2024. Április 27. - 10:32:16
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 178147 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Április 02. - 00:56:49
Válasz #30
Nem elérhető

madinorbi


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁááá
Nagyon professzionális !!!
Gratula
szekönd editör mentes felhasználó

2008. Április 05. - 22:51:02
Válasz #31
Nem elérhető

fastor


Elfelejtettem, h túrós-fehérjés pite pirított daráltdióval lett megszórva.

Mivel most rámszakadt egy doboz vaníliás fehérje, így kipróbálom, hogy mire is jó... :-oD És megpróbálok egy könnyen elkészíthető receptet választani...pl:madártej, kicsit részletesebben, mint Sztereo. ))=/  ;D ;D

Fehérjés madártej

hozzávalók: 2 liter tej, 5 tojás, édesítőszer, 2-3 ek liszt, 3 mérő vaníliás fehérje, 1 rúd vanília (erre utólag jöttem rá)

elkészítés:1.5 liter tejet felteszünk forrni közepes lángra, közepesen nagy edénybe (legyen méllyebb). Közben a tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét egy csipet sóval nagyon! keményre verjük ,a végén kis édesítőszet teszünk bele. A forrásban lévő tejbe kanál segítségével belerakjuk. Egyszerre keveset tegyünk, mert dagad. Oldalanként 20-30 sec-ig főzzük őket, majd kiszedjük egy edénybe. A vaníliarúd felének a belsejét kikaparjuk, és a kikapart féllel együtt a forró tejhez adjuk. A maradék tejet, lisztet, tojássárgáját kézi habverővel csomómentesre keverjük, és a tejhez adjuk állandó kevergetés mellett. A vaníliás fehérjét is kézi habverővel hozzákeverjük. Kissé besűrítjük, nem túlságosan. A kész krémet hőálló tálba tesszük és a tetejükre ráhelyezzük a habokat.
 /7%

Ugye, hogy nem is olyan nehéz?! Próbáljátok ki, ne sajnáljátok rá azt a 40-50 percet...
a madártej volt kcisnek a kedvenc kajám <3!
esetleg elküldöd nekem üzibe hogy amúgy fehérje nélkül hogy csinájam? és nem édesítöszerezek hanem cukrozok
elöre is nagyon köszönöm (:-)
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Április 05. - 23:16:00
Válasz #32
Nem elérhető

parrre


Rencsi! Ezeket a recepteket te találod ki, vagy gyűjtés? Mert ha az előbbi akkor  :-){ <3!. Ha az utóbbi akkor szintúgy.  @:-) @-o

2008. Április 07. - 13:10:51
Válasz #33
Nem elérhető

Rencsi


Elfelejtettem, h túrós-fehérjés pite pirított daráltdióval lett megszórva.

Mivel most rámszakadt egy doboz vaníliás fehérje, így kipróbálom, hogy mire is jó... :-oD És megpróbálok egy könnyen elkészíthető receptet választani...pl:madártej, kicsit részletesebben, mint Sztereo. ))=/  ;D ;D

Fehérjés madártej

hozzávalók: 2 liter tej, 5 tojás, édesítőszer, 2-3 ek liszt, 3 mérő vaníliás fehérje, 1 rúd vanília (erre utólag jöttem rá)

elkészítés:1.5 liter tejet felteszünk forrni közepes lángra, közepesen nagy edénybe (legyen méllyebb). Közben a tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét egy csipet sóval nagyon! keményre verjük ,a végén kis édesítőszet teszünk bele. A forrásban lévő tejbe kanál segítségével belerakjuk. Egyszerre keveset tegyünk, mert dagad. Oldalanként 20-30 sec-ig főzzük őket, majd kiszedjük egy edénybe. A vaníliarúd felének a belsejét kikaparjuk, és a kikapart féllel együtt a forró tejhez adjuk. A maradék tejet, lisztet, tojássárgáját kézi habverővel csomómentesre keverjük, és a tejhez adjuk állandó kevergetés mellett. A vaníliás fehérjét is kézi habverővel hozzákeverjük. Kissé besűrítjük, nem túlságosan. A kész krémet hőálló tálba tesszük és a tetejükre ráhelyezzük a habokat.
 /7%

