2024. Május 09. - 06:52:50
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 178389 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2010. Február 16. - 14:14:13
Válasz #690
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Hmmm, fincsi lehet!  /7%
Az is lett nagyon, feltéve ha szereted a brokkolit és a sajtot, jah meg a sonkát. :)
Olyan egyszerű, hogy ezt könnyedén meg tudod csinálni te is! ;)

Azért ne értékeld túl Gabe konyhai tudását Rencsi.  ;D

2010. Február 16. - 14:18:07
Válasz #691
Nem elérhető

Rencsi


Hmmm, fincsi lehet!  /7%
Az is lett nagyon, feltéve ha szereted a brokkolit és a sajtot, jah meg a sonkát. :)
Olyan egyszerű, hogy ezt könnyedén meg tudod csinálni te is! ;)

Azért ne értékeld túl Gabe konyhai tudását Rencsi.  ;D
Ezért írtam csak a húst, azt megtölteni nem nagy feladat, a hercegnőburgonya már nekem is majdnem sok(k) volt! ;D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 16. - 14:38:33
Válasz #692
Nem elérhető

Rencsi


A segítség: ;)


SAJTOS-BROKKOLIKRÉMMEL TÖLTÖTT KARAJ HERCEGNŐBURGONYÁVAL

Hozzávalók: 60 dkg rövidkaraj vagy csirkemellfilé, pulykamellfilé; Flekken fűszerkeverék; 40 dkg brokkoli; Só; Szerecsendió; 2-3 gerezd fokhagyma; 15 dkg reszelt sajt; 12 dkg pulykamell sonka szeletelve; Olaj a sütéshez; 45 dkg burgonya; 1 tojássárgája; 1-2 evőkanál olvasztott margarin.

Elkészítés:
1.   A húst felszeleteljük, vékonyra kiklopfoljuk, és bedörzsöljük flekken fűszerkeverékkel.
2.   A brokkolit enyhén sós vízzel leforrázzuk, majd lecsöpögtetve apróra összevágjuk. Ízesítjük sóval, zúzott fokhagymával, frissen reszelt szerecsendióval és végül hozzáadjuk a sajtot. Jól összedolgozzuk.
3.    A töltést a következő képen végezzük: a hússzelet közepére egy szelet sonkát helyezünk, majd erre csíkban a tölteléket. Egyik oldaláról indulva szorosan feltekerjük, fogvájóval, vagy hústűvel megtűzzük, hogy sütés közben nehogy szétnyíljon.
4.   Egy serpenyőben olajt hevítünk, és hirtelen elősütjük a töltött husikat, hogy szép színük legyen. (Amikor beletesszük a forró serpenyőbe, a tűzött rész legyen alul, hogy később ne forduljon szét.) Elősütés után tepsibe rakjuk őket, a fogvájókat kiszedjük, már nem fog szétesni. Minimális vizet öntünk alá, 2-3 ek., alufóliával letakarjuk, és 180°-on 25 percig sütjük.
5.   A hercegnőburgonyához a krumplit megfőzzük, letörjük finomra. Sóval és kis szerecsendióval ízesítjük, a tojást is elkeverjük benne. A masszát habzsákba töltjük és formás kis halmokat készítünk. Előmelegített sütőben, nagy lángon 15-20 perc alatt kész is.
6.   A mártáshoz a hús alatt lévő ízletes levet 1-2 evőkanál liszttel besűrítjük.


Mindjárt megyek is tesztelni!  /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 17. - 00:08:51
Válasz #693
Nem elérhető

Gabe


Hmmm, fincsi lehet!  /7%
Az is lett nagyon, feltéve ha szereted a brokkolit és a sajtot, jah meg a sonkát. :)
Olyan egyszerű, hogy ezt könnyedén meg tudod csinálni te is! ;)

Azért ne értékeld túl Gabe konyhai tudását Rencsi.  ;D
Remélem nem sértődsz meg, hogy csak most reagálok:  &5*  ;D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. Február 17. - 08:49:00
Válasz #694

Tündi-Bündi

Vendég
A segítség: ;)


SAJTOS-BROKKOLIKRÉMMEL TÖLTÖTT KARAJ HERCEGNŐBURGONYÁVAL

Hozzávalók: 60 dkg rövidkaraj vagy csirkemellfilé, pulykamellfilé; Flekken fűszerkeverék; 40 dkg brokkoli; Só; Szerecsendió; 2-3 gerezd fokhagyma; 15 dkg reszelt sajt; 12 dkg pulykamell sonka szeletelve; Olaj a sütéshez; 45 dkg burgonya; 1 tojássárgája; 1-2 evőkanál olvasztott margarin.

