
Válasz #22
Nem elérhető

Rencsi


Sziasztok. Aki kedveli a mediterrán ízeket, annak biztosan tetszeni fog az alábbi étel.
Mediterrán husi
A legcélszerűbb, ha még a készítés előtti este páclevet készítünk. Ehhez egy jó maréknyi olivabogyót felkarikázunk, beleteszük 1 mokkáskanálnyi rozmaringot, oreganot, kb. 1 dl olajat, sót, borsot, az olivabogyó levéből is öntöttem bele. A husikat felszeleteljük, kb. 6-8 kissebb szelet. Beletesszük a pácba, hogy mindenütt érje. Letakarva egy éjszakára hűtőbe rakjuk.
Másnap egy akkora tepsit keresünk, amibe beleférnek, és páclevestől beleöntjük, eligazítjuk.(Ha úgy látjuk kis vizet -1dl- önthetünk alá.) Letakarva sütőbe tesszük 170-180°C-ra. Közben, aki burgonyát szeretne mellé köretnek, a rizs helyett, az a saját CH mennyiségének megfelelőt pucoljon meg (kb. 5-6 kisebb) daraboljon fel és tegye a sütőbe a husi alá. Így süljön 20-25 percig, fordítsuk meg a tepsiben a husikat és a krumplikat. Közben nézzük meg késsel, hogy mennyire főttek meg, és ha már majdnem készen vannak vegyük le a fóliát a tetejükről és kb. 10 perc alatt pirítsuk kissé pirosra a tetejület.
 /7%



A kép lemaradt.... !+"%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Március 22. - 21:08:48
Válasz #23
Nem elérhető

Rencsi


Elfelejtettem mondani, hogyha bármelyik recepttel kapcsolatban észrevételetek van írjátok meg, vagy ha valamelyik nem úgy sikerül, ahogy kellene azt is!!! mert különben nem tudok segíteni...
Jhonnyx mondta, hogy neki kissé csomós lett a fehérje-pudingja. Ennek kivédésére kézi habverővel célszerű csomómentesre keverni a masszát, ha süteménybe használjuk krémet, akkor pedig hülés közben keverjük meg néhányszor. A felfőzéshez visszatérve én úgy gyorsítottam meg a főzöcskét, hogy felteszek forrni 4 dl tejet, a maradék 1 dl-be csomómentesre keverem a habverővel a 3 ek. lisztet és ezt folyamatos kevergetés mellett öntöm bele a forró tejbe, közben állandóan keverem, még azután is egy 2-3 percig, miután elzártam a gázt. A fehérjét csak akkor teszem bele, mikor már nem az a borzasztóan forró, és ezt kézi habverővel elkeverem. Próbáld ki így Jhonnyx.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Március 23. - 12:57:12
Válasz #24
Nem elérhető

Tasman


Hát Rencsi gratula a topikhoz!  Łł=

Írjál még sok kaja receptet!  /7%

2008. Március 25. - 15:33:37
Válasz #25
Nem elérhető

danybuilding

VIP Member
Hogyan lehetek annyira "nemnormális", hogy pont diéta közben nézek fel ide? Eddig kibírtam, s ha ide is akartam kattintani, akkor gyorsan továbbhaladtam, mert féltem, hogy ez lesz! Na most a nyáltermelésem, minimum 10-szer köröz le egy bullmasztif kutyáét!  @-o @-o

Én marha, én marha, én marha.....

 O0 O0 O0

2008. Március 26. - 13:28:50
Válasz #26
Nem elérhető

Johnnyx


Én is írnék egy egyszerű receptet:

Epret és banánt össze kell keverni, majd ráönteni natúr joghurtot, mejbe némi édesítőszert is célszerű tenni.
Ennek egy másik változata lehet, hogy a joghurthoz proteint (célszerű vaníliásat) is keverünk.

Nagyon jó edzés előtt, hogy adjon egy kis energiát.
Egyetek zabot!