Ugye, hogy nem is olyan nehéz?! Próbáljátok ki, ne sajnáljátok rá azt a 40-50 percet...
a madártej volt kcisnek a kedvenc kajám <3!
esetleg elküldöd nekem üzibe hogy amúgy fehérje nélkül hogy csinájam? és nem édesítöszerezek hanem cukrozok
elöre is nagyon köszönöm (:-)


Szia!
Ha nem édesítővel, és nem fehérjével akarod elkészíteni, akkor cukrot és vaníliáscukrot kell használnod.
Ekkor a habhoz tojásfehérje+egy csomag vaníliáscukor + 1 csipet só (keményebb lesz) és ha édesen szereted, akkor még egy kis cukor.
A krémhez pedig 2-3 csomag vaníliáscukorral +~10 dkg cukor kell (használhatsz vaníliarudat is. Ezesetben hosszában félbevágod, a magját kikaparod az egyik félnek és a tejhez adod, a fél rúd ízét is belefőzheted (a végén ne felejtsd el kivenni). A megmaradt felet pedig cukorban elkeverve majdnem fél kg vaníliás cukrot tudsz készíteni (olcsóbb, mint a zsacsis). )
A liszt helyett pedig 1 kanál vanília ízű puding szerepelt az eredetiben.
 Így nagyon finom, csak a diétám ezt a módot nem enedi.

Sok sikert az elkészítéséhez!  <:-)
Majd számolj be ám!
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Április 07. - 13:20:26
Válasz #34
Nem elérhető

Rencsi


Rencsi! Ezeket a recepteket te találod ki, vagy gyűjtés? Mert ha az előbbi akkor  :-){ <3!. Ha az utóbbi akkor szintúgy.  @:-) @-o

Köszi! Teljesen diétás receptet ritkán találok, ezért az eredetieket próbálom meg átalakítani, de sokszor kényszerülök új recept megalkotására is. Pl. még ma felírom egy halas receptemet, amit kényszerből kellett feltalálnom. Örülök neki, hogy tetszenek, remélem nem túl bonyolultak. (Bár a kalács kissé megfeküdte pár ember gyomrát, az utána kapott a minuszokból ítélve  ))=/ )   ;D ;D
Ha találsz valami jót akkor írd ám meg nyugodtan! Łł=
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Április 07. - 19:59:06
Válasz #35
Nem elérhető

Rencsi


Ezt a receptet hekk törzsből csináltam, tanulság: ne vegyünk ilyet, mert oda nem illő részek maradhatnak benne... @-o de tény és való, hogy enékül nem született volna meg ez a remek étel:

Tejszínes halfilé

40-50 dkg halfilét tűzálló tálba téve megsózzuk, megborsozzuk, 1-1.5 dl tejszínt öntünk rá és lefedve 20-25 percig készre pároljuk. Majd a tetejét levéve további 5-10 percig pirítjuk a tetejét. A mártásunk ekkor sűrűsödik be. Rizzsel nagyon finom.

TIPP: Tehetünk bele foghagymát, ízléstől függően: 1-4 gerezd feldarabolva/zúzva, ill. sajttal(5-10 dkg) megszórhatjuk a tetejét. (Így is finom, bár nekem az 1xűbb jobban ízlett).
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Április 17. - 19:08:12
Válasz #36
Nem elérhető

Rencsi


Mivel már igen régen fel receptet, hát jöjjön először egy diétásabb, majd egy tömegnövelő is.
A maradékok felhasználására tökéletes étel, amely még finom is! Csak egy jó nevet kellene neki kitalálnom...

Extra tojásos-húsos pite

hozzávalók:   
~40 dkg főtt/ sült csirke-, vagy marha hús (tehát a maradék), 2 szikkadt teljeskiörlésű zsemle, kis tej, só, bors, kis tejföl (~1dl), 10 tojás, reszelt sajt,