Elkészítés:
1.   A húst felszeleteljük, vékonyra kiklopfoljuk, és bedörzsöljük flekken fűszerkeverékkel.
2.   A brokkolit enyhén sós vízzel leforrázzuk, majd lecsöpögtetve apróra összevágjuk. Ízesítjük sóval, zúzott fokhagymával, frissen reszelt szerecsendióval és végül hozzáadjuk a sajtot. Jól összedolgozzuk.
3.    A töltést a következő képen végezzük: a hússzelet közepére egy szelet sonkát helyezünk, majd erre csíkban a tölteléket. Egyik oldaláról indulva szorosan feltekerjük, fogvájóval, vagy hústűvel megtűzzük, hogy sütés közben nehogy szétnyíljon.
4.   Egy serpenyőben olajt hevítünk, és hirtelen elősütjük a töltött husikat, hogy szép színük legyen. (Amikor beletesszük a forró serpenyőbe, a tűzött rész legyen alul, hogy később ne forduljon szét.) Elősütés után tepsibe rakjuk őket, a fogvájókat kiszedjük, már nem fog szétesni. Minimális vizet öntünk alá, 2-3 ek., alufóliával letakarjuk, és 180°-on 25 percig sütjük.
5.   A hercegnőburgonyához a krumplit megfőzzük, letörjük finomra. Sóval és kis szerecsendióval ízesítjük, a tojást is elkeverjük benne. A masszát habzsákba töltjük és formás kis halmokat készítünk. Előmelegített sütőben, nagy lángon 15-20 perc alatt kész is.
6.   A mártáshoz a hús alatt lévő ízletes levet 1-2 evőkanál liszttel besűrítjük.


Mindjárt megyek is tesztelni!  /7%
Nagy hűha és hip hip hurrá Rencsinek!Most már, hogy tudom, hol laksz vigyázz milyen képeket raksz fel...nehogy egyszer becsöngessek ;D ez már megint nagyon szépre sikerült  :-)! , lehet meglepem hétvégén Lalit egy ilyennel, persze csak ha jófiú lesz :)

2010. Február 19. - 13:37:06
Válasz #695

Tündi-Bündi

Vendég
na a csajok meglátták a brokkolis husi receptjét a nyomtatóban és már le is csaptak rá :) hétvégén mindenhol ez lesz a menü :) hála neked  :-* fuu rossz lesz smart nélkül bevásárolni :( kicsit elkényelmesedtem... :'(

2010. Február 19. - 13:46:07
Válasz #696
Nem elérhető

Rencsi


na a csajok meglátták a brokkolis husi receptjét a nyomtatóban és már le is csaptak rá :) hétvégén mindenhol ez lesz a menü :) hála neked  :-* fuu rossz lesz smart nélkül bevásárolni :( kicsit elkényelmesedtem... :'(
Örülök, hogy tetszik! Még jó, hogy egyszerű elkészíteni. ;)
Nálam is ez volt most a helyzet, csak úgy lestek bent hogy már megint mit produkáltam. :D Most túrós-tollhegytésztát csináltam mellé köretnek, nagyon feldobta és színében még szebb lett!
Igen, kocsi nélkül nehezebb, de kell az edzés. Még jó hogy van egy markos legény melletted, aki tuti szívesen segít! ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 19. - 14:01:42
Válasz #697