2008. Március 31. - 21:58:06
Válasz #27
Nem elérhető

Rencsi


Itt az ideje egy kis fehérjés pitének. Legjobb este elkészíteni, mert reggel már lehet is enni turmix helyett pl.
Túrós fehérjés pite


Hozzávalók a tésztához: 15 dkg túró, 3 ek. olaj, 1 tojássárgája, 1 csipet só, 1,5 teáskanál sütőpor, 15 dkg liszt(én univerzális buzaliszt buzacsírával-t használtam, de zabliszttel felesben akartam...), kb 1 mk folyékony édesítőszer, de kóstoljátok meg azért  a tésztát! Kell még hozzá egy kapcsos tortaforma, én egy 24 cm átmérőjűt használtam.
Tészta elkészítése: Robotgéppel összekeverjük a túrót a tojássárgáját a sót, az édesítőszert, az olajat, majd apránként a sütőporos lisztet. A szemcsés tésztát kézzel átgyúrjuk, cipót formálunk belőle és kinyújtjuk a formánk átmérőjénél nagyobbra. (nem baj, ha nem teljesen szabályos, mert a formában is alakíthatjuk egy kissé) a tésztát beletesszük egy kimargarinozott és kilisztezett formába. Elektromos sütőben 180-190°C-on 25 percig sütjük. Ha megsült, rácson kihűtjük.

Töltelék: én barackosat csináltam, de lehet gyümi mentes is!
Hozzávalók a töltelékhez: 2 ek lekvár (pl. diabetikus) 4-5 dl tej, 3 ek liszt, 2 mérő vaníliás fehérje, 35 dkg túró, zselatin, gyümölcs.
Krém elkészítése: A tejet a liszttel csomómentesre keverjük és nagyon-nagyon sűrűre főzzük ,különben csomós maradhat. (eléggé fárasztó folyamat) miután valamelyest meghűlt, belekavarjuk a fehérjét. Ez meghígítja a masszánkat. Kézi habverővel belekeverjük a túrót. Közben a zselatint a csomagoláson leírtak szerint elkészítjük(inkább töményebbre csináljuk, mintsem ne dermedjen meg) és mikor meghűlt és sűrűsödni kezd, a krémbe tesszük. A gyümölcsöt összedaraboljuk, vagy összeturmixoljuk és a krémhez adjuk. A kész masszát a már lekvárral megkent tésztára adagoljuk, úgy hogy ne csorogjon le róla a krém. Hűtőben pár óra alatt megdermed.

Tipp: Ha a tésztánk széle nem eléggé magas, akkor visszatesszük a kapcsos tortaformába, és ott öntjük rá a krémet, és úgy dermesztjük meg. Reggelre a formáját felveszi és nyugodtan lekapcsolhatjuk, nem folyik szét.
Nekem ízlett, Johnnyx szerint is jó Łł=  De azért a következőt édesebbre fogom csinálni... ;D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Március 31. - 23:36:00
Válasz #28
Nem elérhető

Cressler


túúúróóós fehééérjéés pitét akarok enni :-OO

The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Április 02. - 00:25:46
Válasz #29
Nem elérhető

Rencsi


Elfelejtettem, h túrós-fehérjés pite pirított daráltdióval lett megszórva.

Mivel most rámszakadt egy doboz vaníliás fehérje, így kipróbálom, hogy mire is jó... :-oD És megpróbálok egy könnyen elkészíthető receptet választani...pl:madártej, kicsit részletesebben, mint Sztereo. ))=/  ;D ;D

Fehérjés madártej

hozzávalók: 2 liter tej, 5 tojás, édesítőszer, 2-3 ek liszt, 3 mérő vaníliás fehérje, 1 rúd vanília (erre utólag jöttem rá)

elkészítés:1.5 liter tejet felteszünk forrni közepes lángra, közepesen nagy edénybe (legyen méllyebb). Közben a tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét egy csipet sóval nagyon! keményre verjük ,a végén kis édesítőszet teszünk bele. A forrásban lévő tejbe kanál segítségével belerakjuk. Egyszerre keveset tegyünk, mert dagad. Oldalanként 20-30 sec-ig főzzük őket, majd kiszedjük egy edénybe. A vaníliarúd felének a belsejét kikaparjuk, és a kikapart féllel együtt a forró tejhez adjuk. A maradék tejet, lisztet, tojássárgáját kézi habverővel csomómentesre keverjük, és a tejhez adjuk állandó kevergetés mellett. A vaníliás fehérjét is kézi habverővel hozzákeverjük. Kissé besűrítjük, nem túlságosan. A kész krémet hőálló tálba tesszük és a tetejükre ráhelyezzük a habokat.
 /7%

Ugye, hogy nem is olyan nehéz?! Próbáljátok ki, ne sajnáljátok rá azt a 40-50 percet...
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/