Elkészítés: A húst apró kockára vágjuk (vagy ledaráljuk). A száraz zsemléket kis tejbe áztatjuk, majd jól kinyomkodjuk. Keresünk egy tálat, beletesszük a húst, a kinyomkodott zsemléket, só, bors, 2 tojássárgája és jöhet a tejföl is. Ezeket jól összegyúrjuk. Egy húsos pép lesz az eredmény. (Aki szereti tehet bele beáztatott szóját is, következőre így próbálom ki.) A masszát egy hőálló tálba tesszük (kis olaj kerülhet az aljára) és ujjnyi vastagon elsimítjuk. Majd jön a trükk! Egy megtisztított tojással méllyedéseket nyomkodunk a pépbe, annyit, ahány tojást bele szeretnénk tenni. Ezt követően mindegyik méllyedésbe beleütönk 1-1 friss tojást. A tetejét reszelt sajttal behintjük és az előmelegített sütőben 200 fokon 20-25 perc alatt kész. (a következőt  egy kis bazsalikommal próbálom ki, mert az jó barátja a tojásnak és nekem is)

Képem sajna nincs róla, de a köviről majd csinálok!
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Április 17. - 19:51:15
Válasz #37
Nem elérhető

Rencsi


Mivel lehet egy egyszerű ránottát feldobni? mondjuk egy kis bazsalikommal! Mielőtt még otthon lepermetézték volna Balázst (ez a neve az enyémnek) nagyos sok kajába felhasználtam, de most kényszerpihenőn van.
Reggelire tökéletes!
Hozzávalók: tojás, só, bors, 1 ek. friss darabolt bazsalikom (oreganoval is fini), kis sonka. (Az a jó, hogy szinte minden belekerülhet: gomba, sajt...)
A lényeg, hogy a bazsalikom csak a legvégén kerüljön bele!Nekem így nagyon bejön a rántotta!
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Április 17. - 22:32:42
Válasz #38
Nem elérhető

Rencsi


Most egy szintén nagyon finom étel jön!

Duplán sajtos csirkejava

hozzávalók: 4 fél csirkemell, só, 1 púpozott ek. zapliszt, 3 dl tej, 1 dl tejszín, 0,5 dl fehérbor(elmaradhat), őrölt fehérbors, pici szerecsendió (elmaradhat), 15-20 dkg reszelt sajt.

elkészítése: A csirkemelleket lapjában bevágjuk, kihajtogatjuk, nem túl vékonyra, de azért nagy szeletekké ,kloffolóval kissé kiverjük. Kis olajat hevítünk, és a hússzeleteket oldalanként 2-2 alatt pirosra elősütjük, és egy tűzálló tálba helyezzük. A hús sütéséből visszamaradt zsiradékban megfuttatjuk a lisztet (kis lángon, mert könnyen leéghet)és tejjel felöntjük. Kevergetve 2 perc alatt sűrűre főzzük, közben a tejszínnel és borral (elmaradhat) hígítjuk. A tűzről levéve megsózzuk, megborsozzuk, a reszelt sajt fele belekerül. És jön az ízesítés: aki szereti tehet bele bazsalikomot, pici szerecsendiót(rendkívül intenzív, csak óvatosan, rontottam már el vele ételt...) fél kaliforniai paprika darabolva(finom vele).
Ezt a sajtos mártást a csirkékre öntjük, a maradék sajttal behintjük és közepesen forró sütőben ~15 perc alatt megsütjük.
Köretnek rizs tökéletes választás, de jó pároltzöldségekkel is.
 /7%

És a kedvcsináló:
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Április 18. - 05:28:10
Válasz #39
Nem elérhető

Tarot


Tök jó a kis diétás kajámat eszegetve olvasni ezt a topicot. :D Már azon filózom, ha vége miket fogok kipróbálni, az az almás rántott hús meg a madártej nagyon beindította a fantáziám. :D

2008. Április 18. - 15:25:44
Válasz #40
Nem elérhető

Rencsi


Tök jó a kis diétás kajámat eszegetve olvasni ezt a topicot. :D Már azon filózom, ha vége miket fogok kipróbálni, az az almás rántott hús meg a madártej nagyon beindította a fantáziám. :D

Próbáld ki őket nyugodtan, jó választás!  Łł=
Ha majd madártejet csinálsz, akkor ne hagyd, hogy felforrjom a tej a krém készítése közben, mert akkor a tojás kicsapódik és csomós lesz. Igaz az ízén nem fog rontani.