Tündi-Bündi

Vendég
na a csajok meglátták a brokkolis husi receptjét a nyomtatóban és már le is csaptak rá :) hétvégén mindenhol ez lesz a menü :) hála neked  :-* fuu rossz lesz smart nélkül bevásárolni :( kicsit elkényelmesedtem... :'(
Örülök, hogy tetszik! Még jó, hogy egyszerű elkészíteni. ;)
Nálam is ez volt most a helyzet, csak úgy lestek bent hogy már megint mit produkáltam. :D Most túrós-tollhegytésztát csináltam mellé köretnek, nagyon feldobta és színében még szebb lett!
Igen, kocsi nélkül nehezebb, de kell az edzés. Még jó hogy van egy markos legény melletted, aki tuti szívesen segít! ;)
De még milyen jó..jön is ma elém és megyünk vásárolni, most, hogy gazdag vagyok  ****:))) lehetne valami cs.mell akció akkor megint betáraznék...:) egy 10-15 kilót..:D legutóbb kifogtunk egy 700-as akciót, de sajna Lalika étvágya mellett gyorsan elfogyott  ;D ...
 

2010. Február 19. - 14:05:46
Válasz #698
Nem elérhető

meghalokhogyharámnézel


Sajnos ez ilyen, havi kétszer köll a husadagokat feltöltenem.
Ha Wichitában buksz, azért buksz, mert Wichitában vagy.

2010. Február 19. - 14:11:12
Válasz #699
Nem elérhető

Rencsi


na a csajok meglátták a brokkolis husi receptjét a nyomtatóban és már le is csaptak rá :) hétvégén mindenhol ez lesz a menü :) hála neked  :-* fuu rossz lesz smart nélkül bevásárolni :( kicsit elkényelmesedtem... :'(
Örülök, hogy tetszik! Még jó, hogy egyszerű elkészíteni. ;)
Nálam is ez volt most a helyzet, csak úgy lestek bent hogy már megint mit produkáltam. :D Most túrós-tollhegytésztát csináltam mellé köretnek, nagyon feldobta és színében még szebb lett!
Igen, kocsi nélkül nehezebb, de kell az edzés. Még jó hogy van egy markos legény melletted, aki tuti szívesen segít! ;)
De még milyen jó..jön is ma elém és megyünk vásárolni, most, hogy gazdag vagyok  ****:))) lehetne valami cs.mell akció akkor megint betáraznék...:) egy 10-15 kilót..:D legutóbb kifogtunk egy 700-as akciót, de sajna Lalika étvágya mellett gyorsan elfogyott  ;D ...
 
Oh, de jó! Örülök, hogy ilyen nagy a harmónia! ;)
Ha hallasz valami ilyen jó akcióról, akkor szólj. Bár én otthonról szoktam hozni a husikat, tojást, stb.  így gazdaságosabb. Meg én magamra készítek, így kevesebb is elég. :D

Havi kétszer? És mennyi az annyi?  :)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 19. - 14:12:01
Válasz #700
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Nem sovány a havi 2 egy kicsit?  ;D

2010. Február 19. - 14:16:40
Válasz #701
Nem elérhető

meghalokhogyharámnézel


Nem sovány a havi 2 egy kicsit?  ;D

hát attól függ,mennyi megy be.de most a héten vettem 5kiló marhahátszínt,5kiló marhacombot,10kiló pulykát, meg azt a vaddisznócuccot amit írtam.ez nagyjából 20 napra elég.Persze attól függ, mennyire vagyok éhes, ha nincs edzés.Most inkább több fehérebbbet vettem,mert az emésztésem nem mindig tolerálja a sok vörös hust, de nempanaszkodom. ;D
Ha Wichitában buksz, azért buksz, mert Wichitában vagy.

2010. Február 19. - 14:19:35
Válasz #702
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Okosan kitértél.  ;D

2010. Február 19. - 14:22:30
Válasz #703
Nem elérhető

meghalokhogyharámnézel


Okosan kitértél.  ;D



Bazzeg mer tnem esett le, nem okos vagyok, huje!Heti 5! Pár nap és heti 7!
Vagy nem ez?Mert akkor miafaszomvan??????? ;D
Ha Wichitában buksz, azért buksz, mert Wichitában vagy.

2010. Február 19. - 14:31:29
Válasz #704
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Okosan kitértél.  ;D



Bazzeg mer tnem esett le, nem okos vagyok, huje!Heti 5! Pár nap és heti 7!
Vagy nem ez?Mert akkor miafaszomvan??????? ;D

Hagyjuk  :D