Egy másik kérdés mindenkihez. A receptek amiket felteszek nem túl bonyolultak? Mert nem mondtátok el a tapasztalatoitokat... :-/-(-: Próbálom a legegyszeűbbeket (a kalács az kivétel volt) de rengeteg bonyolultabb kajám is van. pl. extra pizza, ami teljes zablisztől, meg, fél kg darált marhahúsból áll, és jobb mint a készen kaphatók. (meg a fehérje sincs kisórolva belőle). De van pár sütim is...Csak azért kérdezem hogy mennyire nehezek, mert akkor nem mennék bele a későbbiek folyamán pl. az ünnepi fehérjés zabtorta lelki világába vagy abba, hogy hogyan kellene házilag teljeskiörléső zsömlét sütni.
Nyugi, egyszerűeket is teszek fel (tehát nem lesz flambírozás ;D ,na jó ez vicc volt), csak legyen időm...
Addig is:  :-oD =/+' /7% :-oD =/+' /7% :-oD =/+' /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Április 18. - 20:15:44
Válasz #41
Nem elérhető

swarci


nem bonyolultak /nekem az ;D/, de azé jó ha van egy Rencsi a háznál :D

amúgy majd anutát megkérdem mer ő itt a master séf

2008. Április 20. - 22:36:37
Válasz #42
Nem elérhető

bandus


Kedves Rencsi!
Valami tuti darálthúsos recepted nincs véletlenül? Ilyen húsárak mellett néha rá kell majd fanyalodnom úgyérzem, de fogalmam sincs hogyan lehetne finoman elkészíteni :)
"200 Danabolnak magában nem állnék neki,de tény,hogy a methandrostenolonnak az izomépítő hatását érdemes kihasználni legalább 1x-az életben..." by player

2008. Április 21. - 23:17:13
Válasz #43
Nem elérhető

Rencsi


Kedves Rencsi!
Valami tuti darálthúsos recepted nincs véletlenül? Ilyen húsárak mellett néha rá kell majd fanyalodnom úgyérzem, de fogalmam sincs hogyan lehetne finoman elkészíteni :)
Szia Bandus!
Hát eléggé sok daráthúsos recepetem van, így nem is tudom, hogy mit is ajánljak neked...ez előzőek közül pl. a spegetti is az, ill. az extra tojásos húsospitét, vagy a brokkolisat is el lehet készíteni daráthússal.
Majd akkor a héten csinálok pl.: paradicsomos húsgombócot, ami egy nagyon egyszrű étel és képpel felteszem. (Igaz, hogy nem igazán diétás, de én úgyiscsak készíteni fogom...és nézni...meg szagolni...) :-X
A magam számára szoktam összeírni recepteket, nem a legegyszerűbbeket, igaz. Arra gondoltam kompletten felteszem pizza receptjét(könnyebb egy beillesztés, mint most teljesen újraírnom, főképp ha már egyszer megtettem, remélem nem lesz harag belőle  ::) )
és ebből húsos feltétet akár főtt rizzsel elkeverve, vagy akár pufirizsre kenve 20 perc könnyedén elkészítheted és egész finom, sőt!
És most nézzük, hogy mivel is riogatlak (kissé elszámítottam az arányokat a készítéskor, de így még jobb és pizzériaibb stílusú lett):


Pizza


4 db-hoz(ez a pizzériai igazán vékony tészta, én így csináltam) hivatalosan 2 nagyhoz (aki vastagabb tésztával szereti, az az alábbi tésztát majd két részre ossza):

Hozzávalók:
    3 dl langyos víz,
    2,5 dkg élesztő,
    50 dkg zabliszt ( ez hivatalosan finomliszt lenne)
    1 mk só,
    4-5 ek olaj,
A nyújtáshoz: 3-4 ek liszt;
Lekenéshez: 4-5 ek olaj

1.   Az élesztőt belemorzsoljuk kb. 1 dl langyos vízbe, 1 ek lisztet beleszórva meleg helyen 10-15 perc alatt felfuttatjuk. Ezután egy nagyobbacska tálban a többi liszttel, a fele olajjal meg a kb. 2 dl langyos vízzel, megsózva összegyúrjuk.
2.   Akkor jó, ha közepes keménységű tésztát kapunk, amit még 6-8 percig intenzíven dagasztunk, egészen addig, míg az edény falától el nem válik, szép sima nem lesz. Ekkor a maradék olajjal meglocsoljuk, a tésztába dagasztjuk, így jó laza lesz tőle. 
3.   A kész tésztát cipóvá formáljuk, a tetejét olajjal lekenjük és letakarva, langyos helyen kb. 40 perc alatta a duplájára kelesztjük.
4.   A hagyományos nagyhoz a tésztát két részre osztjuk. (ha 4-re osztjuk, igazi szép vékony tésztánk lesz) Az egyik kis cipónkat kinyújtjuk, ha van pizzasütőformánk, abba nyomkodjuk bele a tésztát (ez ~ 0.5 cm vastag lesz)
5.   A pizzellékhez rúddá sodorjuk és 15-18 részre vágjuk, és belisztezett deszkán egyenként ellapítjuk. (ez a minipizza lenne)
6.   A tésztánkat célszerű elősütni, mert így fagyasztható, és másnap is kevesebbet kell vele bajlódni. A tepsibe tett tészta tetejét olajjal megkenjük, villával megszurkáljuk és előmelegített sütőben nagy lánggal (kb. 220°C, légkeverésesben 200°C) 5 perc alatt elősütjük.
7.   Csak ezután kenjük meg a paradicsomos mártással. Itt sok variáció lehet. Pl.:friss hámozott és felkockázott paradicsom, amit fűszerekkel összekeverünk; nekem bevált: 5 dl házi paradicsomlé sűreje, elkeverve bazsalikommal, kakukkfűvel, oreganoval (ezeket ízlés szerint adagojuk).
8.   Feltét:
a.   darált húsos: egy vöröshagymát megtisztítunk, felaprítjuk és 4 ek olajon megfonnyasztjuk. Fél kg darált marhahúst ráteszünk és kevergetve 10 perc alatt megpirítjuk. Kissé megsózzuk, borsozzuk, bazsalikommal, oreganoval, rozmaringgal (csak óvatosan) fűszerezzük.
Ha kihűlt, egyenletesen a paradicsomos alappal megkent tésztára halmozzuk. Gyűrűire szedett hagymával befedhetjük. A tetejére sajt kerül.
b.   Hawaii: 30 dkg csíkokra vágott sonka + 30 dkg lecsöpögtetett ananászkocka+ edami.
c.   Tenger gyümölcsei: lecsöpögtetett konzerv vagy fagyasztott, felengedett, langyos vízzel leöblített teng gyümölcsei keverék (kagyló, rák, polip) Ezt a paradicsomos alapra szórjuk. + néhány szem olivabogyó, + füstölt lazac vékony csíkokban, végül pizza mozzzarella.

TIPP: A tésztát ízesíthetjük is. Pl.: a tenger gyümölcseivel készül, akkor 3-4 gerezd zúzott fokhagyma, de tehetünk bele bazsalikomot is.

 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Május 06. - 11:25:54
Válasz #44
Nem elérhető

FirstLady


De jó kis topic ez! megosztom veletek én is a kedvenceimet :)

Édesség kategória

Amerikai Palacsinta
Zabpehely, víz, 3 tojáfehérje, csokis proteinpor (édesítő ha kell, én nem szoktam mondjuk ;) ) összeturmixol, az a lényeg, hogy sűrűbb legyen, mint a normál palacsinta tészta, olyan legyen az állaga, hogy valamennyire formázható legyen.
Olajspray-vel kifújt serpenyőbe tesszük egy nagyobb evőkanálnyit, olyan fél centi vastagra lapítjuk, kisütjük az egyik felét, majd megfordít, kisütjük a másikfelét, friss gyümölcsöket mellé, vagy esetleg túrót rakunk mellé, vagy akár mindkettőt  /7% :D

Túrós zab - zabos túró :D
Darált zab kicsi vízzel (épphogy ellepje) mikróba be 1 percre, kivesszük, megvárjuk amíg kihűl, majd a tetejére túró olyan vastagon, mint a zab, majd vékonyan diabetikus lekvár mindezek tetjére  /7%

Csokis-gyümis túró
Túró kibont széttör egy kis tálba, összekever mindenféle (vagy akármilyen ;D ) gyümölccsel, 65%-os (vagy afölött) étcsokit ráreszel. Akinek esetleg nem elég édes, tehet bele édesítőt, étcsoki helyettesíthető csokis protein porral.

több édesség így hirtelen nem jut eszembe ;D
én nem tudom pontosan a adagokat, általában ránézésre főzök és tart, amíg tart :D :D :D :D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady